Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 66

Temat: [giulia] Sprawdzajcie dokładnie wyposażenie podczas odbioru, FCA nie ogarnia systemów

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Zarejestruj się na stronie Mopar.eu i tam dostaniesz najnowszy update (996).
    "Przykro nam, system w tym momencie jest niedostępny. Spróbuj ponownie później."

    Taki komunikat widzę po wybraniu kraju-Polska

    Ale z linku poszło: http://www.forum.alfaholicy.org/giul...jami_map_.html
    Ostatnio edytowane przez Peterr ; 14-11-2017 o 20:15

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Ja zmieniłem na inną przeglądarkę i poszło. Nie wiń mnie za taką sytuację, ja chciałbym aby było jak najlepiej, w końcu jestem fanem marki (trochę krytycznym).

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Nawet tak nie pomyślałem!
    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Nie wiń mnie za taką sytuację,
    pozdrawiam,,,

    PS ściągnąłem aktualizację

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    No dobra to gdzie sprawdzić jaki jest najnowszy soft?
    Strony AR nie działają...
    A czemu Cię to dziwi, skoro FCA nawet własnego konfiguratora nie ogarnia.
    Od ładnych paru dni właściwie nie da się z niego korzystać, bo nie wiadomo co jest, w której wersji i za ile :-)
    Przykładowo w załączeniu "ekstra promocja" na fotele z Veloce dla Giulii 200 KM Super:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Konfigurator Giulia 200 KM.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	72.3 KB
ID:	237848
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    od 1.5 roku grzebią w tym konfiguratorze i wiecznie coś źle, wiecznie coś brakuje. to samo cenniki i katalogi. po 8 mailach do FCA polska z listą błędów jakie wyłapałem i im wypunktowałem w 2016 i pierwszej połowie 2017r, odechciało mi się pisać już dobrych parę miesięcy temu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    od 1.5 roku grzebią w tym konfiguratorze i wiecznie coś źle, wiecznie coś brakuje. to samo cenniki i katalogi. po 8 mailach do FCA polska z listą błędów jakie wyłapałem i im wypunktowałem w 2016 i pierwszej połowie 2017r, odechciało mi się pisać już dobrych parę miesięcy temu.
    Z tego co się zdążyłem zorientować, to na tym forum jest tylu specjalistów z szeroko rozumianej branży IT, że lepiej było by oddać im w zarządzanie wszystkie konfiguratory, cenniki, siatki dealerskie, promocje, call-center, niż ciągle walczyć z tymi samymi denerwującymi błędami
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    często problemem jest brak elementarnego sprawdzenia edycji czy poklikania po opcjach. robią na szybko, byle jak i bez testowania/sprawdzania. widać nikt nie wymaga żeby było dobrze, więc jest byle jak.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    Witam odświeżę troche temat odebralem auto w piatek i okazuje sie ze nie ma przyciemnionych szyb ani radia z wyświetlaczem 8.8" jest standardowe.w zamówieniu to bylo .
    Sprzedawca powiedział ze szyby przyciemna u siebie tylko ze to bedzie naklejenie foli a w standardzie jest chyba szklo przyciemnione, a z wyświetlaczem to nie wiem co zrobią czy wymienia na większy czy jak? mial moze kto wymieniany wyświetlacz czy ingeruje to dużo w rozbiórkę deski rozdzielczej??

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    wymiana wyświetlacza to 15 min roboty, trzeba zdjąc dekor po prawej nad schowkiem, ale swoją drogą jak odebrałeś auto skoro jest inne niż w zamówieniu ?

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał kfiatek1985 Zobacz post
    Witam odświeżę troche temat odebralem auto w piatek i okazuje sie ze nie ma przyciemnionych szyb ani radia z wyświetlaczem 8.8" jest standardowe.w zamówieniu to bylo .
    Sprzedawca powiedział ze szyby przyciemna u siebie tylko ze to bedzie naklejenie foli a w standardzie jest chyba szklo przyciemnione, a z wyświetlaczem to nie wiem co zrobią czy wymienia na większy czy jak? mial moze kto wymieniany wyświetlacz czy ingeruje to dużo w rozbiórkę deski rozdzielczej??
    masakra. dealerzy mają kilka systemów (poza konfiguratorem na stronie) - jeden w którym przygotowują konfigurację/ofertę, on wycenia i z niego drukują klientowi ofertę (albo dają PDF), taki z miniaturką auta i listą wyposażenia. Potem sami robią w innym systemie - wybierają jeszcze raz model i przeklepują tylko numery opcji do niego. To etap który ja akurat z dealerem ze 3 razy sprawdzałem (bo czytałem już na alfaowner że ludzie dostawali auta bez jakiejś opcji, np zły kolor deski/boczków w Quadrifoglio), może być jednak tak że w Twoim przypadku nie sprawdzaliście tego (no bo w sumie dlaczego klient miałby sprawdzać wewnętrzny system zamówień) - myślę że dealer zrobił błędy. No chyba że jeszcze w fabryce mają kolejny system do którego ktoś źle przepisał.

    Ja bym auta nie przyjął. Jeśli jednak chciałbyś już je odebrać i jesteś w stanie zakceptować upgrade, to egzekwowałbym upgrade auta przez dealera i jakąś obniżkę ceny. Pytanie teraz czy dealer zgodzi się wymienić CI ten wyświetlacz - oni oficjalnie tego nie wiedzą i nie moga robić (że można wymienić na większy) i moga nie chcieć tego zrobić. Druga sprawa to szyby. Sorry, ale przyciemnianie folią Giulii to koszt ok 400zł podczas gdy przyciemniane szyby fabrycznie (ciemniejsze szkło a nie żadna folia) to koszt bodajże 1800zł - widać dealer teraz próbuje ściemniać i ratować sytuację.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-12-2018 o 14:24
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Opcja "wyposażenie dla zimnych krajów" - ktoś wie co to dokładnie zawiera
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2017, 17:27
  3. Wyłączenie systemów kontroli
    Utworzone przez zip.pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 15:11
  4. Alfadiag Poznan i okolice. Ktoś kto ogarnia?
    Utworzone przez PietereQ w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 00:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory