Strona 30 z 111 PierwszyPierwszy ... 20212223242526272829303132333435363738394080 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #291
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Mówię o szacowanej wartości rezydualnej.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #292
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    A z czym konkretnie porównywałeś ? Chyba nie z tym paskudnym Cherokee. Giulietty też miały dużo tracić i zobacz jak trzymają cenę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #293
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Czy coś jest paskudne czy nie według Ciebie, nie ma wpływu na wartość rezydualną. Porównywałem leasing na Stelvio i na Jeepa Grand Cheerokee (abstrahując od samych aut, chodzi o kwestie finansowania - Jeep to zupełnie nie moje pole zainteresowań, ale dostałem ofertę od znajomego) gdzie cena obu aut była prawie identyczna (coś koło ~230k brutto katalogowo). Niestety AR nadal, jako marka, cieszy się "bonusem" do utraty wartości i może za x lat się to zmieni jeśli nowe modele poprawią pozycję marki. Na tę jednak chwilę, biorąc powiedzmy Stelvio w leasing, musisz ten "bonus" pokryć ze swojej kieszeni, czyli zapłacić więcej, bo auto więcej traci na wartości przez te 3 lata. Jeżeli za 3 lata okaże się, że jednak wartość rezydualna jest sporo większa, to niestety skorzysta na tym leasingodawca, a nie leasingobiorca, więc tak czy siak za ten "prestiż i pozycjonowanie marki" płacę ja, płacisz Ty...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #294
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Grand Cherokee w podstawie kosztuje 236 tys. Wiadomo że podstawowe wersje będą mniej traciły niż mocno doposażone z niższego segmentu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #295
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    W takim razie ten musiał być doposażony, ale z dobrym rabatem. na pewno nie był to golas. Dostałem tylko jego ofertę na leasing, nie widziałem konfiguracji auta (bo to dla niego auto, nie dla mnie).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #296
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    W jednym a artykułów szacowali utratę Stelvio chyba na -42,5% w 3 lata, dla Audi było to ok 39-40%, dla Jaguara ponad 47%.
    Czyli 3-letnie Stelvio FE powinno kosztować ok 135 tys. zł.

  7. #297
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    W takim razie ten musiał być doposażony, ale z dobrym rabatem. na pewno nie był to golas. Dostałem tylko jego ofertę na leasing, nie widziałem konfiguracji auta (bo to dla niego auto, nie dla mnie).
    Nie wiem czy Jeep daje większe rabaty na wozy od Alfy ale na pewno w jego cenie doposażenie było procentowo dużo niższe. Jakbyś miał wycenę Cherokee w podobnymi opcjami to wtedy można by porównywać utratę wartości.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #298
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Ja zabezpieczyłem ceramiką
    Co to za kolor? Świetnie wyglada, jak retuszowane zdjęcie

  9. #299
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Co to za kolor? Świetnie wyglada, jak retuszowane zdjęcie
    Rosso Competizione, czyli ten 3-warstwowy.
    To zobacz na te zbliżenie nie wiem czy tak powinno być ("efekt mora"), czy to wpływ tego, że tutaj niby 3 warstwy?
    Generalnie tego nie widać na żywo, tylko na zdjeciu się uchwyciło.
    https://www.facebook.com/NovusAutoDe...type=3&theater
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 25-02-2018 o 15:01

  10. #300
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Z ciekawości wszedłem sobie na konfigurator AR i tak sobie klikałem wszystkie opcje, żeby doposażyć auto we wszystko to co mam teraz w Jeepie. Cena wyszła kosmiczna w porównaniu z Jeepem, a to ten sam koncern. Jak nie zmienią polityki cenowej to sprzedaż będzie minimalna
    Alfa wcale nie jest droga - pod warunkiem, że się ją tanio kupi - ale w jakiej marce ta zasada nie działa? Mało kto kupuje (chyba nikt) samochód powyżej 200k za kwotę cennikową. Beemkę kupiłem sporo taniej, Alfę o 36k, Kadjara też taniej o około 15k - ale wiadomo, inna półka cenowa, więc i kwota rabatu niższa (wyprzedaż rocznika), kolega teraz odebrał X5 - z 420k wyrwał za 315k itd. Konfigurując nową beemkę serii 5 wychodzi mi przy moim minimum wyposażeniowym około 310k - ale rozmawiamy już z dealerem o kwotach poniżej 260k. A jak się trafi coś ze stanu i np. na koniec roku - to ho ho - tylko kupować

    Porównywałem Stelvio przy kupnie do nowej X3 - za podobne pieniądze byłaby słabo wyposażona w wersji 20d, a o takich dodatkach jak M-pak to zapomnij. W Audi Q5 - podobnie - a pamiętajmy, że z takimi osiągami co ma Stelvio 280KM - to tam mamy o 100tyś więcej. A i w Porsche byłem - to tam za Macana z silnikiem 2.0 252KM z przybliżonym wyposażeniem to wychodziło różnicy około 90 tyś zł (uwzględniając rabaty, które w Porsche są marne).

    Pomijając takie oferty - jakie ostatnio widziałem na Stelvio w salonie (kilka postów wyżej pisałem) - to uważam, że po negocjacjach poziom cen nie jest zły - bo niby ile miałoby kosztować takie Stelvio FE? Weźcie dobrze wyposażoną Skodę Kodiaq 2.0TDI 190km DSG - to macie poziom cen Stelvio FE... a to Szkoda nawet gadać...

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory