Strona 85 z 111 PierwszyPierwszy ... 35757677787980818283848586878889909192939495 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #841
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Aktywne zawieszenie w Alfie jedynie utwardza w trybie D - dziwne trochę bo w tych autach co miałem to zawsze były 3 opcje (miękko, normalnie i twardo). Zatem jeśli nie wykupisz to masz takie samo, czy to tryb N, czy D. Jeśli dokupisz aktywne, to masz standard zawieszenie (takie jak nieregulowane) w N, a w D robi się twardsze i ewentualnie guzikiem zmiękczasz do N. Nie da się zrobić bardziej miękkiego. Mam nadzieję, że jakoś to wyjaśniłem
    Czyli w Twoim przypadku nie poprawi to raczej komfortu. Na jakich felgach jeździłeś? Po pneumatycznym to ciężko będzie Ci znaleźć komfortowe auto, jednak po jeździe Stelvio FE (tam chyba 19 albo 20 cali jest) uważam, że jest wyjątkowo komfortowo (jak na zestrojenie zawieszenia i te wielkie felgi).
    Aktywne zawieszenie w żadnym z trybów nie działa tak samo jak standardowe.

    Alfa Active Suspension to system, który nieustannie i aktywnie kontroluje zawieszenia i amortyzatory, aby zmniejszyć drgania nadwozia bez względu na warunki jazdy. Ciągle współpracuje z systemem CDC i Alfa DNA Pro i „kalibruje" swoje działania, aby pasowały do ​​wybranego trybu jazdy, zapewniając niezrównany komfort i obsługę.

    Może być bardziej miękkie lub twarde, ale tylko w odniesieniu do trybów, a nie różnych zawieszeń.

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #842
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Aktywne zawieszenie w Alfie jedynie utwardza w trybie D - dziwne trochę bo w tych autach co miałem to zawsze były 3 opcje (miękko, normalnie i twardo). Zatem jeśli nie wykupisz to masz takie samo, czy to tryb N, czy D. Jeśli dokupisz aktywne, to masz standard zawieszenie (takie jak nieregulowane) w N, a w D robi się twardsze i ewentualnie guzikiem zmiękczasz do N. Nie da się zrobić bardziej miękkiego. Mam nadzieję, że jakoś to wyjaśniłem
    Czyli w Twoim przypadku nie poprawi to raczej komfortu. Na jakich felgach jeździłeś? Po pneumatycznym to ciężko będzie Ci znaleźć komfortowe auto, jednak po jeździe Stelvio FE (tam chyba 19 albo 20 cali jest) uważam, że jest wyjątkowo komfortowo (jak na zestrojenie zawieszenia i te wielkie felgi).
    FE ma felgi 20 cali.. I ma te fotele z pakietu luxuary.. nie powiedziałbym ze sa jakos przesadnie wygodne.. napewno maja stosunkowo slabe trzymanie boczne bo cos tam niby trzymaja.. ale te z pakietu sport wydawaly mi sie najlepsze.. ale fakt nie mam porownania. Ja mam FE wlasnie z tymi luxuary I nie są one jakies super wygodne.. w trasie 300km zazwyczaj 2-3 razy sie poprawiam na nich w sumie z chęcią bym się przejechał w tych sportowych dla porównania A może lepiej nie bo jeszcze bym musiał auto zmienić No chyba że da się przełożyć fotel z wersji sport

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 23-01-2019 o 22:31

  3. #843
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    FE ma felgi 20 cali.. I ma te fotele z papieru luxuary.. nie powieezialbym ze sa jakos przesadnie wygodne.. napewno maja stosunkowo slabe trzymanie boczne bo cos tam niby trzymaja..
    Pisałem ogólnie o komforcie (jak dobrze wybiera nierówności, a przy tym się stabilnie prowadzi) - fotele rzeczywiście te w FE mają słabe trzymanie - i to był główny powód dla którego się wtedy wstrzymałem z zakupem - szczególnie jak masz dostępne 280KM pod nogą.
    Ostatnio jeździłem Stelvio w wesji już ze sportowymi fotelami i felgami o cal mniej niż w FE (czyli 19') i było o niebo lepiej (jeśli chodzi o trzymanie).

    Co do aktywnego zawieszenia to tak mi mówił sprzedawca podczas jazdy testowej taką wersją... Sam się przekonam za 1-2 miesiące bo zdecydowałem się wziąć ten pakiet Performance AT.

    EDIT:

    Pogrzebałem w necie i znalazłem takie coś a propos aktywnego zawieszenia:
    http://home.planet.nl/~jwq/giulia/dampers.pdf
    Rzeczywiście powinno być lepiej (bardziej komfortowo) niż standardowe - ech ci sprzedawcy...
    Ostatnio edytowane przez bartas82 ; 23-01-2019 o 22:44
    Pozdro,
    Bartas

  4. #844
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Mercedes S
    Postów
    7

    Domyślnie

    Byłem tak samo informowany. Aktywne kontrola drgań to 2000 zł - chyba warto. Za 5000 zł można samodzielnie zmieniać 'hard/soft'.

  5. #845
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Mercedes S
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a na jakich kołach (felgach) było Stelvio którym jeździłeś? jeśli np 19" to może pójdź w 18 albo 17? Będzie na pewno bardziej miękko.
    Były 19tki. Też myślę o 18tkach - aczkolwiek auto gorzej wygląda a na 17 już by wyglądało prześmiesznie

  6. #846
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Po co 18tki w Stelvio? Wybierasz się na Moab?
    https://dixie4wheeldrive.com/sites/d...4X4%20Shop.jpg

  7. #847
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar milion
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    5

    Domyślnie

    Przejechałem się raz i zachorowałem na to auto Gdybym miał wybierać to bez wahania wybrałbym Stelvio a nie BMW. Zazdroszczę tym co już mają. Pozdrawiam

  8. #848
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Po co 18tki w Stelvio? Wybierasz się na Moab?
    https://dixie4wheeldrive.com/sites/d...4X4%20Shop.jpg
    dla pytajacego widac komfort ma najwieksze znaczenie, wiec mu radze jak zmiekczyc najlatwiej auto. fakt ze fla mnie stelvio na 19 dalej ma balon a nie opone. ja tam w giulii jezdze ba 19 runflat i wyglada pieknie, tylko jest niekomfortowo. nawet sie zastanawiam czy nie zmienic opon na bez runflata i wziąć o 10mm szersze zeby przy tym samym profilu ciut też zwiększyć wysokosc opony.

  9. #849
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Co tu sie wyprawia

    https://youtu.be/n1L4xXQ17yc

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #850
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar player
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Brera 2.4 jtdm 245ps
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cześć,
    Za 2 tygodnie odbieram swoje Stelvio 280hp i naszło mnie jedno pytanie Co poza mocą oczywiście wyróżnia technicznie, podzespołowo wersje benzynowe 200 i 280? Widziałem ostatnio na stronie jednej z firm tuningowych w PL chiptuning wersji 200 konnej na 300 i zastanowiło mnie czy kupowanie mocniejszej wersji się kalkuluje finansowo... Skoro robiąc zwykly program ma się tyle koni co wersja droższa.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory