Strona 78 z 111 PierwszyPierwszy ... 28686970717273747576777879808182838485868788 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #771
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim,

    jestem nowy w świecie Alfy.
    Póki co jeżdżę Fiatem Freemontem 2.0 JTD 170KM. Nabiegałem już nim 240tys w 5 lat, choć ostatni rok to przebiegi powyżej 4tys miesięcznie.
    W piątek zamówiłem Stelvio 2.0 200KM w wersji Super + dodatki. Cena 188tys brutto.
    Dodatki: pakiet asystent kierowcy plus, sport design plus, hak, relingi dachowe, ciemne szyby, kolor basalto brown. Nawigację i AA/CP darowałem sobie, bo z doświadczenia wiem, że za 5 lat coś z moim iPhonem (jaki to nie będzie) nie będzie działać (systematycznie tak było we Freemoncie).

    Ogólnie kupuję auto od kilku miesięcy, ale w końcu się udało wszystko zgrać. Auto bardzo mi się podoba, tym bardziej, że mimo tego że jest mniejsze od Freemonta to ma większy troszkę bagażnik i ilość "bajerów" w porównaniu do Freemonta to kosmos. Prowadzenie to nie ma o czym mówić. No i automat, w końcu automat

    Zastanawia mnie rzecz taka - większość tu ma 280KM - czy 200KM spala mniej czy raczej muszę się przestawić na podobne spalanie co 280KM? Freemont rzadko dochodził do 8L (musiała być ostra zima, albo ja zapieprzający tyle co fabryka dała).

  2. #772
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledz98 Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim,

    jestem nowy w świecie Alfy.
    Póki co jeżdżę Fiatem Freemontem 2.0 JTD 170KM. Nabiegałem już nim 240tys w 5 lat, choć ostatni rok to przebiegi powyżej 4tys miesięcznie.
    W piątek zamówiłem Stelvio 2.0 200KM w wersji Super + dodatki. Cena 188tys brutto.
    Dodatki: pakiet asystent kierowcy plus, sport design plus, hak, relingi dachowe, ciemne szyby, kolor basalto brown. Nawigację i AA/CP darowałem sobie, bo z doświadczenia wiem, że za 5 lat coś z moim iPhonem (jaki to nie będzie) nie będzie działać (systematycznie tak było we Freemoncie).

    Ogólnie kupuję auto od kilku miesięcy, ale w końcu się udało wszystko zgrać. Auto bardzo mi się podoba, tym bardziej, że mimo tego że jest mniejsze od Freemonta to ma większy troszkę bagażnik i ilość "bajerów" w porównaniu do Freemonta to kosmos. Prowadzenie to nie ma o czym mówić. No i automat, w końcu automat

    Zastanawia mnie rzecz taka - większość tu ma 280KM - czy 200KM spala mniej czy raczej muszę się przestawić na podobne spalanie co 280KM? Freemont rzadko dochodził do 8L (musiała być ostra zima, albo ja zapieprzający tyle co fabryka dała).
    Nie wiem co ma wiekszosc ale nie ma co porównywać benzyny do diesla Bardzo dużo bedzie zależeć od tego jak jeździsz. Nie wiem jak z 200 bo mam 280KM ale w sumie to ten sam silnik tylko bardziej podkrecony. Średniego spalania ponizej 10l benzyny bym się nie spodziewał sam mam ok 13 ale nie jeżdżę spokojnie. Przy spokojnej jezdzie I w trybie A zgodnie z przepisami moze uda Ci się zejsc ponizej 10 zakres dla tego silnika wg mnie bedzie od ok 9-19l na 100KM W diesla te rozbieżności sa znacznie mniejsze. Przy takich przebiegach dziwię się że nie wziąłeś diesla..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #773
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Całą niedzielę czytałem ten wątek i pewien niepokój się zakradł. Ale sobie myślę, że jak coś się stanie w dieslu to naprawa to tysiące... No chyba że się mylę i teraz w benzynach to już też tysiące. Nogę mam raczej spokojną, chyba że się spieszę lub irytuje autem jadącym 70km/h na drodze 90km/h wtedy lubię depnąć. Większość moich tras to odcinki do 100 km jednorazowo, a tak to wokół komina.
    Różnica w cenie to koło 20 tysięcy. Ta różnica przy założeniu spalania na poziomie 3l/100km to ponad 100 tysięcy km (mowa o 2,2 210km). Przy 200 tysiącach już przepłacam, to fakt. Ale pytanie co z awariami w dieslu. Chyba jednak dobrze zrobiłem biorąc benzynę. Liczę, że z czasem jednak będę mniej jeździł.

  4. #774
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledz98 Zobacz post
    Całą niedzielę czytałem ten wątek i pewien niepokój się zakradł. Ale sobie myślę, że jak coś się stanie w dieslu to naprawa to tysiące... No chyba że się mylę i teraz w benzynach to już też tysiące. Nogę mam raczej spokojną, chyba że się spieszę lub irytuje autem jadącym 70km/h na drodze 90km/h wtedy lubię depnąć. Większość moich tras to odcinki do 100 km jednorazowo, a tak to wokół komina.
    Różnica w cenie to koło 20 tysięcy. Ta różnica przy założeniu spalania na poziomie 3l/100km to ponad 100 tysięcy km (mowa o 2,2 210km). Przy 200 tysiącach już przepłacam, to fakt. Ale pytanie co z awariami w dieslu. Chyba jednak dobrze zrobiłem biorąc benzynę. Liczę, że z czasem jednak będę mniej jeździł.
    Hmm sam przeliczyć musisz Mi się wydaje że 3l roznicy to i tak optymistycznie liczysz ale nawet przy takich założeniach to jak mowisz 100kkm to u Ciebie 2 Lata przy 200 to kolejne 100k A co za tym idzie masz 20k na remont silnika

    Sam wziąłem benzyne ale ja liczę 15kkm no moze max 20kkm rocznie. Przesiadlem sie z Astry J GTC 165KM CDTI (diesel) I tam spalanie mialem 7.4 srednie A przy ostrej jezdzie 8.5 (autostrada 160-200) A najbardziej oszczędnie 5.8.. Ponoc da się mniej w Stelvio 280KM najmniej chyba 10.6 A najwięcej 19.5! (Fakt 200-230) ale przy jezdzie 160-200 ok 16l srednio. Przy predkosciach do 120 pewnie nie będą to aż takie duże roznice bo jednak jest 8 biegów.. Ale później to już rosnie spalanie znacząco opor powietrza, wyższe obroty bo na 8 biegu juz musisz mieć obroty zeby jechac tak szybko..

    Zresztą sporo osób jezdzi JTD sam tez jeździsz wiec możesz napisać ile wydales na remont silnika przy tych 240kkm bo napewno wiesz lepiej niż ja jesli mozesz to napisz bo aż jestem ciekaw Astra ma aktualnie 123kkm I odpukac bez remontu silnika mam nadzieję że jeszcze pojezdzi

    W stelvio to spalanie po ok 10kkm doświadczeń opisałem. Wiadomo kazdy jezdzi inaczej.. nawet sie nie będę spieral bo ktoś może bez problemu robi ponizej 10 w Stelvio ale napewno jezdzi spokojnie i max do 120 najczęściej Mi się nie udało ale ja lubię sobie przyspieszyć i poczuć jak wciska mnie w fotel W końcu nie na to karmie to stado koni zeby nie ciągnęło

    Plus taki ze z 200 idzie dosc latwo zrobic 280KM

    Jak dla mnie idealnie byloby benzyna ze spalaniem diesla

    Ja ze swojego punktu widzenia tęsknię za spalaniem z diesla Ale frajda z jazdy mi to wynagradza i to że nie klekocze



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #775
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Z rzeczy silnikowych, to była wymieniona poduszka silnika no i teraz świece przy 230 tysiącach i nic więcej. Fakt, zmieniam olej dość często (15tys). Jak pisałem - 2x sprzęgło i alternator. To tyle z poważnych awarii. Ogólnie ten silnik 2.0 nie przysparza mi problemów. Chyba jednak wezmę diesla 210 o ile da się to jeszcze załatwić, jak nie - trudno, będzie fun i pewnie kiedyś 280KM

  6. #776
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Witam
    Przesiadłem się z ze 159 JTDm 16 V na Stelvio 2,0 200 KM.
    Spalanie wyższe średnio o 3-4 litry na 100 km.
    Największa jest różnica w mieście i na autostradzie.
    Przy zwykłej trasie różnica to 2 -3 litry.
    Z tego co widzę to minimalne spalanie w Stelvio 200 KM i 280 KM jest podobne.

  7. #777
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Witam
    Przesiadłem się z ze 159 JTDm 16 V na Stelvio 2,0 200 KM.
    Spalanie wyższe średnio o 3-4 litry na 100 km.
    Największa jest różnica w mieście i na autostradzie.
    Przy zwykłej trasie różnica to 2 -3 litry.
    Z tego co widzę to minimalne spalanie w Stelvio 200 KM i 280 KM jest podobne.

  8. #778
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Czyli mniej więcej to się pokrywa. Nie wiem czy widziałeś recenzję Patrna https://youtu.be/ya8haIM68F0

    Jeśli nie to obejrzyj.

    A co do awarii no to chyba odpukac calkiem calkiem mysle ze te same przypadłości w benzynie moglby sie zdarzyć A raczej napewno roznica w kosztach serwisowych nie przekroczylaby 20k ktore zostałby Ci na paliwie

    No i jeszcze jeden plus ze diesel znacznie rzadziej zmusza do zjazdu na stacje

    Myślę że z jednego czy drugiego bedziesz zadowolony

    A co do wyposażenia to jednak dodałbym Android Auto, koszt nie jest aż tak gigantyczny a jednak mi sie wydaje dobra opcja nawet na te 3-4 lata (sam nie mam ale by się przydalo) Navi nie warto - mam i nie używam Bo Google maps i Yanosik lepsze





    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #779
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Nie chcę AA/CP (używam iPhona). Zbędny bajer moim zdaniem. Mimo, że jestem informatykiem, to staram się podchodzić rozsądnie do gadżetów, zwłaszcza w autach... Już ostatecznie klepnąłem benzynę.

  10. #780
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Hmm sam przeliczyć musisz Mi się wydaje że 3l roznicy to i tak optymistycznie liczysz ale nawet przy takich założeniach to jak mowisz 100kkm to u Ciebie 2 Lata przy 200 to kolejne 100k A co za tym idzie masz 20k na remont silnika

    Sam wziąłem benzyne ale ja liczę 15kkm no moze max 20kkm rocznie. Przesiadlem sie z Astry J GTC 165KM CDTI (diesel) I tam spalanie mialem 7.4 srednie A przy ostrej jezdzie 8.5 (autostrada 160-200) A najbardziej oszczędnie 5.8.. Ponoc da się mniej w Stelvio 280KM najmniej chyba 10.6 A najwięcej 19.5! (Fakt 200-230) ale przy jezdzie 160-200 ok 16l srednio. Przy predkosciach do 120 pewnie nie będą to aż takie duże roznice bo jednak jest 8 biegów.. Ale później to już rosnie spalanie znacząco opor powietrza, wyższe obroty bo na 8 biegu juz musisz mieć obroty zeby jechac tak szybko..

    Zresztą sporo osób jezdzi JTD sam tez jeździsz wiec możesz napisać ile wydales na remont silnika przy tych 240kkm bo napewno wiesz lepiej niż ja jesli mozesz to napisz bo aż jestem ciekaw Astra ma aktualnie 123kkm I odpukac bez remontu silnika mam nadzieję że jeszcze pojezdzi

    W stelvio to spalanie po ok 10kkm doświadczeń opisałem. Wiadomo kazdy jezdzi inaczej.. nawet sie nie będę spieral bo ktoś może bez problemu robi ponizej 10 w Stelvio ale napewno jezdzi spokojnie i max do 120 najczęściej Mi się nie udało ale ja lubię sobie przyspieszyć i poczuć jak wciska mnie w fotel W końcu nie na to karmie to stado koni zeby nie ciągnęło

    Plus taki ze z 200 idzie dosc latwo zrobic 280KM

    Jak dla mnie idealnie byloby benzyna ze spalaniem diesla

    Ja ze swojego punktu widzenia tęsknię za spalaniem z diesla Ale frajda z jazdy mi to wynagradza i to że nie klekocze



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    To tylko potwierdza mój wybór. Przy prędkościach 160-200, 2+1 i bagażnik pod rolete wychodzi 8,5 brudasa na 100. Pewnie benzyna elastyczniejsza, zwinniejsza... Ale fakt faktem trasy ok. 1000km są w dieslu z jednym dotankowaniem. Powyżej 160 różnicy nie słychać - ja nie słyszę. Są kompromisy, oczywiscie ale w pełni świadome. Polecam diesla na długie trasy.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory