Strona 65 z 111 PierwszyPierwszy ... 15555657585960616263646566676869707172737475 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #641
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Na papierku albo się nie wydarzyło Czyżby tyle starych alf było na placach że im się opłaca dodawać to do starych aut?

  2. #642
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Ja bym się nie zdziwił jak sie okaze ze wystarczy update softu. Port USB jest I coś odczytuje jak podłącza telefon. Wiec w sumie ciekawe co tam dodatkowego by potrzebowali.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #643
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tylko okaże się że za 2-3 lata nowy android nie będzie wspierał tej wersji (btw obecnie nawet Polska nie jest wspierana oficjalnie) a FCA update nie da bo im się nie opłaca. Gwarantuję to wam. Nie prawda że samochód z AA będzie więcej wart. Tak samo jak samochody sprzed 10 lat z nawigacją. Co z tego, że jest jak nie ma update map a jak są to oficjalnie kosztują tyle co nowy tablet z pakietem internetowym na kilka lat.
    Polska nie jest oficjalnie wspierana i stąd nie ma jeszcze nawer apki AA w sklepie Play, ale to się bardzo szybko zmienia, i jestem przekonany że w ciągu paru miesięcy pojawi się i w sklepie oficjalna AA dla Polski. Piszę to na podstawie tego, że choćby ostatnia aktualizacja AA jaką zrobiłem dużo poprawiła wg moich doświadczeń w uzytkowaniu - wczesniej AA nie rozkminiała dobrze adresów - np mówiłem "szukaj Podlesice" i tylko słyszałem "nie potrafię pomóc dla zapytania szukaj Podlesice" (próbowałem wiele razy, ale np znajdował Zawiercie", w najnowszej wersji dla testu spróbowałem te nieszczęsne Podlesice, już działa. Już pare razy wyszukiwałem różne adresy czy firmy od czasu ostatniej aktualizacji, i z każdym zapytaniem bez problemu sobie AA poradził w 100%. Tak więc ja widze postęp.

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Sugerujesz, że lepiej zamówić rocznik 2018, droższy o kilkadziesiąt tysięcy, tylko po to, żeby mieć Android Auto, bo w przyszłości dzięki temu gadżetowi auto będzie więcej warte?
    Jak droższy o kilkadziesiąt tyś? Jak ja szukałem Giulii (nie sądze żeby przy Stelvio była aż taka różnica) to roczniki 2017 nie były wiele tańsze od 2018 do produkcji jak uwzględniło się rabat jaki dadzą na auto do produkcji, a do tego w wyposażeniu tu czegoś brakowało, z drugiej strony były rzeczy które dużo kosztują a ich nie chciałem (np duża nawigacja). Jak takie auto policzyłem do produkcji z wyposażeniem tym które mnie interesuje (np wywalając dużą navi) to okazywało się że po rabacie wychodziło mniej niż to z wyprzedaży.


    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    No przecież będzie możlwiosc wymiany bebechów by był AA, potwierdzili mi to nawet w ASO.
    chyba dołożenia jakiegoś modułu, raczej nie będzie się wywalać/wymieniać całego infotainmentu bo to by kosztowało krocie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Ja bym się nie zdziwił jak sie okaze ze wystarczy update softu. Port USB jest I coś odczytuje jak podłącza telefon. Wiec w sumie ciekawe co tam dodatkowego by potrzebowali.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    albo może i tak będzie, tylko np pracują nad tym żeby na starym hardwarze uruchomić te nowe funkcje, i żeby ludzie nie mogli sobie tego wgrywać za free (np jak wypłyną firmwary na forach - tak jak niektóre updaty już są na alfaowner) tylko musieli w ASO zabulić za możliwość dogrania AA/CP

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    [MENTION=42338]duke75[/MENTION] moja żona zrobiła niedawno prawko na jakimś Clio czy innym gó.... a jak wsiadła do Giulii Veloce to nie chce wysiadać. Przełączam jej na tryb A i jest zadowolona że auto nie wyrywa. Kierownica lekko chodzi, wszystko elektryczne, kamera cofania, cud miód orzeszki. Czasem nawet zapomni skręcić z ulicy do domu i musi jechać dalej zrobić kółko żeby wrócić - niby wiesz, przypadkiem bo zapomni zahamować czy coś a prawda taka, że wysiadać nie chce Auto wybieraliśmy razem, najpierw była mowa że oczywiście Stelvio bo trójka dzieci, do 159 SW się mieściliśmy a sedan to nie. Pojechaliśmy razem do salonu, po 10 minutach stwierdziła, że zdecydowanie Giulia, po jeździe próbnej Veloce już nie było nawet rozmowy o Stelvio.
    A że Giulia do parkowania się nie nadaje i nawet ja prostopadle (czy to przodem czy tyłem) parkuję na dwa razy to nie jest dla niej problem, pokręci się po parkingu i znajdzie odpowiednio szerokie miejsce dla siebie
    a po wczorajszym pocałunku na parking to już chyba jej nie wpuścisz do Giulii i kupisz jej Clio do rozbijania się.
    Giulią mi się już nie tak łatwo manewruje jak wcześniej 159, a w Stelvio jest jeszcze trudniej bo i dość duże/pękate/obłe i przez tylne szyby guzik widać (bez kamery to tego auta bym w ogóle nie brał pod uwagę). pewnie kwestia przyzwyczajenia się przez kilka tygodnii, ale jednak w tym czasie idzie nabroić.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #644
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Giulią mi się już nie tak łatwo manewruje jak wcześniej 159,
    Mam dokładnie to samo.159 czułem na milimetry bez problemu w każdą stronę a tu jakoś tak nie do końca. Giulia w dodatku ma dość gruby słupek A i niefortunnie umieszczone lusterko co jeszcze pogarsza widoczność i utrudnia manewrowanie.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    albo może i tak będzie, tylko np pracują nad tym żeby na starym hardwarze uruchomić te nowe funkcje, i żeby ludzie nie mogli sobie tego wgrywać za free (np jak wypłyną firmwary na forach - tak jak niektóre updaty już są na alfaowner) tylko musieli w ASO zabulić za możliwość dogrania AA/CP
    Tu jeszcze dochodzą chyba sprawy licencyjne na AA więc "darmowego" update z pewnością nie będzie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #645
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tylko okaże się że za 2-3 lata nowy android nie będzie wspierał tej wersji (btw obecnie nawet Polska nie jest wspierana oficjalnie) a FCA update nie da bo im się nie opłaca. Gwarantuję to wam.
    Niestety się nie zgodzę, według mnie AA będzie działał dłużej:
    1. Wymiana informacji między telefonem i jednostką centralną w aucie jest ustandaryzowana. Jest to tak naprawdę streaming video z telefonu do jednostki centralnej. Reszta inormacji (sterowanie, komunikaty głosowe) też jest ustandaryzowana. Można sobie podejrzeć projekt OpenAuto na Githubie, gdzie pewien bardzo zdolny gość (Polak ) zrobił emulację jednostki centralnej na RaspberryPi.

    2. Google bardzo stawia na kompatybilność wsteczną. Android Auto działa na wszystkim od Androida 5.0+. W tej chwili ile osób obecnie używa najnowszych wersji? Według oficjalnych danych w sumie udział wersji 8.0 i 8.1 to 5.7%. Zanim udział wersji 8.0 i 8.1 w rynku wzrośnie do 25% minie ok. 2 - 2.5 roku. Android 9.0 nie wprowadzi żadnej rewolucji. Myślę, że przez 5 - 6 lat można spać spokojnie. W Google nie pracują głupi ludzie, cykl życia samochodu to nie cykl życia telefonu...

    3. Większość tego co oferuje AA to aplikacje systemowe. Jakie aplikacje poza Spotify (Ew. inne playery) i Waze mają jeszcze sens? Google systemowo zapewni kompatybilność z powodów, które wymieniłem wyżej, ale programiści będą celować ze swoimi aplikacjami w wersje Androida, które mają największy procentowy udział w rynku.

    4. AA nie jest dostępne w Polsce ze względu na brak polskiej wersji Asystenta Google. Polska wersja ma się pojawić na czasie.

  6. #646
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    2

    Domyślnie

    Panowie stałem się posiadaczem Alfy Stelvio 2.0 T(200km) I mam dziwne spostrzeżenie ze podczas pracy zimnego silnka,czyli sanniu Alfa kilka razy tak jakby przyfalowała na obrotach sprzedawca twierdzi ,że to normalne przy alfie.Z góry dzięki za odp

  7. #647
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Tak to normalne

    Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #648
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo STELVIO Super 2.0TB 200KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał adii100 Zobacz post
    Panowie stałem się posiadaczem Alfy Stelvio 2.0 T(200km) I mam dziwne spostrzeżenie ze podczas pracy zimnego silnka,czyli sanniu Alfa kilka razy tak jakby przyfalowała na obrotach sprzedawca twierdzi ,że to normalne przy alfie.Z góry dzięki za odp
    Witam,
    jeżdzę Stelvio 200KM od 13.07 - czyli cale 5 dni :-) i także zauważyłem, że po odpaleniu samochodu na zimno lekko faluje na obrotach - dodam ze lepiej to czuć stojąc na zewnątrz auta - bo w tym momencie to dobrze słychać, w środku jest to mniej odczuwalne - trzeba patrzeć na zegary, od czasu do czasu potrafią drgnąć obroty - ale jest to tylko do 1-2min po starcie, potem juz - przynajmniej do tej pory - nie zauważyłem.

  9. #649
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    możesz to nagrać i wrzucić na streamable?
    Ostatnio edytowane przez azar ; 18-07-2018 o 16:11
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #650
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Pracuje głośno i klekocze na zimno dopóki nie zejdzie ze "ssania". Również niepokojąco terkocze ale to wastegate na zimno tak się zachowuje.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory