Strona 13 z 48 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 476

Temat: Akcje serwisowe.

  1. #121
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Gdańczyk
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    brak
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    W poprzednich Fiatach czyli od roku 1996 do 2007 oryginalne akumulatory MM padały mi regularnie po 3 latach. W benzynach.



    Teoretycznie pewnie masz rację.
    W praktyce w dieslu wygląda to tak, że w zimie (dodaj do tych obliczeń spadek wydajności aku w wyniku temperatury) w nieogrzewanym garażu jak auto stoi zamknięte miesiąc z uzbrojonym alarmem to może być już problem.
    Od 2013 co roku garażuję jakieś auto w zimie. I przez pierwsze dwa lata aku padały po ponad miesiącu, w drugim roku zimowania chyba nawet padły mi dwa w sezon zimowy bo nie dopilnowałem regularnego doładowania. Jak aku rozładuje się do zera to raczej nadaj się już na śmietnik.

    W tym roku znów wymieniałem aku w aucie które jeździ non stop po dwóch latach życia akumulatora (Centra). Varta trzyma jednak dłużej.
    Też mam już dość tych teoretyków.
    Co do diesla w Alfie, nie ma lepszego silnika.
    A akumulatory faktycznie Fiat mógłby poprawić.
    W Alfie sam sobie wymieniłem na Varte
    Ostatnio edytowane przez Gdańczyk ; 29-03-2019 o 13:39

  2. #122
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T 280hp 2018
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eldialion Zobacz post
    Cześć, czy miał ktoś już styczność z akcją serwisową dotyczącą kół w Giulii? Zadzwonił do mnie w poprzednim tygodniu serwis, żeby ustalić jakie mam opony i felgi, ponieważ pojawiła im się kampania na wymianę kół w niektórych konfiguracjach. Pan stwierdził, że muszą wymienić mi komplet na nowy, z tym że na 4x 225R18, podczas gdy aktualnie mam 2x 225R18 i 2x 255R18. Jako uzasadnienie twierdzą, że 255 nie mają homologacji... (Nagle straciły?)

    Nie uśmiecha mi się wymieniać kół na węższe w przypadku kiedy dodatkowo dopłacałem za tą opcję podczas zakupu. Pewnie można to olać, ale przy każdym przeglądzie będę im to samo tłumaczył. Póki co sprawdzają z fiatem co z tym fantem zrobić.
    Cześć, dopiero udało mi się zakończyć sprawę, więc wracam do was z informacją jak poszło.

    Na wstępie odradzam wszystkim serwis Bołtowicz w Warszawie, próbowali mnie zmusić do wymiany kół bez rekompensaty, wyłudzali nieistotne w sprawie dokumenty, a na koniec się okazało, że 3/4 innych wad które im zgłaszałem nie było nawet zgłoszone w systemie. Miałem te same przejścia z nimi w przypadku Mazdy, już nie mam tego auta prawie rok, a cały czas teoretycznie mam "otwarte 3 zgłoszenia, które weryfikują z producentem". Zmieniłem ASO, skontaktowałem się z producentem i okazało się, że wszystkie zgłoszenia można załatwić w 2 tygodnie... (m. in. błędne wskazania czujnika temperatury zewnętrznej po myciu, piszcząca kierownica i zanikająca pamięć lusterek).

    Wracając do felg, po kontakcie z producentem okazało się, że jednak muszę wykonać akcję serwisową inaczej ASO nie będą mogły rozliczyć innych napraw gwarancyjnych (podobnież). Po wymianie 1 maila z centralą zadecydowali, że Dealer od którego kupiłem samochód jest zobowiązany wymienić 2 felgi tył (z 255 na 225), 4 opony letnie na nowe oraz 2 opony zimowe tylne na nowe, oczywiście takie same jak kupiłem. Dodatkowo Dealer wystawił korektę do FV za auto na wartość pakietu + różnicę w cenie opon zimowych (255 były trochę droższe od 225). Dealer od którego kupiłem auto załatwił całą sprawę w 1,5 tygodnia.

    Z jednej strony szkoda tych kół 255, z drugiej mam poczucie, że sprawa została załatwiona całkiem uczciwie i po odcięciu Bołtowicza już było profesjonalnie.

  3. #123
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    A to ciekawe, nie można mieć 255 na tyle? Mechanizm roznicowy się sypie?

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  4. #124
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    sprawa dotyczyla tylko 18" bievpamietam czy wszystkich wzorow/et czy tylko niektorych. bylo bodajze ~ 330 tylko tym dotknietych, byla lista vin ktore podlegaja akcji, kilka szt z polski o ile pamietam. ja mam szeroki tyl 19 i nie ma akcji/problemu, z reszta za nic bym icj nie oddal.

    [MENTION=81448]Eldialion[/MENTION]. to moze dystanse na tyl. wchodza bodajze od 15 lub 16mm eibachy z kolnierzem. bedziesz mial wystawienie felgi tylko 3 lub 4mm wiecej niz miałeś(miales et34?) w zaleznosci ktory dystans wezmiesz. rozumiem ze te szersze miałeś wlasnie 18x9 et34 (pytam bo byly tez na alkegro pojawialy sie wersje szersze z et44.5, no chyba ze sprawa tych drugich dotyczyla?)

    jak sie dowiesz to napisz co zrobili z tym piszczeniem przy kreceniu kierownica, bo jakos u mnie sobie aso niezbyt radzi - 2 razy juz pryskali sprayem, pomoglo na 2mce.

  5. #125
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T 280hp 2018
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dystanse to ciekawy pomysł, pomyślę nad tym w wolniejszej chwili Dzięki za podpowiedź. Co do szczegółów felg, to szczerze nie mam pojęcia

    Jeśli chodzi o piszczenie, to nie spodziewam się długotrwałego efektu - panowie "przesmarowali" podobnież, więc może być dokładnie tak jak piszesz.

  6. #126
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eldialion Zobacz post
    Dystanse to ciekawy pomysł, pomyślę nad tym w wolniejszej chwili Dzięki za podpowiedź. Co do szczegółów felg, to szczerze nie mam pojęcia

    Jeśli chodzi o piszczenie, to nie spodziewam się długotrwałego efektu - panowie "przesmarowali" podobnież, więc może być dokładnie tak jak piszesz.
    moze zalezy gdzie i czym przesmarowali. w pierwszej 159 tez mialem podobny dzwiek, ja pryskalem, potem moj mechanik, i wracalo, az w koncu kazalem mu nad tematem bardziej posiedziec, z tego co wiem strzykawka z jakas igla wpuscil gdzies bardziej staly smar (a nie spray) i problem zniknal i od lat nie wrocil (nawet kilka dni temu jechalem ta alfa, bo mam kontakt z kupcem. roznica byla taka ze tam piszczalo gdzies z okolic przepustu osi kierownicy przez grodz, a w giulii wydaje mi sie gdzies od strony kierownicy - moze cos przy kolumnie, jakies uszczelnienie? cos mi sie wydaje ze trzeba zdjac kierownice i tam tez wpuscic porzadny smar strzykawka. moze sam to zrobie bo i tak nagrywam kierownice z Q
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Byłem dziś w ASO, wyskoczyły updaty ECU/PAM/LBSS/RBSS (ostatni raz updatowałem na początku lutego) po ich zrobieniu wyskoczył jeszcze update BCM. Z updatem LBSS (lewa martwa strefa) coś jest problem: wgrywa, pisze że OK ale zostaje na starej wersji i dalej pokazuje ten sam update (prawy zaktualizował się OK do wersji 2201, a lewy ciągle na 2102). Były próby wgrania go kilka razy, był rozłączany aku, diagnosta próbował nawet resetu konfiguracji auta i proxi, nic nie pomaga. Sprawa zgłoszona do TESEO. Do tego po updatcie pokazuje mi cały czaz błąd w PAM (parktronik), najpierw myślałem że czujniki nie działają - były zdeaktywowane po włączeniu stacyjki - świecił przycisk deaktywacji i nie dało się go włączyć, jednak w trybie jazdy już działają (jak przełączę R lub D) - może coś zmienili trochę logikę i teraz nie będą piszczały jak auto jest na Park (co ma sens)? Przyobserwuję to wieczorem - już i tak byłem spóźniony mocno do pracy.

    Jak narazie nie wyskoczył niestety update do BSM z poprawką dla ACC (ja nie mam ACC ale liczyłem że update wyskoczy i będzie tip top po dołożeniu ACC). NIe wiem czy to spowodowane jest tym że nie udało się zakończyć updatu LBSS, czy tym że nie mam ACC, albo tym że wyświetlało błąd niekasowalny w PAM.
    Ticket TESEO otoworzony, mam dzwonić za kilka dni, może coś się dowiedzą i dokończą updaty.

    Przy okazji daję znać że jest update dla nowego typu radia do wersji 085.000.046. Jest na to service news wg którego ten firmware jest na:
    ZGŁASZANA USTERKA
    Klient zgłasza jedną lub więcej następujących usterek:

    Samoczynne blokowanie się/ponowne uruchamianie się systemu (reboot) podczas jazdy.
    Aktywne powiadomienia o fotoradarach, nawet jeśli nie korzysta się z nawigacji.
    W momencie przełączenia połączenia z radia do telefonu radio nie wyłącza się (po przeprogramowaniu, wskutek przeniesienia połączenia na telefon radio wyłącza się po otwarciu drzwi).

    Powiedziałem że mi się zawiesiło parę razy i mają wgrać (bo oporowali) - o ten update trzeba się prosić - dać im znać bo to nie wyskakuje w Witechu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #128
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cholera, przepraszam, że tak zapytam, ale z tym wszystkim masz problemy w samochodzie, czy aktualizujesz bo coś wyszło? Są jakieś wymierne korzyści z tego, znaczy że w znany sposób dany sterownik, układ ma lepiej działać, czy co?

  9. #129
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Cholera, przepraszam, że tak zapytam, ale z tym wszystkim masz problemy w samochodzie, czy aktualizujesz bo coś wyszło? Są jakieś wymierne korzyści z tego, znaczy że w znany sposób dany sterownik, układ ma lepiej działać, czy co?
    Chyba tak aktualizacje mają działać ze poprawiają działanie jak jest opcja zaktualizować to czemu nie.. akurat w radiu to wydaje mi się fajny update którego Ci nie wygrają o ile nie powiesz że coś Ci się dzieje z autem

    Ja się dziwię że aktualizacje nie są dostępne jak aktualizacje map do radia

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #130
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Chyba tak aktualizacje mają działać ze poprawiają działanie jak jest opcja zaktualizować to czemu nie.. akurat w radiu to wydaje mi się fajny update którego Ci nie wygrają o ile nie powiesz że coś Ci się dzieje z autem

    Ja się dziwię że aktualizacje nie są dostępne jak aktualizacje map do radia

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Święte słowa, jeżeli przy okazji nic się nie wysra
    Sorki za niekompetencję, a ten update odnośnie radia co konkretnie zmienia?

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. [Giulietta] Akcje serwisowe - spis
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 14:10
  3. [Brera] A akcje serwisowe dla Brer'y ???
    Utworzone przez MoonRay w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory