Strona 90 z 111 PierwszyPierwszy ... 408081828384858687888990919293949596979899100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #891
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Nie ma na naszym forum żadnego Stelvio w tej wersji, jedna sztuka jest zamówiona. To bardzo rzadki samochód na naszych drogach i takim pewnie pozostanie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #892
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Jak to przecież w Rzeszowie jest w wersji Nring.

    http://www.forum.alfaholicy.org/giul..._2016_-97.html

  3. #893
    Użytkownik Świeżak Avatar arteg83
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Lubaczów
    Auto
    156 SW 2.4 175KM - była, 156 SW 1.9 158 KM - była, S-Max 2.0 140KM - jest
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Jak to przecież w Rzeszowie jest w wersji Nring.

    http://www.forum.alfaholicy.org/giul..._2016_-97.html
    A jest? Na forum się nie chwalił w skali 1:1
    Vectra B 93' 1.6 75 KM - była
    Honda Accord 99' 1.8 136 KM - była

    156 SW 05' 2.4 175 KM - R.I.P

    156 SW 05' 1.9 158 KM - była
    Ford S-Max 07' 2.0 140KM - jest


    Zawsze są dwa uda. Uda się albo nie uda...

  4. #894
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfy brak (jest Ducati i Fiat)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Potwierdzam jest, widziałem na własne oczy

    Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

  5. #895
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar JacekAFC
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Łącko
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Ti 241 KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Witam serdecznie chciałbym zapytać o Stelvio 2.2 MultiJet 210 KM. Jakie są dolegliwości tego modelu po dłuższym czasie użytkowania na co zwracać uwagę i ogólne odczucia użytkowników. Czy jest to auto i jednostka godna polecenia na dłuższy czas użytkowania. Z góry dzięki

  6. #896
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekAFC Zobacz post
    Witam serdecznie chciałbym zapytać o Stelvio 2.2 MultiJet 210 KM. Jakie są dolegliwości tego modelu po dłuższym czasie użytkowania na co zwracać uwagę i ogólne odczucia użytkowników. Czy jest to auto i jednostka godna polecenia na dłuższy czas użytkowania. Z góry dzięki
    Nie znajdziesz tu chyba zbyt dużo informacji o dieslu, ponieważ większość ma benzynę.

  7. #897
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    W "motorze" był raport z bodajże 120 tyś km Giulią 2,2. Jedna awaria czujnika przy 103 tyś km.
    Innych awarii brak.

  8. #898
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Nie znajdziesz tu chyba zbyt dużo informacji o dieslu, ponieważ większość ma benzynę.
    Jest trochę klekotów Ale userzy nie piszą bo nie mają problemów

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał JacekAFC Zobacz post
    Witam serdecznie chciałbym zapytać o Stelvio 2.2 MultiJet 210 KM. Jakie są dolegliwości tego modelu po dłuższym czasie użytkowania na co zwracać uwagę i ogólne odczucia użytkowników. Czy jest to auto i jednostka godna polecenia na dłuższy czas użytkowania. Z góry dzięki
    Jeżdziłem trochę 210konnym 2.2 w Stelvio. Byłem święcie przekonany, że to wersja 180-konna bo z takim silnikiem poruszam się najczęściej w Giulii. W Stelvio chyba masa zabiera trochę pary z silnika.
    Na tyle na ile poznałem to auto to bardzo przyzwoite wozidło. Bez szczególnych emocji (nie przepadam za SUVami). Praktyczny, ładny (do czasu gdy nie zaparkujemy obok /Giulii).
    Silnik raczej wytrzymały, nie znalazłem info o szczególnych problemach / wadach / niedoróbach charakterystycznych dla tego silnika.

    Co ciekawe we wszystkich Stelvio przeszkadzał mi bardzo bezpośredni układ kierowniczy. Oczywiście po kilku kilometrach człowiek się przyzwyczaja, ale odchylenia karoserii w moim odczuciu były zbyt nerwowe. I uwaga w wersji 2.2 tego nie czułem aż tak bardzo. Albo tam jest układ kierowniczy inaczej skonfigurowany, albo w którymś momencie to poprawili (benzynowe Stelvio jakimi jeździłem były z początku produkcji).

    W praktyce elektryczna pokrywa bagażnika wymaga przyzwyczajenia. Reaguje z lekkim opóźnieniem i bywa iż niecierpliwa osoba kliknie dwa razy zanim klapa ruszy co spowoduje, że ruszy i się zatrzyma. To mnie trochę denerwowało.


    A generalnie taka Giulia z taboretem w miejscu siedzenia trudno chyba coś podpowiedzieć na co szczególnie zwracać uwagę.

  9. #899
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekAFC Zobacz post
    Witam serdecznie chciałbym zapytać o Stelvio 2.2 MultiJet 210 KM. Jakie są dolegliwości tego modelu po dłuższym czasie użytkowania na co zwracać uwagę i ogólne odczucia użytkowników. Czy jest to auto i jednostka godna polecenia na dłuższy czas użytkowania. Z góry dzięki
    wypowiem się co do Giulii - może coś pomoże;
    ja jestem zadowolony, średnie spalanie ok 7 L, przydałby się inny dźwięk ( bo to ani benzyna ani nie jest to niestety v6 dieslowskie), ale do przeżycia, a przy dużej ilości km - gdzieś to się jednak czuje;
    ja polecam
    ostatnio byłem w serwisie i podczas rozmowy pytałem o to czy pojawiły się jakieś typowe dolegliwości i bolączki tego silnika to usłyszałem, że nie - że są udane, że zgłoszenia dotyczą raczej irytujących pierdół jak np. coś skrzypi, coś trzeszczy, itp.

  10. #900
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Gdzieś w tym wątku pisałem dlaczego wybrałem diesla. Przeszukaj.
    Co do bolączek, motor jak na razie bez zastrzeżeń, pomimo że to "klekot". Powyżej 140km/h szumi to go nie słychać, poniżej słucham muzyki. Kompromis, jazda to bajka.
    Z bolączek - ale to raczej ogólnie bez względu na silnik:
    - ostatnio wymiana radia, resetowało się czasami,
    - odjazd fotela bez możliwości wyłączenia,
    - dwa razy wymieniono na gwarancjii światło przeciwmgielne po stronie kierowcy - powód: pęknięcia uchwytów mocujacych lampy. Trzecia lampa ma chyba wieksze podkładki... Ciekawe ile wytrzyma, ewidentne naprężenia po tej stronie,
    - klimatyzacja działa jak chce, nawet w manualu potrawi się przestawić - ciągle się jej uczę,
    Brakuje mi chyba tylko sensora pod zderzakiem do otwierania nogą klapy. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] może coś zaradzisz...?
    Spalanie lokalnie tj. do 120km/h to 8,2. Z trasy 1200km przy predkosci średniej 130km mam 8,5. Uważam że jest git malina.
    Mam również Mazde3 2.0 DISI a'la hot hatch i w Stelvio nie czuję się jak w SUVie. Klei się drogi i nie buja.
    Polecam.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory