Strona 60 z 111 PierwszyPierwszy ... 10505152535455565758596061626364656667686970110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #591
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post

    Dyskusyjne:
    Zawieszenie w sumie fajne bo twarde A takie lubie niestety nie mam adaptacyjnego zawieszenia i nie mogę zmiekczyc na kostce brukowej np. Swoja droga moze ktos ma i opiszę wrazenia jak to się spisuje?
    Przycisk na konsoli środkowej w pokrętle DNA służy do zmiękczania w trybie D. Czyli można jechać dynamicznie i miękko. Bez tego systemu wystarczy po prostu zmienić tryb na A lub N

  2. #592
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Przycisk na konsoli środkowej w pokrętle DNA służy do zmiękczania w trybie D. Czyli można jechać dynamicznie i miękko. Bez tego systemu wystarczy po prostu zmienić tryb na A lub N
    Ja w większości jezdze na N bardzo rzadko na A w sumie raz jak mialem 600km i chciałem dojechać bez dodatkowego tankowania jak sie jedzie ze stałą prędkością to spoko ale też jak chce się wyprzedzić to już trzeba zaintereniowac

    Jakoś w sumie tego zmiękczania w A czy N nie zauważyłem no ale w sumie może nie zwróciłem uwagi.

    Lag po wciśnięciu gazu jest momentami irytujący w N i A to juz wogole [emoji14] no ale w sumie w mieście ma sens bo przypadkiem trudniej jest dynamicznie przyspieszyc a niektórzy lubią sie wcisnąć bo przecież sie zmieszczą.







    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #593
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Przycisk na konsoli środkowej w pokrętle DNA służy do zmiękczania w trybie D. Czyli można jechać dynamicznie i miękko. Bez tego systemu wystarczy po prostu zmienić tryb na A lub N
    oatatnie zdanie totalna bzdura. jak nie masz tego systemu to nic sie nie zmiekcza w zakeznosci od dna bo masz zwykle amortyzatory zamiast tych z regulacja tlumienia.

  4. #594
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    No i??
    Benzyna (280KM) jest szybsza, dynamiczniejsza, cichsza ale i też więcej pali. 210 konny diesel też dostarczył mi frajdę z jazdy a jego odgłos wcale nie jest taki "natarczywy". Wolę słyszeć diesla niż "wiertarkę i jej pole".
    Manetki zmiany biegów muszą być, z nimi oszczędza się więcej paliwa jeżdżąc w D aniżeli bez nich w N czy nawet w A. Po prostu trzeba wiedzieć jak ich używać.

  5. #595
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    oatatnie zdanie totalna bzdura. jak nie masz tego systemu to nic sie nie zmiekcza w zakeznosci od dna bo masz zwykle amortyzatory zamiast tych z regulacja tlumienia.
    nie uważnie przeczytałeś co Murder napisał "Przycisk na konsoli środkowej w pokrętle DNA służy do (...) "
    Tam właśnie wewnątrz pokrętła DNA znajduję się przycisk zmieniający charakterystykę amortyzatorów - jeśli masz taką opcję dokupioną.

  6. #596
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Benzyna (280KM) jest szybsza, dynamiczniejsza, cichsza ale i też więcej pali. 210 konny diesel też dostarczył mi frajdę z jazdy a jego odgłos wcale nie jest taki "natarczywy". Wolę słyszeć diesla niż "wiertarkę i jej pole".
    Manetki zmiany biegów muszą być, z nimi oszczędza się więcej paliwa jeżdżąc w D aniżeli bez nich w N czy nawet w A. Po prostu trzeba wiedzieć jak ich używać.
    Do diesla automat musi pasować jak ulał. Jeśli działa w zakresie jego wysokiego momentu to musi iść jak burza. Pół biedy jeśli mamy taki silnik jak 2.0 jtdm ( słyszałem ze 2.2 ma podobną charakterystykę), który ciągnie do czerwonego pola ale np. 1.6, który dostaje zadyszki powyżej 3 tys obrotów aż się prosi o automat.

  7. #597
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    nie uważnie przeczytałeś co Murder napisał "Przycisk na konsoli środkowej w pokrętle DNA służy do (...) "
    Tam właśnie wewnątrz pokrętła DNA znajduję się przycisk zmieniający charakterystykę amortyzatorów - jeśli masz taką opcję dokupioną.
    Chyba chodzi o to zdanie "Bez tego systemu wystarczy po prostu zmienić tryb na A lub N"

    Jak ma zmiekczyc jak nie ma tego systemu adaptacyjnych amortyzatorów tez mi sie tak wydaje.

    Swoja droga ma ktoś i moze napisac jak to się w praktyce spisuje?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #598
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    ...i czy warto dopłacać ?

  9. #599
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    nie uważnie przeczytałeś co Murder napisał "Przycisk na konsoli środkowej w pokrętle DNA służy do (...) "
    Tam właśnie wewnątrz pokrętła DNA znajduję się przycisk zmieniający charakterystykę amortyzatorów - jeśli masz taką opcję dokupioną.
    napisałem "ostatnie zdanie" czyli odnosiłem się do "Bez tego systemu wystarczy po prostu zmienić tryb na A lub N", co jest totalną nieprawdą. Odezwałem się bo takie posty wprowadzają tylko ludzi w błąd.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Chyba chodzi o to zdanie "Bez tego systemu wystarczy po prostu zmienić tryb na A lub N"

    Jak ma zmiekczyc jak nie ma tego systemu adaptacyjnych amortyzatorów tez mi sie tak wydaje.
    dokładnie o to chodziło
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #600
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Oczywiście że bez przycisku nie ma zmiany twardości. Proszę edytować wpis i nie wprowadzać w błąd.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory