Strona 14 z 48 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 476

Temat: Akcje serwisowe.

  1. #131
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Święte słowa, jeżeli przy okazji nic się nie wysra
    Sorki za niekompetencję, a ten update odnośnie radia co konkretnie zmienia?
    Chyba to:
    Aktywne powiadomienia o fotoradarach, nawet jeśli nie korzysta się z nawigacji.


    Moim zdaniem fajna opcja jak zapominasz włączyć Janosika

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #132
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Cholera, przepraszam, że tak zapytam, ale z tym wszystkim masz problemy w samochodzie, czy aktualizujesz bo coś wyszło? Są jakieś wymierne korzyści z tego, znaczy że w znany sposób dany sterownik, układ ma lepiej działać, czy co?
    aktualizuję bo jest. z resztą te updaty firmwarów przez OBD (z Witech-a) i tak ASO wgrywa samo z automatu przy podłączeniu kompa, więc nawet jakbyś ich nie chciał (przynajmniej na gwrancji) to i tak dostaniesz (no chyba ze zrezygnujesz z gwarancji?).

    Poza tym różne rzeczy poprawiają, chyba po to je robią, nie uważasz? Np ta poprawka dla PDC - sprawdziłem jak byłem na dymku, wreszcie jak tylko włączę stacyjkę to PDC się nie uruchamia, czekasz na kogoś chwilkę ale jesteś na Park, nie piszczy. Nawet takie mini poprawki cieszą.

    Co do updatu firmwaru radia, to po wymianie radia (pierwsze radio było problematyczne, gubiło ustawienia, zrywała kamera cofania, były problemy z połączeniem się z telefonem (kilka próbowałem) z android auto) nowe już w miarę OK, choć kilka ewidentnie softwarowych niedoróbek jest.
    w nowszym radiu zginęły mi strzałki nawigacyjne jak korzystam z nawigacji google maps przez Android Auto - to akurat dla mnie jest niefajne, bo jak dziecko śpi to mam wyłaczony głos z nawigacji, wcześniej ciągle kuła po oczach strzałka na wyświetlaczu pomiedzy zegarami, od czasu nowego radia niestety nie. liczyłem że może nowy firmware to przywróci, jednak nie. w nowym radiu (ale w starym też) czasem jak z AA słucham Spotify i zrobię rozmowę telefoniczną, to nie zawsze przywraca muzykę na głośniki, czasem zaczyna grać mi telefon w kieszeni (tak się dzieje na 2 różnych telefonach) - rozwiązaniem jest wybranie jakiegokolwiek numeru i od razu rozłączenie - przywraca muzę na BT i głośniki. Taki niuansiki, ale też fajnie by było gdyby np nowy firmware to poprawił. Ten który wgrali na pewno nie poprawia pierszej wymienionej rzeczy, ale moze drugą - będę testował.

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Chyba tak aktualizacje mają działać ze poprawiają działanie jak jest opcja zaktualizować to czemu nie.. akurat w radiu to wydaje mi się fajny update którego Ci nie wygrają o ile nie powiesz że coś Ci się dzieje z autem

    Ja się dziwię że aktualizacje nie są dostępne jak aktualizacje map do radia
    tak dokładnie uważam, i do tego też nie rozumiem czemu aktualizacji nie dają przez net - w BMW podobno wszystko tak dostępne, każdy sam moze sobie aktualizować różne moduły przez USB
    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Święte słowa, jeżeli przy okazji nic się nie wysra
    czyli zgadzasz się ale nie do końca no wiesz, powinni to tak zrobić żeby się nie wysrało, a jak się wysra to powinien być ich problem.


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Sorki za niekompetencję, a ten update odnośnie radia co konkretnie zmienia?
    wklejałem przecież info z serwice newsa, widać potencjalnie może się starsza wersja zawieszać albo resetować, do tego inne 2 problemy.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ZGŁASZANA USTERKA
    Klient zgłasza jedną lub więcej następujących usterek:

    Samoczynne blokowanie się/ponowne uruchamianie się systemu (reboot) podczas jazdy.
    Aktywne powiadomienia o fotoradarach, nawet jeśli nie korzysta się z nawigacji.
    W momencie przełączenia połączenia z radia do telefonu radio nie wyłącza się (po przeprogramowaniu, wskutek przeniesienia połączenia na telefon radio wyłącza się po otwarciu drzwi).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #133
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No to wyłączanie radia po wyjściu z samochodu i przełączenie na telefon po otwarciu drzwi by się przydało. Miałem to w poprzednim samochodzie, a tutaj dalej na radiu trzeba ręcznie na telefon przełączać. Co do sonarów parkowania to jak wezmę na P to sonary wyłącza automatycznie

  4. #134
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No to wyłączanie radia po wyjściu z samochodu i przełączenie na telefon po otwarciu drzwi by się przydało.
    sprawdze czy to dziala z ciekawosci po powrocie do domu.


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Co do sonarów parkowania to jak wezmę na P to sonary wyłącza automatycznie
    a widzisz, a ja tak nie mialem - w garazu wlaczalem stacyjke bo np chcialem cos sprawdzic czy ustawic sobie trase i sensory wyly niepotrzebnie, teraz bedzie fajnie. u mnie dopiero dzisiaj wskoczyl soft zaczynajacy sie 1.33 do PAM (PDC), w lutym nie wyskoczyl mi ten update - masz tegoroczne auto?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #135
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Rocznik 2018. Kupowałem w lutym tego roku. Podobno przy sprzedaży wgrywają i tak najnowszy dostępny soft. Poza tym byłem już na wymianie oleju i akcji na tempomat adaptacyjny więc nie wiem czy przy okazji tego też coś nie wgrywali, ale pdc wylaczaly się od zawsze jak pamiętam w położeniu P. No ta funkcjonalność z automatycznym przełączaniem rozmowy na telefon i wyłączaniu radia by się przydała

  6. #136
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no, to Tobie się widać udało ominąć przyjemność z większością updatów. w lutym wyszło dużo poprawek (wynika to z kilku service newsów które pojawiły się ok połowy lutego), właśnie min. PAM (PDC), L/RBSS, więc pewnie się załapałeś - ja byłem w pierwszych dniach lutego i załapałem się na udpate IPC (licznik), BCM i RFTM. Update licznika to było ponad 2h, inne to po minucie/kilka minut + czasem jakaś kalibracja. U Ciebie one pewnie wpadły przed wydaniem auta, a po na akcji pewnie dostałeś tylko BSM, może max nowy update do ECU.
    Gorzej jest jak coś nie pójdzie - tak jak u mnie dzisiaj ciągle nie chce wgrać sie update do lewej martwej strefy (a do prawej się wgrywa OK) - zmarnowane dodatkowe 2h i tak muszę wracać do serwisu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #137
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Ja mam auto wyprodukowane w lutym 2019, odebrane na początku kwietnia i już też jest ta funkcjonalność PDC (na P nie działają). Niby przed wydaniem robią aktualizacje,ale ile w tym prawdy...
    Soft wersja: 081.000.004
    Pozdro,
    Bartas

  8. #138
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No to wyłączanie radia po wyjściu z samochodu i przełączenie na telefon po otwarciu drzwi by się przydało. Miałem to w poprzednim samochodzie, a tutaj dalej na radiu trzeba ręcznie na telefon przełączać. Co do sonarów parkowania to jak wezmę na P to sonary wyłącza automatycznie
    no nie działa to w ten sposób jakbyś chciał, tzn samo się nie wyłączy radio i nie rozłączy BT - sprawdzałem. myślę że chodzi o to (ale jeszcze nie sprawdziłem) że jak przełączysz się ręcznie na telefon (w radiu lub na telefonie) i otworzysz drzwi to wtedy radio się wyłączy - widocznie wcześniej się nie wyłączało.

    teraz kilka spraw. ja korzystam a Android Auto po WiFi za pomocą drugiego telefonu, apki AAGateway i jeszcze dołożonych flow-ów Automate żeby ładnie włączało/wyłączało hotspot na tym telefonie-bramce-hotspocie w aucie a na moim telefonie żeby uruchamiało spotify i puszcząło muzę. wczesniej mi to działało super, jakoś teraz po updacie co chwilę coś się nie łączy samo i muszę kombinować. przyobserwuję to jeszcze ale jak to będzie dalej tak działać to przywracam poprzedni firmware radia 080.000.047.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Ja mam auto wyprodukowane w lutym 2019, odebrane na początku kwietnia i już też jest ta funkcjonalność PDC (na P nie działają). Niby przed wydaniem robią aktualizacje,ale ile w tym prawdy...
    Soft wersja: 081.000.004
    z tego co czytałem procedurę przed wydaniem auta, to nie ma słowa o robieniu updatów, tylko o odblokowaniu trybu normalnego (z logistycznego), bodajże sprawdzeniu czy są kampanie czy usunięciu transportowych zabezpieczeń. natomiast pewnie wielu dealerów robi aktualizacje z Witecha przy okazji bo to i tak wyskakuje, wystarczy zatwierdzić i trochę to nadzorować. w lutym wyszła poprawka dla PAM(tak się nazywa moduł od PDC) a soft 081 był gdzieś od jesieni 2018 w radiach i do niedawna o nowszym nie słyszałem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #139
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Giulia produkcja 07.2018, zakup 03.2019 i jest np. tak:
    - PDC wyłącza się automatycznie przy wrzucaniu P
    - nie ma update'u grafiki wyświetlacza przy zegarach
    - multimedia startują zawsze na radiu (FM / DAB, zależnie co było używane), nawet jak opuszczałem auto z grającym BT, natomiast na ekranie jest sekcja Media i wystarczy puknąć kontroler, żeby aktywować odtwarzanie z urządzenia

    Czy były jakiekolwiek aktualizacje robione przed wydaniem auta - nie mam pojęcia, nrów wersji też nie znam.
    Przy okazji pytanie: można jakoś sprawdzić jakie aktualizacje / akcje serwisowe nie są wykonane bez wizyty w serwisie?
    Ostatnio edytowane przez vincent ; 18-05-2019 o 16:16

  10. #140
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No to wyłączanie radia po wyjściu z samochodu i przełączenie na telefon po otwarciu drzwi by się przydało. Miałem to w poprzednim samochodzie, a tutaj dalej na radiu trzeba ręcznie na telefon przełączać. Co do sonarów parkowania to jak wezmę na P to sonary wyłącza automatycznie
    obie te funkcje u mnie dzialaja
    otwieram drzwi i dopiero wtedy radio milknie (po wylaczeniu zaplonu)
    wchodze do auta automatycznie sie przelacza na telefon po BT....

    o to chodzi ?

    w

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. [Giulietta] Akcje serwisowe - spis
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 14:10
  3. [Brera] A akcje serwisowe dla Brer'y ???
    Utworzone przez MoonRay w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory