Strona 42 z 111 PierwszyPierwszy ... 32333435363738394041424344454647484950515292 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #411
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Epsonix - ja tam wychodzę z założenia że nie wiem nie znam sie to nie gadam albo nie na zasadzie że mi sie wydaje- uwierz gdyby nie dawalo to efektu w życiu bym tego nie nałożył na auto= ja sobie teraz nie wyobrażam samochodu bez powłoki.
    zależy co kto lubi- ja tam wolę mieć w miarę w dobrym stanie lakier - tym bardziej w nowym. Pięknie to czasem wygląda - nówka auto i masa swirlii hologramów pod słońce. cóż- można i tak.
    nie czuje sie przekonany tymi magicznymi powłokami do tego żeby raz w roku brać każdy z samochodów, tracić czas, robić sobie kłopot I wydawać kupę kasy na coś co I tak nie uchroni przed odpryskiem od kamienia. myje ręcznie auto, więc się szczególnie nie rysuje i nawet moja była 159 z 2005r gdy ją widziałem ostatni raz na początku tego, wyglądała ciągle dość dobrze (w miejscach gdzie nie było wgniotek czy obcierek oczywiście). mi to wystarczy.
    I tak najgorsze są różne obcierki czy wgniotki na drzwiach - na to powłoka nie pomoże - ryski drobne widoczne pod światło to dla mnie nieistotna sprawa w aucie do codziennego użytku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #412
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jestem totalnie daleki od oszczędzania dla kogoś innego Nawet nie "docieram" żeby komuś potem brał 2ml mniej oleju Kolega [MENTION=76254]Firste[/MENTION] napisał że chce błyszczeć przed sprzedażą
    No to spłyciłeś moją wypowiedź na maxa Bo ja dbam tylko dla siebie i to miałem na myśli, pisząc o np: ceramice.
    Rozważam zostawienie Stelvio dłużej niż leasing, gdybym na 100% oddawał po 3 latach, to pewno bym nie szedł w ceramikę, felgi za 10 k, najlepsze opony i oleje, bo w 3 lata lakier się tak nie zniszczy nawet bez ceramiki.
    Sens mojej wypowiedzi był taki, że przeważnie są 2 typy posiadaczy samochodów. Tacy co mają zadbane auto tylko po kupnie i drugi raz przed sprzedażą, a druga grupa dba na na bieżąco. Pisząc wiec, że dbam by był w bdb stanie, chcę mieć frajdę z jego użytkowania, a to, że będzie wyglądał fajnie kiedyś przy sprzedaży, to miły dodatek a nie cel. Bo przeważnie lepiej wyglądają ostatecznie te auta, które są bdane na bieżąco.
    Gdybym chciał tylko woła roboczego, który by był myty raz na 2 miesiące, to kupiłbym X3, Q5 lub Dustera (podobnie ładne auta )

  3. #413
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Ja to w ogóle jestem zboczony na tym punkcie - zazwyczaj beemkę (czarny met) i Stelvio (białe) myję sam (powoli syn zaczyna pomagać) - przeważnie raz w tygodniu - co 2 - 3 miesiące leci dobry wosk albo polimer Sonaxa, a potem wosk. To są daily cars, ja swoją betką często jestem w trasie, ale jakoś nie potrafię jechać 300km w jedną stronę, spędzać czas w samochodzie brudnym wewnątrz czy zewnątrz. Lepiej czuję się, jak mam czysto. Wiem, że to skrzywienie, ale taki jestem. Ceramiki nie robię, bo też uważam, że nie ma to sensu, ale co kto woli, na pewno jest lepsza od wosku, ale i tak w "daily cars" nie uchronimy się od rys, odprysków itp.

    A mam jeszcze inne zabawki do dbania - przeglądy olejowe, przeglądy rejestracyjne, ubezpieczenia, ogólne dbanie o sprzęt... chyba muszę to kochać

  4. #414
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    1

    Domyślnie Stelvio - czy dobry pomysł?

    Panowie, nie jestem właścicielem ale chciałem się poradzić,
    otóż na jesieni być może zakupię sobie ten samochód w wersji 280KM,
    po testach osobistych nowego Q5 2,0tfsi 252 KM, chciałem zobaczyć stelvio, i od razu serce zabiło,
    miał biały kolor, czerwone zaciski na 19 calowych alu, czerwoną skórę środek, po prostu niesamowity wygląd, Audi odpada, tak samo jak X3 - te samochody ciągle wyglądają tak samo, obecnie jeżdże mazdą 6 2,5 benzyna, jestem zadowolony, super auto, jednak już mi się nudzi,
    czytałem testy, niektóre są ok, niektóre glebią alfę, być może to niemiecka prasa, rozumiem,
    ale już samo to jak go oglądałem ze zdumieniem, i chciałem zamknąć klapkę wlewu paliwa, NIE ZAMYKAŁA SIĘ DOBRZE I BYŁA NIESPASOWANA.
    pomagał Pan z salonu aby ją dobrze zamknąć, JOPEK KTÓRY WYPYCHA ZE SPRĘŻYNKĄ TRZEBA WYREGULOWAĆ!.
    Moze to detal, nie mniej jednak skoro salon się tym nie interesuje w testówce, co może być dalej???
    I tak na szybko co chciałbym zapytać:
    1. Ile rabatu można wycisnąć z nowego? salon mówi góra 10%,
    2. Czy warto brać manetki, są dość duże, nie wiem czy w jeżdzie nie będą przeszkadzać np włączanie kierunków,
    3. Czy ma dzienne światła LED z przodu i wogóle kierunki LED, bo wydawało mi się że tył nie do końca,
    4. Czy sportowe fotele z wysuwanym podnóżkiem są warte dopłaty?
    5. Czy warto brać zestaw głośników h&K za 6 tys, bo z tego co czytałem słabo gra firmowe,
    6. Czy brać system android, od razu mówię że nie chcę nawigacji, chciałbym ściągać sobie info z tel, lub z tel googlemaps na wyświetlacz samochodu, więc dalej jaki ekran wybrać, czy będzie działała nawigacja z telefonu?
    7. Spalanie mnie nie interesuje, jeżdżę tylko w mieście, więc nie chce problemów z filtrem, i tu mam pytanie, czy w wersji 2018 nie montują już filtra w benzyniakach - wiem że w niemczech mają wprowadzać,
    8. Czy dobrym wyborem może być samochód demo? zastanawiałem się, ale nie trudno znaleźć coś z czerwoną skórą oraz systemem nagłośnienia j.w.
    9. Jaki jest koszt serwisu, oraz jaka długość gwarancji, czy można ją wydłużyć do 5 lat potem za dopłatą?
    10. Jak myślicie, co będzie ze sprzedażą po 4 latach, bo to że straci na wartości więcej niż q5 to pewne, ale czy warto się nad tym zastanawiać skoro się kupuje trochę sercem?
    11. Czy przyciemniane szyby za 1,5 tys z tyłu są warte dopłaty, bo w aucie trochę jest słaba widoczność do tyłu,
    12. Jak długo się czeka na auto po zamówieniu,
    13. Czy warto zamawiać kamerkę cofania, bo jest podobno dość mała,
    14. Czy adaptacyjne amortyzatory są potrzebne, w testach mówili że zawieszenie jest super, natomiast miasto ma sporo dziur i nie bardzo mam ochotę się obijać o boczną szybę,
    15. Czy jestem w stanie dobrać sobie to autko poniżej 220 tys?

    Może wy coś możecie polecić dodatkowo lub podpowiedzieć, więc czekam, to ciągle się waham, być może nie potrzebnie
    JAk macie czas to niech ktoś coś napisze,
    pozdrawiam

  5. #415
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Sprobuje odpowiedziec na sporo pytan z mojego doswiadczenia. Tez "kocham to auto" mimo ze sprawilo mi powazne figle...ale juz dobrze wiec sie pogodzilismy.
    1. W austrii kupilem z rabatem 24% od ceny netto ale grubo targowalem.
    2. manetki w niczym nie przeszkadzaja...pasuja super i auto bez nich to pomylka...moim zdaniem
    3. Mysle ze lady dookola z wyjatkiwm xenonuw glownych
    4. Sportowe fotele dla mnie nie wygodne. Boki oparc ia mozna regulowc i jest pieknie, ale mimo ze n ie jestm tlusty uda ledwo sie miescily w siedzisku i uwieralo. Pewnie mozna byloby sie przyzwyczajic. Lubie FE fotele...lepsze niz podobno slynne fotele w Volvo (XC60, skora 2013)
    5. Mam srodkowy system Alfa Sound. Do zaakc eptownia ale nic wiecej. H&k nie testowalem
    6. nie mam, i nie znam sie zbyt na tym.
    7 Moj 280 hp benzyniak zaskakuje mnie osczednoscia...nawet wielu na tym forum mio nie dowierzalo. Pewnie mam lekka noge....ale chyba nie bo ganiam po Alpejskich serpentynach z werwa. Ni ma m filtra i nic wiecej nie wiem o tym.
    8. Nigdy bym demo nie kupil i nigdy nie kupilem. Nawet 200km by mnie odstraszylo. Musi byc 10!
    9.Moj samochod ma z fabryki (Austria specs.) 4 lata i 150 tys.km. Bez wielkich rozmow diler dorzucil 5ty rok za darmo dla mnie. (Ofarta byla na jakies 700 euro)
    10. Planuje trzymac dlugo bo za 5 lat takic h samochodow juz wogole moze n ie byc.
    11. Dzieci narzekaly na "ciemno" ale psy nie wiec je mam i jest OK.
    12. Nie wiem
    13. Kamera dziala dobrze...przez jakis czas recenzenci opisywali ze mala i slaby opbraz.....nie wiem dlaczego sie czepiali i czego oczekiwali. Nie wyobrazam sobie auta bez kamery (w Volvo man nawet jedna z przodu) Bez zarzutow.
    14. Nie wiem bo nie testowalem. 80% czasu moje w FE sa super.....20% wolalbym "mieksze" Lepiej sie sprawuja z 20' letnimi Michelinami niz 20' zimowymi Pirelli.
    15 Jak przeliczylem to wyszlo mi jakies 173tys.zl Brutto.

    Czekalem na to Auto od mlodosci....jak w latach sidemdziesiatych we Wloszech oczrowalo mnie wiele AR. W miedzyczasie jezdzilem w Stanac h i Europie eklektyczna stajnia (Land Cruiser, X5, Subaru Outback, Volva xc90, xc70, xc60, Triumph spittfire, Triumph TR7, Saab 99, Fordy i Chevrolety, VW Scirocco, Passat 4mo, Bora, California, i wiele wiecej) Serio, ciesze sie ze doczekalem sie ze mozna kupic Stelvio i glowa i sercem. Mam nadzieje ze to pomocne.

  6. #416
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin R Zobacz post
    2. Czy warto brać manetki, są dość duże, nie wiem czy w jeżdzie nie będą przeszkadzać np włączanie kierunków,
    tak Bez tego nie ma sensu. Ci, którzy zaczepiają o kierunkowskazy są ułomni Sry takie moje zdanie.

    Cytat Napisał Marcin R Zobacz post
    4. Czy sportowe fotele z wysuwanym podnóżkiem są warte dopłaty?
    Tak są Normalne fotele są beznadziejne. Przysiądź w obu to zobaczysz o co chodzi

    Cytat Napisał Marcin R Zobacz post
    5. Czy warto brać zestaw głośników h&K za 6 tys, bo z tego co czytałem słabo gra firmowe,
    Jeśli jesteś koneserem i jesteś w stanie docenić przestrzeń i większy bas to tak. Jeśli słuchasz od czasu do czasu to wersja średnia chyba za 3k gra bardzo dobrze.


    Cytat Napisał Marcin R Zobacz post
    6. Czy brać system android, od razu mówię że nie chcę nawigacji, chciałbym ściągać sobie info z tel, lub z tel googlemaps na wyświetlacz samochodu, więc dalej jaki ekran wybrać, czy będzie działała nawigacja z telefonu?
    Ja bum nie brał ale jestem fanem Google Maps + Yanosik w tle. Normalna nawigacja nawet poprawnie wysłowić się nie potrafi też odradzam.

    Cytat Napisał Marcin R Zobacz post
    8. Czy dobrym wyborem może być samochód demo? zastanawiałem się, ale nie trudno znaleźć coś z czerwoną skórą oraz systemem nagłośnienia j.w
    Tak demo to bardzo dobry pomysł. Jest spory upust cenowy. Samochody ogólnie nie są katowane. Większość czasu stoją lub jeżdżą koło salony przez sprzedawców.


    Cytat Napisał Marcin R Zobacz post
    10. Jak myślicie, co będzie ze sprzedażą po 4 latach, bo to że straci na wartości więcej niż q5 to pewne, ale czy warto się nad tym zastanawiać skoro się kupuje trochę sercem?
    To zakochałeś się czy nie?


    Cytat Napisał Marcin R Zobacz post
    11. Czy przyciemniane szyby za 1,5 tys z tyłu są warte dopłaty, bo w aucie trochę jest słaba widoczność do tyłu,
    Tak Zdecydowanie warto. Szczególnie do białego. Miałem białą Giulię z przyciemnianymi i wyglądała mega super.


    Cytat Napisał Marcin R Zobacz post
    12. Jak długo się czeka na auto po zamówieniu,
    Kilka tygodni Ale to zależy od fabryki lub czy nie ma jakiejś kampanii wstrzymującej produkcję jak to ostatnio było


    Cytat Napisał Marcin R Zobacz post
    13. Czy warto zamawiać kamerkę cofania, bo jest podobno dość mała,
    Ogólnie ja bym nie brał ale była w pakiecie. Spełnia swoje zadanie bo jak będzie słupek to go zobaczysz. Chyba że w zimie zajdzie błotem po 3km i g... zobaczysz bo nie jest chowana jak u konkurencji. Jeżdżę na lusterka i kamera mnie tylko rozprasza.


    Cytat Napisał Marcin R Zobacz post
    14. Czy adaptacyjne amortyzatory są potrzebne, w testach mówili że zawieszenie jest super, natomiast miasto ma sporo dziur i nie bardzo mam ochotę się obijać o boczną szybę,
    Chyba bym nie brał ale jak nie patrzysz na hajs to bierz najwyżej nie będziesz używał Zawieszenie jest dość twarde ale nie jakiś hardcore. Jeździłem przeważnie w mieście i da się wytrzymać bez zmiękczania
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #417
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Ja tylko dodam, że zmieściłem się w kwocie brutto 200k PLN za wersję First Edition - więc rabat można uzyskać co najmniej 15%.

    Dla mnie demo to bez sensu - jak dobrze ponegocjujesz, to w cenie demo masz nowego. Dla mnie demo ma sens, jakby to było powiedzmy 30 - 40tyś zł taniej od najniższej wynegocjowanej - a tak nie jest. Demo jest katowane i tyle - każdy potencjalny klient chce sprawdzić, jak "chodzi te 280kuca" - jakby to był passat z podstawowym dieslem, to nie koniecznie, ale do AR przychodzi się po emocje i ich się zwyczajnie szuka... i depcze w podłogę. Robiliście inaczej????

    Fotele w wersji FE są bardzo dobre jakościowo, wygodne, ale faktycznie jak dla mnie mają trochę krótkie siedziska i są mało sportowe - ale żeby narzekać na nie, to raczej nie ma na co.

  8. #418
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Mi Wyszło FE ze szklanym dachem i alarmem 204,7k (leasing - pewnie gotowka idzie cos wiecej utargowac) - nie mam czujnikow w lusterkach, ani ACC.

    Po przejechaniu 5000 km - co bym zmienił - mysle że siedzenia - jednak ciut brakuje trzymania na boki - fakt tragedii nie ma ale ta wersja ze sportowymi fotelami moim zdaniem duzo lepsza.
    Brakuje ACC - byc moze kiedys uda sie dołożyć bo widziałem że chłopaki juz cos kombinuja.. brałem z wyprzedaży rocznika wiec nie bylo wyboru za duzego.


    Manetki fajna spawa - W dynamic mode moim zdaniem auto super zmienia biegi - ale manetki dodaja fun jak sie ma na to ochote i sa super wygodne

    Ceny gwarancji chyba spadly ostatnio.. ale w moim odczuciu dopłaty do gwarancji były strasznie duże.. nie sprawdzałem jak jest teraz. Wziałem tylko pakiet serwisowy 575 (5lat 75kkm) 5200zł w sumie nie wiem czy sie opłaca jak tak czytam koszty przegladów teraz - chociaż po 2 latach chyba paski maja wymieniac i chyba to tez wchodzi w to wiec moze nie bedzie tragedii

    A znalazlem wycene pelnej gwarancji i kosztu rozszerzenia - napewno sie nie opłacało - teraz cos ponoc zmienili ale nie sprawdzałem.
    Gwarancja full
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	easycare.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	139.5 KB
ID:	245234

    Serwis
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	easycareserwis.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	126.3 KB
ID:	245235
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 09-05-2018 o 11:25

  9. #419
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Widzę, że dodatkowa gwarancja sporo potaniała - przy jeździe mojej żony to opcja "575" jest w sam raz i w dobrej cenie... pytanie, czy można ją teraz dokupić??? Wiecie coś???

  10. #420
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    A ile jest teraz?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory