Strona 92 z 111 PierwszyPierwszy ... 42828384858687888990919293949596979899100101102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #911
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacolini Zobacz post
    Witam,
    niedawno się chwaliłem ze 11k już za mną a tu niespodzianka ... :-(
    Kilka dni temu zauważyłem dziwny objaw w samochodzie, a mianowicie na wolnych obrotach - np. na postoju na hamulcu zaczynam odczuwać w kabinie delikatne wibracje i głośniejszy niż zwykle turkot silnika. Mowa tu oczywiście o ciepłym silniku - na zimnym to chyba normalne że jest ciut głośniejszy. Nieciekawie jest jadąc po mieście w korkach - co chwile trzeba praktycznie zatrzymywać auto - hamując samochodem praktycznie do "0" hałas i wibracje się nasilają, dodając gazu - obroty powyżej 1000 efekt tak jakby znika. Zauważyłem także ze gorzej jest jak samochód jest pod kątem - szczególnie zjeżdżając z górki, kabina wpada w większy rezonans. Całą sprawę można porównać do hałasu i buczenia sportowego wydechu.
    Na początku myślałem, że być może to wina słabszego paliwa (stacja zaufana tankuję od ponad 10 lat) - ale 1,5 baku już zrobiłem na 98 i żadnych zmian.

    Jakieś pomysły...?
    Może to poduszka mocowania silnika.

  2. #912
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacolini Zobacz post
    Na początku myślałem, że być może to wina słabszego paliwa (stacja zaufana tankuję od ponad 10 lat) - ale 1,5 baku już zrobiłem na 98 i żadnych zmian.
    To może lej 95 jak jest zalecane?
    Totalnie nie ma sensu lac 98 oprócz tego, że Giulia i pewnie Stelvio tak samo nie lubią za bardzo tego paliwa dając czasem nawet checkengine.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #913
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo STELVIO Super 2.0TB 200KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To może lej 95 jak jest zalecane?
    Totalnie nie ma sensu lac 98 oprócz tego, że Giulia i pewnie Stelvio tak samo nie lubią za bardzo tego paliwa dając czasem nawet checkengine.

    Benzynę 98 zatankowałem tylko do sprawdzenia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Może to poduszka mocowania silnika.
    To jest taka opcja aby 7 miesięczne autko po przejechaniu 11tys km już miało problem z poduszkami??
    Poprzednim suvem przejechałem 150tys km i poza eksploatacja nic nie zmieniałem :-(

  4. #914
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    U mnie kiedyś w nowym Mesiu E500 coupe W207 wymienili poduszkę silnika na pierwszy przeglądzie, coś około 10k km. Nic nie normalnego. Tylko w Mesiu było brak objawów.

  5. #915
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę objawy raczej z całym szacunkiem poduszkę bym wyeliminował. Jest to element zawieszenia silnika, zatem jego zużycie objawia się pukaniem/stukaniem przy zmiennym obciążeniu, czyli dodawaniu gazu i hamowaniu silnikiem. Obawiam się że może być to problem dotyczący ogólnie silników z bezpośrednim wtryskiem. Jeżeli badanie nie wykaże błędów z jakiegoś elementu, nie będzie w ogóle błędów lub ewentualnie sporadyczne wypadanie zapłonów na którymś z cylindrów, chociaż jeżeli jest to delikatne to raczej błędów nie będzie. Otóż może być tak, że głowica zbiera szybko nagar i ogólnie syf, zawory również i właśnie objawia się to lekkim telepaniem na biegu jałowym. Na podwyższonych obrotach już właśnie tego nie ma. Jak nie przejdzie to można coś czyszczącego do paliwa np BG fuel cleaner, ale ogólnie to gwarancja zatem trzeba to sprawdzić. Dużo by dało ewentualne zobaczenie endoskopem czy zawory nie są w nagarze. Mogę się mylić bo mały przebieg jeżeli byłoby to to słabo przy tym przebiegu już

  6. #916
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Zastanawiam się po co fajne, przepiękne auta jakim jest Stelvio kupować z dieslem. Zero fanu, a mnóstwo klekotu jak z Ursusa. Dla oszczędności? W zakupie to około 6-7 tyś oszczędności, czyli niewiele. W eksploatacji zero oszczędności, bo niby pali mniej, ale obsługa jest droższa. Pomyśl czy robisz ponad 100k rocznie, wtedy może się opłaca.
    Benzynę polecam. Ja na razie mam 5k przebiegu, więc nic, dlatego usterek brak i mam nadzieję że tak pozostanie.
    Odpowiem dlaczego ja wybrałem klekota.

    DLA ŚWIĘTEGO SPOKOJU.

    Z tego samego musiałem tłumaczyć się na forach w 2007 gdy kupiłem Brerę 2.4JTDM. Tyle, że wtedy benzynowe silniki nie porywały emocjami.
    Jedyny benzynowy silnik jaki zatarł mi się w trasie to była duża benzyna Fiata 1.8 i niestety ale nie ufam silnikom benzynowym tego koncernu. W małych benzynach Fiat daje radę ,ma doświadczenie. Z dużymi różnie bywało.
    Diesle JTD mają bardzo dobre opinie, są trwałe. Od 2007 w Brerze i w dwóch 159kach zrobiłem setki tysięcy km. Kupuje auto na dłużej.

    Dwulitrowa benzyna jest nowym silnikiem, nie ufam mu w dłuższej perspektywie. Ale może się mylę. Na razie 2.2JTDM nie sprawia żadnych najmniejszych problemów i na tym mi głównie zależało.

  7. #917
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Odpowiem dlaczego ja wybrałem klekota.

    DLA ŚWIĘTEGO SPOKOJU.

    Z tego samego musiałem tłumaczyć się na forach w 2007 gdy kupiłem Brerę 2.4JTDM. Tyle, że wtedy benzynowe silniki nie porywały emocjami.
    Jedyny benzynowy silnik jaki zatarł mi się w trasie to była duża benzyna Fiata 1.8 i niestety ale nie ufam silnikom benzynowym tego koncernu. W małych benzynach Fiat daje radę ,ma doświadczenie. Z dużymi różnie bywało.
    Diesle JTD mają bardzo dobre opinie, są trwałe. Od 2007 w Brerze i w dwóch 159kach zrobiłem setki tysięcy km. Kupuje auto na dłużej.

    Dwulitrowa benzyna jest nowym silnikiem, nie ufam mu w dłuższej perspektywie. Ale może się mylę. Na razie 2.2JTDM nie sprawia żadnych najmniejszych problemów i na tym mi głównie zależało.
    Ile km jeździsz rocznie?

  8. #918
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Ile km jeździsz rocznie?
    Jakie to ma znaczenie? Nie wspominałem o oszczędnościach na paliwie.

  9. #919
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Wnioskuję że zależy Ci na niezawodności. Pytam o roczne przebiegi, aby ustalic w ile lat skonsumujesz silnik i podzespoły oraz jego niezawodność. Jako posiadacz floty dostawczaków, głównie Iveco, gdzie auta miały przebiegi nie rzadko 800k km+ bez remontu, twierdzę że do osobówki która robi poniżej 100k rocznie diesel nie ma sensu. Ale może się mylę.

  10. #920
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Wnioskuję że zależy Ci na niezawodności. Pytam o roczne przebiegi, aby ustalic w ile lat skonsumujesz silnik i podzespoły oraz jego niezawodność. Jako posiadacz floty dostawczaków, głównie Iveco, gdzie auta miały przebiegi nie rzadko 800k km+ bez remontu, twierdzę że do osobówki która robi poniżej 100k rocznie diesel nie ma sensu. Ale może się mylę.
    Nie robię setki rocznie, ale jeżdżę autami minimum 7, 8 lat. Mam ciągle Brerę z 2007 (z sentymentu) w której w pierwszym roku eksploatacji zrobiłem 50 tys. co daje jakiś obraz.
    Jeśli znam pojęcia typu wariator, uszczelniacze zaworowe, wałki rozrządu, panewki to oznacza, że przygoda z silnikami benzynowymi czegoś mnie nauczyła.

    Nie muszę Ci się tłumaczyć, staram się tylko uświadomić skąd taki wybór a nie inny.

    Z moich obserwacji benzynowe silniki kupują głównie nowi klienci Alfy. Ci bez doświadczeń z silnikami benzynowymi tego koncernu.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory