Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Temat: [giulia] Sprawdzajcie dokładnie wyposażenie podczas odbioru, FCA nie ogarnia systemów

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie [giulia] Sprawdzajcie dokładnie wyposażenie podczas odbioru, FCA nie ogarnia systemów

    Krótka moja historia. Szukałem auta ze stocku. Wpadły mi w oko trzy konkretne auta i poprosiłem o listę wyposażenia każdego z nich.
    Wybrałem ten, który mi najbardziej odpowiadał. Kupiłem. Przyjechałem do domu.

    I brakuje dwóch rzeczy, które były na liście wyposażenia przesłanej mi przez Dealera przed sprzedażą.

    Zgłosiłem do salonu, Ci zgłosili do FCA i sprawdzali sprawdzali ostatecznie usłyszałem coś w stylu był błąd w systemie. Że tego wyposażenia nie da się już dołożyć. Salon stwierdził, że im przykro i że mogą mi dać zniżki na serwis.
    Oczywiście mogę teraz się szarpać ze sprzedawcą, żądać obniżenia ceny lub zwrotu kasy i oddać auto. Od strony prawnej kopać się z salonem.

    Jak oceniacie to, że ze FCA się wypiął na temat? To FCA daje salonowi systemy w których generuje listy wyposażenia i salon nie ma wpływu na te listy, nie może ich zmieniać.

    Skomentowałem sprawę na fb na stronie AR i mają podjąć temat ponownie, ciekaw jestem co to da.


    Ktoś z Was miał może podobny przypadek?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Czego brakowało?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Czego brakowało?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

    Ciekawa sprawa bo obu rzeczy związanych z lusterkami: BSM i samościemniania lusterek.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Ja tak miałem wiele lat temu jak zamawiałem FIATA
    Widać nic się nie zmieniło...

    PS i jeszcze FORDA, ale tam sprzedawca stanął na wysokości zadania i wymienił mi samochód

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Tak. W specyfikacji mam Pakiet Audio Sound by Harman Kardon co przeciez w realu nie wystepuje z wersja FE.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Ciekawa sprawa bo obu rzeczy związanych z lusterkami: BSM i samościemniania lusterek.
    A to ja mam te funkcje, za to z tego co pamiętam nie miało ich być albo ich nie zauważyłem ich nawet na liście, tak więc to może działać w obie strony.

    Zrób im trochę zamieszania i sprawdź czy numer VIN się zgadza. Znam osobiście taki przypadek, gdzie pewien krakowski salon luksusowych samochodów wydał klientowi inny samochód z placu. Poważnie takie rzeczy się zdarzają.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    A to ja mam te funkcje, za to z tego co pamiętam nie miało ich być albo ich nie zauważyłem ich nawet na liście, tak więc to może działać w obie strony.

    Zrób im trochę zamieszania i sprawdź czy numer VIN się zgadza. Znam osobiście taki przypadek, gdzie pewien krakowski salon luksusowych samochodów wydał klientowi inny samochód z placu. Poważnie takie rzeczy się zdarzają.
    Wg VIN nie mam i nie powinienem mieć tych opcji. Informacja z systemu zamówieniowego, którą generują dilerzy przed sprzedaniem auta była błędna.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    Tak. W specyfikacji mam Pakiet Audio Sound by Harman Kardon co przeciez w realu nie wystepuje z wersja FE.
    To by oznaczało, że FCA ma bałagan w systemach.
    W systemie zamówieniowym mają opcje, które nie zawsze zostają wyprodukowane (np. jeśli ktoś błędnie wypełni specyfikację zamówienia). Dziwne że system zamówieniowy tego nie wyłapuje.

    Dilerzy nie powinni na jego podstawie generować specyfikacji pojazdu dla klienta.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    W Stelvio tez tak jest, że co innego jest w broszurach, co innego z konfiguratorze, a co innego realnie idzie zamówić. Prawdopdodobnie po prostu za szybko pojawiają się opcje, w stosunku do tego co idzie zamówić.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    A czy nie wystarczy sprawdzić co jest przypisane VIN a co w zamówieniu. Błędy w konfiguracji zamówienia są wyświetlane przy zamówieniu. W większości błędy występują po stronie zamawiającego. Specyfikację auta za stocku sprawdza się po VIN.
    Wersje typu FE rządzą się innymi prawami i mogą zawierać lub nie elementy z innych wersji, nie koniecznie zgodnych z logiką.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    A czy nie wystarczy sprawdzić co jest przypisane VIN a co w zamówieniu. Błędy w konfiguracji zamówienia są wyświetlane przy zamówieniu. W większości błędy występują po stronie zamawiającego. Specyfikację auta za stocku sprawdza się po VIN.
    Wersje typu FE rządzą się innymi prawami i mogą zawierać lub nie elementy z innych wersji, nie koniecznie zgodnych z logiką.
    Specyfikację auta ze stocku dostałem wg numeru VIN. I była błędna.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Opcja "wyposażenie dla zimnych krajów" - ktoś wie co to dokładnie zawiera
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2017, 17:27
  3. Wyłączenie systemów kontroli
    Utworzone przez zip.pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 15:11
  4. Alfadiag Poznan i okolice. Ktoś kto ogarnia?
    Utworzone przez PietereQ w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 00:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory