Strona 3 z 111 PierwszyPierwszy 1234567891011121353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Jeszcze przy okazji pochwalę funkcję wybierania komend głosowych - jak na razie to najlepsze auto, jakim jeździłem z tymi funkcjami - po prostu działa W BMW nie działa mi ta funkcja, w sumie, to nie wiem czemu...
    W BMW nie ma języka polskiego dlatego nie działa.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    autohold działa stale jesli go włączyłeś przyciskiem
    Tak jak pisałem, Stelvio nie ma ścisle autoholda i to co opisał Mandus, jest tak jak mówisz, w zasadzie hill assist.
    W Stelvio jest integralną część systemu ESC i nazywa się HSA (Hill Start Assist) i jako tako, nie idzie go wiec wyłączyć.
    Natomiast autohold pełni nieco inne funkcje, czyli po każdym zatrzymaniu samochodu z automatyczną skrzynią biegów, hamulec jest zaciągany automatycznie.
    W Stelvio takiego przycisku nie ma, są co prawda funkcje nieco podobne, czyli „Safe Hold” , „Auto Park Brake” i w zależności od wyposazenia "Drive Away Release”. Pierwsze 2 w zasadzie tycza sie parkowania, wiec same się w korku nie aktywują (chyba, że mamy rozpięte pasy i silnik wyłączymy - no ale wtedy na uj nam już autohold ). Natomiast ten trzeci system, o ile sam zwolni z hamulca, o tyle sam raczej się nie aktywuje w korku. Więc na mój gust, w Stelvio po prostu trzeba trzymać hamulec samemu, lub dac inny tryb (czyli w zasadzie P). Chyba, że czegoś nie wiem

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Zatrzymanie pod np. światłami, przełącznik hamulca ręcznego w górę i noga z hamulca, aby ruszyć wystarczy dodać gazu.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    chyba STELVIO
    Postów
    19

    Domyślnie

    hej, dołączam się do tematu ogólnych opinii nt. Stelvio. W najbliższym czasie zamierzam zakupić ten pojazd oczywiście ze słusznym motorem 280KM. Z zasady nie jest to dla mnie jakiś straszny potwór bo miałem już auta 300-400 KM+ ale po jeździe próbnej muszę przyznać że dość żwawo się zbiera i może popsuć zabawę pod światłami chłopcom z gti czy bmw ale w zasadzie nie o tym chciałem.

    Po jeździe próbnej dwie rzeczy mnie trochę zaniepokoiły, mianowicie hamulce i układ kierowniczy. Hamulce takie "elektryczne" jakby nadpobudliwe, trudne do wyczucia i układ kierowniczy który nie wybaczy błędu. Z racji że sporo km robię po autostradzie i eskach przy wyższej prędkości to obawiam się że będzie to męczące dla mnie ale może idzie się przyzwyczaić? Jakie są wasze opinie i odczucia na ten temat?

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Co prawda mam Giulie i to dopiero 2.5 tygodnia ale w kwestii hebli mam takie same odczucia. Nerwowe, za ostre, trudne do wyczucia. Czasem ciężko zatrzymać się na światłach płynnie. Trzeba się mocno starać. Układ kierowniczy sportowo precyzyjny, być może aż za bardzo patrząc na przeznaczenie auta ale tego akurat nie odbieram jako wadę. Może to przeszkadzać... kobietom bo ciężko będzie im się w trakcie jazdy np malować

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Tak jak pisałem, Stelvio nie ma ścisle autoholda i to co opisał Mandus, jest tak jak mówisz, w zasadzie hill assist.
    W Stelvio jest integralną część systemu ESC i nazywa się HSA (Hill Start Assist) i jako tako, nie idzie go wiec wyłączyć.
    Natomiast autohold pełni nieco inne funkcje, czyli po każdym zatrzymaniu samochodu z automatyczną skrzynią biegów, hamulec jest zaciągany automatycznie.
    W Stelvio takiego przycisku nie ma, są co prawda funkcje nieco podobne, czyli „Safe Hold” , „Auto Park Brake” i w zależności od wyposazenia "Drive Away Release”. Pierwsze 2 w zasadzie tycza sie parkowania, wiec same się w korku nie aktywują (chyba, że mamy rozpięte pasy i silnik wyłączymy - no ale wtedy na uj nam już autohold ). Natomiast ten trzeci system, o ile sam zwolni z hamulca, o tyle sam raczej się nie aktywuje w korku. Więc na mój gust, w Stelvio po prostu trzeba trzymać hamulec samemu, lub dac inny tryb (czyli w zasadzie P). Chyba, że czegoś nie wiem
    Raczej stanie na światłach na P nie jest wskazane a wręcz szkodliwe.
    Ostatnio edytowane przez Chrisu ; 08-11-2017 o 22:27

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał v12 Zobacz post
    hej, dołączam się do tematu ogólnych opinii nt. Stelvio. W najbliższym czasie zamierzam zakupić ten pojazd oczywiście ze słusznym motorem 280KM. Z zasady nie jest to dla mnie jakiś straszny potwór bo miałem już auta 300-400 KM+ ale po jeździe próbnej muszę przyznać że dość żwawo się zbiera i może popsuć zabawę pod światłami chłopcom z gti czy bmw ale w zasadzie nie o tym chciałem.

    Po jeździe próbnej dwie rzeczy mnie trochę zaniepokoiły, mianowicie hamulce i układ kierowniczy. Hamulce takie "elektryczne" jakby nadpobudliwe, trudne do wyczucia i układ kierowniczy który nie wybaczy błędu. Z racji że sporo km robię po autostradzie i eskach przy wyższej prędkości to obawiam się że będzie to męczące dla mnie ale może idzie się przyzwyczaić? Jakie są wasze opinie i odczucia na ten temat?
    Po przejechaniu na raz odcinka Gdansk - Amsterdam stwierdzam czysto subiektywnie, ze uklad kierowniczy oraz hamulce nie sa problemem w trasie. Osobiscie hamulaca musialem sie nauczyc do jazdy miejskiej.

  7. #27
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Kolego [MENTION=76543]v12[/MENTION] - ogólnie to bierz w ciemno, bo to bardzo fajne auto jest, ale - właśnie - nie dla każdego. Moim zdaniem Stelvio to nie konkurent dla Merca GLC czy Q5 - już bardziej dla BMW X3/X4 a na pewno dla Porsche Macana. Po prostu dla mnie to naprawdę sportowy samochód, tyle, że w Suvie i całkiem praktyczny - jeśli tego będziesz świadomy - to OK. Dla przykładu moje BMW serii 5 przy włączonych wszystkich trybach sport+ to komfortowy ponton w porównaniu do Stelvio. Ale skoro moja żona jest zauroczona nim i jej się bardzo dobrze jeździ - to chyba tak tragicznie nie jest Po prostu musisz to lubić i tyle.

    Co do Twoich zastrzeżeń:
    - układ hamulcowy dla mnie nie stanowi żadnego problemu - nie widzę żadnych minusów
    - układ kierowniczy - tutaj faktycznie jest nadpobudliwy i to może nie wada, ale faktycznie trzeba być skupionym bardziej niż w innym aucie, co może być męczące przy dłuższej jeździe - choć myślę, że da się do tego przyzwyczaić. Ja tym wynalazkiem trochę po Polsce pojeżdżę w grudniu - wtedy odwiedzam swoich klientów i robię jakieś 8000km, część przypadnie na Stelvio, sam jestem ciekaw swoich spostrzeżeń.

    To jest trochę tak - z jakim typem kobiety chcesz spędzić resztę życia? Z piękną i zmysłową, wierną Tobie, za którą wszyscy się oglądają i Ci jej zazdroszczą, która ma świetne maniery, jest inteligentna, pracowita i w ogóle pomocna w pracy, dobrze zajmuje się mężem i dziećmi, świetnie gotuje. Prawie ideał... Więc jak jesteś w stanie zaakceptować to, że sporo czasu spędza rano w łazience przed lustrem, na kosmetyki trochę wydaje, czasem ma kaprysy, więc bywa, że przyznajesz jej rację dla świętego spokoju, rano lubi pospać a i czasem chateaubriand jej nie wyjdzie - to bierz Stelvio - raz się żyje W autach też nie ma ideałów...
    Nie chcę porównywać Skody do kobiet...

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Nie chcę porównywać Skody do kobiet...
    hehe dobre !!!

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    A co do tych hamulców to w trybie D chyba cały czas pompa utrzymuje ciśnienie by hamować od razu, w A to powinno inaczej wyglądać.

    Mam pytanie, czy tak przy prędkości ~160 na drodze expresowej (są ciaśniejsze zakręty jak na autostradzie, ograniczenie 110) w zakrętach strachu nie ma? Jak tam walka z wiatrem przy tej prędkości?

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    160 na zjeździe/estakadzie z ekspresówki strachu nie ma :-)

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory