Strona 43 z 111 PierwszyPierwszy ... 33343536373839404142434445464748495051525393 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #421
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,993

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post

    Ceny gwarancji chyba spadly ostatnio.. ale w moim odczuciu dopłaty do gwarancji były strasznie duże.. nie sprawdzałem jak jest teraz. Wziałem tylko pakiet serwisowy 575 (5lat 75kkm) 5200zł w sumie nie wiem czy sie opłaca jak tak czytam koszty przegladów teraz - chociaż po 2 latach chyba paski maja wymieniac i chyba to tez wchodzi w to wiec moze nie bedzie tragedii

    A znalazlem wycene pelnej gwarancji i kosztu rozszerzenia - napewno sie nie opłacało - teraz cos ponoc zmienili ale nie sprawdzałem.
    Gwarancja full
    Załącznik 245234

    Serwis
    Załącznik 245235
    ten pierwszy zalacznik zatytulowales easycare, plena gwarancja to wydaje mi sie maxcare, jest tez jeszcze tansza (nie pamietam nazwy) tylko na zespol napedowy.
    ceny z Twojego postu to jakis kosmos, moze to masz cennik dla quadrifoglio, bo nie sadze zeby ceny mocno odbiegaly od tych dla giuli, a te wczesniej wynosily za 3/4/5lat x 15kkm ok 2.4/5.2/9tys netto (dla 2.0 I 2.9). ostatnio giulie benzyne rozdzielili na 2.0 I 2.9 I teraz jest taniej - do pol roku od zakupu masz 1.4/3.2/5.2 netto odpowiednio dla 2.0, tu wklejalem post z cennikiem jaki w zeszlym tygodniu dostalem od dealera: http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post2083511
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #422
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Demo jest katowane i tyle
    To nie jest prawda do końca. Znam dobrze demówki Nawet moja Giulietta była demówką i NIC to nie zmienia w samochodzie oprócz drobnych obtarć które obniżają tylko cenę. Wszystko działa Nie bierze oleju Normalny samochód.

    Demówki większość czasu spędzają pod salonem lub robią rundkę ze sprzedawcą. To nie jest katowanie jakie dostają prasówki. Już pisałem tu o Brerze, którą kupiliśmy w stanie agonalnym bo była właśnie prasówką.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #423
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ja ostatni raz tak długo własnie po to, by wyczerpać temat. Bo nawet jak zaraz zacznie znowu mi coś wciskać, to ma to w dupie. Co miało być powiedziane, zostało, reszta to bicie piany. Ale jeszcze mały kamyszek do właściwości terenowych Stelvio, to za wzór niby stawia sie XC60 (zapomnijmy na chwilę o velarze )
    A to właśnie XC60 dostało tak po dupie w terenie od Stelvio, że głowa boli
    Umiarkowanym terenie, bo do takich co najwyżej aspirują SUVy.
    https://www.dailymotion.com/video/x6h6w85

  4. #424
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Biją ale nie wiem czy na głowę. Bo absurdem jest podawania spalania z 7 l w benz i mówienie, że to spalanie silnika np: 280 KM. Nie, przy takim spalaniu, będzie ktoś wykorzystywał średnio z 70 KM i taka jest prawda.
    Ja już kiedyś pisałem, o realnym splaniu bardziej mówi moc, o minimalnym bardziej pojemnosc silnika.
    A jak ktoś chce manipulowac, to podaje spalanie min, a jednocześnie sugeruje, że to właściwości dużej mocy.
    No i w zasadzie jeszcze jedno, to nie jest tak, że ten przykład który dałem jest z dupy. znam te trasę, gdzie jechał Mustangiem i spalił w silniku 5,0 te 7,5 l. Uwierz mi, że bardzo cięzko by to bylo osiagnąc w tem naszym 2,0-280 KM te 7,5!
    Bo to nie do końca jest tak, że tylko turbo ma takie właściwości, ze jak się jedzie mułowato, to pali mało, a jak dynamicznie to pali kosmos.
    Dokładnie tak samo jest z wolnossakami. Jak jedziesz na 2000 obr, to palisz mało, jak jedziesz po 5-6 k, to palisz kosmos.
    Tak, w turbo szybiej jest dostępny moment, ale tym samym szybciej mozemy więcej spalać, bo szybko końcy się skala obrotów.
    I choć turbo teoretycznie ostatecznie moze palić mniej (przy typowej jeździe), to jest to wg mnie może z 10% mniej. Ja bym tego nie nazwał skokiem technologicznym jaki powinien się odbyć w ostatnich 20 latach.
    Raczej jest to sprytny skok pod testy spalania
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 11-05-2018 o 07:34

  5. #425
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    A ja dodam, że tak naprawdę to 2.0 turbo spala trochę mniej, bo ma... 4 cylindry, a nie 6 czy 8. Ale żeby moc 280KM wykrzesać, to musi być wykonana praca i spalić musi, bo ogólna sprawność silników wcale nie podniosła się do jakichś astronomicznych wyników i nadal jest niewiele ponad 30%... a na kołach to połowę tej wartości. Jedynie co, to spaliny mamy zdecydowanie czystsze. Dlatego elektryki mają przyszłość, bo tam sprawność napędu jest powyżej 90%... Nie to, że jestem ich zwolennikiem, absolutnie nie, ale obawiam się, że jest za późno już na dalszy rozwój sprawności silników spalinowych... mamy jeszcze prawdziwe samochody, bo jest lobbing na naftę ...który się właśnie powoli kończy...

  6. #426
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Proszę się trzymać tematu. Ludzie chcą czytać merytoryczne uwagi a nie wywody filozoficzne i czyjeś kłótnie...

  7. #427
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Doblo
    Postów
    4

    Domyślnie Spalanie w miescie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    Mam podobny , kolor ten sam, na lato 19 telefony. Ten Twoj symbol felg to telefony ?? Ja juz 2 tys zrobilem z hakiem, spalanie spadlo do 10,4. Czyli super. Tylko skrzypi czasem podlokoetnik gdy reka na nim lezy, macie jakis sposob na to ??

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    Witam interesuje mnie prawdziwe spalanie przy normalnej spokojnej jeździe po mieście typu Wrocław, Kraków . Ile realnie wynosi. 90%miasto.

  8. #428
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    AR Stelvio FE
    Postów
    14

    Domyślnie

    12-13? Brzmi dość realnie : )

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  9. #429
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Doblo
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam ,a w trybie normalnym spokojna jazda po mieście typu Wrocław ile panu pali ?

  10. #430
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Nie da sie jednoznacznie powiedziec bo zalezy jak jezdzisz. Stawiam ok 11. Sam obecnie srednie mam 12.3 (5000km). Z tym ze na trasie (nie atostrada) trasie i spokojnej jezdzie daje sie zejsc ponizej 10l no ale jak sie pocisnie spalanie szybko rosnie. Na jedym baku najwyzsze spalanie mialem 14,61 a najnizsze 10,13.


    Nalezy pamietac start/stop jest + 8 biegow no i jeszcze tryb Advanced Efficiency dla tych co lubia cierpiec bo o ile spalanie napewno nizsze to auto nie jedzie



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory