Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Alfa Romeo Gulia 2,2 Turbo Diesel

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    alfa
    Postów
    36

    Domyślnie Alfa Romeo Gulia 2,2 Turbo Diesel

    Przeglądam różne modele Romeo Gulia i trafiłem na model z silnikiem 2,2 Turbo Diesle 180 KM RWD: http://www.motomaniacy.tv/nasze-test...sel-180-km-rwd
    Auto wydaje się być spoko, szczególnie zachwyca sylwetka - ze sportowym zadziorem.
    Może miał nim ktoś okazję jeździć i opowie wrażenia. Silnik 180km przy tej budzie, w zupełności by mi wystarczył

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jest dział techniczny poświęcony Giulii, tam możesz zapytać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    MIałem okazję skorzystać z jazdy próbnej - raptem kilkanaście kilometrów, trochę po mieście większość po trasie. W porównaniu do mojej do GT - odczucia mocno subiektywne - zbiera się całkiem przyzwoicie jak na limuzynę. Zawieszenie przewidywalne, dopracowane, ogólnie ok, miłe auto daje odpocząć a tryb sport pozwala poczuć odrobinę frajdy.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    Zrobiłem taką w wersji Super, bardzo dobrze wyposażonej, 1500 km. Bardzo fajnie się tym jeździ, spalanie przyzwoite przy szybkich trasach. Niemniej jednak benzyna jest szybsza oraz...zdecydowanie ciekawsza dla ucha (głowa nie boli od tego stosunkowo głośnego pyrkotu )

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Ja mam taką ze skrzynią automatyczną i jestem zadowolony. Przesiadłem się z SUVa i zmianę oceniam zdecydowanie na plus pod każdym względem. Przyśpieszenie zdecydowanie wystarczające do dynamicznej jazdy i wyprzedzania - pod nogą nie brakuje. Komfort jazdy po polskich drogach jest zadowalający - wcześniej co prawda miałem koła 225/60/16, więc nie ma opcji żeby na nierównościach nie odczuwać różnicy, ale i tak jestem pozytywnie zaskoczony. Przyjemność z szybkiej jazdy i na dłuższe dystanse jest nie do porównania z SUV-em. Spalanie średnie ok 6 - 7 l więc bajka. Choć dla mnie i tak najbardziej istotne przy zakupie były sylwetka i skrzynia AT

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Spadły temperatury, a ja mam pytanie jak długo nagrzewa wam się Giulia z motorem 2.2 przy takich warunkach? Wczoraj przy -11 stopniach pokonałem ok 8 km zanim pojawiła się pierwsza kreska. Druga za kolejne 5 km. Trzecia (na chwilę) po kolejnych 5 km. Jechałem dość wolno, z uwagi na ruch na drodze, ale jazda poza miastem, bez stania w korkach i głównie z górki.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    Spadły temperatury, a ja mam pytanie jak długo nagrzewa wam się Giulia z motorem 2.2 przy takich warunkach? Wczoraj przy -11 stopniach pokonałem ok 8 km zanim pojawiła się pierwsza kreska. Druga za kolejne 5 km. Trzecia (na chwilę) po kolejnych 5 km. Jechałem dość wolno, z uwagi na ruch na drodze, ale jazda poza miastem, bez stania w korkach i głównie z górki.
    Jeśli chodzi o nagrzewanie sie to zupełnie podobnie. Pierwsza kreska pojawiła sie po ok 4-5 km, nastepna 3-4 km.
    A co powiesz o głośności tego diesla ? Szczerze to Giulietta 2.0 jtdm była zdecydowanie cichsza.
    Druga sprawa to praca skrzyni AT8 w tych temp. Ciężko jej przychodzi praca w takich temp.

    pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    No to u mnie nawet czasem dłużej to trwa, ale widać ten typ tak ma. Zazwyczaj garażuje w garażu podziemnym gdzie jest ok + 10 stopni i wtedy nagrzewa się już normalniej. Co do głośności - gdy silnik jest rozgrzany jest moim zdaniem całkiem ok i nie zwracam na to uwagi. Mam porównanie do X3 20 D i moim zdaniem lepiej brzmi Giulia, choć głośniej. Gdy odpalamy w ujemnych temperaturach rzędu -10 po nocy, to jest głośny, fakt. Skrzynia czasem trudniej podejmuje decyzje na mrozie przy zimnym silniku, ale (i tu znowu porównanie do tej samej skrzyni w X3) bardziej mi pasuje, redukuje intuicyjnie i ogólnie zmiana trybów jazdy zdecydowanie bardziej wpływa na jej zachowanie.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    No to u mnie nawet czasem dłużej to trwa, ale widać ten typ tak ma. Zazwyczaj garażuje w garażu podziemnym gdzie jest ok + 10 stopni i wtedy nagrzewa się już normalniej. Co do głośności - gdy silnik jest rozgrzany jest moim zdaniem całkiem ok i nie zwracam na to uwagi. Mam porównanie do X3 20 D i moim zdaniem lepiej brzmi Giulia, choć głośniej. Gdy odpalamy w ujemnych temperaturach rzędu -10 po nocy, to jest głośny, fakt. Skrzynia czasem trudniej podejmuje decyzje na mrozie przy zimnym silniku, ale (i tu znowu porównanie do tej samej skrzyni w X3) bardziej mi pasuje, redukuje intuicyjnie i ogólnie zmiana trybów jazdy zdecydowanie bardziej wpływa na jej zachowanie.
    Tak, miałem tu na myśli głośną prace silnika przy niskich, ujemnych temperaturach. Tu mam właśnie duże "ale" i zastrzeżenia, ze słabo postarali sie konstruktorzy z wygłuszeniem komory silnika, żeby ten dźwięk, aż tak nie przenosił się do środka. Porównuje to do AR159 1.9; Giulietty 2.0; Fiata 500X 1.6 diesel.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    witam, pytanie dotyczące wersji 2.2 diesel 180KM AT8 ...
    Jak zachowuje sie Wam automatyczna skrzynia biegów przy pierwszych metrach jazdy w tak niskich temp jak na przykład -10 stopni C ? W moim przypadku skrzynia mozna powiedziec nie działa na odcinku 200-400 m. Nie zmienia biegów w góre. Przypuszczam, ze chodzi o gęsty olej. Później jest OK. To moj pierwszy automat stąd niektórym z Was pytanie moze wydać sie dziwne.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  2. Alfa Romeo GT diesel
    Utworzone przez grzybii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 09:27
  3. [145] obrotomierz turbo diesel
    Utworzone przez drakon-00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2009, 23:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory