Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Temat: Przedłużenie gwarancji

  1. #21
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Kolego [MENTION=640]Dymo[/MENTION] - żeby była jasność - Stelvio to auto dla żony, ja zostaję wierny beemce - ale nie jestem jakoś chorobliwie przywiązany czy coś, ale do Alfy nic nie mam - po prostu dobrze się jeździ BMW i oprócz tej chłodnicy - naprawdę zero problemów. Kiedyś żona miała GT - i został sentyment, bo [notranslate]Alfa[/notranslate] ma coś w sobie - nie każdy sobie na nią pozwoli (mam na myśli nie tyle finansowo, co mentalnie) - u nas w kraju to wieśwagen i Audi są jakimś chorym kultem. Nie jeden by ją chciał, ale nie ma jaj, żeby ją kupić, no to kupuję Skodę. Jak pada zawieszenie w Passacie to winne są nasze kiepskie drogi, a jak coś stuka w Alfie, to od razu winna [notranslate]Alfa[/notranslate].
    Te wszystkie żale w przypadku Giulii to niestety głównie problemy wieku dziecięcego, co jest prawie zawsze w każdej marce - jest konkurencja, presja czasu, trzeba szybko nowy model wypuścić bo konkurencja już ma i klienci uciekają... takie czasy... a narobili teraz modeli, Crossoverów, SUVów, SACów i nie wiadomo co jeszcze no i mamy co mamy - piękne, ale nie dopracowane modele.
    Ja się cieszę, że nie ma tu postów typu: padł silnik albo padła skrzynia - to byłyby poważne problemy...

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Kiedyś padały, w pierwszej edycji 147 leciała skrzynia Selespeed. Kilka aut FCA musiało odebrać od klientów i zwrócić im kasę.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Z tego co tutaj widzę można kupić sobie ubezpieczenie od moparu tylko na silnik + skrzynię biegów
    http://alfaromeo.mopar.eu/alfaromeo/...cle-protection
    Dla bazowej giuli nie jest to jakieś bardzo drogie, nie analizowałem dokładnie zapisów tego ubezpieczenia

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    ----
    Postów
    10

    Domyślnie

    Gdzie znajdę ta cała listę co obejmuje dodatkowe ubezpieczenie( gwarancja) ?

    Jest jakas szansa, ze w następnym roku spadnie z ceny ?

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loopero Zobacz post
    Gdzie znajdę ta cała listę co obejmuje dodatkowe ubezpieczenie( gwarancja) ?
    W przypadku Maximum Care nie ma listy tego co obejmuje, a jedynie to czego nie obejmuje. Gdybym mógł załączyć PDF to bym załączył. Poza oczywistymi oczywistościami (wszystko musi być robione w ASO) najznamienitsze jest to: Wykluczeniu podlegają (Podpunkt 4.3 ustęp b: ) "wymiany elementów eksploatacyjnych ulegających zużyciu. Przykładowo, choć nie wyczerpuje to pełnego zakresu, dotyczy to takich elementów jak: amortyzatory, świece zapłonowe i żarowe, paski napędowe urządzeń pomocniczych (z wyjątkiem paska rozrządu), tarcze i klocki hamulcowe, szczęki i bębny hamulcowe, sprzęgło, wtryskiwacze, pióra wycieraczek szyby przedniej i tylnej oraz reflektorów, układ wydechowy (z wyjątkiem katalizatora i filtra cząstek stałych, które są objęte), opony i obręcze kół, akumulatory, szyby, lampy zespolone, żarówki, bezpieczniki, poszycia i tapicerki, listwy ozdobne, akcesoria i inne wyposażenie nie zamontowane oryginalnie przez Producenta, oraz skrzypień i wibracji,"

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Tak mnie zastanawia, czy na inne rynki też takie 'dziwne' warunki są? Bo wygląda na to, że mniej jest objęte a więcej wykluczone.

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    MiTo
    Postów
    2

    Domyślnie

    Możesz podać jakieś namiary?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    pewnie wiecie, ale jeśli nie to, po zalogowaniu do myalfa/mopar są dostępne wersje przedłużenia oraz ich ceny do konkrentego egzemplarza po podaniu nr VIN,
    ja się zastanawiam nad opcja powertrain + 2 lata/120k km
    no i przez pierwsze sześć miesięcy od zakupu jest (podobno) taniej niż później..

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Dziś podjechałem do Carserwisu po Maximum Care na 5 lat/75kkm i jakie było moje zaskoczenie gdy finalna cena była 30% niższa od tego co było gdy kupowałem samochód (Można przedłużyć gwarancję do 6 miesięcy od zakupu auta). Parę dni temu była _obniżka_ cen. Do teraz nie mogę wyjść z szoku...

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Dziś podjechałem do Carserwisu po Maximum Care na 5 lat/75kkm i jakie było moje zaskoczenie gdy finalna cena była 30% niższa od tego co było gdy kupowałem samochód (Można przedłużyć gwarancję do 6 miesięcy od zakupu auta). Parę dni temu była _obniżka_ cen. Do teraz nie mogę wyjść z szoku...
    Ja mam auto dłużej niż przez 6 miesięcy a i tak mogę przedłużyć. Oferowali mi jak byłem na przeglądzie, mopar też potwierdza.
    Potwierdzam, że wg mopar jest taniej niż jeszcze pare dni temu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 08:14
  2. [159] Przedłużenie gwarancji na Alfa Romeo 159
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 09:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory