Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 67

Temat: [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Dokładnie tak [MENTION=788]tomaz[/MENTION], z tym, że Manual właczasz manualnie Wajcha w lewo i masz pełen manual. Jeśli jesteś na D (Drive) i złapiesz łopatkę, to na kilka (do10s) jest manual, później sam wraca na D (Drive), chyba, że przytrzymasz "+" przez 3s i wróci do D.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    nie pamiętam szczerze mówiąc kumpel w Ferrari sprawnie przyspiesza nawet na 8ce przy tylu biegach jest to bardzo względne
    Pamiętaj jednak, że silnik 280 KM ma nieco inną charakterystykę niż silniki Ferrari (choć sa głosy, ze nawet przy silniku 280 KM mogło grzebac Ferrari, tzn. ich spece)
    Silnik ten ma max moment już przy 2250 a max obroty przy 5250 wiec bardzo przypomina w elastyczności i zakresie diesla niż wiertarki dochodzące do 7-8 rpm.
    Wiec ja używama manuala wtedy, gdy nie zgadzam sie z wyborami ZF, bo na serio nie widze sensu skakania od 1 do 8, przy normalnym przyspieszaniu w korku
    Skrzynia ZF nie jest aż tak tragiczna, by ją przez 100% czasu poprawiać Ja bym powiedzział, ze w trybie D potrzebuje niewiele korekt.
    Za to w A (eco), to jest jakaś porażka. Ten tryb wg mnie absolutnie nie nadaje sie do miasta, czyli tam gdzie niby eco jazda daje najwiecej rezultatów.
    Tryb A sie nadaje tylko na puste drogi, gdzie efekty daje żeglowanie. W mieście żeglowanie to absurd, bo wiećej sie oszczędza gdy hamuje się silnikiem.

  3. #33
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Nie ma w Alfie typowego trybu SPORT - ten tryb jest jakby z automatu na D (mam na myśli DNA - dynamic). I tu szkoda, bo jak BMW przerzucę drążek w lewo, czyli jakby na manual, to mam wtedy tryb sportowy skrzyni - nadal automat, ale auto jedzie na znacznie wyższych obrotach i w ogóle - jak przystało na tryb S. Do tego na desce wyświetla na którym biegu jedzie. Dopiero jak ruszę skrzynię + lub - to wtedy mam manual, i nie wraca do automatu. Niezależnie - tam też mam EDC (czyli alfowskie DNA) włącznie z adaptacyjnym zawieszeniem - i tryb sportowy skrzyni da się włączyć na każdym z 5 trybów EDC.
    Skrzynia ta sama, ale inny soft - choć powiem, że ta opcja łopatek w Stelvio mnie pasuje - bo można w trybie automatu zaingerować i zaraz wraca do trybu auto - to jest fajne. Żeby dłużej bawić się manualem - też mi się nie widzi, tylko czasem dla zabawy - moim zdaniem skrzynia fajnie dobiera biegi - oczywiście czasem poprawilibyśmy ją, ale nie na tyle, żeby mnie ona irytowała.

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    dokładnie się zgadzam, nie używam w korku łopatek. Dzisiaj zwróciłem uwagę jakich biegów używam w łopatkach i potwierdzam, że w mieście to jest 2-5. 5ka przy ok 100kmh ma ok 2000RPM, wiec to jest max do miasta (więcej niż 100 nie jeżdżę z wiadomych względów I zgadzam się też, że automat w ZF działa dość zmyślnie w trybie D, po prostu ja lubię łopatki i przy mocnym używaniu tychże łopatek pozniej skrzynia troche wariuje

  5. #35
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Nie ma w Alfie typowego trybu SPORT - ten tryb jest jakby z automatu na D (mam na myśli DNA - dynamic). I tu szkoda, bo jak BMW przerzucę drążek w lewo, czyli jakby na manual, to mam wtedy tryb sportowy skrzyni - nadal automat, ale auto jedzie na znacznie wyższych obrotach i w ogóle - jak przystało na tryb S. Do tego na desce wyświetla na którym biegu jedzie. Dopiero jak ruszę skrzynię + lub - to wtedy mam manual, i nie wraca do automatu.
    Dokładnie tak, identycznie, mam w mojej 166 na ZF
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Zobaczcie jaka porażka te Volvo XC60. Zastanawiałem się właśnie nad tym silnikiem, jak widac dopłaciłmbym bardzo dużo za c.....e (jak na te moc i kasę) osiągi. Zaledwie 6,7 sek 0-100 kmh przy 320 KM
    https://i.imgur.com/B0auMZv.jpgKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B0auMZv.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	90.1 KB
ID:	237715
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170805_195110.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	143.3 KB
ID:	237714  
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 02-02-2018 o 19:39 Powód: wulgaryzmy

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    ...faktycznie mizeria jak na 320 kucy. 6,7s to ma Julka 200 konna

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Dziś miałem spotkanie na światłach z Jeep Grand Cherokee SRT8 6.4 V8 468 KM i w 0-60 km/h (potem trzeba było hamować bo kolejne światła) Stelvio 280 KM dało radę łeb w łeb
    I faktycznie do 60 kmh Stelvio nie odstaje (2,4 sek):
    https://www.youtube.com/watch?v=GOjlcb3dKUs
    https://www.youtube.com/watch?v=hWKAqAK4Kf8

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    39

    Domyślnie

    Mnie ostatnie na światłach ML 63 AMG mocno odjechał....

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    No dziwne nie jest, trzeba wiedzieć, do kogo startować
    Generalnie zimą można startowac do każdego, kto ma napęd ana 1 oś.
    ML63 ma chyba ok 4,8 sek do 100 (więc też nie jest to jakaś gigantyczna różnica) i pewno jeszcze LC, choć zakładam, że z LC nie startował
    Lepszą reakcję na gaz przed ruszeniem ze świateł mozna uzyskac, jak będzie się robiło redukcję (hamowanie silnikiem) i przygazówki przed zatrzymaniem. Automat wtedy sie uczy, że jestes w trybie sportowej jazdy aktualnie. Inaczej reakcja jest mizerna jak na te moc.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 13-01-2018 o 17:40

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [GTV] Przyspieszanie
    Utworzone przez norbi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 01:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory