Strona 14 z 111 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819202122232464 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #131
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Leader
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    ar 159
    Postów
    1

    Domyślnie

    Ja trochę z innej beczki, czy jesteście zadowoleni z kwestii audio, nagłośnienia i w ogóle jakości dźwięku? Mnie oczywiście kusi żeby przy ty pogrzebać i zrobić na swoją modłę, ale na razie muszę się powstrzymać i tylko oglądam głośniki i subwoofery na centrumaudio.pl/103-glosniki-i-subwoofery
    Ja wiem, że mało kto przykłada aż tak dużą wagę do audi w samochodzie, ale producenci mogli by się bardziej postarać.

  2. #132
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    A co byś widział do montażu? Ja tez o tym myśle. Miałem xc60 z systemem premium i w Strlvio jest niestety cywilizacja niżej


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #133
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Ja też to bym zrobił, ale że to autko żony, i jej pasuje, to co jest - to na razie odpuszczam. Myślę, że prosta wymiana głośników ( na te z wyższej półki) spowoduje, że będzie już OK.
    Bedę obserwował Wasze poczynania w tym temacie.

  4. #134
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Odpowiadacie na pytanie trolla który pierwszym postem podaje link do jakies gownianej strony

  5. #135
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Ostatnio zajrzałem do Porsche w Warszawie - trochę pomarudziłem, wziąłem parę wycen, ale przede wszystkim dokładnie obejrzałem Macana - tak naprawdę Alfa wycelowała modelem Stelvio najbardziej w Macana - porównałem też ceny i oto moje wnioski.

    - jakość wykończenia odczuwalnie wyższa (klank drzwi, niektóre elementy wnętrza, zapach wnętrza)
    - ceny zakupu są kosmiczne: dla porównania - najtańszy model wyprzedażowy z 2017r po rabatach - 248tyś zł - jak na Porsche, to całkiem dobra cena, ale jak uświadomimy sobie, że w Macanie nie ma prawie nic (np. brak nawigacji, nagłośnienia, elektryki z pamięciami foteli itp, koła 19", słabszy silnik 252KM itp) to dochodzimy do wniosku, że jest słabo. Model na kołach 20", przybliżony wyposażeniem do Stelvio First Edition po rabatach wychodzi 287 tyś zł - też biały jak mój No to jest dokładnie 90 tyś zł różnicy w stosunku do mojego Stelvio!!! I to bez żadnych cudów w wyposażeniu - np. bez nagłośnienia BOSE, które kosztuje ponad 5k PLN!!!
    - serwis - na 2 pierwsze przeglądy musimy wydać około 3700zł - czyli 2 razy tyle co w AR
    - dodatkowa gwarancja też kosztuje kosmos - 1200€ na rok

    Ogólnie myślałem, że jest mniejsza różnica w cenach zakupu i kosztach, bo myślałem o Macanie dla żony, ale od razu odpadł, bo żonie się nie podoba i jest sentyment do Alfy - więc nawet w ceny się nie zagłębiałem. Myślę jednak, że takiej różnicy bym nie zaakceptował. Więc Stelvio niby jest konkurentem dla Macana, ale to jednak sporo niższa półka cenowa, trochę też jest różnica jakościowa, ale na pewno nie ma takiej różnicy w jakości i odbiorze samochodu, jaka jest w cenie!!! Problem tylko w tym, że mało który kupujący Porsche jest na tyle świadomy i pomyśli o Stelvio...

  6. #136
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Nie odstaje wam może zimą pokrywa wlewu paliwa? Albo ktoś tam próbował coś grzebac (pojawiło się ok miesiąc temu) i coś poszło, albo z zimna (kurczliwość) nagle odstaje mi ok 0,5 cm od karoserii. Próbowałęm sam się tym "bawić" (bo można to zdjąć) i inaczej układac, ale nic nie pomaga. Chyba, będzie trzeba przy serwisie poprosić o nową.
    Mandus - co do Macana, też go rozważałem, ale uznałem że brac Porsche 2,0 z V4 ze słabymi osiagami, nie brzmi i to za prawie 300 tys. jest absurdem. To trochę jak dac kupę kasy za atrapę Porsche. A znowu V6 to jednak jest min 350 tys. i tutaj już jest inna bajka. Tyle tylko, że jak spojrzałem na wnętrze, to za taką kase chciałbym już nowocześńiejsze wnętrze, a takie pewno wejdzie za rok, dwa, czyli pewnie sporo paneli po 10-12 cali. Teraz widze, że marki premium robią już po 2-3 ekrany po 12 cali.
    A dawać 350 tys. za wnętrze, które już za 5 lat będzie zabytkowe trochę mi nie pasowało. W Stlevio przeżyję, bo to jednak dużo mniej kasy.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 16-12-2017 o 21:21

  7. #137
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Nie odstaje wam może zimą pokrywa wlewu paliwa? Albo ktoś tam próbował coś grzebac (pojawiło się ok miesiąc temu) i coś poszło, albo z zimna (kurczliwość) nagle odstaje mi ok 0,5 cm od karoserii. Próbowałęm sam się tym "bawić" (bo można to zdjąć) i inaczej układac, ale nic nie pomaga.
    Mam to w Julce, zdemontowałem pokrywa podgrzałem 80 st. powietrzem i uformowałem z lekkim minusem. Pod lodowatą wodę i na razie dwa tygodnie jest ok.

  8. #138
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Nie odstaje wam może zimą pokrywa wlewu paliwa? Albo ktoś tam próbował coś grzebac (pojawiło się ok miesiąc temu) i coś poszło, albo z zimna (kurczliwość) nagle odstaje mi ok 0,5 cm od karoserii. Próbowałęm sam się tym "bawić" (bo można to zdjąć) i inaczej układac, ale nic nie pomaga. Chyba, będzie trzeba przy serwisie poprosić o nową.
    W salonie widziałem nawet auto z odstającą klapką, nie pamiętam czy to była Giulia czy Stelvio. Widocznie jakiś problem z tym mają.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #139
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Mazda 6
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć. Bardzo bym chciał się dowiedzieć, jak Stelvio 280KM zachowuje się na trasie. Ja robię tak 40K KM rocznie, głównie po autostradach 150-180km/h. Ogólnie kupowałem już Audi A4 Allroad 2.0 252KM Quattro, świetny samochód, wygodny, zwinny, 6.1sek do 100km/h. Ale jak przejechałem się Stelvio... to poczułem to coś I jeszcze ten wygląd, do tej pory jeżdżę nową Mazdą 6, która też ma to "coś" i swoje specyficzne "społeczeństwo" Ogólnie nie lubię samochodów typu SUV ale Stelvio to jest zupełnie coś innego niż XC60 czy BMW X3/X4 a tym bardziej Q5. Samochód bierze firma na 3 letni wynajem, więc awaryjność, cena odsprzedaży czy wir w baku nie jest problemem. W mieście wiem, że będzie idealnie, tylko jak wasze odczucia po trasach 300-500-700km, najlepiej w porównaniu do innych marek. Jako pytania dodatkowe to: jak głośny jest szklany dach podczas deszczu? i jak się sprawuje aktywny tempomat? Zakładam, że w korku sam nie jedzie? Jaki jest jego zakres prędkości?

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamjam Zobacz post
    Cześć. Bardzo bym chciał się dowiedzieć, jak Stelvio 280KM zachowuje się na trasie. Ja robię tak 40K KM rocznie, głównie po autostradach 150-180km/h. Ogólnie kupowałem już Audi A4 Allroad 2.0 252KM Quattro, świetny samochód, wygodny, zwinny, 6.1sek do 100km/h. Ale jak przejechałem się Stelvio... to poczułem to coś I jeszcze ten wygląd, do tej pory jeżdżę nową Mazdą 6, która też ma to "coś" i swoje specyficzne "społeczeństwo" Ogólnie nie lubię samochodów typu SUV ale Stelvio to jest zupełnie coś innego niż XC60 czy BMW X3/X4 a tym bardziej Q5. Samochód bierze firma na 3 letni wynajem, więc awaryjność, cena odsprzedaży czy wir w baku nie jest problemem. W mieście wiem, że będzie idealnie, tylko jak wasze odczucia po trasach 300-500-700km, najlepiej w porównaniu do innych marek. Jako pytania dodatkowe to: jak głośny jest szklany dach podczas deszczu? i jak się sprawuje aktywny tempomat? Zakładam, że w korku sam nie jedzie? Jaki jest jego zakres prędkości?
    Autami robię około 40kkm rocznie. Stelvio mam od listopada i przejechane aktualnie 6500 km. Spalanie w przedziale 150-180 km - 13,5 litra (takie mam też średnie). Przy trasie rzędu 500km chyba jednak wygodniej było mi w X-trailu i mniej odczuwałem dystans. Tu jednak banan na gębie jest stanowczo większy. Warto pamiętać jednak, że nie jest to typowy hot hatch a SUV - bo powyżej 160 km/h miałem problem aby wyprzedzić mini cooper'a s. Szklany dach nie jest głośny ale powyżej 200 zaczynają mocno doskwierać szumy opływowe. Tempomat jedzie sam i w przeciwieństwie do żony 500x wyhamowuje do 0. Potem trzeb jednak ponownie ruszyć samemu. Działa on jednak bardzo przyjemnie i płynnie. Działa w zakresie do 160 km/h

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory