Strona 62 z 111 PierwszyPierwszy ... 12525354555657585960616263646566676869707172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #611
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Dziś byłem w salonie Zasady w Krakowie. Przemiła pani Karolina skonfigurowała mi Stelvio. ...miec konfiguracje benzyny 200 i diesla 180 ...
    Nie unikaj wersji 200KM - spokojnie daje radę - porównując do wersji 280KM, którą miałem jazdę próbną. Gdzieś tam przed odcięciem pewnie zobaczysz te dodatkowe koniki, ale na co dzień jest OK. Robiłem trudne trasu - 2 osoby i sporo bagażu (pełen bagażnik ), a na autobanie 22 z przodu prędkości spokojnie sobie pooglądasz. Przy czym ja dorzuciłem boxa - kwestia gustu, mnie się podoba dodatkowy moment u dołu - tego w wersji 280 koni nie zauważyłem.

    Dizel... To świetny silnik - do okrętu, lokomotywy, ciężarówki.... Chyba, że wybitnie zależy Ci na egzotyce

  2. #612
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Nie unikaj wersji 200KM - spokojnie daje radę - porównując do wersji 280KM, którą miałem jazdę próbną. Gdzieś tam przed odcięciem pewnie zobaczysz te dodatkowe koniki, ale na co dzień jest OK. Robiłem trudne trasu - 2 osoby i sporo bagażu (pełen bagażnik ), a na autobanie 22 z przodu prędkości spokojnie sobie pooglądasz. Przy czym ja dorzuciłem boxa - kwestia gustu, mnie się podoba dodatkowy moment u dołu - tego w wersji 280 koni nie zauważyłem.

    Dizel... To świetny silnik - do okrętu, lokomotywy, ciężarówki.... Chyba, że wybitnie zależy Ci na egzotyce
    No tak 220-230 spokojnie zobaczysz ale spalanie bedzie ze hoho diesel jednak znacząco mniej zalezy ile km rocznie robi jak powyzej 20kkm to już bym brał diesla pod uwagę ponizej jednak raczej nie ma sensu przynajmniej moim zdaniem. Ja wziąłem 280KM zeby miec zapas mocy - jak mam ochotę to wrzucam tryb D i idzie pięknie


    Jak dla mnie tutaj nie ma idealnego rozwiazania



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #613
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Dizel... To świetny silnik - do okrętu, lokomotywy, ciężarówki.... Chyba, że wybitnie zależy Ci na egzotyce
    a 4 cylindrowe silniki to tylko do kosiarek. Prawdziwy samochód musi mieć przynajmniej V6

    Gadanie

    Uważam, że diesel w Stelvio to bardzo dobry pomysł.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #614

  5. #615
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Nie wiem jak z adaptacyjnym zawieszeniem bo ogolnie jest twardo czasem by się przydała opcja zmiękczania
    jezdziłem Stelvio FE na 20" i wcale nie było twardo, a jak już jechałem w zimie na 19" Stelvio Super (na zimówkach) to było zbyt balonowato, brakowało precyzji prowadzenia. Nie macie co narzekać nawet w FE, w Giulii mam 19" RF i szybko musiałem się nauczyć zauważać wszelkie studzienki na drodze, bo te które wcześniejszymi autami (na 17/18 bez RF) sobie przejeżdżałem, teraz już omijam.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    -hak holowniczy
    co do wyboru silnika, to skoro dodałeś hak, co zamierzasz ciągnąć, i jak często, na jakie odcinki? ta kwestia może być decydująca w ogóle i może wykluczyć niektóre silniki lub nawet jakąkolwiek benzynę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #616
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jezdziłem Stelvio FE na 20" i wcale nie było twardo, a jak już jechałem w zimie na 19" Stelvio Super (na zimówkach) to było zbyt balonowato, brakowało precyzji prowadzenia. Nie macie co narzekać nawet w FE, w Giulii mam 19" RF i szybko musiałem się nauczyć zauważać wszelkie studzienki na drodze, bo te które wcześniejszymi autami (na 17/18 bez RF) sobie przejeżdżałem, teraz już omijam.

    - - - Updated - - -


    co do wyboru silnika, to skoro dodałeś hak, co zamierzasz ciągnąć, i jak często, na jakie odcinki? ta kwestia może być decydująca w ogóle i może wykluczyć niektóre silniki lub nawet jakąkolwiek benzynę.
    Wiem wiem gledze jakbym preferowal miękkość to bym wziął xc60

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #617
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    ...
    Jak dla mnie tutaj nie ma idealnego rozwiazania
    Racja.

    A tak na poważnie - wybór dzisiaj jest trochę trudniejszy, bo cała nowa produkcja w benzynie ma GPF - ja wybrałem benzynę m.inn. dlatego, że jeszcze tego cholerstwa nie miała... Jeżeli ktoś faktycznie robi przynajmniej 15-20kkm/rok, i planuje jeździć parę/kilka lat samochodem, to diesel jest do uwzględnienia. Jeżeli ktoś robi mniej km, lub planuje eksploatację "do końca" - benzyna była znacznie lepszym wyborem ze względu na znacznie niższe prognozowane koszty serwisu.

  8. #618
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Dziś byłem w salonie Zasady w Krakowie. Przemiła pani Karolina skonfigurowała mi Stelvio.
    2.2d 210 KM, Q4 Super.
    Lakier metalic, wnetrze tkanina + skóra techniczna + dodatkowo:
    -szyby przyciemnione
    -łopatki
    -czujniki parkowowania przod i tyl
    -system carpaly/android
    -alarm
    -hak holowniczy

    Wyszło 221 tys - 17700 rabaty czyli ok. 203 tys

    Jutro mam miec konfiguracje benzyny 200 i diesla 180 z tym samym wyposażeniem. porównamy!!
    W tym momencie można znaleźć auta z listopada/grudnia 2017r., 280 KM w wersji Executive z pakietami za 185k brutto.
    A jak się upierasz przy dieslu, to poszukałbym na stocku zeszły rocznik, im się diesle fatalnie sprzedają, więc może udałoby się wyrwać dobrą cenę zamiast konfigurować rocznik 2018 i jeszcze na niego czekać.

  9. #619
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    185K świetna cena! Ale ja w W-wa takiej nie widziałem dla 280KM są natomiast dla 200KM Business


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #620
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfy brak (jest Ducati i Fiat)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    W tym momencie można znaleźć auta z listopada/grudnia 2017r., 280 KM w wersji Executive z pakietami za 185k brutto.
    A jak się upierasz przy dieslu, to poszukałbym na stocku zeszły rocznik, im się diesle fatalnie sprzedają, więc może udałoby się wyrwać dobrą cenę zamiast konfigurować rocznik 2018 i jeszcze na niego czekać.
    Ja zapłaciłem 206k za diesla 210km z dodatkami, fotele sportowe, felgi 19, etc. Wersja wyżej niż executive. Data produkcji grudzień 2017

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory