Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Temat: Przedłużenie gwarancji

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    Ja mam 2.2 JTDM 180 KM.
    A. To wiele wyjaśnia. Diesel jest tańszy (sic!).

    Cytat Napisał krisQ Zobacz post
    Zakres przeanalizowałem, na pewno jest szerszy niż "gwarancji" Moparu.
    Na czym polegała różnica? Mopar ma jakieś wykluczenia czy nie obejmuje czegoś? Pytam, bo jeszcze jestem przed lekturą...

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Są też firmy, które oferują tego rodzaju przedłużenie gwarancji także jako ubezpieczenie - na tych samych zasadach jak AR. Dostałem ofertę dzisiaj na okres 3 lat z limitem 200.000 łącznie przez okres 5 lat. Bedę porównywał te warunki z tymi od AR, bo cena za najwyższy pakiet to ok 6 k, więc znacznie mniej. Można wykupić taką usługę przed końcem gwarancji i to jest też dużym plusem, zamiast płacić na dwa lata do przodu.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    3 lata do 75k - 10990pln
    3 lata do 150k - 13990pln
    Nawet jeśli są to kwoty za przedłużenie gwarancji + bezpłatny serwis to kosmos .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Nawet jeśli są to kwoty za przedłużenie gwarancji + bezpłatny serwis to kosmos .
    Tylko przedłużenie gwarancji o dodatkowe 3 lata.... ... .. .

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krisQ
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio At
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Na czym polegała różnica? Mopar ma jakieś wykluczenia czy nie obejmuje czegoś? Pytam, bo jeszcze jestem przed lekturą...
    Szczegółów nie pamiętam, ale główna różnica polega na tym, że pakiet serwisowy leasingodawcy pokrywa koszty naprawy usterek wynikających z wad produkcyjnych i koszty wymiany części "podlegających eksploatacyjnemu zużyciu" -- klocków, tarcz, etc., poza oponami. Wyłączone jest "nadmierne zużycie spowodowane nieprawidłową eksploatacją", czyli pewnie nie będą chcieli zapłacić za sprzęgło spalone po 10 tys km

    Z gwarancji Moparu wyłączone są np. amortyzatory, świece, paski, tarcze, klocki, sprzęgło, wtryskiwacze, wydech, felgi, akumulator i inne, jeśli ASO uzna, ze się zużyły a nie zepsuły z powodu nieprawidłowego procesu produkcyjnego. Dodatkowo nie są objęte "skrzypienia i wibracje"...

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Poważnie zapisali w warunkach "skrzypienia i wibracje"?!?
    AHahah Genialne!

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisQ Zobacz post
    Szczegółów nie pamiętam, ale główna różnica polega na tym, że pakiet serwisowy leasingodawcy pokrywa koszty naprawy usterek wynikających z wad produkcyjnych i koszty wymiany części "podlegających eksploatacyjnemu zużyciu" -- klocków, tarcz, etc., poza oponami. Wyłączone jest "nadmierne zużycie spowodowane nieprawidłową eksploatacją", czyli pewnie nie będą chcieli zapłacić za sprzęgło spalone po 10 tys km

    Z gwarancji Moparu wyłączone są np. amortyzatory, świece, paski, tarcze, klocki, sprzęgło, wtryskiwacze, wydech, felgi, akumulator i inne, jeśli ASO uzna, ze się zużyły a nie zepsuły z powodu nieprawidłowego procesu produkcyjnego. Dodatkowo nie są objęte "skrzypienia i wibracje"...
    Jak wszędzie ale np w BMW i Audi podchodzą elestycznie bo dbaja o dobre imię i jeżeli sie coś poważnego zepsuje a mineła nawet gwarancja to potrafia to refundowac nawet w 100%
    Co do pakietu serwisowego i pakietu gwarancyjnego są one w ASO na innych zasadach niż w przypadku aut wynajmowanych ale w ASO płacisz 18tys a leasing kasuje prawie 30

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krisQ
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio At
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    Jak wszędzie ale np w BMW i Audi podchodzą elestycznie bo dbaja o dobre imię i jeżeli sie coś poważnego zepsuje a mineła nawet gwarancja to potrafia to refundowac nawet w 100%
    Co do pakietu serwisowego i pakietu gwarancyjnego są one w ASO na innych zasadach niż w przypadku aut wynajmowanych ale w ASO płacisz 18tys a leasing kasuje prawie 30
    Zobaczymy, jak będzie w Alfie
    U mnie nie wychodzi 30 tylko niecałe 17 za 4 lata.

  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    No ja znam przypadki w BMW, że nawet na standardowej gwarancji po rozsypaniu się silnika w 528i były mega problemy - z łaską i walkach przyznali nowy silnik, ale za wymianę gość musiał zapłacić 12tyś PLN. Nie muszę tu przytaczać opinii tego klienta o BMW.
    Ja też czekałem w "nowej 5" na wymianę wadliwej chłodnicy klimatyzacji około 2 miesięcy, bo nie było... a żeby otrzymać samochód zastępczy na czas wymiany, to (żeby mnie zniechęcić do zastępczego pojazdu) kazali czekać kolejny miesiąc, bo ponoć nie mieli terminów na zastępczy samochód. Ale ja poczekałem Wszyscy kumple zrywali boki, jak podjeżdżałem w maju ze spuszczonymi szybami do dołu - bo wiedzieli czemu - półroczna piątka Więc nie wszytko co z DE to jest bezproblemowe - a serwis też jest kiepski. Po prostu jeszcze jesteśmy za murzynami w PL - za mało o swoje walczymy, nie traktuje się nas poważnie - nawet chemię i czekolady mamy gorsze niż na zachodzie...
    Wykupiłem w BMW gwarancje do 5lat i 200.000km za około 7000zł - więc to była dobra oferta, ale ceny w AR są kosmiczne, raczej się nie skuszę...

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    No ja znam przypadki w BMW, że nawet na standardowej gwarancji po rozsypaniu się silnika w 528i były mega problemy - z łaską i walkach przyznali nowy silnik, ale za wymianę gość musiał zapłacić 12tyś PLN. Nie muszę tu przytaczać opinii tego klienta o BMW.
    Ja też czekałem w "nowej 5" na wymianę wadliwej chłodnicy klimatyzacji około 2 miesięcy, bo nie było... a żeby otrzymać samochód zastępczy na czas wymiany, to (żeby mnie zniechęcić do zastępczego pojazdu) kazali czekać kolejny miesiąc, bo ponoć nie mieli terminów na zastępczy samochód. Ale ja poczekałem Wszyscy kumple zrywali boki, jak podjeżdżałem w maju ze spuszczonymi szybami do dołu - bo wiedzieli czemu - półroczna piątka Więc nie wszytko co z DE to jest bezproblemowe - a serwis też jest kiepski. Po prostu jeszcze jesteśmy za murzynami w PL - za mało o swoje walczymy, nie traktuje się nas poważnie - nawet chemię i czekolady mamy gorsze niż na zachodzie...
    Wykupiłem w BMW gwarancje do 5lat i 200.000km za około 7000zł - więc to była dobra oferta, ale ceny w AR są kosmiczne, raczej się nie skuszę...
    Fajnie, ze coraz czesciej pojawiaja sie na forum osoby, ktore "przechodza" do Alfy Romeo z BMW czy Audi i maja wiedze jak naprawde te serwisy niemieckiej konkurencji wygladaja. Ogolnie tu na forum to panuje opinia, ze przed salonem BMW to czerwony dywan czeka, portier, kawka, cisateczka i wszystkie naprawy od reki a w Alfie to Polmozbyt i Bareja. Z ta gwarancja to nie wiem czy warto bo w Alfie to najzyzej fotel zaskrzypi, opaska jakas spadnie albo jakas elektroniczna duperela padnie i sama sie naprawi po kilku dniach ale o takich wypadkach zeby silniki padaly to sie raczej nie slyszy.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 08:14
  2. [159] Przedłużenie gwarancji na Alfa Romeo 159
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 09:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory