Strona 5 z 48 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 476

Temat: Akcje serwisowe.

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Będzie kampania dla 2-litrowych benzyn w Giulii z lat 2017-2018 i Stelvio z 2018.


    Hasła: utrata mocy, niewystarczająca ochrona przed przegrzaniem, ryzyko pożaru. Z tego co na szybko wyczytałem to softwaerowo rozwiązują problem.
    Obejmie ponad 34 tys. aut

    Załącznik 250846
    bylem w aso w zeszlym tygodniu i nic nie wiedza. skoro to na rynku usa piwiedzieli ze moze dotyczyc tylko tego rynku np ze wzgledu na inne parametry/normy paliwa tam stosowane. ktos wie cos wiecej i moze potwierdzic czy w EU tez ta kampania rusza i ewentualnie kiedy?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Jest akcja serwisowa 8232. Na wymianę wadliwego sterownika lusterek.
    sterownika masz na mysli ten panelik w drzwiach z galeczka do regulacji? bo u mnie to wymieniali w lipcu (+ panel w drzwiach pasazera), auto bylo 4 razy w serwisie od trzeciego juz wielogodzinna diagnostyka i zalecenia szly z wloch, bo nawet podmiana na panel z innej giulii (gdzie nie bylo problemu) nie rozwiazala go u mnie. w koncu przyszedl nowy panel wymienili i dziala. powiedziano mi ze to pozmianowy

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    bylem w aso w zeszlym tygodniu i nic nie wiedza. skoro to na rynku usa piwiedzieli ze moze dotyczyc tylko tego rynku np ze wzgledu na inne parametry/normy paliwa tam stosowane. ktos wie cos wiecej i moze potwierdzic czy w EU tez ta kampania rusza i ewentualnie kiedy?

    - - - Updated - - -


    sterownika masz na mysli ten panelik w drzwiach z galeczka do regulacji? bo u mnie to wymieniali w lipcu (+ panel w drzwiach pasazera), auto bylo 4 razy w serwisie od trzeciego juz wielogodzinna diagnostyka i zalecenia szly z wloch, bo nawet podmiana na panel z innej giulii (gdzie nie bylo problemu) nie rozwiazala go u mnie. w koncu przyszedl nowy panel wymienili i dziala. powiedziano mi ze to pozmianowy
    Nie wiem dokładnie co, Takie coś dostałem w piśmie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	serwis.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	33.3 KB
ID:	251580. Napisałem do Zasady czy oni mi już to wymienili czy mam pojechać jeszcze raz

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Nie wiem dokładnie co, Takie coś dostałem w piśmie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	serwis.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	33.3 KB
ID:	251580. Napisałem do Zasady czy oni mi już to wymienili czy mam pojechać jeszcze raz
    brzmi dokladnie jak nasze problemy po odbiorze aut z wiosennej produkcji

    EDIT. tez dzisiaj dostalem to pismo. zadzwonilem do szefa serwisu w BB i zapytalem czy skoro u mnie to w lipcu naprawili to czy mam sie zbow pojawic. powiedzial ze nie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-10-2018 o 09:23

  4. #44
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Wymienione pojazdy są wyposażone w silniki 2.0L, kod sprzedaży EC2, w których mogą wystąpić warunki przerw zapłonu, które mogą prowadzić do podwyższonych temperatur katalizatora. Może to spowodować zlokalizowane uszkodzenie przewodów i komponentów w komorze silnika w pobliżu katalizatora i może doprowadzić do pożaru. Jeśli okablowanie lub elementy w komorze silnika są uszkodzone, klient może doświadczyć przestojów silnika, które skutkują nagłą utratą mocy napędowej, co może spowodować awarię pojazdu bez wcześniejszego ostrzeżenia.

    Opis naprawy

    Sprawdź pojazd pod kątem kodów diagnostycznych związanych z potencjalną funkcją katalizatora i zaktualizuj oprogramowanie modułu sterującego silnikiem, aby kontrolować dostarczanie paliwa podczas pewnych niesprawności silnika, aby zapobiec przegrzaniu katalizatora.

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    U mnie czasem poszarpuje przy przyspieszaniu z pedałem gazu w pośrednim położeniu, ciekawe czy to to.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Dostałem dziś "zaproszenie" od importera na impreze pt. 8228. Nie znalazłem na forum, ktoś coś wie? Piszą o możliwości wystąpienia błędu jakiegoś komponentu elektrycznego, co może prowadzić do powstania ognia w komorze silnika.

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Jedyne co znalazłem to temat na włoskim forum: https://forum.clubalfa.it/threads/ca...o-8228.119484/

    Kampania 8228 dotyczy tylko Stelvio 2.2 JTD. Z translatora:
    PROBLEM: nieodpowiednia pozycja przewodu alternatora
    ROZWIĄZANIE: zastosowanie zacisku kotwiącego
    Jak ktoś zna włoski tutaj jest PDF o usterce: https://forum.clubalfa.it/attachments/8228-pdf.173997/

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Będzie kampania dla 2-litrowych benzyn w Giulii z lat 2017-2018 i Stelvio z 2018.


    Hasła: utrata mocy, niewystarczająca ochrona przed przegrzaniem, ryzyko pożaru. Z tego co na szybko wyczytałem to softwaerowo rozwiązują problem.
    Obejmie ponad 34 tys. aut

    Załącznik 250846
    ani widu ani słychu. może dotyczy to tylko rynku USA(i Kanada?) - tam mogą być inne normy emisji spalin, paliwa też są trochę inne, mógł być inny program ECU który powodował problemy? Albo USA boją się bardziej bo tam pozwy są na grubą kasę i łatwo traci się reputację (której AR tam nie ma w ogóle), więc działają bardziej proaktywnie żeby zapobiec potencjalnym paru przypadkom które moga im nabruździć?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #49
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T 280hp 2018
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cześć, czy miał ktoś już styczność z akcją serwisową dotyczącą kół w Giulii? Zadzwonił do mnie w poprzednim tygodniu serwis, żeby ustalić jakie mam opony i felgi, ponieważ pojawiła im się kampania na wymianę kół w niektórych konfiguracjach. Pan stwierdził, że muszą wymienić mi komplet na nowy, z tym że na 4x 225R18, podczas gdy aktualnie mam 2x 225R18 i 2x 255R18. Jako uzasadnienie twierdzą, że 255 nie mają homologacji... (Nagle straciły?)

    Nie uśmiecha mi się wymieniać kół na węższe w przypadku kiedy dodatkowo dopłacałem za tą opcję podczas zakupu. Pewnie można to olać, ale przy każdym przeglądzie będę im to samo tłumaczył. Póki co sprawdzają z fiatem co z tym fantem zrobić.

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    tez bym sie nie zgodził na wymiane na 225. ktore masz felgi?

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. [Giulietta] Akcje serwisowe - spis
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 14:10
  3. [Brera] A akcje serwisowe dla Brer'y ???
    Utworzone przez MoonRay w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory