Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67

Temat: [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ja też probowałem jeździć na łopatkach, ale te 8 biegów tak mnie rozwala, że dałem sobie spokój. Jeszcze przy 7 biegach pewnie by było ok, ale 8 do majtania, za dużo tego
    Używam ich okazjonalnie głównie do zrzucania (np: hamowanie silnikiem), bo mocy nie brakuje.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    hmm... z tych łopatek używam w zasadzie tylko od 2 do 5ki - tam gdzie mi potrzebna 6/7/8 to już w zasadzie autostrada, a tam z łopatek nie korzystam ) nie dohamowuje też do 1ki (zrzucam raczej do 2ki, na koniec i tak samo auto przełącza w 1kę).
    to nie jest tak, że z łopatek korzystać trzeba (w TCT trzeba bo skrzynia jest tępa dzida tam), ale ja lubię np odgłos silnika przy tych dropach (i tak szału nie robi, ale chociaż trochę warczy).

    W każdym razie po mojej jeździe na łopatkach auto zachowuje się dziwnie ciekaw jestem, czy gdzieś nie ma resetu tego kontrolera, żeby już się nie "uczył"

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Na 5-tce jedziesz 100 kmh, czy mówisz o mieście?

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Jesteś pewien, że jest az tak inteligentna? Nie słyszałem do tej pory takiej opinii
    na jezdzie testowej stelvio fe, gosc z salonu powiedzial mi ze ta skrzynia uczy sie stylu jazdy kierowcy, ale ze niestety nie jest to zintegrowane z roznymi kierowcami -mam na mysli ze moznaby oczekiwac ze jak ktos przelacza ustawienie foteli na innego uzytkownika, to rowniez skrzynia moglaby sie przelaczyc.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Tak, to już ustaliliśmy. Tyle tylko, że to ma swoje poważne minusy, bo jeżeli przez 95% czasu jeździ się normalnie, to dlaczego ma to wpływac na to, jak chcesz te 5% się pobawić
    Wg mnie, skrzynia powinna się "uczyć" w trybach jazdy N i A, natomiast D (sport) powinna zawsze reagować na maxa i błyskawicznie.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Nie zaważyłem aby skrzynia chciała się czegokolwiek uczyć. Po to są tryby A, N, D.

  7. #27
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    w trybach jazdy N i A, natomiast D
    Aaaa... Ty piszesz o trybach DNA, a ja pisząc D miałem na myśli Drive (na samej skrzyni), a odróżnieniu od Sport (na skrzyni). Nie pamiętam już, czy te nowe ZF mają przełącznik na Sport?
    W moim ZF jak przełączysz na Sport, to nie bierze pod uwagę "adaptacji" tylko ma na sztywno wgrany program sportowy i już.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Aaaa... Ty piszesz o trybach DNA, a ja pisząc D miałem na myśli Drive (na samej skrzyni), a odróżnieniu od Sport (na skrzyni). Nie pamiętam już, czy te nowe ZF mają przełącznik na Sport?
    W moim ZF jak przełączysz na Sport, to nie bierze pod uwagę "adaptacji" tylko ma na sztywno wgrany program sportowy i już.
    ZF niezależnie czy Drive czy Manual ma reakcje odpowiednie do programu D,N lub A.

  9. #29
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    ZF niezależnie czy Drive czy Manual ma reakcje odpowiednie do programu D,N lub A.
    OK, czyli jest Drive i Manual, nie ma Sport? Dobrze kojarzę, że po użyciu manetki włącza się Manual? W takim razie stojąc na światłach DNA na D, manetka w dół i mamy teoretycznie najbardziej sportowy tryb jaki jest dostępny?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Na 5-tce jedziesz 100 kmh, czy mówisz o mieście?


    nie pamiętam szczerze mówiąc kumpel w Ferrari sprawnie przyspiesza nawet na 8ce przy tylu biegach jest to bardzo względne - mam dużo frajdy z użytkowania ZF-a na łopatkach w codziennej jeździe miejsko-ekspresowej (trasa Jerozolimskie-Pruszków, czyli trochę korka, trochę obwodnicy, trochę "miasta" i trochę hamowań bo często suszą przy Ryżowej i wjeździe do WPR ale też stwierdzam, że skrzynia po tych moich wachlowaniach reaguje dość dziwnie później zarówno w trybie D jak i manualnym. Nie jeżdżę w żadnym trybie poza "D", nawet na zimnym silniku - po prostu o wiele delikatniej wciskam gaz zeby przerzucał przy 3000 RPM a nie 6.500

    Mam jeszcze takie pytanie do Was odnośnie działania skrzyni - czy też jak na łopatkach nie zdąży Wam się zmienić biegu (nieraz jest jakiś szybki zakręt trochę bokiem i obroty wskakują na odcinkę), to później wisi z półtorej sekundy na tej odcince zanim zmieni bieg? Jak zdążę wcisnąć przed 6500RPM, jest ok - zmienia szybko. Ale jak niedajboże nie ogarnę tematu to mi wyje na tej odcince z 2 sekundy zanim (mimo naciskania łopatki) zmieni bieg na wyższy. Nieco lepiej radziło sobie z tym TCT, które po prostu zapobiegało odcince (ona nie jest efektywna, jej wystąpienie jest oznaką mojego lamerstwa) przełączająć samodzielnie bieg na wyższy (nawet na łopatkach)

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [GTV] Przyspieszanie
    Utworzone przez norbi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 01:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory