Strona 55 z 111 PierwszyPierwszy ... 5454647484950515253545556575859606162636465105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #541
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfy brak (jest Ducati i Fiat)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Raczej się nie zgodzę. Sam wziąłem diesla 210 a to dlatego że cena była naprawdę dobrze skrojona biorąc pod uwagę wyższa akcyzę.
    Oczywiście popularność diesla spada generalnie ale minie 5-10 lat zanim to odczujemy w Polsce. Prawda jest taka że za 5 lat jak bede sprzedawał diesla to w Polsce będzie jeszcze wystarczająco dużo chętnych na tego typu silnik (taka mam nadzieję).

    Natomiast funkcjonalnie w użytkowaniu codziennym i ekonomia przemawiają za dieslem.

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  2. #542
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Uwaga wiadro pomyj na ciebie i jazda na VW za 3, 2, 1... Czekam na takich dwóch kolegów


    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    1) System info to jakiś ponury żart, działa powolnie, brak dotyku w tej klasie to po prostu żenada, sama jego jakość też pozostawia sporo do życzenia
    Hehe prawda Ostatnio musiałem specjalnie wyjechać w nocy i pojeździć bo aktualizacja trwała ponad 40min i nie można wyłączać silnika. Sam musiałem ściągnąć sobie te 7GB na pendrive. Podczas aktualizacji oczywiście nawigacja niedostępna. Wkurzyłbym się ... jakbym jej używał.


    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    2) Jakość kamery wstecz to żart, w Tipo (zastępczym...) jakość lepsza. O samochodach w rodzaju VW Tiguan nawet nie wspominam bo nie ma startu
    Imho spełnia swoje zadanie ale jak się chce być premium to już nie wystarczy na tle konkurencji.

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    3) Jakość wnętrza.... deska rozdzielcza od góry pokryta pseudo skórą która jest jednak tandetna
    Tu się nie zgodzę. Spasowanie dobre. Materiały też niezłe. Design jest ok. Fakt na premium może trochę mało ale ogólnie nieźle.

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    4) Kierownica.... "chuda" i jednak tandetna
    Tu też się nie zgodzę. Jest poprawna bez bajerów.

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    5) Podbicie dzwięku na "D"...
    No to jest słabe. Zamiast dać opcję głośniejszego wydechu fabrycznego to się bawią w jakieś pierdziawki.

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    6) "Automatyczne" światła które generalnie bardziej wkurzają niż pomagają, przejazd przez las, tunel, cokolwiek i od potem przez dłuższy czas jedziemy w trybie "nocnym"
    No czasem się zdarza ale i tak jest nieźle w porównaniu do 159

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    7) Nawigacja beznadzieja totalna, sprawę ratuje mi tutaj Android auto, tyle że bez dodykowego ekranu jest lipa
    Nawigacji nie używam bo mi uszy krwawiły jak raz odpaliłem Bardziej bym się cieszył jakby dawali tomtoma osobno w pudełku

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    8) Wygłuszenie wnętrza sporo gorsze niż u konkurencji
    Fakt ale to redukcja masy. Coś za coś.

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    9) Bi-Xenon? Co z LED, o matrix led już nie wspominając przez litość...
    "Premium" ja musiałem dopłacać żeby nie mieć żarówek z tesco Żenada.

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    10) Zegary i "duży" wyświetlacz 7 pomiędzy nimi. No cóż... są lepsze. Plus taki że zegary analogowe,
    Co z tego, że są jak nic konkretnego nie wyświetlają. Wyświetlają mniej istotnych informacji jak monochromatyczny w 159.

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    11) Bardzo fajne siedzenia sportowe z calkiem przyzwoitym trzymaniem bocznym
    Nie wiem czy coś zmieniali ale w Stelvio są chyba tylko jedne fotele i to tak beznadziejne, że już lepiej przekładać z Ducato.

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    13) Skrzynia jednak sporo ustępuje konkurencji z dwu sprzęgłowymi zarówno czasem zmiany biegów, jak i płynnością, ale na tle innyh aut ze skrzyniami od ZF jest ok.
    No nie wiem Myślę, że jest równie dobra jak konkurencja. Nie lepsza ale może śmiało konkurować.

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    14) Benzyna która pracuje jak diesel....
    Co do kultury tego silnika to już pisałem, że cham i prostak

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    15) Brak możliwości permanentnego wyłączenia start-stop
    Za to powinny być kary po 100tys euro za każdy wyprodukowany samochód z tym badziewiem. Najgorszy rak motoryzacji.

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    18) Przyjemnie się prowadzi
    Tu bezapelacyjnie tak

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    19) Wygląd
    Jak na komodę na kołach i gdy się nie patrzy na tył z pieluchą to jeszcze ujdzie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #543
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    ...
    Czy się komuś to podoba czy nie to wszystko w kierunku hybryd.
    No niekoniecznie, w każdym razie grube środki idą tu i ówdzie na rozwój silnika spalinowego, nie sądzę aby rozsądni i dopinający celu Japończycy się pchali w nierozwojowe kierunki - Infiniti - silnik benzynowy ze zmiennym stopniem sprężania, Mazda - benzynowy "diesel" (HCCI). Hybrydy równolegle jak najbardziej, dobra sprawa, w końcu co wygrywa zabójczy Le Mans. A dźwięku turbo r4 (czy R3 coraz częściej) i tak nie ma, czy dźwięk z głośniczków (w Alfie... ). Hybrydy w sumie też potrzebują jednak silnika spalinowego i to dobrego, z dużą sprawnością jak te dwa powyższe.
    Swoją drogą, to kiedyś takie innowacyjne rozwiązania wprowadzała Alfa Romeo, a teraz gdzie jest ? naśladuje innych (SUV Alfa (!) - bo "idzie" i będą środki na _prawdziwą_ Alfę. Każde wytłumaczenie podążania za stadem dobre... ) . Nic z takich smaczków, elementów wyróżniających nie przedstawiając. No bo bezpośrednie przełożenie układu kierowniczego jest fajne, oczywiście, ale w gokarcie jest jeszcze bardziej bezpośrednie a tu i ówdzie można je dobierać w zależności od nastroju.

  4. #544
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Takich obiektywnych opinii właścicieli aut to i dobrze poczytać.

  5. #545
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Hehe prawda Ostatnio musiałem specjalnie wyjechać w nocy i pojeździć bo aktualizacja trwała ponad 40min i nie można wyłączać silnika. Sam musiałem ściągnąć sobie te 7GB na pendrive. Podczas aktualizacji oczywiście nawigacja niedostępna. Wkurzyłbym się ... jakbym jej używał.
    Ja ją olałem, nie planuję jej używać, bo się nie da.

    Nie wiem czy coś zmieniali ale w Stelvio są chyba tylko jedne fotele i to tak beznadziejne, że już lepiej przekładać z Ducato.
    Na pewno są przynajmniej dwie wersje foteli. Ja mam te sportowe "skórzane z perforacją" z dmuchanymi/regulowanymi boczkami.

    Jak na komodę na kołach i gdy się nie patrzy na tył z pieluchą to jeszcze ujdzie
    Oczywiście u mnie w wygląd chodziło tylko i wyłącznie w kategorii SUV. Niewygodnie wkłada się dziecko i fotelik do niskich aut.

    Tu się nie zgodzę. Spasowanie dobre. Materiały też niezłe. Design jest ok. Fakt na premium może trochę mało ale ogólnie nieźle.
    Chodziło mi o jakość góry deski rozdzielczej, częściowo dobre wrażenie psuje też dzwignia zmiany biegów która się świeci i wprost emanuje "hej jestem zrobiona z taniego ale wypolerowanego plastiku".

    Tu też się nie zgodzę. Jest poprawna bez bajerów.
    Po prostu dla mnie jest zbyt cienka. W innych moich autach mam takie które lepiej leżą w rękach i są przyjemniejsze w dotyku.

  6. #546
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nie wiem czy coś zmieniali ale w Stelvio są chyba tylko jedne fotele i to tak beznadziejne, że już lepiej przekładać z Ducato.
    tak jak w Giulii są szmaty (Stelvio, chyba takie jak w Giulii czyli marne), eko-skóra+tkanina (Super), te z pakietu Luxury i Sportowe jak w Veloce. Możliwe też że są te zwykłe w skórze, piszę z głowy - rzuć sobie okiem do cennika - po co zmyślać w postach?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #547
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    W Stelvio Executive są takie same fotele jak w Giulii Veloce - i te są bardzo dobre. W Stelvio FE i w bieda wersjach są beznadziejne.

    Jeszcze co do diesla - wiem, w Polsce cały czas jest dużo fanów diesli, chociaż obiektywnie ich sprzedaż stale spada. Nawet duże floty już coraz częściej biorą małe benzyny, a nie diesle, widocznie to się im lepiej kalkuluje w ostatecznym rachunku.
    Natomiast diesel w Stelvio to porażka sprzedażowa - zapytajcie któregokolwiek dealera ile tego sprzedał. Znikome ilości w porównaniu do benzyny. Na otomoto jest 170 Stelvio, z czego tylko 30 to diesle, to o czymś świadczy.

    Nawet pomimo dużego spalania wolę jeździć 280KM

  8. #548
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Rok temu testowałem Stelvio na zlocie w Kielcach i zrobiłem prawie 1000km - mowa o 280KM benzin . Od ponad tygodnia posiadam Stelvio super 280KM bez panoramicznego dachu i tych mega niefunkcjonalnych łopat przy kierownicy ( w giulietcie mam przy kierze malenkie ruchome z kierą i są fantastyczne ! ) Jest zaskakująco cicho - mija 1000km i spalanie 12l przy jazdach autostradowych niemieskich to wynik mega dobry - choć akurat wysokość spalania w moim wypadku niema znaczenia.
    Porównam do aut które testowałem przez miesiąc przed zakupem Stelvio - Musiałem kupić auto i testowałem ; w gre wchodzi tylko benzin , lub hybryda - diesle dziekuje ropa tylko do traktorów i tirów !

    1. Ford kuga benzin 170 KM
    2.Volvo xc60 180 KM
    3.Volvo xc60 hybrid 390KM
    4. outlander phev 180 KM
    5. BMW x6
    - to wszystko po ok. 600-800km
    jazdy chwilowe całą reszta

    Jedynym konkurentem Stelvio jest Volvo xc60 Hybrid - niewiele brakowało i pisałbym o XC60

    Nie znam auta tej klasy w takich pieniądzach i osiągach jak Alfa - dlatego wybór padł na Alfe.
    Nie widze żadnych mankamentów , których by nie było u konkurencji - więc przyjmuje je za standard
    Finalnie z pakietami dodatkowymi i jasną skórą Stelvio wyszło 267000 zł czyli taniej od xc60 hybrid o 200000 zł - brakuje mi park 360* - fajna rzecz
    Ja polecam Stelvio

  9. #549
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Na pewno są przynajmniej dwie wersje foteli. Ja mam te sportowe "skórzane z perforacją" z dmuchanymi/regulowanymi boczkami.
    ok czyli z Veloce To się zgadzam są dobre

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Oczywiście u mnie w wygląd chodziło tylko i wyłącznie w kategorii SUV. Niewygodnie wkłada się dziecko i fotelik do niskich aut.
    Ok różnica jest ale nie jakaś ogromna. Większość czasu mały jeździ z mamą Giuliettą i nie ma jakiegoś mega ciężkiego wkładania. Giulią jeździ jak jedziemy w dłuższą trasę i też daje radę te parę razy się schylić. I tak bardziej kręgosłup mnie napi.. od wkładania wózka a w Stelvio próg załadunkowy jest wyżej.

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Chodziło mi o jakość góry deski rozdzielczej, częściowo dobre wrażenie psuje też dzwignia zmiany biegów która się świeci i wprost emanuje "hej jestem zrobiona z taniego ale wypolerowanego plastiku".
    To fakt Niestety chyba została żywcem wyjęta z BMW. Przydała by się jakaś skóra w włoskim stylu albo w ogóle można ją zastąpić przyciskami. Kiedyś była potrzebna do manualnej zmiany a teraz i tak wszystko elektronika robi więc można ją spokojnie wywalić i zostawić łopatki do manuala.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    rzuć sobie okiem do cennika - po co zmyślać w postach?
    Przecież pytam a nie twierdzę że on ma akurat te taborety.

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Nawet pomimo dużego spalania wolę jeździć 280KM
    Ja tez ale jak SUV bym brał to w dieslu. "Lubię zapi..." jak mówi klasyk Dla Giulii prędkość przelotowa to 180. W Stelvio przy tej prędkości by chyba szło 20l
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #550
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    ok czyli z Veloce To się zgadzam są dobre


    Ok różnica jest ale nie jakaś ogromna. Większość czasu mały jeździ z mamą Giuliettą i nie ma jakiegoś mega ciężkiego wkładania. Giulią jeździ jak jedziemy w dłuższą trasę i też daje radę te parę razy się schylić. I tak bardziej kręgosłup mnie napi.. od wkładania wózka a w Stelvio próg załadunkowy jest wyżej.


    To fakt Niestety chyba została żywcem wyjęta z BMW. Przydała by się jakaś skóra w włoskim stylu albo w ogóle można ją zastąpić przyciskami. Kiedyś była potrzebna do manualnej zmiany a teraz i tak wszystko elektronika robi więc można ją spokojnie wywalić i zostawić łopatki do manuala.


    Przecież pytam a nie twierdzę że on ma akurat te taborety.


    Ja tez ale jak SUV bym brał to w dieslu. "Lubię zapi..." jak mówi klasyk Dla Giulii prędkość przelotowa to 180. W Stelvio przy tej prędkości by chyba szło 20l
    Jak narazie max spalanie stelvio z trasy 180-200 16.7

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory