Strona 61 z 111 PierwszyPierwszy ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #601
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Dziś byłem w salonie Zasady w Krakowie. Przemiła pani Karolina skonfigurowała mi Stelvio.
    2.2d 210 KM, Q4 Super.
    Lakier metalic, wnetrze tkanina + skóra techniczna + dodatkowo:
    -szyby przyciemnione
    -łopatki
    -czujniki parkowowania przod i tyl
    -system carpaly/android
    -alarm
    -hak holowniczy

    Wyszło 221 tys - 17700 rabaty czyli ok. 203 tys

    Jutro mam miec konfiguracje benzyny 200 i diesla 180 z tym samym wyposażeniem. porównamy!!

  2. #602
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Bierz diesla. Kumpel ma glc w benzynie i xc60 w diesli i robiąc długie trasy woli diesla że względu na ciszę. Przy dużych prędkościach obroty w benzynie są spore i to jest uciążliwe dla niego.

  3. #603
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Dziś byłem w salonie Zasady w Krakowie. Przemiła pani Karolina skonfigurowała mi Stelvio.
    2.2d 210 KM, Q4 Super.
    Lakier metalic, wnetrze tkanina + skóra techniczna + dodatkowo:
    -szyby przyciemnione
    -łopatki
    -czujniki parkowowania przod i tyl
    -system carpaly/android
    -alarm
    -hak holowniczy

    Wyszło 221 tys - 17700 rabaty czyli ok. 203 tys

    Jutro mam miec konfiguracje benzyny 200 i diesla 180 z tym samym wyposażeniem. porównamy!!
    Sprawdź fotele które zamawiasz. Poszukaj auta które je ma i najlepiej pojeździj nim. Fotel fotelowi nie równy. Niby tylko poszycie inne ale kształt też się tu bardzo różni. Ja chciałem beżowe luxury ale były do bani (dla mnie) dlatego szukałem sportowych i dopiero te zapewniają odpowiednie trzymanie boczne.

  4. #604
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Dziś byłem w salonie Zasady w Krakowie. Przemiła pani Karolina skonfigurowała mi Stelvio.
    2.2d 210 KM, Q4 Super.
    Lakier metalic, wnetrze tkanina + skóra techniczna + dodatkowo:
    -szyby przyciemnione
    -łopatki
    -czujniki parkowowania przod i tyl
    -system carpaly/android
    -alarm
    -hak holowniczy

    Wyszło 221 tys - 17700 rabaty czyli ok. 203 tys

    Jutro mam miec konfiguracje benzyny 200 i diesla 180 z tym samym wyposażeniem. porównamy!!
    Tak jak [MENTION=78495]TSnioch[/MENTION] radzi, spróbuj sobie różne fotele, przede wszystkim sportowe - ja jestem zachwycony w Giulii. W Stelvio Super możesz je dorzucić w pakiecie :

    Pakiet "Super Sport Design" (110+CDE+136+7XF+452+788+NHS)• Podgrzewane dysze przednich wycieraczek (110)• 6-cio stopniowa elektryczna regulacja fotela kierowcy + 4-stopniowa regulacja lędźwiowa (CDE)• 6-cio stopniowa elektryczna regulacja fotela pasażera + 4-stopniowa regulacja lędźwiowa (136)• Elektryczne dopasowanie boków foteli -Power Bolster (7XF)• Fotele przednie podgrzewane (452)• Przednie sportowe fotele skórzane (788)• Podgrzewane koło kierownicy (NHS)

    niestety ta przyjemność kosztuje 9200.

    W Giuli słabo widać przy cofaniu do tyłu a co dopiero w Stelvio (też jeździłem 2 razy to wiem) - kamerka jaka jest taka jest (mała i taka sobie jakość), ale jest i warto ją mieć. I tak chciałeś czujniki parkowania przód+tył a za to w Super dopłacałeś 1300

    Dlatego sugeruję Ci zamiast samych czujników Pakiet "Asystent kierowcy Plus" (316+508+410+64L+JKJ+XAN)• tylna kamera cofania z dynamicznymi liniami (316)• czujniki parkowania przód i tył (508)• lusterko wewnętrzne elektrochromatyczne - samościemniające się (410)• lusterka zewnętrzne boczne elektrochromatyczne (64L)• automatyczne włączanie świateł mijania na drogowe (JKJ)• czujnik stref martwego pola z liniami crosowymi (XAN). 3500zł (czyli 2200 różnica bo nie doliczasz czujników PDC)

    Sugeruję zastanów się na wyglądem wnętrza - Pakiet "Sport" (156+321+4CS)• Tunel środkowy i panel deski rozdzielczej pokryty aluminium (156)• Kierownica sportowa obszyta skórą PVC (321)• Aluminiowe nakładki na pedały i podnóżek kierowcy (4CS)9ZU 2000zł.

    No i felgi - widziałeś te standardowe? Design jak z Golfa 3 niestety. W Stelvio ogólnie wzory takie sobie do póki nie przejdziesz na 19" - może warto byłoby pomyśleć nad dokupieniem felg z Giulii (tylko sporadycznie są zestawy 8" szerokie, z reguły mixy 2x8.5" o 2x10" z Giulii Q, ale pojawiają się) i założeniem swoich opon? Czarne koniczynki 19" jak znalazł opcja do Stelvio. Jeśli kasa Cię trzyma to mozesz zawsze zostawić to sobie tą sprawę na przyszły rok.

    No i wnętrze może w kolorze zamiast czarne? Przy lepszym doposażeniu możliwe że będziesz mógł dosatać lepszy rabat.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #605
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Dzięki za sugestie. Będę miał na uwadze. Zastanawiam się nad sprawą zasadniczą czyli silnikiem. Nawet te 200 koni w benzynie jest OK i kumpel taką wyciągnął za 150 tys po zamówienie. Wiadomo, że nie ma tam wodotrysków ale bardzo dobrze wyposażone auto w czerwieni. Czy warto aż tyle dopłacać?
    Z drugiem strony muszę mieć hak bo czasem ciągnę motor albo dwa na raz. Wtedy spalanie benzyny już grubo rośnie i ten mniejszy moment będzie odczuwalny.
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 13-07-2018 o 10:39

  6. #606
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    musisz sie przejechac u ktoregos dealera roznymi i sam zadecydowac czy Ci pasuje.

  7. #607
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Dzięki za sugestie. Będę miał na uwadze. Zastanawiam się nad sprawą zasadniczą czyli silnikiem. Nawet te 200 koni w benzynie jest OK i kumpel taką wyciągnął za 150 tys po zamówienie. Wiadomo, że nie ma tam wodotrysków ale bardzo dobrze wyposażone auto w czerwieni. Czy warto aż tyle dopłacać?
    Uwierz , że warto dopłacać - sprawdz różne opcje przejedź sie i zobaczysz że czasem wyposażenie robi robotę - wydaje się jakby 2 różne auta człowiek prowadził aaaa przy odsprzedaży dodatkowy wypas bedzie na +

  8. #608
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ty mnie Rafał nie drażnij boś wypas wziął jakich mało Apropos ... obgadywalismy Cię trochę wczoraj z Panią Karoliną

  9. #609
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Jak ciągasz garba to przy benzynie raz że moment mniejszy, dwa spalanie mocno w górę i do tego może dojść jeszcze hałas. Nie wiem jak automat dobiera przełożenia przy jeździe z przyczepą ale na pewno będzie trzymał silnik wyższe obroty.
    Co do wyposażenia to popatrz jakie są dostępne pakiety. Często w pakiecie coś wychodzi "gratis".
    Wiem, że to kwestia gustu ale za nakładki alu bym nie dopłacał tylko za realne systemy typu pakiet parkowania - czy jak to się tam nazywa.
    No i za fotele sportowe. Brakuje w nich tylko wentylacji

  10. #610
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Uwierz , że warto dopłacać - sprawdz różne opcje przejedź sie i zobaczysz że czasem wyposażenie robi robotę - wydaje się jakby 2 różne auta człowiek prowadził aaaa przy odsprzedaży dodatkowy wypas bedzie na +
    +będzie ale napewno niewiele podniesie cene

    Ja mam FE 280KM.. fakt siedzenia luxuary zaliczylbym do minusów (mimo ze tragedii nie ma) te z pakietu sport sa naprawde fajne.. (mnie to FE z szklanym dachem, alarmem i lakierem metalic wyszło 204,7k) A jest naprawdę dobrze wyposazone (z tego co widzialem to brakuje naglosnienia HK, ACC, czujnikow martwego pola w lusterkach, adaptacyjnego zawieszenka, relingow, a no gniazdka 230v tez nie mam w bagazniku)

    Co do.szybkiej jazdy to fakt benzyne żre jak koreańskie dziecko ryż No ale jezdzi i zbiera się pieknie

    Nie wiem jak z adaptacyjnym zawieszeniem bo ogolnie jest twardo czasem by się przydała opcja zmiękczania

    W FE niestety nie było zbyt wielu opcji modyfikacji A w dodatku bralem co było dostępne na wyprzedaży..

    Dla mnie np dopłata ok 30k (mniej więcej tyle wiecej kosztowało podobnie wyposażone auto z nowego zamówienia po rabacie) zeby miec lepsze siedzenia byla nie była warta zwlaszcza ze jak sie ustawi siedzenia pod siebie to całkiem fajnie sie na nich jezdzi glownym minusem jest to trzymanie boczne w zakretach

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory