Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Temat: Paliwo w komorze silnika !!!

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    18

    Domyślnie Paliwo w komorze silnika !!!

    Poradzono mi abym założył nowy wątek z moim zdarzeniem ku przestrodze innym...

    ----

    No to się porobiło w mojej Giulii!!!
    Zapaliła się kontrolka awarii silnika, niedostępność start/stop, po chwili stanąłem bo poczułem woń paliwa i... wyciekło całe paliwo gdzieś w komorze silnika w momencie i koniec jazdy
    Jestem wk... i ciekawy co się stało

    -----

    Na szczęście zaraz zatrzymałem się i wtedy dopiero wszystko momentalnie wyciekło w komorze silnika. Nie chce myśleć co byłoby gdybym był w trasie i jechał z "przyzwoitą" prędkością!!!
    Świetna reklama marki. Samochód na lawecie pojechał do serwisu.

    -----
    To jest niewiarygodne!!!
    Właśnie dzwonili z serwisu i oznajmili mi, że złączka "puściła"
    Ku... mać w samochodzie za 200 tys. po przejechaniu 5 tyś. złączka puściła!!!
    To jest karygodne i niedopuszczalne.
    Nie wiem gdzie ale ja tego tak nie zostawię.
    Poradzi ktoś gdzie się zwrócić aby komuś innemu nie wydarzyła się tragedia na drodze?
    Ostatnio edytowane przez Maciej340 ; 27-09-2017 o 14:33

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Straszne.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Ojej...

    Wysłane z mojego SM-G7105 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Znaczy [MENTION=10547]jaboleq[/MENTION] i [MENTION=33928]stuntmachine[/MENTION] , że uważacie że to nic nie jest, tak ? Że nie ma w zasadzie o czym wspominać tak ? dla Alfy Romeo znaczy to norma i nic nadzwyczajnego ? No conieco mi dały Alfy popalić, ale nie dosłownie jeszcze.
    Biorąc pod uwagę nie wykpiwane głupimi komentarzami jak powyżej, liczne narzekania na pierdoły typu za duży komunikat o kończącym się płynie do spryskiwaczy, ryska na lakierze od klapy bagażnika czy tam odbojnika, świecące kontrolki silnika, brzęczący głośniczek, to faktycznie lejąca po komorze benzyna to "ojej" , "straszne" pikuś i po prostu gen Alfy Romeo. Nic się nie stało. Ot, eksploatacja powiedziałby prawdziwy Alfisti. W końcu to już "aż" 5 tys km . Aha , no i "każdemu się może zdarzyć" .

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Tak pewnie. W Alfie jak się coś zepsuje to gazety na całym świecie mają to mieć na nagłówkach i w TV w wiadomościach. A jak w konkurencji wada to cichooo. Zdaża się. Eksploatacja.

    Fakt iż się stało co się stało jest słabym wizerunkiem ale sposób narzekania autora skomentowałem jednym słowem. Bardzo neutralnym.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej340 Zobacz post
    To jest niewiarygodne!!!
    Właśnie dzwonili z serwisu i oznajmili mi, że złączka "puściła"
    Ku... mać w samochodzie za 200 tys. po przejechaniu 5 tyś. złączka puściła!!!
    To jest karygodne i niedopuszczalne.
    Nie wiem gdzie ale ja tego tak nie zostawię.
    Poradzi ktoś gdzie się zwrócić aby komuś innemu nie wydarzyła się tragedia na drodze?
    Za 200, 40 czy 20 to tylko samochody. Pewnie zaraz ogłoszą jakąś akcję nawrotową jeśli będzie więcej takich przypadków. Takie rzeczy niestety zdarzają się bez względu na markę.
    Np. Toyota jakiś czas temu robiła akcję dla C-HR https://www.samar.pl/__/19/19.m/50/1...ku-paliwa.html
    Pytanie co spowodowało, że ta złączka puściła? Opaska, pękł przewód? Mógłbyś zamiast tego lamentu podać więcej szczegółów, najlepiej ze zdjęciem.
    To byłoby bardzo pomocne dla innych.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Tak pewnie. W Alfie jak się coś zepsuje to gazety na całym świecie mają to mieć na nagłówkach i w TV w wiadomościach. A jak w konkurencji wada to cichooo. Zdaża się. Eksploatacja.

    Fakt iż się stało co się stało jest słabym wizerunkiem ale sposób narzekania autora skomentowałem jednym słowem. Bardzo neutralnym.

    Wydymione samsungiem.
    Nie wiem czy masz rodzinę, dziecko i czy masz świadomość czym mogło się to skończyć. Z tego co piszesz i jak piszesz to wydaje mi się, że nie do końca.
    A piszę to dzieciaku żeby inni zwrócili na to uwagę.
    I chodzi tu o ludzkie bezpieczeństwo bo alfami jeżdżę od 20 lat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Za 200, 40 czy 20 to tylko samochody. Pewnie zaraz ogłoszą jakąś akcję nawrotową jeśli będzie więcej takich przypadków. Takie rzeczy niestety zdarzają się bez względu na markę.
    Np. Toyota jakiś czas temu robiła akcję dla C-HR https://www.samar.pl/__/19/19.m/50/1...ku-paliwa.html
    Pytanie co spowodowało, że ta złączka puściła? Opaska, pękł przewód? Mógłbyś zamiast tego lamentu podać więcej szczegółów, najlepiej ze zdjęciem.
    To byłoby bardzo pomocne dla innych.
    Jeśli po trzech miesiącach jazdy puszcza złączka w silniku i paliwo zalewa silnik to jest normalne to życzę powodzenia.
    I czytaj ze zrozumieniem. Piszę o tym dlatego żeby inni zwrócili na to uwagę bo może się to skończyć tragicznie.
    W toyocie był problem ze ściankami paliwa a nie wyrzuceniem paliwa do komory silnika. A to chyba jest różnica. Powtarzam ponownie aby zdobyć umiejętność czytania ze zrozumieniem
    Nie zrobię zdjęć bo zapewne w przeciwieństwie do Ciebie nie naprawiam samochodu na kanale osiedlowym.
    A samochód jest w serwisie
    Ostatnio edytowane przez Maciej340 ; 27-09-2017 o 19:30

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Maciej340, nie dziwię się że jesteś wk****. Wydałeś kupę pieniędzy na auto klasy "premium" i po kilku miesiącach laweta. Na Twoim miejscu chyba chodziłbym po ścianach....
    Dobrze że o tym piszesz. Sam przymierzam się do zakupu Giulii ale ilość awarii opisywanych tu i tam jest przerażająca. Zaczynam mieć wątpliwości.
    Giuliette kupowałem rok po premierze, nigdzie nie raportowano takich awarii i w takich ilościach. Jedyne co to pękająca wiązka po paru latach, co jest niczym w porównaniu z check enginami, problemami z softem, awariami na drodze w Giulii.
    Może po prostu nie da się zrobić auta od zera w kilka lat...

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Tak pewnie. W Alfie jak się coś zepsuje to gazety na całym świecie mają to mieć na nagłówkach i w TV w wiadomościach. A jak w konkurencji wada to cichooo. Zdaża się. Eksploatacja.

    Fakt iż się stało co się stało jest słabym wizerunkiem ale sposób narzekania autora skomentowałem jednym słowem. Bardzo neutralnym.

    Wydymione samsungiem.
    A co sie dziwisz? 90% mediów jest Niemieckie .

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej340 Zobacz post
    Nie wiem czy masz rodzinę, dziecko i czy masz świadomość czym mogło się to skończyć. Z tego co piszesz i jak piszesz to wydaje mi się, że nie do końca.
    A piszę to dzieciaku żeby inni zwrócili na to uwagę.
    I chodzi tu o ludzkie bezpieczeństwo bo alfami jeżdżę od 20 lat.
    Jak piszesz coś do mnie to przez Pan. 20 lat nie nauczyło niczego Pana?
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Coś piszczy w komorze silnika??
    Utworzone przez alfamar84 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2017, 23:13
  2. Przewody w komorze silnika 3.0 V6
    Utworzone przez sebusek2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 19:33
  3. Myszy w komorze silnika
    Utworzone przez uldyn w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 19:27
  4. Co to za element w komorze silnika?
    Utworzone przez drift-r w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory