Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 98

Temat: Stelvio opony zimowe

  1. #81
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    AR Stelvio FE
    Postów
    14

    Domyślnie

    Przy feldze 8,5" i oponie zimowej 255 mieści się, tyle, że przerwa nie jest duża...a że miałem już kupione dystanse, to postanowiłem go poszerzyć.

    Firste, ta opona wystaje z nadkola tak " ze smakiem " że osobnik musiałby być złośliwy

    Wydaje mi się, że faktycznie auto zmieniło się po tej operacji...w chwili obecnej porównałbym je do DZIKA na felgach z FE bez dystansów i letnich oponach było zwinniejsze : )

    Czujniki ciśnienia "zaskoczyły" po zmianie jakoś po 5 km i nie szwankują, także kolejny plus : )

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Witam
    Czy używał ktoś takie felgi w zimie?
    Mają szlifowaną czołową powierzchnię i zastanawiam się czy nie wejdzie na to korozja (patyna).Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	59679_4_dab3cfad641c732bd2d39f26c4d6913c.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	108.8 KB
ID:	251775

  3. #83
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    felgi ori to chyba powinny byc dobrze zabezpieczone? mozma tylko miec nadzieje, skoro auta przejechaly tylko jedna zime to kto to tak naprawde przetestowal?

  4. #84
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Pewno kiedyś wyjdzie. Generalnie producenci felg nie polacają felg z polerem na zimę. to kiedy sól zacznie je żreć- zalezy od tego w jakim tempie będziemy je rysować .

  5. #85
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Swój samochód odebrałem w tym roku z letnimi oponami w rozmiarze R20. Czy ryzykuję śmiercią bądź trwałym kalectwem dobierając teraz zimowe opony w tym samym rozmiarze?
    W zimie jeżdżę mało, głównie po mieście i z fotelikami. Kuszą mnie Nokiany WR SUV 4, w przeciwnym wypadku pozostaje mi wydać kupę szmalu na felgi 19", zestaw czujników i nieco tańsze opony...
    Czy ktoś z Was jeździ w zimie na 20"?

  6. #86
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    nie widzę problemu, i tak masz sporo kapcia nawet przy 20", co mają ludzie w Giulii powiedzieć jak mają 19" na zimę i 8.5cm opony (225/40)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Moje FE ma 20 stki Pirelli scorpio, na takich samych obreczach jakie byly w FE na lato. Zadnych problemow....duzo sniegu w Bawarii.

  8. #88
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    tez mam pirelli scorpon winter tyle, że 235 60 R 18. niestety na razie zero możliwości sprawdzenia ich właściwości.

  9. #89
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    Swój samochód odebrałem w tym roku z letnimi oponami w rozmiarze R20. Czy ryzykuję śmiercią bądź trwałym kalectwem dobierając teraz zimowe opony w tym samym rozmiarze?
    W zimie jeżdżę mało, głównie po mieście i z fotelikami. Kuszą mnie Nokiany WR SUV 4, w przeciwnym wypadku pozostaje mi wydać kupę szmalu na felgi 19", zestaw czujników i nieco tańsze opony...
    Czy ktoś z Was jeździ w zimie na 20"?
    Ja w 159 TI Q4 jeżdżę na Nokianach i nie narzekam. To mój 2 komplet i są wg mnie rewelacyjne. Błoto i breja oraz kopny śnieg nie stanowią problemu.

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    Swój samochód odebrałem w tym roku z letnimi oponami w rozmiarze R20. Czy ryzykuję śmiercią bądź trwałym kalectwem dobierając teraz zimowe opony w tym samym rozmiarze?
    W zimie jeżdżę mało, głównie po mieście i z fotelikami. Kuszą mnie Nokiany WR SUV 4, w przeciwnym wypadku pozostaje mi wydać kupę szmalu na felgi 19", zestaw czujników i nieco tańsze opony...
    Czy ktoś z Was jeździ w zimie na 20"?
    Tak, przejezdzilem juz dwie zimy, uzywajac Hankokow, zadnych problemow nie zauwazylem.
    W tym min. wyprawy w Alpy.

    Jedyne co mnie martwi to to, ze nie mozna montowac lancuchow na dwudziestki. Boje sie, ze kiedys z tego powodu gdzies w Dolomitach utnkne na odcinku zamknietym przez policje dla aut nie majacych lancuchow.

Podobne wątki

  1. [159] Opony zimowe.
    Utworzone przez kiniek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 17:45
  2. 225/40 R18 - opony zimowe (AR GT)
    Utworzone przez grzybii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory