Strona 10 z 111 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Byc może będąc pedantycznym, można się i doszukac nastu "problemów" (braków), tyle, ze dokładnie to samo można wyszukać w innych markach. Potęzne trzeszczenia i niespasowanie bywa w niektóych modelach BMW czy Merca (zwłaszcza tych do 300 tys.). Poza tym wkurzające jest te pierdolenie, że takiej jakości można spodziewac sie po aucie za 100 tys. a nie za 250. Przecież za 100 tys. to już praktycznie cena kompaktów, a kompaktowe SUVy to ok 130-150 tys. zł - tam w tych cenach jest dużo gorzej, a o drewnie i skórach można wtedy zapomnieć, za to jest masa najtańszych plastików. Nie wiem, czy ten koleś myśli, że auta za 200-250 tys. mają wnętrza z bajek?
    Można powiedzieć inaczej, że rywale Stelvio jeśli są lepiej czy bogaciej wyposażeni, to dlatego, że mają na to 70 tys. zł więcej. Coś za coś.
    https://www.youtube.com/watch?v=rtu5X2xDOyw

  2. #92
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Dla chcącego nic trudnego, zawsze coś się znajdzie. Ja nie widzę w AR Stelvio jakiś większych wtop, ale uchwyt na gaśnicę to mogli jakoś zaprojektować i nie tak jak w Jaguarze F-Pace gdzie umieścili ją w schowku przed pasażerem
    Ale co tam inne marki...
    Wydaje mi się, że jakość poprawiają na bieżąco w produkcji - wersje FE były niestety trochę eksperymentalne

  3. #93
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Po prostu ciekaw jestem Waszych opinii, czy te pierdoły (poza dwoma, które potwierdzam, że faktycznie mogłoby być lepiej, ale wcale nie jest tragicznie - grzanie foteli i audio) - czy mają potwierdzenie w szerszym gronie użytkowników. Ja z żoną jestem mega zadowolony z samochodu i na pewno nie żałuję wyboru.

    Jest jedna drobna rzecz in minus, na którą zwróciłem uwagę - kontrolki kierunkowskazów słabo są dla mnie czytelne - w innych samochodach jak nie wyłączę migacza, to od razu to rzuca mi się w oczy, a tutaj nie

    I jedna rzecz in plus (żeby nie było minorowo ) - teraz jak zbliżamy się do przebiegu 2tyś km - zauważyłem znacznie większą dynamikę motoru - teraz samochód nabrał spontaniczności i ma wyraźnie lepszego kopa. Wreszcie chodzi jak bym sobie życzył. Fakt - te pierwsze 1000km to raczej go nie forsowaliśmy i pewnie trochę go przymuliliśmy - czas nadrobić zaległości

  4. #94
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ja jeżdżę jeszcze volvo xc60 i czekam na swoją AR jeszcze dwa tygodnie. Ale powiem wam ze chyba czepiacie się. Opowiem Wam o „bezusterkowym” volvo i serwisie.
    Samochód: świetny wóz i teraz dostanie go żona, ale jak Wy tak o Alfie to ja o volvo
    1. Lakier. Odlazi płatami ze zderzaka. Dodatkowo elementy cynkowane w drzwiach już zerdzewialy. Samochód z 2013 roku!

    2. Odstające rogi zderzaka. 3 razy mi to poprawiano i wciąż
    3. Bluetooth. Telefon haraczy i przerwa. Trzy telefony przerobiłem, aktualizacje i g....
    4. Klimatyzacja wyje. Odpowiedz serwisu, ten typ tak ma. Rzeczywiście, w innych volvo tak samo
    5. Plastiki. Raczej bez zastrzeżeń ale basy wprowadzają w drgania tapicerkę drzwi i ciagle skrzypi roleta bagażnika, nie do usunięcia.
    6. Serwis. Za każdym razem, czyli 8 razy po wymianie opon w Aso jeździłem wytwarzać koła do wulkanizatora. Prosiłem, zwracałem uwagę i ...
    Ktoś na forum mówił ze w volvo jest darmowy serwis. Bzdura. Standardowy przegląd, około 1300 pln.

    Poważnie, bardzo lubię ten samochód i jest mi głupio ze go obgaduje, ale zwróćcie uwagę co ludzie piszą o AR, nie wierzę ze robią to poważnie. Szczególnie dziennikarze. Czepialstwo.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że innych premium się tak nie czepiają (a jest za co!) "by się nie ośmieszyć", w Alfie wypada pożartować i punktem honoru pseudo dziennikarzy są wręcz wylicznaki, co tutaj wyszukać
    Zauważcie, że prawdziwi moto dziennikarze, dosyć dobrze przyjeli Stelvio, jak zauważali wadę, to zwalali to na to, że jest te 50-70 tys. tańsza. W cenie/jakośc wypadała już bdb.
    Natomiast włąśnie takie dziennikarzyny, które lybują sie w artykułach 15 powódów, dlaczego kupić takiego srajfona ..... jak dostaną auto, to bawią się w to samo. Szkoda tylko, ża gdy pisali o np: nowym XC60, to nie napisali, że jest dramatycznie przepłacony w stosunku do tego, co oferuje. Ba, nowe XC60, które też rozważałem w benzynie 320 KM, ma tak astronomiczne spalanie, że nawet niemałe w Stelvio wydaje się lajtowe

  6. #96
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Z tego i bliźniaczego portalu śmieją się na internatach że o produktach piszą dobrze tylko jak zapłacą, i faktycznie mają sporo tekstów "sponsorowanych"

  7. #97
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    jeśli chodzi o darmowy serwis, to o volvo nigdy nie słyszałem. są oczywiście pakiety serwisowe- podobnie jak w alfie. za to w bmw faktycznie jest 'w cenie' serwis 5 lat. oczywiście nie jest do końca darmowy, bo po rezygnacji z niego cena samochodu obniża się o jego koszt za to o ile dobrze pamiętam jest to kwota symbiliczna, dla x1 było to jakieś 1300 zł (za pięć lat, nie rocznie, więc raczej miły dodatek). również przedłużenie gwarancji zarówno w bmw jak i w audi w porównaniu do alfy to kwoty raczej symboliczne. za to o wpadkach innych marek premium po prostu się nie mówi- wspomniane x1 3 dni po odbiorze zdechło w garażu- padł starter, ściągnięcie z niemiec kilka dni

    za to jeśli chodzi o artykuł, to wystarczy obejrzeć kilka testów stelvio na youtube, by zrozumieć, skąd w samochodzie z parku prasowego trzeszczenie wszystkich elementów po 20k- każdy kolejny dziennikarz sprawdza na siłę, czy nie trzeszczą. a narzekaniem na liczniki i spalanie mnie rozłożył

  8. #98
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Moje trzy grosze - nie chcielibyście dostać samochodu na jazdę próbną po jazdach testowych niektórych znawców motoryzacji, pół dnia czyszczenia i mycia.

  9. #99
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    "Fatalny" samochód najlepszy tekst widziałem w teście giulii gdzie facet w minusach wymieniał plastiki, spasowanie i skrzynię biegów!!!, że mu szarpie. Uśmiałem się, bo te przełożenia, zestrojenie skrzyni z napędem było jednym z moich motywów przesiadki z volvo na alfę ) Wszyscy się zachwycają a jemu szarpie...

    Gratulacje, finałowa 5 SUV of the year 2018 mototrend
    http://www.motortrend.com/news/alfa-...year-finalist/

  10. #100
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Odebrałem kilka dni temu moje "veloce" stelvioKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a401 (1).jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	192.1 KB
ID:	238356
    Kilka uwag na szybko. Przy ok 4 tys bodaj w rezonans wpadała mocno środkow część podszybia. Po puknięciu pięścią jest sporo lepiej ale coś tam brzęczy . Póki co śladowy przebieg więc nie kręce ale za chwilę będzie wkurzać.
    Miał to ktoś ?
    Audio niestety żałosne. To chyba zależy co kto miał wcześniej. Ja niby miałem tylko Fiata ale Freemonta V6 i było audio Alpine z subwooferem w bagażniku i dużo głośników. Przepaść.
    Paliwa wsuwa poki co na autostradzie przy 150-160 13,5. Miasto 13. Poza delikatnie jadąc 9-10. Spadnie coś ?
    Poza tym bajka.
    Aha. na zimno na niskich obrotach dzwięk nie jest chwilami jak... diesel ?? Im wyżej tym lepiej, w górnym rejestrze nawet coś zagaduje ale jak mowię, póki co nie kręcę.
    E0 BUSSO

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory