Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Temat: Giulia jako samochód dla rodziny

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Mój wózek to coś takiego: Załącznik 237704Załącznik 237704

    Torby podróżne kupiłem na torbysamochodowe.pl (mają do wszystkich marek), akurat jakoś trafiłem na rabat 20%, więc się skusiłem. Na razie leżą, jeszcze nie testowałem w praktyce.
    no to masz mniejsza spacerowke, I na taka trzebaby zmienic. gorzej moga miec Ci którzy maja dziecko kilkumiesieczne - typowa gondole nie zmiesci sie do bagaznika Giuli (typu jak te polskie wozki) - bywaja mniejsze/zgrabniejsze, ale wtedy tez dziecko gniecie sie w malej gondolce (moj synek urodzil sie duzy I rosl tez jak na drozdzach, wiec jak mial 6 miesiecy to gniotl sie w jednej z najwiekszych godnol na rynku)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Otóż to! uniwersalność kosztuje - utratę funkcjonalności, albo utratę przyjemności, nie ma trzecich dróg.

    Natomiasx [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - jak wóz ma powodować reglamentację wyjazdów (a bo belki i boxa trzeba nosić i mocować, a bo może jedźmy na krócej, a bo pakunki wewnątrz itd. ) to chyba coś nie tak, przeznaczenie samochodu jest wręcz odwrotne - ma zachęcać do wsiadania i podróży raczej ?
    A co do dylematów wózkowych... to jest pikuś, szybko mijają , później jest tylko gorzej - w sensie ilości rzeczy , rowerki, bmxy, rolki, skaty, kite, WS, zwierzaki, diabliwiedzącojeszcze , a trudno żeby dzieci ograniczać z ich zainteresowaniami - bo się w aucie nie pomieszczą. Nie wspominając o ograniczaniu swoich.
    Oczywiście da się jak piszecie i do 126p, da się. Ale po co kombinować i się ograniczać ?

    Ideałem jako rodzinne nadwozie jest coś pokroju Belfra Lancii Phedry - biegać można po wnętrzu - jako rodzinne, a dla siebie Giulia czy coś jeszcze mniejszego frajdowego. Aha, i samochód nie potrzebuje dachu do życia (bo mówisz o garażu i wiacie) - może stać na ulicy, nie obrazi się
    tylko giulia by zachecala mocniej do jazdy przez powiedzmy 300dni w roku, przez kolejne 30 tez jakos by sobie czlowiek poradzil. i te kilkanascie dni w roku ma byc powodem do zakupu drozszego, nie tak ladnego ale znacznie bardziej praktycznego Stelvio?

    dla mnie idealem bylaby Giulia SW. narazie wstrzymuje sie z zakupem, bo i tak jak juz kupie cos na lata to chcialbym miec dopracowany model, a poki co Wlosi stale cos grzebia/poprawiaja/dodaja opcje itp.

    opcja typu Lancia Phedra albo inne jeszxcze wieksze MPV- na pewno nie dla mnie, no chyba ze mialbym 3 lub wiecej dzieci, a na to sie nie zanosi
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie zrozumiałeś, nie pogodzisz w jednym. Musisz dla siebie mieć inne auto, a dla rodziny (polubiane przez żonę oczywiście ) - drugie - funkcjonalne, do tłuczenia i brudzenia przez dziecko/ci. I tyle. I tak obładowane na full pod dach auto, z boxami, rowerami na haku żeby to Giulia nawet - inaczej jedzie. To już nie to.
    Natomiast co do 30tu dni - cóż, nie musi być to tylko 30 dni i raczej będzie rosła przewaga wolnego nad pracą.
    A jak musi być jedno, no to kwestia priorytetów.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie zrozumiałeś, nie pogodzisz w jednym. Musisz dla siebie mieć inne auto, a dla rodziny (polubiane przez żonę oczywiście ) - drugie - funkcjonalne, do tłuczenia i brudzenia przez dziecko/ci. I tyle. I tak obładowane na full pod dach auto, z boxami, rowerami na haku żeby to Giulia nawet - inaczej jedzie. To już nie to.
    Natomiast co do 30tu dni - cóż, nie musi być to tylko 30 dni i raczej będzie rosła przewaga wolnego nad pracą.
    A jak musi być jedno, no to kwestia priorytetów.
    No za taką wypowiedz można Cię jednak lubić.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    rozum podpowiada Stelvio. to tez nie bylby jakis straszny kompromis, jezdzilem I niczego nie moglem sie przyczepic bo swietnie sie prowadzilo auto, byla dynamika odpowiednia itp, a do tego ogromny bagaznik I calkiem OK design + fakt ze to alfa a nie jakies tam audi czy inna nuda. pewnie Giulia Veloce ktora rozwazalem jako alternatywe, tez nie do konca bylaby spelnieniem marzen a tylko mniejszym kompromisem - bo moje marzenie (takie auto dla mnie) tak naprawde to widelec - dokladnie Ghibli SQ4 z 410HP V6, no ewentualnie Giulia Q z AT8, ale poki co perspektyw na taki samochod nie ma I moze zawsze zostanie to tylko marzeniem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Stelvio to już w ogóle, parafrazując (ze zwiastuna znam, spokojnie ) modny ostatnio film - to taka świnka morska . Ani świnka, ani morska.
    W tej cenie spokojnie kupisz dwa oddzielne auta każde robiące co do niego należy znacznie lepiej niż jeden SUV.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Stelvio to już w ogóle, parafrazując (ze zwiastuna znam, spokojnie ) modny ostatnio film - to taka świnka morska . Ani świnka, ani morska.
    W tej cenie spokojnie kupisz dwa oddzielne auta każde robiące co do niego należy znacznie lepiej niż jeden SUV.
    Ale co Ty gadasz, przecież Stelvio kosztuje porównywalnie do Giulii. Stelvio FE kosztuje tyle co doposażona Veloce. I pokaż mi dwa auta, które "robią co do nich należy" za cenę Stelvio - czyli auto "dla siebie" które super jeździ i drugie do zapakowania rodziny z dzieciakami i bagażami. Tylko niech tym drugim nie będzie Panda, tylko coś, co dorównuje Giulii/Stelvio bezpieczeństwem wszystkich pasażerów, bo to jest ważne (oprócz przestrzeni bagażowej) w aucie rodzinnym i rodzinnych wyjazdach.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    swinki morskie, bardzo fajne zwierzatka - mialem taka od dziecka przez 8.5 roku, mimo ze nie morska to potrafila plywac jak ja z bratem kapalismy (szczerze mowiac nie wiem po co to robilismy, ale dzieci maja takie fantazje). dobra koniec OT.

    no niby mozna 2 auta, ale ja bym chcial najchetniej alfy wiec I tak skonczyloby sie Giulia + Stelvio. jeszcze fajniej byloby miec kolejny 2 miejscowy lekki kabriolet na letnie wycieczki po okolicy. idelny zestaw wiec Giulia Q + Stelvio np Super diesel z Q4 zeby tanio smigac w dalsze trasy + Abarth 124 spider na lato, ale na to ani mnie nie stac, ani nie chce miec czterech aut pod domem (powiekszac strefe parkingowa bym musial kosztem zieleni itp). tak wiec kompromisy i kupowanie aut troche bardziej uniwersalnych jest niestety koniecznoscia z wielu wzgledow dla 99% zjadaczy chleba. odrzucmy tego spidera 124, bardziej rozsadny tanszy zestaw Veloce + Stelvio, to robi sie troche bez sensu, bo Veloce to nie Q a Stelvio od Giuli tylko odrozni sie wiekszym bagaznikiem ale troche gorszym prowadzeniem I wygladem - nie sa to auta jednak diametralnie rozne. Czyli trzecie auto zamiast Stelvio to musialoby byc cos w stylu Ford SMax, Chrysler Voyager itp zeby mial sens. Na pare wyjazdow w roku? hmm, uwazam bez sensu. mozna z drugiej strony cos wynajmowac te 2 razy w roku na dlugie przeloty, a reszte zalatwic ktoras z cywilnych alf. Stelvio Executive byloby fajnym (rozsadnym) wyborem tak mi sie zdaje, tylko jeszcze zmienic felgi na koniczynki 19" z Veloce I bedzie tez jako tako wygladalo. inna opcja pseudo-rodzinna to Stelvio Q, no ale tu znowu cena/ubezpieczenie itp robia sie dla mnie nieosiagalne.

    zostaje dylemat zatem Stelvio czy Giulia, na pewno jakis czas mnie jeszcze pomeczy, bo nie kupuje jeszcze w tej chwili. moze wlosi sie ogarna z rozbudowa istniejacych wersji, I wezma sie jednak za Giulie SW? wtedy juz bym nie kombinowal, bo wybor dla mnie bylby oczywisty, bo dal by rade nawet jakby pojawilo sie drugie dziecko.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    epsonix co poradzisz, niektórzy tak mają. Dom budują żeby pasował gościom 3 dni w roku a nie im pozostałe 362 dni. Samochód kupują żeby nadał się na wyjazd na wakacje raz do roku a nie na pozostałe 11,5 miesięcy. Dla mnie właśnie posiadanie fajnego auta na co dzień i założenie boxa raz/dwa razy do roku to jest sensowne rozwiązanie a kupowanie jakiegoś Forda czy innej Multipli (rodzinnego autobusu) żeby regularnie wozić nim powietrze a raz na kwartał rodzinę i wózek to bezsens. Ale to jest kwestia szablonowego myślenia.
    Podobny mam dylemat - dla mnie Stelvio trochę za daleko od asfaltu a Giulia bagażnik ma duży, ale dostęp niepraktyczny. Dzieci mam więcej niż Ty ale dałbym radę zapakować się w sedana bez toreb pod nogami. Tylko czekam aż przelecą akcje serwisowe i będzie na tyle poprawek, żeby nazwać to małym liftem. No i niestety u mnie Q nie wchodzi w grę bo jest 4-osobowe.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    anAlfaBeta brawo, sensownie myślisz i piszesz
    popieram

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    epsonix co poradzisz, niektórzy tak mają. Dom budują żeby pasował gościom 3 dni w roku a nie im pozostałe 362 dni. Samochód kupują żeby nadał się na wyjazd na wakacje raz do roku a nie na pozostałe 11,5 miesięcy. Dla mnie właśnie posiadanie fajnego auta na co dzień i założenie boxa raz/dwa razy do roku to jest sensowne rozwiązanie a kupowanie jakiegoś Forda czy innej Multipli (rodzinnego autobusu) żeby regularnie wozić nim powietrze a raz na kwartał rodzinę i wózek to bezsens. Ale to jest kwestia szablonowego myślenia.
    Podobny mam dylemat - dla mnie Stelvio trochę za daleko od asfaltu a Giulia bagażnik ma duży, ale dostęp niepraktyczny. Dzieci mam więcej niż Ty ale dałbym radę zapakować się w sedana bez toreb pod nogami. Tylko czekam aż przelecą akcje serwisowe i będzie na tyle poprawek, żeby nazwać to małym liftem. No i niestety u mnie Q nie wchodzi w grę bo jest 4-osobowe.
    Tak właśnie zrobiłem, wydębiłem bagażnik thule u dealera przy zakupie auta i giulia staje się autem rodzinnym kiedy trzeba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Dejdis w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 13:58
  2. Ar 156 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Ludi_72 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 08:50
  3. [145] Alfa Romeo 145 jako pierwszy samochód - nada się?
    Utworzone przez mmax88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 20:22
  4. Alfa jako pierwszy samochód
    Utworzone przez tomek93 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory