Strona 22 z 111 PierwszyPierwszy ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #211
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Q4 bez zastrzeżeń działa w warunkach suchych i mokrych, czyli sztuką jest zrobić jakikolwiek uślizg (najłatwiej za skręconych kołąch ale to inna bajka).
    Zimą tez jest bardzo dobrze, bo auto się bardzo słucha nawet w głębokim śniegu i przy ruszaniu (opony 255), rzecz jasna przy rozsądnym gazie
    Tymczasem inne moje auto przednionapędowe dziś cały dzień "latało" na niektórych zaśnieżonych i lekko oblodzonych drogach/zakrętach, no i roblemu z ruszeniem ze śniegu.
    Nie wiem jak wypada w porównaniu do Quattro, bo niestety w warunkach zimowych się nimi nigdy nie poruszałem.

  2. #212
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Czy "nie-stały" napęd 4x4 jest lepszy od klasycznego z między osiową skrzynią rozdzielczą (np. Torsen) - myślę, że na pewno nie, ale świat idzie do przodu, a Haldexy i Haldexopodobne napędy są chyba ogólnie tańsze
    No nie wiem... BMW xDrive ma skrzynkę transferową, a w środku "haldex" sterowany komputerem. Sam Haldex też przecież działa między osiami a same osie mają dyferencjały otwarte, półotwarte czy tym podobne. Moim skromnym zdaniem jest też odwrotnie niż piszesz - układ elektromechaniczny typu Haldex jest bardziej złożony i droższy niż Torsen, który jest przekładnią wyłącznie (?) mechaniczną. Jest to Torsena zaletą i wadą jednocześnie - nie trzeba nim sterować, ale nie da się nim sterować. A system elektromechaniczny typu Haldex możesz poprzez komputer mieć "połączony" z ESP, z ASR, z HH, z ruszaniem pod górkę gdy przyczepność ma tylko jedno koło - nie wiem, czy to jest możliwe na Torsenie? Zahamować 3 koła a podać moment na jedno? Wszakże Torsen działa odwrotnie - podaje moment obrotowy na koło bez uślizgu a zabiera z tego, co kręci się swobodnie. Nie możesz więc aktywować hamulca na kole bez przyczepności, bo Torsen będzie walczył z hamulcem. To takie tam teoretyzowanie moje, możliwe, że błędne.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #213
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    No i trudno się z Tobą nie zgodzić, bo faktycznie układy są skomplikowane - ale jest pytanie - dlaczego wszystkie tańsze auta (choćby w Audi) mają "Haldex" a lepsze, droższe mają pełne quattro?
    No i druga sprawa - ja nie wrzucam wszystkich napędów z międzyosiowym sprzęgłem wielopłytkowym do jednego wora z podpisem HALDEX - przynajmniej mam takie wewnętrzne przekonanie, że się nie powinno - no bo nijak ma się napęd BMW xDrive do napędu np. Nissana X-triala.

    Jeszcze 10 lat temu lepiej orientowałem się w temacie, ale teraz i czasu mniej i też ekspertem nie jestem.

    Polecam (poniżej link) krótki i rzeczowy artykuł na ten temat - po przeczytaniu tego i kilku innych artykułów stwierdzam, że dzisiejsze napędy to ani stałe napędy, ani Torsen czy Haldex - po prostu co samochód to inne połączenie różnych znanych technik w tworzeniu napędów 4x4 - po prostu hybrydy znanych rozwiązań.

    https://autokult.pl/27764,rodzaje-i-...mochodach-audi

    Dlatego naprawdę będę wdzięczny, jak ktoś coś konkretnego znajdzie i zapoda temat napędu Q4 w Stelvio.

  4. #214
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Właśnie jestem po weekendowych jazdach Stelvio 2.2 210KM diesel - bardzo dziękuję panu Markowi z Carserwis za zorganizowanie specjalnie dla mnie samochodu z Bielska.

    Aktualnie jeżdżę Q5. I będę porównywał samochód bezpośrednio do niego. Mam nadzieję, że pomoże to innym użytkownikom/właścicielom Audi, znaleźć punkt odniesienia.

    Audi Q5, 2.0 TDI 190KM, 400NM, 1860kg, Quattro, 8,6s 0-100km/h
    Alfa Stelvio, 2.2 210KM, 470NM, 1660kg, Q4, 6,6s 0-100km/h

    Zalety Alfy:
    - doskonałe zawieszenie, lepiej wybiera nierówności niż Q5 z zawieszeniem sportowym
    - super prowadzenie, jak sportowa osobówka. Nie przechyla się w zakrętach.
    - Audi bywa podsterowne. Alfa w ogóle. Jeżeli już, to czasem jest nadsterowna. Gaz w dechę w zakręcie, a przód jedzie jak po szynach. Kosmos.
    - lekkość i zwinność. Czuć brak 200kg nadwagi.
    - mega wyczucie w ukł. kierowniczym. 2 i 1/4 obrotu - powrót do tak precyzyjnego układu kierowniczego, to jak oddech w górach świeżym powietrzem po smogowym dniu w Krakowie :-)
    - po przejechaniu znanej trasy mocno obfitującej w zakręty, czułem się pewniej w Stelvio na mokrej nawierzchni niż w Audi na suchej, jadąc podobnie szybko.
    - perfekcyjna skrzynia, a z łopatkami daje niesamowitą frajdę. Łopatki doskonale leżą w dłoniach i nie przeszkadzają w używaniu pozostałych dźwigni kierunkowskazów lub wycieraczek
    - super dynamika w pełnym zakresie obrotów
    - fenomenalny napęd Q4. Podjazd w pełni zaśnieżoną drogą, 20cm śniegu, koleiny po kilku samochodach, 17% nachylenie - zakończony sukcesem.
    - świetna modulacja hamulców
    - przestronność wnętrza - jest szerzej np. swobodnie dwie osoby mogą położyć ręce na podłokietniku, bez przepychania się.

    wady:
    - słyszalny świst powietrza, generalnie jestem rozczarowany wygłuszeniem. Audi 180km/h to podobny hałas jak Alfa 150km/h (ten egzemplarz ma panoramiczny dach; nie wiem czy ma to jakiś wpływ na wygłuszenie). Pytanie czy coś da się z tym zrobić? Może lepsze szyby boczne?
    - dźwięk silnika wewnątrz jest przyjemniejszy w Audi, podobny nawet do benzyny. Alfa na zimno klekoce, ale później jest ok. Na zewnątrz jednostka Alfy jest bardziej kulturalna niż niemieckie TDI
    - jakość wykonania lekko niżej niż Audi; poziom mniej więcej BMW.

  5. #215
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dzieki za porownanie...ciekawy opis.....a tak dla precyzji...jakiego rozmiaru kola i opony w obu pojazdach? Pytam o to bo ja po 4 miesiacach jazd First edition na 20 calowkach letnich i zimowych zaczynam troche narzekac na komfort jazdy...zwlaszcza jak przesiade sie do dawnego 2013 XC60 ktorym corka teraz jezdzi... na zimowych 18stkach.

  6. #216
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    O właśnie, miałem to uwzglednic w opisie.

    Q5 - 18
    Alfa - 19

    Sent from my XT1580 using Tapatalk

  7. #217
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Ja właśnie wróciłem z ferii i po przejechaniu 3K km stwierdzam (Stelvio 280 ): 1 spalanie na poziome 10.3 przy prędkości >=140. 2. Hałas we wnętrzu nie jest uciążliwy i przy większych prędkościach nie przeszkadza ( koła zimowe 19”) 3. Pakowność, trzy duże torby weszły bez problemów. 4. Narty, woziłem pod wyciąg 4 pary w środku plus kije, kaski i buty. 5. Trakcja, wyśmienita, żadnych uślizgów na śniegu, pod górę ciągnie jak szalony. Na krętych górskich drogach można docenić zawias ! 6. Kubki z kawa, wpadaj w przednie uchwyty, a w tylne się nie mieszczą. 7. Wycieraczki i system spryskiwaczy średnio się sprawdził, prawa szyba zawsze brudna i trzeba dużej ilości płynu żeby ja doczyścić. Tylna wycieraczka nie do opanowania, często włączałem ja przypadkowo i latala jak wariatka. 8. Światła do jazdy dziennej a raczej czujnik nie wykrywa deszczu i nie przełącza na mijania, to samo jest gdy pada śnieg, trzeba ręcznie interweniować. 9. Ogrzewanie, zimno w nogi na tylnich siedzeniach, dziwna sprawa ale leci tam zimne powietrze w trybie auto. To chyba wszystko, ogólnie fajne auto ale jest pare drobnych pierdol które można wyeliminować lub poprawić.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  8. #218
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Zapomniałem jeszcze dodać informacji o spalaniu.

    - Total: 550km w tym. 350 ekspresówka (tempomat 160), 150km trasa (dynamicznie w tym piłowanie), 50km miasto (dynamicznie) - 9,1l/100km
    - 180km trasa w tym 150km ekspresówka tempomat na 160 - 8,3l/100km vs. 8.6l/100km Audi (w zbliżonych warunkach)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    7. Wycieraczki i system spryskiwaczy średnio się sprawdził, prawa szyba zawsze brudna i trzeba dużej ilości płynu żeby ja doczyścić.
    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Nie zauważyłem problemu. Podobnie jak przy tradycyjnym systemie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Tylna wycieraczka nie do opanowania, często włączałem ja przypadkowo i latala jak wariatka.
    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ani razu nie włączyłem jej przypadkowo. Macha z odpowiednią przerwą, wystarczającą do ponownego zamoczenia szyby.

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    8. Światła do jazdy dziennej a raczej czujnik nie wykrywa deszczu i nie przełącza na mijania, to samo jest gdy pada śnieg, trzeba ręcznie interweniować.
    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Jechałem we mgle i faktycznie nie przełączał na mijania. Ręczna interwencja potrzebna.

  9. #219
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar b0b3k
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 2.4jtdm | była 147 1.9jtd
    Postów
    396

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jak jest z miejscem na tylnej kanapie gdy kierujący jest ok 190 cm wysoki? patrzyłem na recenzje na youtubie i ktoś tam wsiadał na tył majać 190 cm to wygladał jak w maluchu, póki co nie siedziałem w Stelvio, ale np. mam porównanie do Kodiaqa gdzie siadłem z przodu, a nastepnie z tyłu to miaelm spokojnie zapas do fotela kierowcy

  10. #220
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Bez problemu. Moja żona siedziała za fotelem kierowcy kiedy fotel pojechał do tyłu po otwarciu drzwi i miała jeszcze z 15cm od kolan do fotela a ma ~170cm wzrostu. Więc jak fotel podjechał do normalnego położenia to mogłaby tam tańczyć walca. W Giulii tego miejsca jest dużo mniej z tyłu. Zarówno na nogi, jak i wszerz. Do tego tunel większy i na stopy mniej miejsca.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory