Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Turbina i jej trwałość- 2.0 turbo 280 KM

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Nie ma wyłącznika na stałe - chyba w żadnym aucie...
    W większości aut FCA można wyłączyć S&S na stałe, Stelvio i Giulia są wyjątkami. Nie wiem czego boicie się w start&stopie, za mało zanieczyszczeń macie w powietrzu którym oddychacie? Ja tam wolę stać na światłach za samochodem z włączonym S&S...
    Jeśli w Giulietcie S&S działa inteligentnie i nie gasi silnika gdy nie jest rozgrzany i wielu innych przypadkach, to nie wierzę żeby podobnie nie było w nowszych modelach.
    Zamiast przejmować się turbiną która dzięki S&S wiele przeżyje, bardziej martwił bym się systemem Multiair w nowym silniku oraz łańcuchem zamiast paska, który w konstrukcjach VAG-a użytkownikom dał się mocno we znaki. Jednym słowem lepiej w tej konstrukcji dbać o olej.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    ...i dla tego Alfa nikomu tu nie mydli oczu jakimiś bzdetami o olejach long life , interwałami co 30k tylko jest sensowne 15k i wymiana oliwy !

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Ypsilon / 500x
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Mi dealer wmawiał, że S/S musi być niewyłączalny, bo takie są najnowsze przepisy UE (normy/środowisko). Ale chyba w innych markach w najnowszych modelach, idzie to dezaktywować? W nowym aucie 3 lata temu (Merc/VW), nie było problemu.
    Fiat 500x 2016 i Lancia Ypsilon 2013 - można wyłączyć na stałe. U kolegi w Hyundai Tuscon 2016 - trzeba za każdym razem. Tak więc najprawdopodobniej zależy od koncernu / marki.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    w nowych bmw (na pewno x1) i mercach (na pewno a, b, i gla)i peugeotach (3008 i 5008) 'nie da się'. w tych ostatnich poszli dalej- wyłącznik jest w którymś podmenu na ekranie dotykowym...na szczęście mnie to nie dotyczy, bo moja giulietta fabrycznie nie ma tego świństwa ale w najbliższym czasie czeka mnie zmiana samochodu rodzinnego...

  5. #25
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Chyba przesadzacie trochę z tą ostrożnością? Ile lat i tys km planujecie tymi autami jeździć, bez przesady .
    A co do startstopow - jak się zachowuje w aktualnych temp zewnętrznych? Japoniec z Hiroszimy nie uaktywnia start stop z grubsza poniżej 10-7 stopni temp zewnętrznej. Albo sprawdza kalendarz nie wiem, ale jesien zima i wczesna wiosna praktycznie nie działa. Lato - bardzo szybko jest gotowy. W sumie sprytne.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    W BMW jest możliwość programowo zapamiętać ostatnie ustawienie auto start/stop - po wyłączeniu silnika nie resetuje się ustawienie.
    To jest dobre rozwiązanie, szkoda, że w AR tego nie ma
    Obecne turbiny to inna bajka i wytrzymują obciążenia przy normalnym traktowaniu, ale olej warto częściej wymieniać niż zalecane 30 000 kilometrów!

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Obecne turbiny to inna bajka i wytrzymują obciążenia przy normalnym traktowaniu
    Chyba nie wszystkie, 1.4 TSI z w WAGach podobno z papieru są koleżka z Carsedu mówił, że po 100kkm w 80% 1.4TSI wymieniali turbiny - akurat to były jakieś flotowe Skody.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Skoda - najszybszy samochód

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Japoniec z Hiroszimy nie uaktywnia start stop z grubsza poniżej 10-7 stopni temp zewnętrznej. Albo sprawdza kalendarz nie wiem, ale jesien zima i wczesna wiosna praktycznie nie działa. Lato - bardzo szybko jest gotowy. W sumie sprytne.
    Słyszałem, że w Mazdzie S&S działa dobrze ale mnie rozczarowałeś. Jeśli poniżej 10 stopni się nie załącza to w naszym klimacie nie ma z niego dużego pożytku. Powinien załączać się rzadziej ale po rozgrzaniu jak najbardziej. Jeśli w instrukcji nie masz podane temperatur, poniżej jakiej nie ma prawa się załączyć to jedź do serwisu, bo wszystko wskazuje na awarię systemu

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie Turbina i jej trwałość- 2.0 turbo 280 KM

    Wg instrukcji s&s włącza się tylko jeśli silnik jest rozgrzany, ale tylko wg instrukcji. Odpalam, wyjezdzam z garażu, podjezdzam pod bramę i od razu gaśnie, chyba nie zdążyła się nagrzać w garażu, co?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] Turbina (dźwięki z turbo, gwizdanie)
    Utworzone przez tylki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 268
    Ostatni post / autor: 28-08-2021, 04:57
  2. [Giulietta] Trwałość TCT
    Utworzone przez Anakin1 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2017, 00:00
  3. Uszkodz.rura od turbo-czy turbina może coś zassać ?
    Utworzone przez Garos w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 08:23
  4. [159] Trwałość 159
    Utworzone przez kirchu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 20:25
  5. [164] Trwałość silnika 2.0 8V TS
    Utworzone przez noname w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 09:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory