Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78

Temat: Paliwo w komorze silnika !!!

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Maciej340, nie dziwię się że jesteś wk****. Wydałeś kupę pieniędzy na auto klasy "premium" i po kilku miesiącach laweta. Na Twoim miejscu chyba chodziłbym po ścianach....
    Dobrze że o tym piszesz. Sam przymierzam się do zakupu Giulii ale ilość awarii opisywanych tu i tam jest przerażająca. Zaczynam mieć wątpliwości.
    Giuliette kupowałem rok po premierze, nigdzie nie raportowano takich awarii i w takich ilościach. Jedyne co to pękająca wiązka po paru latach, co jest niczym w porównaniu z check enginami, problemami z softem, awariami na drodze w Giulii.
    Może po prostu nie da się zrobić auta od zera w kilka lat...

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
    Ilość awarii nie jest większa niż w innych modelach. Polecam lekturę forum BMW, Audi, Mercedesa a koniecznie Jaguara. Oczy wyjdą z orbity z ilości usterek. Przed wyborem Veloce wertowałem setki forów różnych marek, jeździłem wszystkimi konkurentami. Wydałem kupę kasy na na Alfe i są to najlepsze pieniądze jakie wydałem na samochód. Wcześniej w rodzinie BMW za nawet większą kasę i co psuła się non stop, pierwsza laweta była po 230 km... Ale przecież to BMW! Niemiecka precyzja. Autor ma prawo się denerwować, też bym się wkurzył. Ale co to w ogóle za komentarz, że auto klasy premium! To nie ma najmniejszego znaczenia. Produkt jak każdy inny, może się zepsuć, rozkraczyć, itd, itp. Prawdopodobieństwo jest nawet większe. Sąsiad wymieniał Jaga XF za ponad 350k bo miał dość usterek a raz podczas jazdy do Berlina po prostu zaczął tracić moc, zatrzymał się i laweta. A ta [notranslate]Alfa[/notranslate] najgorsza! Tragedia po prostu.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Szanowny Panie (skoro tak chcecie - choć uważam że na forum są alfaholicy co by to nie znaczyło) usterki zdarzają się. Pęknięta, obluzowana czy jakiś inny defekt obejmy to powód do zainteresowania służb technicznych. Należy zwrócić uwagę czy taki przypadek powtórzył się. Jeśli tak to jest źle. Chwile grozy na pewno nie dodają uroku sprawie i należy ubolewać że istnieje brak zabezpieczenia przed tego typu awariami (chociażby zawór nadmiarowy- odcinający). Wydaje mi się, iż mało interesujecie się usterkami innych koncernów (klasy premium) ich akcje serwisowe są dość ciekawie kamuflowane i wykonywane podczas serwisów. Każdy chciałby mieć auto bez usterek ale to tylko zbiór elementów z których każdy może ulec awarii. Osobiście współczuję Ci grozy, pocieszeniem jest fakt iż nie nastąpił zapłon wyciekającego paliwa. Jeszcze raz to napiszę - nie ma bez usterkowych aut.

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    .... Jeszcze raz to napiszę - nie ma bez usterkowych aut.
    No ba, kwestia tylko ile usterek w przeliczeniu na ilość ich sprzedawanych, czy też (i) w przeliczeniu na przebieg danego egzemplarza. Tu jest mowa o pięciu tysiącach kilometrów. Nie pięciuset tysiącach kilometrów.

    I ja naprawdę nie rozumiem tego argumentu "a inni to..." - co to w ogóle ma być ? idziemy do lekarza , a ten mówi " a wie Pan, inni też umierają, młodsi, bogatsi, zdrowsi wcześniej" - no po prostu super i zmienia postać rzeczy diametralnie, tak że cieszymy się z nadchodzącego przedwczesnego końca nie starając się leczyć, no bo "inni" ...
    Jacy inni co to kogo obchodzi i co ma za znaczenie ? co kogo jakieś BMW czy Jaguar obchodzi ? Tak jak myślałem, "innym też się zdarza", "eksploatacja" , "usterki się zdarzają" i jeszcze "niemieckie media" . W zapasie czeka stonka i ruskie . Jest Git!
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 27-09-2017 o 21:56

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej340 Zobacz post
    Poradzono mi abym założył nowy wątek z moim zdarzeniem ku przestrodze innym...

    ----

    No to się porobiło w mojej Giulii!!!
    Zapaliła się kontrolka awarii silnika, niedostępność start/stop, po chwili stanąłem bo poczułem woń paliwa i... wyciekło całe paliwo gdzieś w komorze silnika w momencie i koniec jazdy
    Jestem wk... i ciekawy co się stało

    -----

    Na szczęście zaraz zatrzymałem się i wtedy dopiero wszystko momentalnie wyciekło w komorze silnika. Nie chce myśleć co byłoby gdybym był w trasie i jechał z "przyzwoitą" prędkością!!!
    Świetna reklama marki. Samochód na lawecie pojechał do serwisu.

    -----
    To jest niewiarygodne!!!
    Właśnie dzwonili z serwisu i oznajmili mi, że złączka "puściła"
    Ku... mać w samochodzie za 200 tys. po przejechaniu 5 tyś. złączka puściła!!!
    To jest karygodne i niedopuszczalne.
    Nie wiem gdzie ale ja tego tak nie zostawię.
    Poradzi ktoś gdzie się zwrócić aby komuś innemu nie wydarzyła się tragedia na drodze?
    Ostatnio w Warszawie na osiedlu spaliło się nowiuśkie Audi A6. Samozapłon. Ten to mógł się zdenerwować. A Ty? Nie bądz taka panienka, nie siej paniki, nie bądz nowobogackim frustratem.

    A kto kazał Ci zakładać nowy wątek? I w jakim celu? Jaka jest jego funkcja, nazwisko?

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION],
    Bez urazy ale mylisz pojęcia. W tym wątku "rozmawiamy" o przypadku jaki spotkał Kolegę z forum i nic więcej. Porównywanie zdrowia człowieka do "zdrowia samochodu" uważam za przesadę. Ja po wpisie Kolegi [MENTION=32581]Maciej[/MENTION] 340 sprawdziłem złączki i obejmy i to wszystko.

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Niczego nie mylę, przejaskrawiam głupawe próby wytłumaczenia dziadostwa (tym razem groźnego) tu wyżej pojawiające się.
    Jasne, sprawdzamy złączki i obejmy w nowych wozach, to takie zwyczajne i normalne...

    [MENTION=24546]LukaSS[/MENTION] - a ja to zaproponowałem, jak można zresztą wyczytać we wspomnianym wątku o usterkach. Nie wiem tylko jakie jest imię i nazwisko oraz funkcja pytającego o to ? Też uważasz że sprawa pod dywan tak ? ja nie wiem, skąd taki pęd i próby zaprzeczania rzeczywistości tutaj ? Z tym że wybiórcze, gdyż o przysłowiowy brzęczący głośniczek trwa bitwa, ba "walka" , w innej "walce" wspierany jest słowem i duchem kierowca Giulii która spędza wakacje w serwisie, ileż wówczas oburzenia. Ale psikające po komorze silnika paliwo to banał, nie warty w ogóle zachodu.
    No i co w związku z tym Audi ? znaczy Alfa lepsza bo się nie zapaliła jednak czy co ?
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 27-09-2017 o 22:42

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Andrzejsr to jedna z nielicznych osob ktora pisze prawde reszta ma klapki na oczach jak funboye w starych hondach(niestety)

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Ilość awarii nie jest większa niż w innych modelach. Polecam lekturę forum BMW, Audi, Mercedesa a koniecznie Jaguara. Oczy wyjdą z orbity z ilości usterek.
    Zapewne autora tego wątku nie obchodzą awarie innych marek, tylko awaria jego Alfy Romeo. Miał pełne prawo się wkurzyć, zwłaszcza jak mu się paliwo lało na lewo i prawo.

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Ale co to w ogóle za komentarz, że auto klasy premium! To nie ma najmniejszego znaczenia. Produkt jak każdy inny, może się zepsuć, rozkraczyć, itd, itp. Prawdopodobieństwo jest nawet większe.
    Nie, prawdopodobieństwo powinno być niższe. W końcu płaci za premium czyli coś lepszego od nie-premium. A coś lepszego to coś mniej awaryjnego, lepiej zaprojektowanego i lepiej wykonanego.

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION],
    Kolego jest to jedyny przypadek, Czy groźny - tak. Profilaktyka i nic poza tym. A utyskiwanie i złorzeczenie nic tutaj nie pomoże chyba że zaspokoi własne - a nie mówiłem.

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Moje osobiste "a nie mówiłem" już dawo dawno temu się sprawdziło i moje decyzje na przyszłość zdeterminowało , więc nic do rzeczy nie ma.
    Ja po prostu byłem przy kilku pożarach aut i wiem czym to pachnie i jaki to nie do opanowania proces jest, i nie ma tu żadnego wytłumaczenia, przy nawet najmniejszym ryzyku takowego.

    Oczywiście, że koledze nie pomoże już, ale pomoże (może ?) tej marce się otrząsnąć i wziąć się do roboty zwykłej, przyziemnej , bez duszy , ale za to z pasją - do dokręcania śrubek i dopinania złączek przynajmniej. Może ktoś gdzieś zaskoczy, że to jakieś znaczenie jednak ma ?

Podobne wątki

  1. Coś piszczy w komorze silnika??
    Utworzone przez alfamar84 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2017, 23:13
  2. Przewody w komorze silnika 3.0 V6
    Utworzone przez sebusek2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 19:33
  3. Myszy w komorze silnika
    Utworzone przez uldyn w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 19:27
  4. Co to za element w komorze silnika?
    Utworzone przez drift-r w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory