Strona 9 z 25 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 250

Temat: [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce

  1. #81
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał klag3 Zobacz post
    Fakt ale wolałbym tego nie przeżywać po raz trzeci
    Nie dziwię się. W listopadzie gość lekko wjechał mi w tył Giulietty. Najpierw auto miało być robione w ASO, ale oni mnie zwodzili przez 1.5 miesiąca (auto zastępcze wiecznie niedostępne), w końcu wycofałem się z likwidacji szkody u nich (okazało się że już zdążyli skasować pieniądze od ubezpieczyciela I musieli to odkręcać), wziąlem rozliczenie gotówkowe za pieniądze z niego założyłem podwójny tłumik używany z Giulietty, używany dyfuzor, nowy absorber (ale kupiłem go z jakiejś wyprzedaży za 1/8 ceny) I do tego zmieniłem końcówki wydechu na większe. Niby ktoś powie fajnie, zrobiłeś sobie za free lepszy wygląd auta, powiem Wam jednak że było z tym kupę załatwiania I problemów - w ogóle nie warte - już bym wolał sobie na spokojnie za swoje zrobić taki upgrade niż szaarpać się z ASO, ubezpieczalnią (bo oczywiście pierwsze wycena była 800zł szkoda mimo że sam absorber w ASO kosztuje 980 katalogowo I nie ma zamienników).

    A tym co chętnie potestowali by hamulce, powiem trzy rzeczy: pierwsza to że takie celowe zachowanie to postawa antyspołeczna raczej nieuczciwa (naciągactwo), komuś czy sobie można zrobić krzywdę, a kolejna sprawa, że zawsze można trafic na gościa bez OC - znajomego taki trafił jakieś 8 lat temu i skasowal mu Mondeo warte ok 50tyś zł - z funduszu gwarancyjnego znajomy dostał ok 15tys I został mu wrak który sprzedał za jakieś 8 tyś na części. Sprawcy nie było jak ścigać w po sądach, auto było nie jego, gość bez dochodu i bez majątku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nie dziwię się. W listopadzie gość lekko wjechał mi w tył Giulietty. Najpierw auto miało być robione w ASO, ale oni mnie zwodzili przez 1.5 miesiąca (auto zastępcze wiecznie niedostępne), w końcu wycofałem się z likwidacji szkody u nich (okazało się że już zdążyli skasować pieniądze od ubezpieczyciela I musieli to odkręcać), wziąlem rozliczenie gotówkowe za pieniądze z niego założyłem podwójny tłumik używany z Giulietty, używany dyfuzor, nowy absorber (ale kupiłem go z jakiejś wyprzedaży za 1/8 ceny) I do tego zmieniłem końcówki wydechu na większe. Niby ktoś powie fajnie, zrobiłeś sobie za free lepszy wygląd auta, powiem Wam jednak że było z tym kupę załatwiania I problemów - w ogóle nie warte - już bym wolał sobie na spokojnie za swoje zrobić taki upgrade niż szaarpać się z ASO, ubezpieczalnią (bo oczywiście pierwsze wycena była 800zł szkoda mimo że sam absorber w ASO kosztuje 980 katalogowo I nie ma zamienników).

    A tym co chętnie potestowali by hamulce, powiem trzy rzeczy: pierwsza to że takie celowe zachowanie to postawa antyspołeczna raczej nieuczciwa (naciągactwo), komuś czy sobie można zrobić krzywdę, a kolejna sprawa, że zawsze można trafic na gościa bez OC - znajomego taki trafił jakieś 8 lat temu i skasowal mu Mondeo warte ok 50tyś zł - z funduszu gwarancyjnego znajomy dostał ok 15tys I został mu wrak który sprzedał za jakieś 8 tyś na części. Sprawcy nie było jak ścigać w po sądach, auto było nie jego, gość bez dochodu i bez majątku.
    Ja w serwisie rzuciłem hasło
    Pan powiedział zobaczę co da się zrobić
    Po tygodniu zadzwonił że temat jest do ogarnięcia
    Naprawa bezgotówkowa z oc sprawcy PZU
    Po 3 tygodniach od stłuczki samochód był gotowy
    Na cały czas naprawy dostałem nowego 600 km przejechane jeepa renegade
    Pan przepraszał że wersja z manualem
    Po tygodniu zadzwonił że mogę wymienić na automat
    Polecam serwis zasada jeep Alfa romeo z Krakowa
    Nic mnie nie interesowało z PZU nie dzwonili wszystkie formalności załatwił serwis
    Ps.
    Po kolizji rozbitym autem pojechałem do serwisu dosłownie 1/2 godziny po
    Po 2 godzinach wyjechałem jeepem
    Pozdrawiam



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #83
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ... zwodzili przez 1.5 miesiąca (auto zastępcze wiecznie niedostępne),
    Jak miałem A159 to dwa razy mnie trafili.
    Auto od razu do serwisu i naprawa bezgotówkowa.
    Na auto zastępcze z serwisu nie czekałem tylko od razu brałem z wypożyczalni na koszt OC sprawcy. Takie masz prawo.
    Serwis klasycznie przeciągał naprawę tłumacząc się oczekiwaniem na części z Włoch.
    FV za auto z wyp. wynosiła ok 11 000 netto.
    Ubezpieczyciel z OC sprawcy kręcił nosem że za dużo itp. ale po przedstawieniu dokumentów związanych z naprawą mojej Alfy (harmonogramem) zapłacili co do grosza.

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Ja w serwisie rzuciłem hasło
    Pan powiedział zobaczę co da się zrobić
    Po tygodniu zadzwonił że temat jest do ogarnięcia
    Naprawa bezgotówkowa z oc sprawcy PZU
    Po 3 tygodniach od stłuczki samochód był gotowy
    Na cały czas naprawy dostałem nowego 600 km przejechane jeepa renegade
    Pan przepraszał że wersja z manualem
    Po tygodniu zadzwonił że mogę wymienić na automat
    Polecam serwis zasada jeep Alfa romeo z Krakowa
    Nic mnie nie interesowało z PZU nie dzwonili wszystkie formalności załatwił serwis
    Ps.
    Po kolizji rozbitym autem pojechałem do serwisu dosłownie 1/2 godziny po
    Po 2 godzinach wyjechałem jeepem
    Pozdrawiam



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #85
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    o Zasadzie slyszalem dotychczas same pochlebne opinie. w moim przypadku to FCA w Bielsku a to dalej PRL i Polmozbyt. moje auto nie bylo uziemione - uszkodzenie bylo lekkie, wiec zastepcze mialo byc tylko na czas naprawy. w sumie naprawa to bylo moze 1.5h max (w godzine zrobilem u gosci od tlumikow) ale w FCA krecili, zwodzili ze tak sie nie da, ze musi zostac auto u nich i stale przekladali ze na telefon sie umowimy na termin jak bedzie auto zastepcze dostepne za pare dni i tak w kolko. dlatego nie załatwiłem sam zastepczego. a najlepsze ze kierownik czy mistrz z dzialu napraw blacharsko lakierniczych po ktoryms telefonie zaczal do mnie gadac z pretensjami ze wymyslam sobie jakies auta zastepcze - powiedzialem im co o nich mysle, wycofalem zgode na likwidacje szkody i wysmarowalem im to jeszcze na piśmie. tam jest PRL i nie raz sie juz o tym przekonalem jezdzac na przeglady/oleje itp- dlatego jak nie musze to serwisuje auta poza ASO.

  6. #86
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    (...)powiedzialem im co o nich mysle, wycofalem zgode na likwidacje szkody i wysmarowalem im to jeszcze na piśmie. tam jest PRL i nie raz sie juz o tym przekonalem jezdzac na przeglady/oleje (...)
    I dobrze, trzeba piętnować dziadostwo. Może dzięki temu z biegiem czasu znikną te Polmozbytowskie naleciałości.
    Na stronie Alfy powinien być jakiś formularz dotyczący skarg, zażaleń dotyczący obsługi sprzedażowej i serwisowej.

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    o Zasadzie slyszalem dotychczas same pochlebne opinie. w moim przypadku to FCA w Bielsku a to dalej PRL i Polmozbyt. moje auto nie bylo uziemione - uszkodzenie bylo lekkie, wiec zastepcze mialo byc tylko na czas naprawy. w sumie naprawa to bylo moze 1.5h max (w godzine zrobilem u gosci od tlumikow) ale w FCA krecili, zwodzili ze tak sie nie da, ze musi zostac auto u nich i stale przekladali ze na telefon sie umowimy na termin jak bedzie auto zastepcze dostepne za pare dni i tak w kolko. dlatego nie załatwiłem sam zastepczego. a najlepsze ze kierownik czy mistrz z dzialu napraw blacharsko lakierniczych po ktoryms telefonie zaczal do mnie gadac z pretensjami ze wymyslam sobie jakies auta zastepcze - powiedzialem im co o nich mysle, wycofalem zgode na likwidacje szkody i wysmarowalem im to jeszcze na piśmie. tam jest PRL i nie raz sie juz o tym przekonalem jezdzac na przeglady/oleje itp- dlatego jak nie musze to serwisuje auta poza ASO.
    Ja mieszkam w okolicach Oświęcimia Do Bielska i Katowic mam bliżej ale wybrałem Kraków i teraz wiem że dokonałem trafnego wyboru



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #88
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    A tym co chętnie potestowali by hamulce, powiem trzy rzeczy: pierwsza to że takie celowe zachowanie to postawa antyspołeczna raczej nieuczciwa (naciągactwo), komuś czy sobie można zrobić krzywdę, a kolejna sprawa, że zawsze można trafic na gościa bez OC - znajomego taki trafił jakieś 8 lat temu i skasowal mu Mondeo warte ok 50tyś zł - z funduszu gwarancyjnego znajomy dostał ok 15tys I został mu wrak który sprzedał za jakieś 8 tyś na części. Sprawcy nie było jak ścigać w po sądach, auto było nie jego, gość bez dochodu i bez majątku.
    Ja już taki aspołeczny i nieuczciwy jestem i tyle. A tak na poważnie, to zbyt dosłownie czytasz wszystko jak leci, bez odcieni szarości, które w tym przypadku były żartem. Poza tym widzę, że nie znasz zasady funkcjonowania funduszu gwarancyjnego. On zastępuje ubezpieczenie sprawcy i płaci fakturę wg zasad i przepisów obowiązujących w tym zakresie. W naszym serwisie nie raz i nie dwa naprawialiśmy auta "na fundusz" i nie było problemu. Rzeczoznawca (w takim przypadku ubezpieczyciela poszkodowanego - tam też można zgłosić szkodę z obcego OC), potem kosztorys wg naszych stawek ubezpieczeniowych, zatwierdzenie, naprawa, a kasa często przed zakończeniem roboty (jak wystawimy fakturę). Auto zastępcze z OC bez dyskusji. Owszem, problemy są wtedy gdy auto ma wartość 50 tys. ale tylko w oczach właściciela. I przy złym układzie może być po prostu szkoda całkowita, a wtedy zaczynają się schody, kombinacje i nerwy.
    A poza tym nie masz szczęścia chyba do serwisu. Zdarzyło mi się kilka razy naprawiać auta w serwisie AR, zarówno mechanicznie jak i blacharsko (jeżdżę Fiatami i Alfami od 1991 roku, więc trochę ich było), od początku w tym samym serwisie i jakoś zostałem wierny marce. A ktoś powiedział kiedyś, że pierwsze auto klientowi sprzedaje salon, a kolejne serwis.

  9. #89
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał klag3 Zobacz post
    Ja w serwisie rzuciłem hasło
    Pan powiedział zobaczę co da się zrobić
    Po tygodniu zadzwonił że temat jest do ogarnięcia
    Naprawa bezgotówkowa z oc sprawcy PZU
    Po 3 tygodniach od stłuczki samochód był gotowy
    Na cały czas naprawy dostałem nowego 600 km przejechane jeepa renegade
    Pan przepraszał że wersja z manualem
    Po tygodniu zadzwonił że mogę wymienić na automat
    Polecam serwis zasada jeep Alfa romeo z Krakowa
    Nic mnie nie interesowało z PZU nie dzwonili wszystkie formalności załatwił serwis
    Ps.
    Po kolizji rozbitym autem pojechałem do serwisu dosłownie 1/2 godziny po
    Po 2 godzinach wyjechałem jeepem
    Pozdrawiam



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    No to szacuneczek, zazdro.

    Ja robiłem kiedyś zarysowany zderzak z OC sprawcy, w Julce, w Carservisie. Ogólnie zrobili ok, nie mam do roboty zastrzeżeń, ale oni stwierdzili, że w ogóle zastępczych nie dają na naprawy blacharskie. Uśmiałem się, ale nic nie uradziłem, musiałem się bawić na 2 dni z braniem od ubezpieczyciela. Niby nie było problemu, ale trochę zachodu. Więc jak widać zależy dużo od ASO i od tego czy akurat ktoś im się spodoba czy nie

  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    Wygląda zacnie ! Czasem stłuczki pomagają w takich modyfikacjach
    Taka jestem
    https://youtu.be/yoNjr9Yb1J4


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. Giulia Veloce Mechanizm różnicowy
    Utworzone przez Makave w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2017, 08:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory