Strona 79 z 111 PierwszyPierwszy ... 29697071727374757677787980818283848586878889 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #781
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Ja też z IT ale akurat mysle ze ta opcja ma sens i tez byłem sceptycznie nastawiony. Fakt faktem teraz mam uchwyt na kratce zamontowany i moj Samsung Galaxy Note 8 z duzo lepszym wyświetlaczem ponizej tyle że minus taki ze zasłania mi czesc przycisków od sterowania klimatyzacja - ustawiony tak żeby nie blokował mi dostępu do awaryjnego.

    A i co do bajerów tez tak myślę gdyby nie to że bralem FE ktore mialo prawie wszystko to navi bym nie bral A akurat Android Auto sie nie da w mojej wersji..

    Jak klepniete to klepniete myślę że będziesz zadowolony No poza spalaniem

    Żeby nie było leje i jezdze ale nie lubię jak ktoś wmawia głupoty ze na trasy benzyna niewiele więcej pali niz diesel przy takim aucie proponuję prosty test 160km/h I trasa 300km - obstawiam że dieslem starczy na tam i spowrotem A benzyna nie obejdzie się bez tankowania mimo wiekszego baku

    I tak jak mowie mimo że mam benzyne nie neguje zalet diesla bo te niewątpliwie ma



    Cytat Napisał sledz98 Zobacz post
    Nie chcę AA/CP (używam iPhona). Zbędny bajer moim zdaniem. Mimo, że jestem informatykiem, to staram się podchodzić rozsądnie do gadżetów, zwłaszcza w autach... Już ostatecznie klepnąłem benzynę.
    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #782
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    To tylko potwierdza mój wybór. Przy prędkościach 160-200, 2+1 i bagażnik pod rolete wychodzi 8,5 brudasa na 100. Pewnie benzyna elastyczniejsza, zwinniejsza... Ale fakt faktem trasy ok. 1000km są w dieslu z jednym dotankowaniem. Powyżej 160 różnicy nie słychać - ja nie słyszę. Są kompromisy, oczywiscie ale w pełni świadome. Polecam diesla na długie trasy.
    Zgadzam sie jak najbardziej Ja zeby ok 600km nad morze dojechać na jednym baku musialem bardzo rozsądnie jechac

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #783
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Uff nie mogę się powstrzymać od komentarza... Rozumiem zakup Stelvio z dieslem bo ktoś kocha diesle, podoba mu się charakterystyka albo brzmienie silnika... Ale zakup samochodu premium z dieslem żeby było "taniej" (swoją drogą - taniej będzie do pierwszej awarii) - brzmi trochę jak wyjazd na wakacje do Szwajcarji żeby zaoszczędzić...

  4. #784
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    swoją drogą - taniej będzie do pierwszej awari
    myślę że koszty serwisowania 2.0T czy 2.2JTDM będą akurat podobne (o ile oczywiście nie okaże się po latach że któryś ma jakąś wadę/typową drogą usterkę) - te silniki są podobnie skomplikowane i podobnie wykonane.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #785
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Na pewno trochę racji w tym jest. ALE - chociażby z racji wyższego stopnia sprężania w silniku dieslowskim, on zawsze będzie bardziej narażony na uszkodzenia i podatny na nawet najmniejsze błędy projektu/fabryczne... Poza tym - ja załapałem się jeszcze na benzynkę bez GPF

  6. #786
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    jak popatrzysz na klasyczne stare diesle to one przejezdzaly 1mln km baz problemu, benzyny nie, tak wiec argument o sprezaniu sredni. w nowszych konstrukcjach tez nie widze jakis roznic, a w przypadku poprzedniczki czyli 159 to mam wrażenie ze procentowo benzyny sprawily wiecej problemow.

    nie sadze zeby dpf w 2.2 vs. brak gpf w 2.0 <07.2018 robil szczegolna roznice, mialem na mysli ze oba maja turbiny,kola dwumasowe,kupe czujnikow,oba to nowe konstrukcje itp.

    jak kazdy wie, chcesz oszczedzac, jezdzisz wiecej niz 20kkm/rok to juz diesel daje wyrazne korzysci.pytanie czy jest sie sklonnym zrezygnowac z komfortu i osiagow benzyny. rozumiem tez ze w przypadku sedana/suv premium o charakterze sportowym diesel znosi ten sportowy pazur,stad wielu na takie zestawienie krytycznie patrzy.ja tez...

  7. #787
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    sportowy SUV w dieslu w automacie
    Marketingowcy piją szampana Pranie mózgu zakończone sukcesem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #788
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    sportowy SUV w dieslu w automacie
    Marketingowcy piją szampana Pranie mózgu zakończone sukcesem.
    chyba niezbyt sukcesem skoro w giulii/stelvio diesli sie bardzo malo sprzedaje. i dobrze bo to auta o charakterze sportowym. jestem w stanie zrozumiec jednak tych co kupia diesla, sportowy duch czesciowo znika ale cala reszta jest (design,prowadzenie itp)

  9. #789
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    sportowy SUV w dieslu w automacie
    Marketingowcy piją szampana Pranie mózgu zakończone sukcesem.
    A który sportowy suv nie ma opcji w dieslu?.

    210KM diesel lepiej przyspiesza do 100 niz 200KM benzyna

    Ma wiekszy moment obrotowy

    Czy ja wiem czy to taki minus..

    Co do tego ze w automacie to zawsze można się na łopatki przełączyć

    Zeby ta benzyna w Stelvio to była przynajmniej V6 to ja rozumiem A to kosiarka jest zeby nie było mam benzyne 280KM

    Moim zdaniem taka prawdziwa wersja sportową stelvio jest tylko Qv

    Nie wymienilbym na diesla ale przy wysokich przebiegach rocznych i zamilowaniu do dynamicznej jazdy wzialbym to jednak pod uwagę..





    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #790
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Kosiarka kojarzy mi się z mocnym wysileniem, wiec akurat wersja Q ma aż 176 KM/l, zas wersja 280 KM tylko 140
    Druga sprawa, jak nie zapierdala jak szalony, to wersja Q ma odcinane cylindry i też większośc czasu jeździsz na 4.
    I generalnie też bym wolał V6, ale dopłacać 200 tys. zł za to, by mieć 1,7 sek lepszy czas do 100 kmh i lepszy dźwięk, trochę słaba opcja. W tej dopłacie to już był wolał szukac rocznego Mustanga jako dodatek

    Szkoda, że nie ma też jakiejś wersji V6 z ok 400 KM (jak u konkurencji), za ok 330 tys (na wyprzedaży rocznika za np 290k ), bardziej życiowy przeskok cenowy
    Styknęło by mi z 4,5 sek do 100 przy lepszym brzmieniu silnika.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 24-10-2018 o 03:05

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory