Strona 5 z 111 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    no przecież nie kupię samochodu bez pojeżdżenia nim. 15 min to trochę za mało, żeby wydać 250k :-)

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    obstawiam, że bardziej niż 'gdzie' ważne jest 'komu'- jeśli sprzedawca oceni, że ma duże szanse sprzedać Ci samochód, to jeśli jest dostępna więcej niż 1 testówka to i na tydzień Ci ją da na pewno pomoże też, jeśli wcześniej kupiłeś u niego choćby jeden samochód w podobnym pułapie cenowym...
    Ale to by oznaczało, że nikt kto wcześniej kupił Alfę nie dostanie na weekend Stelvio, bo mają tylko FE, a wcześniej nie było żadnej Alfy w cenie Stelvio FE
    Niepotrzebnie się przyznawałem (przez telefon), że kupiłem wcześniej 2 Alfy
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale to by oznaczało, że nikt kto wcześniej kupił Alfę nie dostanie na weekend Stelvio, bo mają tylko FE, a wcześniej nie było żadnej Alfy w cenie Stelvio FE
    Niepotrzebnie się przyznawałem (przez telefon), że kupiłem wcześniej 2 Alfy
    Jak podliczysz inflację to 166 3.0 V6 Super powinna się zmieścić :-)

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    no przecież nie kupię samochodu bez pojeżdżenia nim. 15 min to trochę za mało, żeby wydać 250k :-)
    stanowczo i w ogóle nie ma co się dziwić chęci wypożyczenia na dłużej.


    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale to by oznaczało, że nikt kto wcześniej kupił Alfę nie dostanie na weekend Stelvio, bo mają tylko FE, a wcześniej nie było żadnej Alfy w cenie Stelvio FE
    a 4c? może brera po doposażeniu? no i warto uwzględnić inflację
    mówiłem o przedziale, nie konkretnej cenie 230k- chodziło mi o kupno mito w wersji bazowej natomiast jak napisałem, moim zdaniem głównie zależy to od 'widzimisię' sprzedawcy...

  5. #45
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    chyba STELVIO
    Postów
    19

    Domyślnie

    Szczerze to gdybym miał kupować sercem to pewnie bliżej by mi było do F-peaca albo Macana ale tam auta w podobnej konfiguracji z podobnymi osiągami to + - 300K!!! Ja po negocjacjach wezmę testówkę (tą podobno mniej śmiganą) za 180+ dodatkowo ponieważ z zasady jest to alfa to jednak wezmę to z pełną 3 letnią obsługą serwis i pełna gwarancja. Ale nawet przy tych parametrach i przy limicie 35k. rocznie który jest duży jak na oferty wynajmu to cena miesięczna jest bardzo zadowalajaca. Zobaczymy jak po trzech latach się zakocham to wykupię jak nie to oddam. Jest jeszcze opcja z zakupem QV za jakiś rok i wtedy tego też oddam.

    A teraz pytanie do tych co już trochę użytkują FE z 280KM:

    - Czy mieliście już jakieś awarię mniejsze, większe, wkurzające, powtarzajace się itp?
    - Ile toto realnie pali w cyklu miejskim mieszanym (pracuję w wawie, mieszkam pod) u kierowcy który wie po co ma te 280KM
    - Jak to z wygodą jazdy z rodziną? Mam na myśli foteliki, isofixy itp.
    - Wersja FE nie ma relingów a ja często wyjeżdżam na narty/rowery itp. Czy ktoś montował już zwyklę belki na pazurki bo widziałem że thule ma coś dedykowanego.
    - Jak działa puszczanie muzyczki przez Bluetooth

    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Jeszcze jedno, przerabiał ktoś temat zimówek do FE?

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Relingi podobno można już zamontować

    Ja kupuje sercem...

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał v12 Zobacz post
    A teraz pytanie do tych co już trochę użytkują FE z 280KM:

    - Czy mieliście już jakieś awarię mniejsze, większe, wkurzające, powtarzajace się itp?
    - Ile toto realnie pali w cyklu miejskim mieszanym (pracuję w wawie, mieszkam pod) u kierowcy który wie po co ma te 280KM
    - Jak to z wygodą jazdy z rodziną? Mam na myśli foteliki, isofixy itp.
    - Wersja FE nie ma relingów a ja często wyjeżdżam na narty/rowery itp. Czy ktoś montował już zwyklę belki na pazurki bo widziałem że thule ma coś dedykowanego.
    - Jak działa puszczanie muzyczki przez Bluetooth
    Jeszcze jedno, przerabiał ktoś temat zimówek do FE?
    Ja już mam nabiet ponad 11k i generalnie żadnyc awarii nie miałem, chyba że za awarię uznać:
    - nie mogę wyłaczyć światła pod nogi (nie działa z poziomu menu, przy kolejnej wizycie w ASO myślę, że to ogarną )
    - miałem mały problem z skałdaniem lusterek, dokładnie 2x zdarzyło mi się, że nie otworzyły się do końca, ale temat już ogarniety w akcji serwisowej. To wszystko, choć wiem, że jedna z użytkowniczek miała wiecej przygód )

    Co do spalania .... no i tutaj jest problem Mówi się, że to benzynki są raczej do miasta, a diesle w trasy. Ale tutaj jest chyba odwrotnie
    Bo jadą w trasie, np snując sie za kimś bez wyprzedzania po drogach do 90 km/h, można spalić nawet z 7,5/100. Rzecz jasna wyprzedzajac będzie +10.
    Ale w mieście przy dynamicznej jeżdzie + korki to trzeba liczyć 14-15.
    Zaś późnym wieczorem lub z minimalneym ruchem przy płynnej jeździe, można zejśc i poniżej 9 l.
    Także miasto można liczyć 10-15 w zależnosci od warunków, miasta i nogi.

    Tez planuję wypad na deski, ale jeszcze nic nie mam na górę. Za to 2 rowery wchodza do środka
    Co do opon i felg zimowych, to jest osobny wątek. Jak kupiłem Googyera ultraGrip Gen1 w rozmiarze 255/50 r19. Choc wiem, że wielu przesiada się na 18-18 przy rozmiarze 235. Ale uważam, ze tak wąskie opony na ten silnik to zbrodnia
    Przy feldze o szerokosci 8 cali, koło chowa się o 1-1,5 cm do środka i mamy dupowozik a nie Hot SUVa

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Kuźwa to się załapałeś Dziwnie oni te wersje tworzą, niby mają byc takie same, a potem spor róznice. Mi mówili, że do FE nie idzie już nic dobrać, wieć brałem jak było.
    Akuta otwieranego dachu bym nie chciał, martwe pole przy tych wielkich lusterkach to jeszcze pół biedy, ale aktywny tempomat to by się przydał
    A cenę miałeś sporo wyżsżą niż te wyjściowe 232 + lakier?
    Sorki za tak późną odpowiedź. Ostatnio mało czasu mam na forum. Wyjściowa 262k - kupiona za 215.

    - - - Updated - - -

    Kupiłem w Gezet w Zielonej Górze bo we Wrocku nie mieli takiej na stocku. Jeszcze jedna niebieska była w Gdyni ale kolor nie ten

    - - - Updated - - -

    W ADF nie było problemu z otrzymaniem auta na weekend (choć nie korzystałem) - ale, że kupiliśmy tam dwa fiaty a byłem zainteresowany Stelvio sami z taką propozycją dzwonili

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał v12 Zobacz post
    Szczerze to gdybym miał kupować sercem to pewnie bliżej by mi było do F-peaca albo Macana ale tam auta w podobnej konfiguracji z podobnymi osiągami to + - 300K!!! Ja po negocjacjach wezmę testówkę (tą podobno mniej śmiganą) za 180+ dodatkowo ponieważ z zasady jest to alfa to jednak wezmę to z pełną 3 letnią obsługą serwis i pełna gwarancja. Ale nawet przy tych parametrach i przy limicie 35k. rocznie który jest duży jak na oferty wynajmu to cena miesięczna jest bardzo zadowalajaca. Zobaczymy jak po trzech latach się zakocham to wykupię jak nie to oddam. Jest jeszcze opcja z zakupem QV za jakiś rok i wtedy tego też oddam.

    A teraz pytanie do tych co już trochę użytkują FE z 280KM:

    - Czy mieliście już jakieś awarię mniejsze, większe, wkurzające, powtarzajace się itp?
    - Ile toto realnie pali w cyklu miejskim mieszanym (pracuję w wawie, mieszkam pod) u kierowcy który wie po co ma te 280KM
    - Jak to z wygodą jazdy z rodziną? Mam na myśli foteliki, isofixy itp.
    - Wersja FE nie ma relingów a ja często wyjeżdżam na narty/rowery itp. Czy ktoś montował już zwyklę belki na pazurki bo widziałem że thule ma coś dedykowanego.
    - Jak działa puszczanie muzyczki przez Bluetooth

    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Jeszcze jedno, przerabiał ktoś temat zimówek do FE?
    Awarie to nie - ale ramkę od tablicy przedniej źle przykręcili i mi piszczały czujniki przednie. Po lekkiej korekcie problemu nie ma
    Spalanie po tygodniu i 1500 - średnie 12,8. Większość trasa.
    Co do wygody to się nie wypowiem. X-trail miał więcej miejsca ale jeździmy tylko ja, żona + 40 kilo psa na tylnej kanapie. Pies nie narzeka
    Audio bardzo średnie. Cudów się nie spodziewałem ale głośnik w bagażniku dawał nadzieję, że zagra to to lepiej. Szkoda, że nie dało się w FE mieć lepszego nagłośnienia.
    Zimówki zakładam we wtorek na oryginalne fele - tj 255/45/R20. Zamówiłem Pirelki.

    - - - Updated - - -

    QV w Stelvio to niemal marzenie - ale jest ale. Ja rocznie robię 40-50kkm przebiegu. Spalanie chyba jednak by mnie tej wersji irytowało. Poza tym - mając 400k do wydania (po rabacie pewnie 340 realnie) jest już w czym wybierać. Pomijam, że poza silnikiem za dodatkowe 130-140k nie dostajemy nic więcej względem FE. W 2018 będzie też pewnie nowy Grand Cherokee w podobnej cenie - a hemi nadal mi się marzy. Można też skonfigurować już pięknie XC90 czy właśnie Macana. Choć po tygodniu użytkowania FE mogę powiedzieć, że są duże szanse abym stał się miłośnikiem marki. Póki co z mojej alficzki jestem mega zadowolony. O zmianie autka mam nadzieje tym razem nie myśleć już po dwóch latach jak to miało miejsce w przypadku X-traila.

  9. #49
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    chyba STELVIO
    Postów
    19

    Domyślnie

    A jazda w trybach dna jak wpływa na spalanie? Moja żona ma vw golf alltrack z 1,8tsi 180km i tam w trybie eco nie dość że skrzynia pracuje zupełnie inaczej to przy odjęciu nogi z gazu obroty spadają na jałowe. W takiej jeździe idzie zejść nawet 3l nie męcząc się zbytnio, za to w trybie sport który zmienia defacto tylko pracę dsg spalanie wzrasta np. do 14

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    No to gratuluję Panie Jacku Pozdrawiam Bogusław Wróblewski Ten aktywny tempomat...

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory