Strona 91 z 111 PierwszyPierwszy ... 4181828384858687888990919293949596979899100101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #901
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    odjazd fotela bez możliwości wyłączenia,
    produkcja gdzies od maj/cze 2018 maja juz ustawienie w menu, a jak starszy to tak jak u mnie moze sie uda:
    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post2149825


    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Brakuje mi chyba tylko sensora pod zderzakiem do otwierania nogą klapy. @epsonix może coś zaradzisz...?
    jesli masz "dostep bezkluczykowy", to mysle ze retrofit to banalna sprawa. schematy sa, pisalem w podwieszonym watku jak znalezc. w proxi chyba nie ma na to ustawienia, duza szansa ze zadziala od razu. mysle tez o zrobieniu swojego otwierania noga (do Giulii), jeszcze nie wiem czy w oparciu o grat ze stelvio czy cos ogolnego z rynku. jak cos bede mial to bede informowal - mocno mysle (W miare wolnego czasu), nad wprowadzeniem oferty ilustam akcesoriow do Giulii/Stelvio ktore poprawia te auta, wpinanych w ori wiazki itp. bede pisal na forum w odpowiednich watkach, duzo czasu schodzi na przygotowanie produkcji zeby to byl produkt jakosciowy (jak na to co da sie osiagnac przy ilosciach liczonych w dziesiatkach/setkach) a nie amatorka.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #902
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Gdzieś w tym wątku pisałem dlaczego wybrałem diesla. Przeszukaj.
    Co do bolączek, motor jak na razie bez zastrzeżeń, pomimo że to "klekot". Powyżej 140km/h szumi to go nie słychać, poniżej słucham muzyki. Kompromis, jazda to bajka.
    Z bolączek - ale to raczej ogólnie bez względu na silnik:
    - ostatnio wymiana radia, resetowało się czasami,
    - odjazd fotela bez możliwości wyłączenia,
    - dwa razy wymieniono na gwarancjii światło przeciwmgielne po stronie kierowcy - powód: pęknięcia uchwytów mocujacych lampy. Trzecia lampa ma chyba wieksze podkładki... Ciekawe ile wytrzyma, ewidentne naprężenia po tej stronie,
    - klimatyzacja działa jak chce, nawet w manualu potrawi się przestawić - ciągle się jej uczę,
    Brakuje mi chyba tylko sensora pod zderzakiem do otwierania nogą klapy. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] może coś zaradzisz...?
    Spalanie lokalnie tj. do 120km/h to 8,2. Z trasy 1200km przy predkosci średniej 130km mam 8,5. Uważam że jest git malina.
    Mam również Mazde3 2.0 DISI a'la hot hatch [emoji12] i w Stelvio nie czuję się jak w SUVie. Klei się drogi i nie buja.
    Polecam.
    Zastanawiam się po co fajne, przepiękne auta jakim jest Stelvio kupować z dieslem. Zero fanu, a mnóstwo klekotu jak z Ursusa. Dla oszczędności? W zakupie to około 6-7 tyś oszczędności, czyli niewiele. W eksploatacji zero oszczędności, bo niby pali mniej, ale obsługa jest droższa. Pomyśl czy robisz ponad 100k rocznie, wtedy może się opłaca.
    Benzynę polecam. Ja na razie mam 5k przebiegu, więc nic, dlatego usterek brak i mam nadzieję że tak pozostanie.

  3. #903
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Zastanawiam się po co fajne, przepiękne auta jakim jest Stelvio kupować z dieslem.
    Bo SUV (a w tym przypadku zwykły crossover ) to samochód praktyczny z założenia i akurat diesla w tym przypadku jak najbardziej propsuję. Po prostu w trasie rzadziej zatrzymujesz się na tankowanie.

    Mogę zadać pytanie po co kupować kredens na kołach chcąc mieć fun z jazdy jak Giulia prowadzi się dużo lepiej i lepiej wygląda?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #904
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    poza paliwem eksploatacja diesla czy benzyny (w przypadku giukii/stelvio) to jest mniej wiecej to samo a nawet benzyna drozsza: oba maja turbo, dwumas, dpf/gpf. olej w benzynie trzeba zmieniac czesciej (bezpisredni wtrysk). do tego uklad multiair w benzynie to znak zapytania (w giuliettach sie psuly moze tu bedza juz bardziej dopracowane). oczywiscie to w przypadku rozwazania auta na dluzej niz gwarancja. za to na paliwie oszczedza sie wyraznie - powiedzmy ze kazde 1000km to mniej na paliwo o 200zl. jak ktos robi 25tys km/rok i wiecej to mila kasa ktora zostaje w kieszeni. co kto lubi/potrzebuje/na co go stac to kupuje. ja brałem benzyne, rocznie robie 16tys km średnio obecnie, wole frajde i komfort benzyny (i dzwiek bo wydech juz mam aftermarketowy z klapami ktore zamykam tylko jak z zona jade)

  5. #905
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    prowadzi się dużo lepiej
    O ile to można obiektywnie zmierzyć ...

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    lepiej wygląda?
    ... to to jest już tylko kwestią gustu. Mi osobiście bardziej podoba się Stelvio. Tobie Giulia. Remis .

  6. #906
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Bo SUV (a w tym przypadku zwykły crossover ) to samochód praktyczny z założenia i akurat diesla w tym przypadku jak najbardziej propsuję. Po prostu w trasie rzadziej zatrzymujesz się na tankowanie.

    Mogę zadać pytanie po co kupować kredens na kołach chcąc mieć fun z jazdy jak Giulia prowadzi się dużo lepiej i lepiej wygląda?
    Po to bo Gulia jako kawalerski samochód jest ciasna w środku, tym bardziej jak się ma 190 cm wzrostu i czteroosobową rodzinie, z którą się jeździ czasami do kościoła.
    A nie wziąłem QV, bo w moim przypadku zwyciężył rozsądek, starczy na Warszawę 280km. Klekoty już miałem i starczy.
    A w trasie zbiornik benzyny starcza na 500- 600km, więc stajesz raz na kilka godzin, na kawkę i siku, dramatu nie ma.

  7. #907
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Po to bo Gulia jako kawalerski samochód jest ciasna w środku, tym bardziej jak się ma 190 cm wzrostu i czteroosobową rodzinie, z którą się jeździ czasami do kościoła.
    A nie wziąłem QV, bo w moim przypadku zwyciężył rozsądek, starczy na Warszawę 280km. Klekoty już miałem i starczy.
    A w trasie zbiornik benzyny starcza na 500- 600km, więc stajesz raz na kilka godzin, na kawkę i siku, dramatu nie ma.
    Stelvio to najlepiej prowadzący się i bardzo dynamiczny SUV na rynku, a w wersji QV jeden z dwóch najszybszych na świecie. Konkurencja jest w tych kwestiach w tyle. Ale tak fajnie jest tylko z benzyną i dlatego, oprócz super designu, został kupiony. W dieslu jest mnóstwo lepszych SUVów, które są ekonomiczne i toczą się z wolna przez świat, aż wieje nuda.

  8. #908
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Po to bo Gulia jako kawalerski samochód jest ciasna w środku, tym bardziej jak się ma 190 cm wzrostu i czteroosobową rodzinie, z którą się jeździ czasami do kościoła.
    A nie wziąłem QV, bo w moim przypadku zwyciężył rozsądek, starczy na Warszawę 280km. Klekoty już miałem i starczy.
    A w trasie zbiornik benzyny starcza na 500- 600km, więc stajesz raz na kilka godzin, na kawkę i siku, dramatu nie ma.
    nikt nie kwestionuje Twojego wyboru, i większość też wzięła celowo benzynę, natomiast od razu skrytykowałes wybor diesla. twierdzisz ze ma sens dopiero po 100tys km/rocznie. do tego rozmijasz sie z prawda co do kosztow a rzeczowe argumenty pomijasz w odpowiedziach. gosc chce diesla i co, niech kupuje. nie pyta sie czy wybrac benzyne czy diesla.

  9. #909
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nikt nie kwestionuje Twojego wyboru, i większość też wzięła celowo benzynę, natomiast od razu skrytykowałes wybor diesla. twierdzisz ze ma sens dopiero po 100tys km/rocznie. do tego rozmijasz sie z prawda co do kosztow a rzeczowe argumenty pomijasz w odpowiedziach. gosc chce diesla i co, niech kupuje. nie pyta sie czy wybrac benzyne czy diesla.
    Nie skrytykowałem, tylko stwierdziłem że w tym segmencie są lepsze diesle. Diesel w Stelvio powinien mieć min 240-260km i 550-600Nm, wtedy może by jechał.
    Co do ekonomii to Diesel w osobówce opłaca się tylko gdy robisz ogromne przebiegi, policz łączne koszty a się przekonasz gdzie jest break even point.
    Stelvio jest wyjątkowe w benzynie, nie ma lepszego w segmencie z tak niską wagą, mocą i prowadzeniem. Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie i niech wybiera jak lubi.

  10. #910
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo STELVIO Super 2.0TB 200KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witam,
    niedawno się chwaliłem ze 11k już za mną a tu niespodzianka ... :-(
    Kilka dni temu zauważyłem dziwny objaw w samochodzie, a mianowicie na wolnych obrotach - np. na postoju na hamulcu zaczynam odczuwać w kabinie delikatne wibracje i głośniejszy niż zwykle turkot silnika. Mowa tu oczywiście o ciepłym silniku - na zimnym to chyba normalne że jest ciut głośniejszy. Nieciekawie jest jadąc po mieście w korkach - co chwile trzeba praktycznie zatrzymywać auto - hamując samochodem praktycznie do "0" hałas i wibracje się nasilają, dodając gazu - obroty powyżej 1000 efekt tak jakby znika. Zauważyłem także ze gorzej jest jak samochód jest pod kątem - szczególnie zjeżdżając z górki, kabina wpada w większy rezonans. Całą sprawę można porównać do hałasu i buczenia sportowego wydechu.
    Na początku myślałem, że być może to wina słabszego paliwa (stacja zaufana tankuję od ponad 10 lat) - ale 1,5 baku już zrobiłem na 98 i żadnych zmian.

    Jakieś pomysły...?

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory