Strona 96 z 111 PierwszyPierwszy ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 951 do 960 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #951
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Imho to może być coś ze skrzynią. Terkot jest bo tek sinik taką ma "nutę" Jednak ciężko stwierdzić co dla ciebie znaczy terkot i jak jest głośny. Dodam tylko, że u siebie też mam wibracje na postoju na hamulcu np na światłach. Coś jak diesel w 159. nie jest to jednak uciążliwe. Taka po prostu praca silnika ze skrzynią. Jak mi soft wymieniali w skrzyni to kilku mechaników jeździło i nie zauważyli nic podejrzanego.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #952
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Drgań na postoju łatwo uniknąć, wystarczy załączyć S&S. Gorzej z drganiami w czasie jazdy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #953
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo STELVIO Super 2.0TB 200KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Co do drgań w moim aucie.
    Coraz bardziej zaczynam wierzyć w teorię z błotem.
    Na chwilę obecną sprawa ma się następująco:
    1. jak umyję podwozie w samochodzie - 20min lania wody pod silnik i wzdłuż auta itp... - następnego dnia jest super, cicho, bez żadnych drgań i rezonansu.
    2. niestety ten stan utrzymuje się max do kolejnego dnia, drgania powoli wracają

    Zrobiłem tak już 3-krotnie - i za każdym razem po myciu miałem około 1 dnia spokoju
    Zawsze co prawda po myciu samochód odstał w garażu całą noc.

    Dziś jeżdżę po tym trzecim wczorajszym myciu - zobaczę jak długo ten stan się utrzyma.

    Profilaktycznie jutro jadę do profesjonalnej myjni na dokładne umycie podwozia wraz ze zdjęciem osłony silnika - może naprawdę coś tam siedzi - jakiś kamień itp... cholera wie co, ale ku..ica mnie już zaczyna brać.

    Stelvio zaczyna zachowywać się jak francuski piesek.... nie ubliżając francuskim samochodom - 16 lat jeździłem francuzami - ostatnie 8 lat KOLEOSEM - kilkukrotnie brodziłem nim w błocie że hej i do 150tys ani jednej awarii (nadmienię, że dealer Alfy odkupił go ode mnie nawet go nie sprawdziwszy)- sama eksploatacja.... a tu 11tys, trochę błotka i takie niespodzianki... - nie było w ofercie czy instrukcji napisane jeździć tylko po czerwonym dywanie.....

    Się trochę uniosłem.... :-(

    Pzdr,
    JP

  4. #954
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    No własnie. Jeśłi powodem miałoby byc to co piszesz, czyli lekkie zabłocenie, to to jest dramat. Przecież nikt nie bedzie każdorazowo po jeździe mył od spodu auta lejąc wode 20 minut. Jakas paranoja. To nei może byc to.

  5. #955
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Sory ale w jakim terenie jeździsz że musisz tak szorować potem samochód?

    Imho to zwykły crossover, który w założeniu nigdy nie miał zjechać z asfaltu. Dlatego odmawia współpracy. Nawet w słynnym odcinku The Grand Tour trochę piasku i już kwik elektroniki
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #956
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo STELVIO Super 2.0TB 200KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    No własnie. Jeśłi powodem miałoby byc to co piszesz, czyli lekkie zabłocenie, to to jest dramat. Przecież nikt nie bedzie każdorazowo po jeździe mył od spodu auta lejąc wode 20 minut. Jakas paranoja. To nei może byc to.
    Ręce mi opadają,
    co do błota - to oczywiście opinia/hipoteza serwisantów z Alfy - ale bez przesady - po prostu piaszczysta ulica po roztopach była błotnista - kilka cm błota, koleiny - ale żadne bagno - jak się jechało to nieźle chlapało - ale to przez 2-3 dni max.
    Zresztą cała zabawa zaczęła się jakieś 2 tygodnie później i tak nagle po prostu.

    Ciąg dalszy moich zmagań:
    bylem w końcu na myjni podwozia - osoba myjąca patrzyła na mnie jak na durnia i dosłownie szukała błota i brudu by to zmyć ....... - ok, podwozie umyte i to dokładnie ale scenariusz jak poprzednio - po umyciu czy może po ochlapaniu podwozia wodą przez kilka godzin cisza, jazda super. Niestety z biegiem dnia - dokładnie po 6-8h podczas jazdy wibracie i buczenie powróciło (wibracje tylko na postoju lub przy ruszaniu i zwalnianiu w korkach) - i tak się utrzymuje do dziś.

    No i teraz - co to może być????? To już 4 próba - za każdym razem po - nazwijmy to - pochlapaniu wodą podwozia - przez kolejne parę godzin jest OK.

    W poniedziałek stawiam samochód do serwisu - mam nadzieje że tam coś wymyślą.

  7. #957
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Może to jakieś elementy gumowe mocowania czegoś. Dostaje wilgoci i jest cisza. Jak wyschnie to zwiększa się tarcie i zaczyna być słychać. Jak w 156 zawieszenie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #958
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo STELVIO Super 2.0TB 200KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Może to jakieś elementy gumowe mocowania czegoś. Dostaje wilgoci i jest cisza. Jak wyschnie to zwiększa się tarcie i zaczyna być słychać. Jak w 156 zawieszenie
    Stelvio w serwisie, mam nadzieję, że usterka zostanie wykryta i naprawiona choć coś czuję że nie będzie łatwo .... dziś trochę popadało i po prawie godzinnej jeździe do serwisu i zaliczaniu kilku kałuż im bliżej serwisu tym ciszej w aucie.
    Po tych wszystkich zmaganiach jestem pewien, że na pewno jest to sprawa jakiegoś elementu zawieszenia odpowiadającego za tłumienie drgań z silnika.... tylko którego?

  9. #959
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacolini Zobacz post
    Po tych wszystkich zmaganiach jestem pewien, że na pewno jest to sprawa jakiegoś elementu zawieszenia odpowiadającego za tłumienie drgań z silnika.... tylko którego?

    Zużyta poduszka silnika? Albo coś nie tak przy jej zamontowaniu?

  10. #960
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo STELVIO Super 2.0TB 200KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Zużyta poduszka silnika? Albo coś nie tak przy jej zamontowaniu?
    Hejka,
    odebrałem samochód, niestety bez pozytywnego efektu.
    Panowie z serwisu ponoć rozkręcili i skręcili zawieszenie - kazano mi obserwować. No do wieczora było OK, niestety z biegiem czasu hałas i wibracje narastały. Obecnie jest PRAWIE tak samo jak było wcześniej - no może o 5% mniej wibruje.
    Decyzja -czekam na wymianę poduszek, niestety muszą to sprowadzić co zajmie kilka dni.

    Nadmienię tylko że byłem w serwisie Dukiewicz na Jubilerskiej i dodam że mogę z czystym sumieniem polecić. Pomimo faktu, że sprawa ciągle nie rozwiązana - w toku - nie mam tu pretensji do serwisu - po myjce przez jakiś czas zawsze było dobrze. Obsługa bardzo kompetentna - konkretnie i na temat zero spychologii, co więcej dostałem od ręki samochód zastępczy - także STELVIO.

    pzdr,

    p.s. jeszcze trochę i książkę napiszę..

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory