Strona 86 z 111 PierwszyPierwszy ... 36767778798081828384858687888990919293949596 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #851
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał player Zobacz post
    Cześć,
    Za 2 tygodnie odbieram swoje Stelvio 280hp i naszło mnie jedno pytanie Co poza mocą oczywiście wyróżnia technicznie, podzespołowo wersje benzynowe 200 i 280? Widziałem ostatnio na stronie jednej z firm tuningowych w PL chiptuning wersji 200 konnej na 300 i zastanowiło mnie czy kupowanie mocniejszej wersji się kalkuluje finansowo... Skoro robiąc zwykly program ma się tyle koni co wersja droższa.
    Poczytaj wątek o chiptuningu. Wszystko wskazuje na to, że modele te są takie same mechanicznie lub są małe różnice ale niewpływające na potencjał tuningowy. Praktyka pokazuje, że obie wersje da się zrobić na około 310KM chiptuningiem.

  2. #852
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar player
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Brera 2.4 jtdm 245ps
    Postów
    11

    Domyślnie

    No więc właśnie... W przypadku kiedy nie ma żadnych różnic technicznych między wersjami 200 i 280 , a dopłata do wersji 280 to jakieś 14 tysięcy złotych - w zasadzie za sam program - tak myslę , czy nie lepiej było mi kupić wersję 200 i zrobić program już samemu za jakieś 2 tysiące... Skoro wychodzi na to samo

  3. #853
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał player Zobacz post
    No więc właśnie... W przypadku kiedy nie ma żadnych różnic technicznych między wersjami 200 i 280 , a dopłata do wersji 280 to jakieś 14 tysięcy złotych - w zasadzie za sam program - tak myslę , czy nie lepiej było mi kupić wersję 200 i zrobić program już samemu za jakieś 2 tysiące... Skoro wychodzi na to samo
    No tak tylko kwestia gwarancji.. jedynie box na poczatek.. w najnowszych ponoc turbo jest inne ale tyle wiem co ja forum gdzies ktos napisal..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #854
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał player Zobacz post
    No więc właśnie... W przypadku kiedy nie ma żadnych różnic technicznych między wersjami 200 i 280 , a dopłata do wersji 280 to jakieś 14 tysięcy złotych - w zasadzie za sam program - tak myslę , czy nie lepiej było mi kupić wersję 200 i zrobić program już samemu za jakieś 2 tysiące... Skoro wychodzi na to samo
    Możesz potraktować te 12 tysięcy zł jako koszt gwarancji, bo po chiptuningu ją stracisz. Ja kupiłem wersję 200 (kasę wolałem wsadzić w wyposażenie zamiast w mocniejszy silnik) i wsadziłem box RaceChip. Wg pomiaru na hamowni daje to 282KM i więcej Nm niż wersja 280.

  5. #855
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Tak faktycznie było w starszych wersjach.
    W nowszych jest podobno inaczej. Ja zauważyłem na zdjęciach aut z filtrem GPF czyli od 09.2018 ,że w wersji 200KM nie ma w zderzaku po obu stronach intercoolerów.
    Podobno też sprężarka jest inna.
    Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na gwarancję.
    A różnica w cenie katalogowej wcześnie była aż 24 tyś.
    A teraz faktycznie 14 tyś
    Ostatnio edytowane przez arturo132 ; 28-01-2019 o 11:48

  6. #856
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Podobno, podobno, podobno . Mam wrażenie, że właściciele 280-ek na siłę chcą udowodnić, że warto było dopłacić, mimo że praktyka pokazuje, że różnic nie ma. Główna różnica to kwestia gwarancji.

  7. #857
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Zawsze pozostaje kwestia gwarancji i wyposażenia tego "nietechnicznego". Ja dorwałem w sierpniu w Opolu Giulie Super z praktycznie pełnym wyposażeniem Veloce (fotele, skóry, koła 19" szerokie, zderzaki, dyfuzor itp.), ale opłacało się to bo było po dużych obniżkach. Były dwie - biała bliźniaczka też jest na forum. Jedyny minus w obu to brak łopatek, ale to jest do dołożenia i aktywowania we Włoszech na jakichś wakacjach.

    W każdym razie teraz takich "veloce pakietów" już na otomoto nie widuję i żeby którąś z tych julek super doprowadzać do stanu veloce musiałbyś zmienić:
    - fotele,
    - koła + opony,
    - zaciski nie wiem czy średnia tarcz w veloce nie jest większa?
    - zderzak przód,
    - zderzak tył lub wymiana samego dyfuzora,

    W stelvio podejrzewam, że podobnie. Ryzyko jest takie, że musisz znaleźć te części.

  8. #858
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    W stelvio podejrzewam, że podobnie. Ryzyko jest takie, że musisz znaleźć te części.
    No właśnie w Stelvio nie ma takiej różnicy, bo można mieć dokładnie taką samą wersję wyposażenia z silnikiem 200 lub 280.

  9. #859
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Q4 jest tu i tu. Więc rzeczywiscie wersja 200KM brzmi lepiej/rozsądniej szczególnie, że umówmy się nawet to 200KM nie jest mało. Do tego ściąganie części z eurocompulsion (dolot + program) + dobry wydech i jazda z uśmiechem na twarzy gwarantowana.
    No i trzeba zrobić lakierowane nadkola na styl Stelvio Q i wtedy już chyba jest idealnie.

  10. #860
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Podobno, podobno, podobno . Mam wrażenie, że właściciele 280-ek na siłę chcą udowodnić, że warto było dopłacić, mimo że praktyka pokazuje, że różnic nie ma. Główna różnica to kwestia gwarancji.
    Ja mam wersję 200KM i uważam, że nie warto było dopłacać.

    Ale zobacz na zdjęcie przodu tej 200KM w wersji 2019.
    Wyraźnie widać, że zderzak jest z pełną kratką.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	200KM2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	65.1 KB
ID:	254367

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory