Strona 12 z 48 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 476

Temat: Akcje serwisowe.

  1. #111
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    No właśnie niby tak, bo widziałem że był podpięty prostownik, później niby ładowali też kilka godzin, apo dniu padaka

  2. #112
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    niezła lipa. moze nie dochowali procedury (przy tej kampani był wymagany reset ustawień auta po wykonaniu updatu BSM, i dopiero potem ładowane kolejne updaty) i stąd są teraz jakieś jaja? a może któryś z updatów wprowadza nowy bug - były przypadki wcześniej że któryś moduł (nie pamiętam może licznik ICP) w wersji firmwaru z fabryki powodował jakieś rozładowywanie (nie wyłączał się albo wchodził w jakiś dziwny stan po wyłączeniu stacyjki)?

    kurcze, za miesiąc mam przeglą 15tyś km, i na pewno będą mi wgrywać wszystkie updaty, więc trochę mnie zmartwiłeś tą informacją.

    daj znać jak to dalej się rozwinie, czy problemy wrócą, czy ASO będzie jeszcze coś działało/sprawdzało.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #113
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    No właśnie tak mi to wygląda jakby, któryś ze sterowników się nie "usypiał" i wpierdzielał prąd. No auto znów w serwisie. Ładują akumulator, no właśnie im mówiłem żeby sprawdzili pobór spoczynkowy prądu bo wczoraj zrobiłem jakieś 100 km, postał noc i kompletna dętka... Zajebiście, na chu..j mi była ta akcja, z resztą tempomat działał w porządku

    Mały update: Właśnie dzwonili z serwisu: Aku kompletna dupa, napisali zgłoszenie do producenta czy były takie przypadki po kampanii 8238

    A pytanie do kolegów: miał już ktoś tą akcję robioną i czy mieliście takie akcje po niej?
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 25-03-2019 o 12:43

  4. #114
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    ały update: Właśnie dzwonili z serwisu: Aku kompletna dupa, napisali zgłoszenie do producenta czy były takie przypadki po kampanii 8238
    pady aku to się wielu zdarzały - mi, paru innym tutaj na forum, i wielu ludziom na alfaowner. niektóre były tak drastyczne jak u Ciebie (wieczorem git, rano auto nie żyje), inne tylko za dużo błędów i aku którego nie szło naładować powyżej np 80% i który tracił jeszcze 10% przez parę godzin po naładowaniu, a na testerze w ASO nie spełniał minimum. pytanie gdzie tak naprawdę jest problem, bo u Ciebie to albo przypadek że to zdarzyło się zaraz po 8238, albo siedzą jakieś bugi w firmware-ach i różne sprawy mogą je uaktywnić (choćby zmiany któryś firmwarów jak w przypadku kampani z updatami).
    Ja mam wrażenie że ciągle jeździmy wersjami Beta Giulii/Stelvio.

    Moje ASO jak im powiedziałem że problem z padami aku jest wg mnie dość częsty i że auto jest niedopracowane, zaczęło że to pojedyncze przypadki (ze 20-30 padów na kilkaset forumowiczów na forach? hmmm, wg mnie to już zdecydowanie potwierdzajaca problem statystyka)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #115
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    No właśnie tak jak mówisz, albo zbieg okoliczności, albo cholera wie. Człowiek z serwisu mówił mi, że właśnie jak już robili tą akcję to aku był nie za bardzo. Pytałem czy są problemy z aku w Stelvio czy w Giuliach, to powiedział, że się zdarza...
    No właśnie moim zdaniem odpowiedź ta pomiar spoczynkowego poboru prądu, czy coś wpierdziela ponad normę, czy problem sam sobie z akumulatorem, ale troszkę wcześnie.
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 25-03-2019 o 14:13

  6. #116
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Problemy z aku to w Alfie są od lat
    W Brerze z 2007 wymieniali mi po roku bo padł. I musiałem się oczywiście wykłócać. I byłem świadkiem jak się wykłócała inna pani właścicielka 159ki której padł a oni notorycznie jej ładowali.

    Ja dostałem po wielkich bojach wtedy Vartę i miałem spokój na jakiś czas (autem zrobiłem w pierwszy rok 50tys więc raczej nie była to wina niedoładowania. Po odstawieniu w piątek wieczorem w poniedziałek rano już był problem).

    Generalnie we wcześniejszych Fiatach aku MagnetiSrutelli trzymał maks 3 lata.

    Z moich doświadczeń ponieważ mam od jakiegoś czasu aut więcej niż kierowców prąd czerpie alarm. Zostawienie auta w garażu bez uzbrajania alarmu na dłuższy czas jest dużo mniej ryzykowne. Miesiąc postoju z uzrbojonym alarmem potrafi zabić aku. Na śmierć

  7. #117
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    w 159 raczej innego typu - wrażliwość diesli przy rozruchu, stąd sporadyczne błędy czy problemy z odpalaniem (również przez świece żarowe o złej długości (błędy w ePer/katalogach), problemy z rdzewiejącym punktem masowym i wiele innych) - aku tam nigdy nie padały jak muchy a szczególnie nie po kilku miesiącach w nowych autach i to benzynach jak w Giulii/Stelvio. tu mamy inny problem.

    co do alarmów, samochodowe (licząc łącznie z centralnym zamkiem) pobierają prądy rzędu 20-25mA, czyli na dobę ok 0.5-0.6Ah, czyli jak zostawisz auto na dłużej, to dopiero w ok 3 miesiące rozładują aku o 50% jego pojemności, a to jeszcze na pewno nie jest groźne dla aku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #118
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w 159 raczej innego typu - wrażliwość diesli przy rozruchu, stąd sporadyczne błędy czy problemy z odpalaniem (również przez świece żarowe o złej długości (błędy w ePer/katalogach), problemy z rdzewiejącym punktem masowym i wiele innych) - aku tam nigdy nie padały jak muchy a szczególnie nie po kilku miesiącach w nowych autach i to benzynach jak w Giulii/Stelvio. tu mamy inny problem.

    W poprzednich Fiatach czyli od roku 1996 do 2007 oryginalne akumulatory MM padały mi regularnie po 3 latach. W benzynach.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co do alarmów, samochodowe (licząc łącznie z centralnym zamkiem) pobierają prądy rzędu 20-25mA, czyli na dobę ok 0.5-0.6Ah, czyli jak zostawisz auto na dłużej, to dopiero w ok 3 miesiące rozładują aku o 50% jego pojemności, a to jeszcze na pewno nie jest groźne dla aku.
    Teoretycznie pewnie masz rację.
    W praktyce w dieslu wygląda to tak, że w zimie (dodaj do tych obliczeń spadek wydajności aku w wyniku temperatury) w nieogrzewanym garażu jak auto stoi zamknięte miesiąc z uzbrojonym alarmem to może być już problem.
    Od 2013 co roku garażuję jakieś auto w zimie. I przez pierwsze dwa lata aku padały po ponad miesiącu, w drugim roku zimowania chyba nawet padły mi dwa w sezon zimowy bo nie dopilnowałem regularnego doładowania. Jak aku rozładuje się do zera to raczej nadaj się już na śmietnik.

    W tym roku znów wymieniałem aku w aucie które jeździ non stop po dwóch latach życia akumulatora (Centra). Varta trzyma jednak dłużej.

  9. #119
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    A w sumie nie miałem jakoś czasu napisać. Informacja od ASO, sterowniki po uśpieniu niby nie ciągną prądu, definitywnie akumulator. Wymiana GW, zobaczymy co będzie. Na razie jeździ

  10. #120
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jakos duzo tych aku wymienianych. albo wada albo ten durny algorytm "inteligentnego ladowania" albo niektoreburzadzenia czasem (przez bug) jednak ciągną prad zamiast spac

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. [Giulietta] Akcje serwisowe - spis
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 14:10
  3. [Brera] A akcje serwisowe dla Brer'y ???
    Utworzone przez MoonRay w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory