Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98

Temat: Stelvio opony zimowe

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Hankook W320 SUV wg mnie najlepsze jakość/cena, jakieś 3200 komplet. Nokian >3500k, Pirelli Scorpiony >4k


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    39

    Domyślnie

    Zobaczymy jak będzie z Pirelkami w Alfie. W Nissanie z 225/55/19 byłem zadowolony. We wtorek zakładam

  3. #23
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Ja zamówiłem Pirelli Winter Scorpion w indeksie H - na felgi 18cali, dokładnie takie:

    http://www.fondmetal.com/en/cerchi-i...black-machined

    Fabryczne ET na felgi 18cali jest offset 34 - te Fondmetal, które zamówiłem mają ET30, więc w sumie nie powinny być bardziej schowane niż te 20cali, które są teraz.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Nie będą, ale koło (opona - i tak będzie 1 cm głębiej)
    18 to gigantyczny balon to trochę tak, jak by ktoś dał 15 cali do Giuli.
    Koniecznie dajcie foty jak założycie.
    PS
    Fele fajne, szkoda że nie ma 19.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 14-11-2017 o 17:46

  5. #25
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    No właśnie - 19 cali byłoby ideałem, ale oglądałem fabryczne Stelvio na 18 - i nie jest źle, więc z tym lepszym ET30 powinno być OK. Oczywiście nie podziewam się wielkiego WOW, ale chciałbym, żeby dobrze po prostu wyglądało.
    Ta felga - bo chciałem czarną, ale z delikatnym akcentem polerki, żeby nie wyglądały jak stalówki - no i w macie, żeby odizolować się od chińskich felg. Do tego te z polerką podobno można stosować na zimę. I ostatnia sprawa - ma być łatwa w myciu - i ta felga spełniła oczekiwania Ideałem dla mnie jest felga 19 cali ori - koła czy tam potocznie "telefony" ale niedostępne. Może dobrze, bo pewnie bym je kupił, a cena jest trochę kosmos...

    Dziś dostałem info, że już felgi przyszły z Włoch - umówiłem się dopiero na poniedziałek - na pewno pochwalę się po założeniu.

    Mam pytanie - zakupiłem oryginalne czujniki do kół w AR - czy samochód sam je zobaczy czy trzeba coś będzie programować?

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Moja Giulia sama rozpoznał i nic nie trzeba było robić.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Pamiętajcie, że jak bierzenie węższe opony i do tego ET34 (czyli takie jakie [notranslate]Alfa[/notranslate] daje dla felg 17-19), to efekt końcowy jest taki, że opona chowa się o 13 mm do środka



    http://www.willtheyfit.com/index.php...h=8&offset2=34
    https://elmot24.pl/kalkulator-opon-felg/
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	felgi19.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	75.5 KB
ID:	237839  

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Nie będą, ale koło (opona - i tak będzie 1 cm głębiej)
    18 to gigantyczny balon to trochę tak, jak by ktoś dał 15 cali do Giuli.
    Koniecznie dajcie foty jak założycie.
    PS
    Fele fajne, szkoda że nie ma 19.
    TRochę się zgubiłem, z tego co widzę na stronie fondamental mają do Stelvio 19
    Potwierdził mi to facet z tej firmy która ściąga te felgi extremo. pl

  9. #29
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    No tak - mają, tylko nie ten model 7900. Podobnie jak chciałbym model 7600 czarne z polerowanymi rantami - a nie ma - ani 18cali ani 19cali - są tylko grafitowe z polerką...

    Właśnie też zamówiłem w Extremo.

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Pamiętajcie, że jak bierzenie węższe opony i do tego ET34 (czyli takie jakie [notranslate]Alfa[/notranslate] daje dla felg 17-19), to efekt końcowy jest taki, że opona chowa się o 13 mm do środka
    Generalnie to trochę inaczej - to ile opona czy tam koło wystaje/chowa się - producenci stosują różne ET dla różnych swoich średnic kół, szerokości felg, rozmiarów opon - tak że wypadkowa i tak wychodzi na wszystkich fabrycznych rozmiarach podobnie. Zaznaczam - FABRYCZNYCH - więc średnica, szerokość felgi i rozmiar opony jak w katalogu AR. Więc jeśli weźmiesz fabryczny zestaw - felgi z oponami - 18cali i powiedzmy nasz fabryczny 20cali - to koła będą "zlicowane" z nadwoziem podobnie. To jest policzone i ma być podobnie dla wielu czynników - rozstaw kół, trakcja, obciążenie łożysk i ogólnie zawieszenia - więc jak założę dopuszczalne (homologowane pod Stelvio - bo tylko takich felg szukałem) ET30, a fabryka wypuszcza ET34 przy takich samych innych parametrach, to teoretycznie koła powinny być minimalnie szerzej rozstawione nawet od "naszych" fabrycznych 20". W praktyce różnie to wygląda, bo różnice nie są duże i raczej na oko będą niewidoczne, ale na pewno nie będą bardziej schowane od fabrycznych 20 cali. No jeszcze jest kwestia opony - pomimo tych samych rozmiarów - wizualnie różnią się i różnie leżą na feldze.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Generalnie to trochę inaczej - to ile opona czy tam koło wystaje/chowa się - producenci stosują różne ET dla różnych swoich średnic kół, szerokości felg
    Ja opisuję konkretny przypadek, czyli wsadzasz do kupionej wersji FE felgi z ET34 zamiast 31, do tego opony węższe o 20 mm (czyli ubywa po 10 mm po każdej stronie osi, więc nie ma bata, skraj opony chowa się o 13 mm, zaś rozstaw zostaje prawie bez zmian, bo te 3 mm to akurat pikuś.
    Z drugiej strony, jeżeli dasz TE 30 czy nawet 27, a dasz węższą oponę o 20 mm, to i tak opona będzie mniej wystawać, mimo zwiększenia rozstawu.

    To, że wersje które standardowo wychodza na 235 i ET34, może nieco inaczej rozstawiają (to by trzeba sprawdzić w papierach), to już inna bajka
    W sumie przydało by się zrobic taką fotę na ile się chowa 235 i 255 wzgleem błotnika Ja tego nie zauważę, bo na zimę tez daję 255.

Podobne wątki

  1. [159] Opony zimowe.
    Utworzone przez kiniek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 17:45
  2. 225/40 R18 - opony zimowe (AR GT)
    Utworzone przez grzybii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory