Strona 45 z 111 PierwszyPierwszy ... 35363738394041424344454647484950515253545595 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #441
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tak W Brerze miałem max 25l. Też kłamczuszki ale już lepiej
    A jednak Mogli dać max 4,5/100, byłaby mega oszczędna, teraz "pali" max 15/100. Może w następnym sofcie wezmą to pod uwagę i zmniejszą "spalanie" w okolice 4,5

  2. #442
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Tonale
    Postów
    7

    Domyślnie

    Hej. Próbowałem znaleźć odpowiedzi na swoje pytania na forum ale jakoś nie trafiłem. Może jeszcze nie potrafię ich znaleźć. Na moim podwórku stoi już jedna Alfa. To Giulietta. Ale to "normalne"autko i tu podpowiedzi nie uzyskam. Jako,że w najbliższym czasie mam zamiar kupić (no tu to przesadziłem, bo mam zamiar skorzystać z abonamentu) Stelvio.
    Korzystając z abonamentu nie można skonfigurować sobie auta. Trza brać co dają. No i dają Stelvio z silnikiem 2,0 200KM. I w związku z tym mam pytanie dla posiadaczy Stelvio z tym silnikiem czy aby nie jest on za słaby. Większość posiadaczy Stelvio ma pod maską jak mi się wydaje silnik 280KM i takie opinie najczęściej udaje mi się znaleźć.
    A przy okazji czy ktoś mógłby coś napisać o układzie kierowniczym. Pan sprzedawca wspomniał coś, że 1stopień na kierownicy to 12 stopni na kołach. To coś co charakteryzuje samochody sportowe, i zastanawiam się czy aby przy dużych prędkościach na autostradzie taki układ kierowniczy nie wymaga większej kontroli nad nim, czyli krótko mówiąc nie jest niebezpieczny. Miałem okazję przejechać się na jeździe testowej Stelvio ale wersją 208KM, jakieś 30-40 minut po mieście i podrzędnych drogach. Więc nie udało mi się przy tej okazji znaleźć odpowiedzi na moje pytania.
    Silnik 280KM, to wydaje mi się jest idealny do tej bryły i wagi auta a co do układu kierowniczego to bardzo przyjemnie prowadziło mi się samochód w mieście, poza miastem to jechałem najszybciej 110-120km /h więc tak naprawdę nie wiem co kierownica może mi wywinąć?

  3. #443
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Jak jedziesz i trzymasz kierownice + nie gadasz przez telefon trzymajac go w rece czy robiac inne dziwne rzeczy w czasie jazdy to nie ma problemu. Jak skrecisz kierownice delikatnie to faktycznie szybko skreca no ale po 5000km nie jest to dla mnie problem. Nie jezdzilem 200km wiwc sie nie wypowiem o tej wersji. Ale pewnie latwo power box dokupic chodza plory ze to dokladnie ten sam silnik i kwestia mapy.. no ale nie wiem. Wzialem 280km zeby sie tym nie martwic.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #444
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    takie przelozenie kierownicy jest super, co Ci ma wywinac? ja nawet nie musialem sie przyzwyczajac,od razu mi pasowalo. 200 tez juz gonilem.

    co do abonamentu to te sztywne konfiguracje 200hp z xenonami i czymstam sa w promocyjnej cenie, ale mozesz wziasc co chcesz tyle ze rata nieproporcjonalnie wzrosnie porownujac do cennikowej różnicy.

    200hp mysle ze da rade.stelvio 200hp co prawda nie jezdzilem (280 i diesel 210),ale giulie 200hp mialem na jeden dzien pozyczona i byl super fun i byla szybka(wiem pojecie wzgledne ale slabymi autami nie jezdze na codzien).jezdzila szybciej niz moja 159 tbi 240hp bo ma swietny automat. stelvio jest ciezsze, moze maja demo giuli 200hp to zaladuj 4 lub 5 osobami i zobacz jak wtedy jezdzi.jakis poglad bedziesz mial. albo podzwon po dealerach lub na infolinie ar i zapytaj kyo ma s200hp

    - - - Updated - - -

    200hp i 280hp od roku nieznacznie sie rozni, w 200hp usuneli 1 sade lambda. nic innego nie jest potwierdzone, jakies plotki byly o lepiej parowanych po wzgledem wywazenia tlokach ale czy to prawda nie wiem. 200hp w kazdym razie mocno mozna zachipowac z tego co wiem (40-50%) czego w 280 w takiej sali juz sie nie da zrobic (a do tego w 280 trzeba zmieniac wydech/dolot itp bo inaczej to 10% przyrost)

  5. #445
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tylko że te % skutkują tym, że z obu silników uzyskuje się ostatecznie taką samą moc - więc oczywiście przyrost z 200KM jest większy niż z 280KM, ale efekt ten sam. Wydech i dolot trzeba zmieniać żeby osiągnąć wyniki rzędu 350 KM i to dotyczy obu wersji tego silnika.

    Co do przełożenia kierownicy, w Giulii i Stelvio jest takie samo i o ile w Giulii jest to fajna sprawa, to moim zdaniem Stelvio jest zbyt nerwowe z tak czułym układem kierowniczym, jechałem między innymi jako pasażer z tyłu i czułem na sobie najmniejszy ruch ręki kierowcy. Giulia jest niższa i sztywniejsza to nie ma tego efektu aż tak odczuwalnego.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #446
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    mi tam stelvio jechało się bardzo dobrze, mało co nie kupiłem, no ale jednak Giulia dla mnie wygląda lepiej, prowadzi się lepiej więc względy praktyczne Stelvio przy tylko jednym dziecku nie miały szans przeważyć na korzyść Stelvio.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #447
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], tak z ciekawości, pytanie głównie do Ciebie, czy Giulia i Giulietta mają takie samo przełożenie układu kierowniczego?

  8. #448
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    raczej nie, ale nie wiem jakie jest w Giulietcie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #449
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Ale Ty chyba masz Giuliettę? W niej licząc od kół ustawionych na wprost do skrajnego skrętu jest jeden obrót kierownicy i jeszcze troszeczkę. Czy podobnie jest też w Giulii?

  10. #450
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    nie wiem ile dokładnie jest w GIulii do max położenia, ale tak naprawdę nie o to chodzi, bo nie piszemy np o promieniu skrętu i nie bierzemy pod uwagę rozstawu osi itp - piszemy o kącie skrętu kół, a to w Giulii jest ustawione bardzo bezpośrednio, z tego co pamiętam z jakiś testów s YT bardziej niż w BMW M3.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory