Strona 93 z 111 PierwszyPierwszy ... 438384858687888990919293949596979899100101102103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #921
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Nie robię setki rocznie, ale jeżdżę autami minimum 7, 8 lat. Mam ciągle Brerę z 2007 (z sentymentu) w której w pierwszym roku eksploatacji zrobiłem 50 tys. co daje jakiś obraz.
    Jeśli znam pojęcia typu wariator, uszczelniacze zaworowe, wałki rozrządu, panewki to oznacza, że przygoda z silnikami benzynowymi czegoś mnie nauczyła.

    Nie muszę Ci się tłumaczyć, staram się tylko uświadomić skąd taki wybór a nie inny.

    Z moich obserwacji benzynowe silniki kupują głównie nowi klienci Alfy. Ci bez doświadczeń z silnikami benzynowymi tego koncernu.
    Dla mnie Stelvio jest autem do wożenia moich czterech liter, 2-4 lat, może wcześniej papa, jak mnie wku...wi. I będzie nowe, pachnące, inne, super. Z perspektywy mojego wieku już nie kupuje aut "na zawsze", bo nie ma takich co nie zgniją, a Stelvio raczej nie będzie czarnym krukiem motoryzacji.
    Ty już wybrałeś więc życzę Ci abyś się cieszył długo. Daj znać za 7-8 lat jak się sprawuje.
    Ja już myślę o czymś nowym, choć swoje Stelvio odebrałem w grudniu 2018. Takie życie.

  2. #922
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie, to może inaczej. Prośba do użytkownika silnika benzynowego w Stelvio albo w Gulii, czyli mam na myśli 2.0 benzynę 200 lub 280 KM, który osiągnął największy przebieg i powie czy się coś dzieje czy nie? Jaki największy przebieg na tym forum mają koledzy z tymi silnikami?

  3. #923
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    W takim razie dokonałeś wyboru kierując się błędnymi przesłankami. Obecne włoskie silniki benzynowe są jednymi z najmniej awaryjnych na rynku. Downsizing wyszedł im na dobre, ostatnie duże wolnossące konstrukcje wyszły ponad 20 lat temu i od tamtego czasu nowym silnikom nie moźna nic zarzucić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #924
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Dla mnie Stelvio jest autem do wożenia moich czterech liter, 2-4 lat, może wcześniej papa, jak mnie wku...wi. I będzie nowe, pachnące, inne, super. Z perspektywy mojego wieku już nie kupuje aut "na zawsze", bo nie ma takich co nie zgniją, a Stelvio raczej nie będzie czarnym krukiem motoryzacji.
    Ty już wybrałeś więc życzę Ci abyś się cieszył długo. Daj znać za 7-8 lat jak się sprawuje.
    Ja już myślę o czymś nowym, choć swoje Stelvio odebrałem w grudniu 2018. Takie życie.
    I jeszcze jedno. Włosi zawsze robili świetne Diesle, więc będziesz używał go prawdopodobnie długo, może i szczęśliwie. Ale jest np Volvo z nowymi D5 które biją na głowę Włochów pod każdym względem. Poczytaj o wyjątkowych rozwiązaniach tego motoru, i wykrecanych przebiegach, pomimo że to nowa konstrukcja. Nowe Xc60 D5, jeśli nie brać pod uwagę właściwości sportowych i lekkiej włoskiej kreski projektantów, rozwala Stelvio 2.2 diesel . Co widać chociażby po sprzedaży. Konsumeci czyja temat.

  5. #925
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Półtora roku 2.0 200 KM - 40000 km - wymiana klapki wlewu paliwa,
    2.0 280 KM - 52000 km - jeszcze nic.

  6. #926
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    2.0 Veloce, 2 lata, 41000 i zero problemów ale jak kolega wyżej również miałem wymianę klapki wlewu paliwa - bardzo sprawnie wymieniony element w 2 minuty, nawet kawy nie zdążyłem wypić i zjeść ciastka...

  7. #927
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    I jeszcze jedno. Włosi zawsze robili świetne Diesle, więc będziesz używał go prawdopodobnie długo, może i szczęśliwie. Ale jest np Volvo z nowymi D5 które biją na głowę Włochów pod każdym względem. Poczytaj o wyjątkowych rozwiązaniach tego motoru, i wykrecanych przebiegach, pomimo że to nowa konstrukcja. Nowe Xc60 D5, jeśli nie brać pod uwagę właściwości sportowych i lekkiej włoskiej kreski projektantów, rozwala Stelvio 2.2 diesel . Co widać chociażby po sprzedaży. Konsumeci czyja temat.
    To samo Volvo robi też genialny T5, silnik benzynowy 320km. No i co z tego, czemu go nie kupiłem? Bo jest ciężkim skandynawskim ponad dwu tonowym szmelcem, do bezpiecznego toczenia się 40km/h po północnych lasach, z mnóstwem niepotrzebnych bajerów, dla miłych chłopców którzy niekoniecznie potrafią prowadzić. Zachowawczy przedmiot, nie auto, dla wielbicieli Ikea i muzyki Griega. Osobiście wolę Verdiego.

  8. #928
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    To samo Volvo robi też genialny T5, silnik benzynowy 320km. No i co z tego, czemu go nie kupiłem? Bo jest ciężkim skandynawskim ponad dwu tonowym szmelcem, do bezpiecznego toczenia się 40km/h po północnych lasach, z mnóstwem niepotrzebnych bajerów, dla miłych chłopców którzy niekoniecznie potrafią prowadzić. Zachowawczy przedmiot, nie auto, dla wielbicieli Ikea i muzyki Griega. Osobiście wolę Verdiego.
    T6 MA 320KM T5 254..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #929
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    T6 MA 320KM T5 254..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Może i tak, dzięki za sprostowanie , chodzi mi o ten najmocniejszy bez eBosta. Ten z elektryka powoduje że aut o waży jak T34, 18 ton.

  10. #930
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Nie skrytykowałem, tylko stwierdziłem że w tym segmencie są lepsze diesle.
    tym tekstem:
    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Zastanawiam się po co fajne, przepiękne auta jakim jest Stelvio kupować z dieslem. Zero fanu, a mnóstwo klekotu jak z Ursusa.

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Diesel w Stelvio powinien mieć min 240-260km i 550-600Nm, wtedy może by jechał.
    ale diesle są do jeżdżenia w długie trasy i ekonomii, nie musza być aż tak sportowe - od tego masz właśnie 280HP i 510HP benzyny. poza tym jeździłem Stelvio 210HP i oprócz klekotu na zimnym silniku fajny samochód (nie sportowy ale wystarczająco dynamiczny dla większości ludzi którzy nawet lubią trochę depnąć czasem). pewnie nie śledziłeś tematu Giulii lata wcześniej zanim weszła do produkcji - w 2014r wypłynęła tabelka wersji Giulii, miał być 3L diesel, ale widocznie doszli do wniosku że się to nie będzie opłacało przy całej nagonce na diesle i spadku sprzedaży diesli. potem wyszła jeszcze jedna tabelka, i już go bodajże nie było (tak samo jak Giulii 490HP z Q4, bo taka też była w pierwszej). Na wersje 2.0 350HP ciągle czekamy, też były w tabelce.


    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Co do ekonomii to Diesel w osobówce opłaca się tylko gdy robisz ogromne przebiegi, policz łączne koszty a się przekonasz gdzie jest break even point.
    przecież Ci odpisałem a Ty dalej swoje, tu:

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    poza paliwem eksploatacja diesla czy benzyny (w przypadku giukii/stelvio) to jest mniej wiecej to samo a nawet benzyna drozsza: oba maja turbo, dwumas, dpf/gpf. olej w benzynie trzeba zmieniac czesciej (bezpisredni wtrysk). do tego uklad multiair w benzynie to znak zapytania (w giuliettach sie psuly moze tu bedza juz bardziej dopracowane). oczywiscie to w przypadku rozwazania auta na dluzej niz gwarancja. za to na paliwie oszczedza sie wyraznie - powiedzmy ze kazde 1000km to mniej na paliwo o 200zl. jak ktos robi 25tys km/rok i wiecej to mila kasa ktora zostaje w kieszeni. co kto lubi/potrzebuje/na co go stac to kupuje.

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Stelvio jest wyjątkowe w benzynie, nie ma lepszego w segmencie z tak niską wagą, mocą i prowadzeniem.
    pełna zgoda i dlatego też jeżdżę 280HP, ale zwinniejszym autem, nad stelvio długo się zastanawiałem ze względów praktycznych, ale mimo że prowadzi się rewelacyjnie, to Giulia i tak lepiej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory