Strona 26 z 111 PierwszyPierwszy ... 16171819202122232425262728293031323334353676 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #251
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    8 lat na jednym modelu, czy zmieniałeś? Bo jeżeli faktycznie silnik jest optymalizowany na 95, to po długim okresie lania 98, może dostawac bardziej po dupie i ciekawe jak to wychodzi po np: 100 tys.
    Podejrzewam, że 95 jest optymalizowana w zakresie 92-98,
    a te silniki 98, w zakresie 95-100, co może oznaczać, że lanie 100% czasu 98ki do 95 jest na granicy dopuszczalności.
    Ja dolewam po prostu od czasu do czas 98, tak, by powiedzmy średnio to było w okolice 96 oktanów oficjalnie, bo ile w realu to inna sprawa

  2. #252
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Odnalazlem wypowiedz kolegi lechtak, cytuje:
    Zawsze przy wtrysku bezpośrednim, pracującym na mieszance uwarstwionej, jednorodną, zalecane jest wysoka zawartość oktanowa 98,100 itd.

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/giul...#ixzz56ze6e7Qz

  3. #253
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Tylko 95.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  4. #254
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Lightbulb

    Bardzo pomocny temat! Nie spodziewałem się tylu nowych użytkowników Stelvio, a tu proszę, proszę... Muszę się umówić na jazdę próbną jak tylko pojawią się luźniejsze terminy.

    Co do napędu Q4 to jak czytam jest to taki "RWD z funkcją AWD", czyli w sumie standard w większości aut segmentu SUV. Szkoda, że odeszli od permanentnego 4x4 znanego choćby z Crosswagon Q4 czy 159 Q4 (Torsen C). Choć z drugiej strony przy dobrych zimowych oponach (nie całorocznych) ten nowy Q4 powinien dać radę.

    Ja po siedmiu latach z Alfą przeskoczyłem do zupełnie innej sadzawki, mianowicie postanowiłem spróbować co to znaczy - full size SUV - w wykonaniu amerykanów. Tym sposobem nabyłem Chevroleta Tahoe. No jest to zupełnie inny świat, choć prowadzi się zaskakująco dobrze jak na ten czołg o wadze 2,5 tony. Ten SUV na ramie (bo nie jest to auto terenowe wg. amerykańskiej klasyfikacji, choć bije możliwościami terenowymi większość europejskich terenówek) ma klasyczny układ napędowy dla aut terenowych, dwa mosty i skrzynia rozdzielcza z czterema trybami pracy (przełożeń). Do tego 5.3 V8 które spokojnie produkuje 273 KM + automat, jeździ się przyjemnie tym potworem o aerodynamice kiosku "Ruchu" jak to stwierdził mój kolega. Choć dla amerykanów nie jest to największy SUV, ma większego brata w postaci Suburbana (5,5 metra) lub dużego SUV'a w ich rozumieniu - np. Ford Excursion V10, na tego ostatniego wg. polskiego prawa trzeba mieć kategorię C...

    Brakuje mi pazura Alfy, w szczególności prowadzenia 156-stki, która nie ma sobie równych. Do Alfy na pewno wrócę i będzie to raczej Stelvio tym bardziej, że cieszy mnie zadowolenie nowych jak i obecnych Alfisti.

    Pytanie do posiadaczy 2.0 R4 turbo - czy ten motor sam generuje taki dźwięk czy jest nieco wspomagany przez dziwne konstrukcje (dolot, rura rezonująca, sztuczny pomruk jak to chyba Mercedes robi)?
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  5. #255
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jest pakiet opcjonalny "poprawiający dźwięk silnika", który składa się z mikrofonu z komorze silnika i głośnika w kabinie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #256
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Dzwięk... coś tam popierduje, nie to że nic całkiem. Ale... nie licz na za wiele. Ten wspomagacz dzwięku w trybie D bardziej buczy niż gada. Do dzwięku również 2 litry T AMG nie ma nawet porównania.
    Ale... na forum już jest kilka osób ze zrobionym wydechem, i to już dużooo lepiej gada. To chyba jedyna droga. Bo osiągi są super jak na 2 litry, tylko mięsa brakuje. Co nie zmienia faktu że i tak się zaje... tym jeździ.
    E0 BUSSO

  7. #257
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    Zawsze przy wtrysku bezpośrednim, pracującym na mieszance uwarstwionej, jednorodną, zalecane jest wysoka zawartość oktanowa 98,100
    wg mnie to bzdura, silniki są optymalizowane pod konkretny rodzaj paliwa + widełki. Idąc tą zasadą, że zawsze więcej to lepiej, to ciekawe jak by sobie poradził ze 105 oktawami.
    Jeszcze pół biedy, gdyby ten zabiegł dawał większą moc lub mniej spalał, ale jak nie widać róznicy, to bez sensu ta zabawa. Lepsze efekty są, jaki silnik (i soft) jest optymalizowany pod 98.
    http://secretservice.za.pl/95kontra98.pdf

  8. #258
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    wg mnie to bzdura, silniki są optymalizowane pod konkretny rodzaj paliwa + widełki. Idąc tą zasadą, że zawsze więcej to lepiej, to ciekawe jak by sobie poradził ze 105 oktawami.
    Jeszcze pół biedy, gdyby ten zabiegł dawał większą moc lub mniej spalał, ale jak nie widać róznicy, to bez sensu ta zabawa. Lepsze efekty są, jaki silnik (i soft) jest optymalizowany pod 98.
    http://secretservice.za.pl/95kontra98.pdf
    Zgadzam się, mam takie samo zdanie.

    Dla przykładu - mam dość szybki motocykl, gdzie również tankuję 95, inni forumowi koledzy tankowali 98 myśląc, że coś jeszcze z silnika wyciągną, że jak jest moc to trzeba lać 98 - jakież było ich zaskoczenie, gdzie na 95 osiągi na hamowni były identyczne... Nawet słyszałem historię, że na 95 było lepiej - ale to już chyba bardziej różnice w partii paliwa lub danej stacji paliwowej.

    Nie wiem, czy to prawda i czy to w ogóle ten powód - ale chyba gdzieś tu wyczytałem, że Giulia łapała jakiś błąd jeżdżąc właśnie na 98...

  9. #259
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    "Co ciekawe, gdyby zjawisko spalania stukowego
    w ogóle nie występowało, można być pewnym, że
    każda z rajdówek jeździłaby na paliwie o bardzo
    niskiej oktanowości, w myśl zasady, że do silnika
    należy stosować benzynę o najmniejszej możliwie
    liczbie oktanowej, przy której działa on poprawnie.
    "
    - to z tego art WRC.
    Jeżeli silnik 280 KM w Stelvio działa poprawnie przy 95, to na serio nie ma sensu pchać 98. Ja dolewam tylko od czasu do czasu (może z 10% zużytej Pb) w myśl tej zasady:
    "Benzynę „98” od „95” mocno odróżnia pakiet dodatków czyszczących.
    W tej o 98 oktanach jest ich więcej, dlatego lepiej troszczą się one np. o końcówki wtryskiwaczy, a to najdroższy element układu zapłonowego.
    Jeśli więc stosować LOB98, to dla tego efektu czyszczącego – ale wystarczy to zrobić raz na 10 tankowań."
    https://www.auto-motor-i-sport.pl/po...tanowa,18967,1

    A tutaj ponownie się potwierdziło, że na 98 róznicy nie zauważymy na codzień, nawet w przyspieszeniach. Wyjdzie chyba tylko w prędkości max i to raczej w tych silnikach, które są optymalizowane pod 98, jak w tym przykładzie z RS3
    http://www.wyborkierowcow.pl/wiadomo...5-czy-98-test/

    Choć sam zamierzam zrobić kiedyś test spalania, raz 10-15 km na płaskim przy 100 kmh na tempomacie przy zalanym w 99% 95-tką,
    a innym razem, wleję z 20 l 98-ki, ale tak by stanowiła ona z 80% paliwa i porównam spalanie na tym samym odcinku.
    Ale to jak sie zrobi cieplej, bo warunki zimowe są specyficzne, także skład PB się zmienia.

  10. #260
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Nawet słyszałem historię, że na 95 było lepiej
    jak najbardziej jest to logiczne, bo paliwo 95 jest bardziej kaloryczne- przewaga 98 polega na większej energii uzyskiwanej w związku z innym momentem zapalenia mieszanki. jeśli silnik nie przewiduje pracy na 98, to 95 będzie sobie radzić lepiej. była ostatnio dyskusja na ten temat na forum giulietty (gdzie sam pisząc z pamięci rzeczy sprzed kilku lat walnąłem niezła gafę). giulietta w instrukcji jako jedna z dwóch alf(obok 4c) ma w instrukcji w dwóch wersjach bezynowych z sześciu zalecane 95 lub 98, zamiast 95 jak w pozostałych wersjach i wszystkich pozostałych alfach. stąd moja teoria, że tam silniki są wyregulowane na 98, a w pozostałych na 95. zalanie 98 na silnik przeznaczony na 95 nie poprawi osiągów, ewentualnie może je osłabić (kwestia ewentualnych dodatków w paliwach premium- w trójmieście nie można kupić 'gołej' 98, zawsze jest to premium z dodatkami)
    jeśli/gdy kupię stelvio, będę lał 95. do giulietty leję 98

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory