Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1341
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Prawda, wygląda to dobrze. Tylko nie chciałbym potem odkleić tablicy razem z lakierem
    Ja się zastanawiałem czy może nie wiercić w zderzaku bo trochę boli taka operacja ale z drugiej strony ZAWSZE w tym miejscu będzie u mnie tablica i na 99% u następnego właściciela też tam będzie. Nie mam w zwyczaju mycia zderzaka pod tablicami więc to bez znaczenia. Jest przykręcona "na chama" W dodatku jakoś nie mam zaufania do kleju. Może reagować z lakierem i go odbarwiać. Wyjdzie gorzej niż małe otwory. Na 99% z moim fartem odleci przy 180km/h i jeszcze kogoś zabije. Już wolę małe dziurki

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    W tym że odstająca w ramce tablica "zasłania widok" czujnikowi w atrapie chłodnicy? Czy może chodzi o to, że jest metalowa i wprowadza jakieś zakłócenia?
    U mnie to była tablica, która zasłaniała czujniki. Raczej nie dlatego że jest z metalu.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 30-03-2019 o 23:22
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #1342
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Cześć!
    Odebrałem dzisiaj swoją Giulię i chciałbym wrócić do poruszanego już tu tematu tablicy rejestracyjnej i wariujących przednich czujników parkowania.

    Krótko po wyjeździe z salonu okazało się że przy każdym zatrzymaniu się przednie czujniki wykrywają przeszkodę (mimo że jej nie ma), a czasami wyświetla się też komunikat o możliwym zabrudzeniu czujników.

    Wklejam zdjęcie jak zamontowana jest tablica rejestracyjna. Czy ona może być przyczyną?
    Z tematem oczywiście wrócę do salonu w poniedziałek, ale z ciekawości pytam Was już dzisiaj.

    Załącznik 256397
    Załóż jak ja (foto avatar) ;P

  3. #1343
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post

    Edit: zastanawiam się też nad naklejką imitującą prawdziwą tablicę, przyklejoną do podkładki.
    Ja zamówiłem pomniejszoną tablicę (o chyba dwa centymetry więc w zasadzie nie widać różnicy) i przykręciłem ją do fabrycznej podkładki (bez ramek dilera) i problem z czujnikami z czapy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ja się zastanawiałem czy może nie wiercić w zderzaku bo trochę boli taka operacja ale z drugiej strony ZAWSZE w tym miejscu będzie u mnie tablica i na 99% u następnego właściciela też tam będzie. Nie mam w zwyczaju mycia zderzaka pod tablicami więc to bez znaczenia. Jest przykręcona "na chama" W dodatku jakoś nie mam zaufania do kleju. Może reagować z lakierem i go odbarwiać. Wyjdzie gorzej niż małe otwory. Na 99% z moim fartem odleci przy 180km/h i jeszcze kogoś zabije. Już wolę małe dziurki


    U mnie to była tablica, która zasłaniała czujniki. Raczej nie dlatego że jest z metalu.
    Tak, tablica zasłania i może się tak zdarzyć że objawia się to dopiero w deszczu / po myjni. Tak było u mnie.

  4. #1344
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    zatrzepy zamkow maski pewnie do podregulowania. bylo cos tez o nowych/poprawionych gumowych odbojnikach, ale nie pamietam czy chodzilo o maske czy klape bagaznika. co do kola to może cos z hamulcami (blokujacy sie klocek? sprawdz czy z ktorejs strony nie zuzyl sie inaczej) albo cos z lozyskiem?
    pierdoly i pierdoly tylko prawie kazdy ma ich iles nawet w pierwszych 2-3 latach (albo i tygodniach niektore) posiadania auta. u mnie w giulii popiskuje cos przy kreceniu kierownica i cos w prawych drzwiach czasem rezonuje, skrzypialo z maskownic na kierownicy i ostatnio podlokietnik zaczal skrzypiec. to samo bylo w giulietcie (skrzypienie fotela i tylnego zawieszenia po 10tys km, pad glosnika wkrotce potem) to samo w obu 159: w pierwszej tlukacy sie fotel pasazera, skrzypienie od tylnej kanapy/boczkow,klikajacy pedal sprzegla, popiskiwanie przy kreceniu kierownica,skrzypienie z podszybia przy mrozach, a w drugiej skrzypiacy fotel kierowcy, pad glosnika. stopien dopracowania alf jest powiedzmy ciut lepszy niz beta wersja, jakość materialu/montazu czasembtez taka sobie i potem sa takie a nie inne pierdoly.
    Jakie były srodki zaradcze na skrzypienie zawiechy z tyłu?

  5. #1345
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Jakie były srodki zaradcze na skrzypienie zawiechy z tyłu?
    żona Giuliettą głównie jeździ a jej nie przeszkadza więc tym się przestałem przejmować głównie słychać na progach zwalniających więc tez nie jest to takie dokuczliwe. ona spokojnie jeździ i nie narzeka. w ASO pytałem, wszystko niby dobrze wygląda. w swoim aucie jednak bym z tym nie mógł żyć
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1346
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    No właśnie, dzięki

  7. #1347
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulia 2.2
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=82074]ward[/MENTION] co do firmwaru to do twojego radia jest duzo nowszy. w sumie to serwis powinien ci zrobic update za free bo bylo tsb dlavtych radii na rozne problemy chocby z bt. numer najnowszego to 002.costam.055. mozesz tez sam wgrac, gdzies kraza po necie. byly na alfaowner na pewno w watku software and map update, tyle ze oni wrzucaja czasowe linki i trzeba znow prosic. na alfaclub.it tez widzialem
    Dzięki za podpowiedź. Pojechałem dzisiaj do Dukiewicza w Warszawie, żeby zrobić update. Zapytali co mi nie działa: wyłączenie autoplay radia, brak wyłączenia składanych lusterek i brak wyłączenia cofania fotela. Wzięli na warsztat, po 15 min, powiedzieli że update niczego nie zmieni dlatego go nie wgrają. Zapytałem czy poprostu nie mogą go wgrać jak już przyjechałem. Odpowiedź: Nie, nie możemy. Robimy update tylko jak coś nie działa.. Słabe to. Wolę sam nie wgrywać bo jak coś się wysypie to będę miał większy problem. Jak masz komputer lub telefon ze starym softem to na siłę cię zmuszają do updatów. Tutaj odmawiają ci update`u - dziwne.

  8. #1348
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał ward Zobacz post
    Dzięki za podpowiedź. Pojechałem dzisiaj do Dukiewicza w Warszawie, żeby zrobić update. Zapytali co mi nie działa: wyłączenie autoplay radia, brak wyłączenia składanych lusterek i brak wyłączenia cofania fotela. Wzięli na warsztat, po 15 min, powiedzieli że update niczego nie zmieni dlatego go nie wgrają. Zapytałem czy poprostu nie mogą go wgrać jak już przyjechałem. Odpowiedź: Nie, nie możemy. Robimy update tylko jak coś nie działa.. Słabe to. Wolę sam nie wgrywać bo jak coś się wysypie to będę miał większy problem. Jak masz komputer lub telefon ze starym softem to na siłę cię zmuszają do updatów. Tutaj odmawiają ci update`u - dziwne.
    bylo im powiedziec ze masz co chwile jaja z bluetoothem (ake nie caly czas zeby nie sorawdzali przy tobie). pojedz do innego ASO a ja Ci potem sprawdze co dokladnie pisze w tsb to im powiesz wlasciwa wersje oficjalna. ale masz racje, nie chca updatowac bez powodu, bardzo zachowawcze podejście. jesli chodzi o autoplay to instalujesz automate na telefonie i robisz flow ktory po polaczeniu z bt odpala twoja apke (np spotify) na tel i puszcza play. banalne. pare dni temu instruowalem kolege forumowego i tez dziala mu fajnie. sa gotowce tylko wystarczy ciut zmodyfikowac

  9. #1349
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Jeździ ktoś z Was do "Boltowicza"?
    Do Wa-wy mam ponad 200 km, a potrzebuję od nich 2 elementy za 30 zł.
    Zmieszczą się do koperty, ale oni "nie posiadają" koperty i w ogóle to nie zajmują się wysyłką, a jak już, to za 35 zł...
    Generalnie rozmawia się z człowiekiem jak z kosmitą :/

  10. #1350
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie maja tych 2 elementow w innym aso gdzies obok ciebie?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory