Strona 1 z 352 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 3516

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

    Może taki temat pozwoli nam uporządkować nasze zastrzeżenia i kłopoty z Giulią. Może również umieścimy tu rozwiązania problemów

    - - - Updated - - -

    Właśnie wieczorową porą otrzymałem smsa od AR że moja reklamacja związana z HK została przyjęta. Cokolwiek to znaczy

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Podobny temat już był, skończyło się na doborze obręczy i opon.

    - Grzechot rozrządu po uruchomieniu zimnego silnika. ( po około 12 h. postoju) Rozwiązanie: Ten typ tak ma. Oczywiście nie odpuszczę.
    - Duża rozbieżność w zużyci paliwa Miasto 11-13 li. trasa 8-10 li. w stosunku do deklaracji producenta. Rozwiązanie: Jeszcze jest na dotarciu. Zobaczymy za 2-3 tys.km.
    -

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ten grzechot to ma tylko Veloce? Co inni użytkownicy tego modelu?? Efekt ten sam?
    Co do spalania to 10-12l pali mi w mieście Q . 11-15 w trasie jak chcę poczuć wolność
    Ostatnio edytowane przez osy4 ; 19-09-2017 o 19:56

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,283

    Domyślnie

    Spalanie powoli maleje. Jeżdżę dwoma i są prawie jednakowe (obie benzyny).

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    Ten grzechot to ma tylko Veloce?
    Co do spalania to 10-12l pali mi w mieście Q
    Czyli Q prawidłowo. ( Giulietta QV spalanie książkowe 11 li)

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ja i jeszcze jedna osoba ma problem z delikatnie porysowanym tylnym zderzakiem. To akurat fuszerka AR bo wystarczy wymienić odboje na inny model, to już inwencja i pomysłowość serwisantów i problem z głowy. Kto tego nie zauważył lub nie ma, niech przyjrzy się zderzakowi na wysokości lamp w klapie bagażnika w miejscu wznoszenia się zderzaka i czym prędzej odkręci odboje i pokombinuje jakimi lekko dłuższymi i twardszymi je zastąpić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Czyli Q prawidłowo. ( Giulietta QV spalanie książkowe 11 li)
    Raz miałem spalania na trasie: A2 , Warszawa korki, A2, oczywiście przepisowo w trybie A ........9,3L . To już jest jazda za darmo

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    Ja i jeszcze jedna osoba ma problem z delikatnie porysowanym tylnym zderzakiem. To akurat fuszerka AR bo wystarczy wymienić odboje na inny model, to już inwencja i pomysłowość serwisantów i problem z głowy. Kto tego nie zauważył lub nie ma, niech przyjrzy się zderzakowi na wysokości lamp w klapie bagażnika w miejscu wznoszenia się zderzaka i czym prędzej odkręci odboje i pokombinuje jakimi lekko dłuższymi i twardszymi je zastąpić.

    - - - Updated - - -



    Raz miałem spalania na trasie: A2 , Warszawa korki, A2, oczywiście przepisowo w trybie A ........9,3L . To już jest jazda za darmo
    W Żylecie był podobny problem, przy progach, rozwiązaniem była bezbarwna folia.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    W Żylecie był podobny problem, przy progach, rozwiązaniem była bezbarwna folia.
    W takim razie ten temat można uznać za zamknięty i nie męczymy FCA
    Ostatnio edytowane przez osy4 ; 19-09-2017 o 22:59

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    To kilka moich

    1. od nowości niedziałający głośnik HK (lewy woofer, czyli ten duży przy kostce) + komunikat "system audio niedostępny" przy wyższych głośnościach - naprawa ASO - wymiana głośnika (choć pewnie był kabelek odłączony . Jakość zestawu audio to jak dla mnie jest jedna wielka usterka
    2. okazjonalnie i bez wyraźnej przyczyny pojawiający się CHECK ENGINE + błąd START/STOP - "naprawa ASO" - wykasowanie błędów. 3 strony na giuliaforums nie przyniosły rozwiązania (coś tam majaczą o niedomkniętej masce po stronie pasażera, ale to bzdura wg mnie - nikt nie ruszał maski u mnie)
    3. zakleszczające się przyciski od zamykania bezkluczykowego (te w klamkach) - lewy i prawy nagle wciskają się i nie odbijają... - domyślam się, że wielokrotne szybkie naciskanie (uderzanie kostką od dłoni) spowoduje rozkruszenie blokady i chwilowy powrót do normalności. Jak mnie zacznie to wkurzać psiknę tam WD40 (serio)
    4. słabo działające (jak się zachce) otwierania bagażnika z kluczyka - 1x z 2x działa po dwukrotnym naciśnięciu przycisku
    5. zbyt czuły alarm, mamy dwie giulie w biurze (jedna Q) i obie naprzemiennie wyją, szczególnie jak przyjedzie ktoś jakimś mocniejszym autem - choć AMG budzi nawet alarmy w polonezach (nawet jak ich nie ma
    6. w veloce JEST opisywana przez Pertyna bezwładność na gaz przy starcie z miejsca. Zauważalne opóźnienie między gazem w opór a rozpoczęciem przyspieszania trwa wieki (czytaj: z 1.5 sekundy)
    7. głośno szumiące egzemplarze z szyberdachem przy V>160kmh
    8. zbyt czuły i niebezpieczny system FCW (antykolizyjny) - to jest dynamiczne auto, naprawdę czasem chce się wyprzedzić tuż zza poprzednika - automatyczne walenie auta po hamulach w najbardziej newralgicznym momencie wyprzedzania może być tragiczne w skutkach. Wyłączenie systemu zajmuje z 40 sekund. Poza tym chciałbym go mieć, bo w 90% jazdy może się przydać, i nie chcę go wyłączać - chcę, żeby działał mądrzej. Mam wrażenie że popsuło się po updacie softu z linka w innym temacie. W ogóle nie ma sensu tego updatu robić - nic nie poprawił, a kilka rzeczy, mam wrażenie - zepsuł (choć pewności nie mam)
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 19-09-2017 o 22:22

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    1) Wkurza mnie HK i będę cisnął aż w końcu coś poprawią, nie odpuszczę bo dobra muza to niezbędny dodatek w fajnym aucie, a ten kosztował 6tys a gra jakby był podstawowy.
    2) Fotele Sparco. Wzorowe w pozycji i jeździe ale wykonane lekko niechlujnie jak do typowych klatkowych WRC, ale tu nic nie zmienię, zresztą nie wiem ile osób takie ma. Chyba mało.
    3) Lekko ryśnięty zderzak, temat zakończony wymianą odboi. Tu pochwała dla serwisu za chęci, pomysłowość i niezbywanie klienta. Ode mnie duży PLUS
    4) Rezonująca obudowa lampki przedniej podsufitkowej. Przy wyższych prędkościach oraz dynamiczniejszej muzyce strasznie brzęczy ta obudowa. Kupiłem już 3 mm gąbkę wyciszjącą samoklejąca i będę reperował
    5) Denerwują mnie lekko, manewry parkingowe przy pełnym skręcie kół na mokrej nawierzchni, koła są wtedy jakby kwadratowe, ale ten model tak ma, bo w innych okolicznościach taki układ podobno to zaleta
    6) Denerwuje mnie również niechlujna jakość wykończenia niektórych detali, całe szczęście da się je poprawić, oraz oszczędności w postaci braku elektrycznej tylnej klapy (przecież to jest już od dawna w tańszych modelach jako opcja), w wersji Q tandetne plastiki zastosowane w super karbonowej masce i błotnikach, jakość i położenie lakieru, można znaleźć mały paproch pod lakierem, budżetowe wykończenie bagażnika
    7) Z wyposażenie: brak opuszczającego się lusterka przy biegu wstecznym, brak podłokietnika w Q zupełnie bezpodstawnie bo przecież jest 4 osobowy, brak podświetlenia wszystkich klawiszy na kierownicy, strasznie okrojony infoteiment, brak możliwości regulacji dźwięku wydechu. Mam nadzieję że można niektóre sprawy poprawić softowo.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory