Strona 54 z 111 PierwszyPierwszy ... 4444546474849505152535455565758596061626364104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #531
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tankowanie, nie zatrzymanie, a są przyjemniejsze miejsca do zatrzymywania się niż stacje benzynowe.
    Tak wiem, w końcu każdy na autostradach (czy nawet innych dr) się zatrzymuje pod drodze po rezerwatach na kawę by na chwilę się odmulić itp.

  2. #532
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Dzwiek benzyny to jest fajny w Busso dlatego w GTV
    DokładnieReszta to jakiś żart


    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    2,0 170km trochę inaczej pracuje (bardziej miękko), ja pisałem o 1,9 150km.
    Miałem jeden i drugi. Nie ma praktycznie żadnej różnicy w dźwięku. Jeden i drugi się telepie, że osłonę rozrywa i trzeba kleić

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Tak wiem, w końcu każdy na autostradach (czy nawet innych dr) się zatrzymuje pod drodze po rezerwatach na kawę by na chwilę się odmulić itp.
    Zawsze można się zmieniać. W końcu każdy chcę pojeździć trochę "premium"
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #533
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Ostatnio miałem okazję przez 3 dni zrobić 1200km w Stelvio FE 2.0 280KM. Porównując do Giulii Super 2.2 180km AT8 spalanie przy podobnym tempie jest ok 2-krotnie wyższe, tak więc nie jest to mała różnica. Jadąc Stelvio około 150-160km/h po autostradach i ekspresówkach spalanie wyszło nieco ponad 14l. Giulia z dieslem takim tempem spaliła około 7,3l, więc połowę mniej. Zakładając, że Giulia była RWD i jednak inna szerokość opon, powierzchnia czołowa to zakładam, że Stelvio z dieslem spaliłoby z 1,5l więcej. To nadal duża różnica.

    Z tym klekotem wg mnie nie jest tak źle. Ja zwracałem na niego uwagę tylko na zimno, potem już mi kompletnie nie przeszkadzał. Podobne odczucia jak w mojej 159 1.9. I wg mnie automat lepiej "miesza" biegami w dieslu 2.2 niż w 2.0 benzynie dzięki czemu mimo tylko 180KM zapewnia bardzo fajną dynamikę.

    Także ja dla siebie (robię ok 30-35tys. rocznie, większość w trasach) gdybym teraz wybierał to wziąłbym diesla 2.2 180KM i wzmocnił go softem do 230-240KM (takie wyniki widać na zagranicznych forach). Myślę, że wtedy otrzymujemy auto o minimalnie gorszych osiągach od benzyny a spalające o prawie połowę mniej. A że klekocze na zimno? Mi by to nie przeszkadzało biorąc pod uwagę różnicę w kosztach paliwa Zwłaszcza, że 2.0 na seryjnym wydechu w ogóle nie brzmi.
    Ostatnio edytowane przez Tomekkk ; 08-07-2018 o 16:24

  4. #534
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Ostatnio miałem okazję przez 3 dni zrobić 1200km w Stelvio FE 2.0 280KM. Porównując do Giulii Super 2.2 180km AT8 spalanie przy podobnym tempie jest ok 2-krotnie wyższe, tak więc nie jest to mała różnica. Jadąc Stelvio około 150-160km/h po autostradach i ekspresówkach spalanie wyszło nieco ponad 14l. Giulia z dieslem takim tempem spaliła około 7,3l, więc połowę mniej. Zakładając, że Giulia była RWD i jednak inna szerokość opon, powierzchnia czołowa to zakładam, że Stelvio z dieslem spaliłoby z 1,5l więcej. To nadal duża różnica.

    Z tym klekotem wg mnie nie jest tak źle. Ja zwracałem na niego uwagę tylko na zimno, potem już mi kompletnie nie przeszkadzał. Podobne odczucia jak w mojej 159 1.9. I wg mnie automat lepiej "miesza" biegami w dieslu 2.2 niż w 2.0 benzynie dzięki czemu mimo tylko 180KM zapewnia bardzo fajną dynamikę.

    Także ja dla siebie (robię ok 30-35tys. rocznie, większość w trasach) gdybym teraz wybierał to wziąłbym diesla 2.2 180KM i wzmocnił go softem do 230-240KM (takie wyniki widać na zagranicznych forach). Myślę, że wtedy otrzymujemy auto o minimalnie gorszych osiągać od benzyny a palące o prawie połowę mniej. A że klekocze na zimno? Mi by to nie przeszkadzało biorąc pod uwagę różnicę w kosztach paliwa Zwłaszcza, że 2.0 na seryjnym wydechu w ogóle nie brzmi.
    Jakbym brał Stelvio to tylko w dieslu. Jak kupuję samochód użytkowy to i tak nie będę się ścigał i ważniejsze dla mnie by było żeby nie puszczać hajsu na pchanie powietrza. W sumie klekot lepszy jak bzyczenie w benzynie
    Dobra żartowałem Nigdy Stelvio nie kupię nie ma prawka na autobusy
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #535
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Z mojej strony po 1k km w Stelvio 2.0T 280hp z "paroma" dodatkami:

    1) System info to jakiś ponury żart, działa powolnie, brak dotyku w tej klasie to po prostu żenada, sama jego jakość też pozostawia sporo do życzenia
    2) Jakość kamery wstecz to żart, w Tipo (zastępczym...) jakość lepsza. O samochodach w rodzaju VW Tiguan nawet nie wspominam bo nie ma startu
    3) Jakość wnętrza.... deska rozdzielcza od góry pokryta pseudo skórą która jest jednak tandetna
    4) Kierownica.... "chuda" i jednak tandetna
    5) Podbicie dzwięku na "D"...
    6) "Automatyczne" światła które generalnie bardziej wkurzają niż pomagają, przejazd przez las, tunel, cokolwiek i od potem przez dłuższy czas jedziemy w trybie "nocnym"
    7) Nawigacja beznadzieja totalna, sprawę ratuje mi tutaj Android auto, tyle że bez dodykowego ekranu jest lipa
    8) Wygłuszenie wnętrza sporo gorsze niż u konkurencji
    9) Bi-Xenon? Co z LED, o matrix led już nie wspominając przez litość...
    10) Zegary i "duży" wyświetlacz 7 pomiędzy nimi. No cóż... są lepsze. Plus taki że zegary analogowe,
    11) Bardzo fajne siedzenia sportowe z calkiem przyzwoitym trzymaniem bocznym
    12) Calkiem niezle się zbiera jak na 280bhp, bez rewelacji ale jak na SUVa daje radę
    13) Skrzynia jednak sporo ustępuje konkurencji z dwu sprzęgłowymi zarówno czasem zmiany biegów, jak i płynnością, ale na tle innyh aut ze skrzyniami od ZF jest ok.
    14) Benzyna która pracuje jak diesel....
    15) Brak możliwości permanentnego wyłączenia start-stop
    16) Fajny pakowny bagażnik
    17) Nawet daje radę jako auto rodzinne
    18) Przyjemnie się prowadzi
    19) Wygląd


    //edit
    18,19 dodane zgodnie z sugestiami, jakoś mi wypadło
    Ostatnio edytowane przez jedrzejnowak ; 09-07-2018 o 10:53

  6. #536
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfy brak (jest Ducati i Fiat)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam w takim razie że przy tylu minusach niepotrzebnie kupiłeś to auto

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  7. #537
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    a jakie alternatywy? 3008 ze slabymi silnikami? VW Tiguan? Kia Sportage? Audi Q5? Grandland? BMW X5? Jeep GrandCherokee?

    Jedyną alternatywą "sesowną" jest Tiguan All Space z 2.0 TSI 220km. Tyle że mam alergie na VW Jak i na inne "niemieckie".

    Alfa jest ładna, fajnie się prowadzi jest wystarczająco funkcjonalna, ale bądźmy szczerzy, z "premium" to została tutaj tylko i wyłącznie cena.
    Ostatnio edytowane przez jedrzejnowak ; 09-07-2018 o 10:23

  8. #538
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    a jakie alternatywy? 3008 ze slabymi silnikami? VW Tiguan? Kia Sportage? Audi Q5? Grandland? BMW X5? Jeep GrandCherokee?

    Jedyną alternatywą "sesowną" jest Tiguan All Space z 2.0 TSI 220km. Tyle że mam alergie na VW Jak i na inne "niemieckie".

    Alfa jest ładna, fajnie się prowadzi jest wystarczająco funkcjonalna, ale bądźmy szczerzy, z "premium" to została tutaj tylko i wyłącznie cena.
    To dlaczego tego prowadzenia i fajnego wyglądu nie wypunktowałeś wyżej...? VAG to kłamcy są i stodoły od lat dla ludu robią, to fakt.

  9. #539
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Jakoś mi wypadło, wyedytowałem i dopisałem notkę.

  10. #540
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał willyfog Zobacz post
    Więc chyba już sam sobie odpowiedziałeś czy warto diesla

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
    Wasze teoretyczne dywagacje na temat wyższości diesla nad benzyną nijak mają się do rzeczywistości. Stelvio diesel nie sprzedaje się w ogóle. Podkreślam w ogóle. Stoją w salonach wiele miesięcy i nawet nikt do nich nie podchodzi, w Carserwisie jedne czarne stoi ponad pół roku, a benzyny schodzą na bieżąco. Taka jest rzeczywistość. Wystarczy spojrzeć na otomoto ile jest aut z dieslem. Dealerzy tego nie biorą, bo wiedzą, że tego nie sprzedadzą.
    Nie wiem jak jest w innych krajach, we Włoszech, ale jeśli to samo co u nas, to ciekawe ile jeszcze czasu diesel będzie w ofercie.

    Pamiętajcie, że w Europie jest coraz większy hejt na diesla (dieselgate, unijne dyrektywy, zakazy wjazdu do centrum itp.). A że mniejsze spalanie? Raz może wyjdzie oszczędność, a innym razem przy awarii wszystko idzie w piach.
    Czy się komuś to podoba czy nie to wszystko w kierunku hybryd.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory