Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Temat: Giulia jako samochód dla rodziny

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja mam już boxa z thule, całkiem ładnego i w miare pakownego- czarny połysk motion 600, do tego belki thula jakieś aerodynamiczne które używam w 159, pewnie tylko stopy trzebaby zmienić na takie do Giuli i już byłby zestaw na wakacje rodzina 2+1.

    podobnie jak [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION], też czekam na poprawki/mały lift, a do czasu decyzji/zamówienia będę na pewno uważnie śledził wszelkie opinie/doświadczenia forumowiczów z używania zarówno Giuli jak i Stelvio jako auta dla rodziny. coś z tych 2 napewno wybiorę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Epsonix nie przesadzaj, że ten bagażnik taki mały. Mi nawet do Mito polska gondola wchodziła i torba dla dziecka i... to wszystko.

    Zrobiliśmy tak jak pisze Andrzejsr.
    Mito jest dla mnie, a dla Żony/wyjazdy rodzinne - 500X.
    Niestety box musi być także, bo "rowerki, deskorolki", walizka z butami Żony i inne. Thule Motion jest optymalny.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie przesadzam, polskiej godndoli raczej nie włożysz do bagażnika Giuli o czym pisałem w pierwszym poście. po prostu podwozie wózka dajesz wzdłuż, a z boku zostaje za mało miejsca (nawet żeby włożyć ukośnie siedzisko spacerówki, a co dopiero gondolę)

    do GIulietty taki zestaw wchodzi za to bez problemu I nie trzeba nawet wyjmowac polki- zaleta klapy tylnej podnoszonej. w mito z tego co piszesz tez. Ale Giulia pod tym wzgledem niestety slabo - niepotrzebnie jest ogromnego przekroju poprzeczka za tylna kanapa - mogli to rozwiazac jakos lepiej (pewnie tak bylo najlatwiej/najlzej osiagnac sztywnosc nadwozia, ale niestety niepraktycznie)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 14-11-2017 o 10:05
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Ale co Ty gadasz, przecież Stelvio kosztuje porównywalnie do Giulii. Stelvio FE kosztuje tyle co doposażona Veloce. I pokaż mi dwa auta, które "robią co do nich należy" za cenę Stelvio - czyli auto "dla siebie" które super jeździ i drugie do zapakowania rodziny z dzieciakami i bagażami. Tylko niech tym drugim nie będzie Panda, tylko coś, co dorównuje Giulii/Stelvio bezpieczeństwem wszystkich pasażerów, bo to jest ważne (oprócz przestrzeni bagażowej) w aucie rodzinnym i rodzinnych wyjazdach.
    He, forum by zabrakło żeby wymieniać wszelkie możliwe konfiguracje.

    Co do drugiej części - no faktycznie, jak się jeździ raptem 1-2 razy w roku, to nie ma o czym dyskutować.
    Szkopuł w tym, żeby auto (a) nas nie ograniczało, a ułatwiało przeróżne aktywności.
    Jeśli dla zafiksowania się na jedynie słusznej duszy i stylu, mamy poświęcać część z tych aktywności i życia, to jak wcześniej pisałem - to coś nie tak, i trzeba trochę odchylić klapki z oczu i dostrzec inną motoryzację.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Ja mam 2+1 i nie mam jakoś z giulią problemu.

    No więc tak:
    Jeździłem z gondolą + stelaż mutsy evo gondola na boku dnem do prawej ściany bagaja, stalaż płasko kołami tylnymi do lewej, tak że złamanie stelaża wchodziło minimalnie do wnętrza gondoli. No i resztę się upychało na to.
    Fakt że najdłuższy wyjazd to był typu 5 dni na drugi koniec Polshzyale spokojnie dało radę mimo absurdalnych dupareli.
    Ze szczególnym tikiem w oku wspominam zajebisty domek z tektury (prezent) który był płaskim czymś na całą podłogę bagaja a nie mógł się pognieść więc nie mógł być na podłodze i przeciną w skos kubaturę całego bagażnika.

    Szczęśliwie pozbyłem się już tego wózka i używamy valco baby snap4 sport (spacerówka z opcją rozłożenia na płasko ogólnie polecam to gówienko, ale bez offtop) i teraz kółkami wjeżdząm do końcowej ściany i jest już naprawdę spoko miejsca. Bo można na prawo obok wózka i na sam wózek i przed wózek i jeszcze jakieś siatki/buty na lewo od wózka a do miski po lewej to jeszcze niewielki plecak z miękkościami dopycham.
    Oczywiście wszystko zależy ile klamotów trzeba zabierać. Mi spokojnie to wystarczy.

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    He, forum by zabrakło żeby wymieniać wszelkie możliwe konfiguracje.
    Dlatego nie podałeś żadnej Klasyczny internetowy troll w akcji.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #27
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No czy Ty jakiś ograniczony jesteś czy jak ? ja mam komuś auta wybierać ??? znać czyjeś potrzeby i szukać rozwiązań ???
    Mój osobisty przykład : pod awatarem + duże rodzinne kombi niezawodne (czyli nie - [notranslate]Alfa[/notranslate]) nowe z automatem, bez osiągów, za to z lawetą do torówki i gra gitara na wszystkich frontach. Wszystko do swoich celów możliwie maxymalnie je zapewniające, przez co każde każdą funkcję lepiej niż jedno Stelvio-wszystko w jednym spełniające. No może poza lansem, choć on wątpliwy w Alfie , ale ja się na lansach nie znam, to może.
    A co tam tobie potrzebne "klasyczny internetowy trollu w akcji" to ja nie wiem i zgadywać mi się nie chce. Poszukaj swojego zestawu sobie sam, choć jak raz w roku raptem się ruszasz gdzieś na 4 kółkach, to jak wyżej pisałem - nie ma o czym w ogóle dyskutować i cokolwiek może być.

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    koledzy, niefajnie się robi. ogólnie obserwuję że od dobrych paru lat w Polsce ton dyskusji między ludźmi robi się coraz gorszy - podziały, obrażanie się nawzajem, zero szacunku dla innego myślenia czy jakiejkolwiek inności. przykład idzie z góry i w TV codziennie jest pokazywany. niech się to forum chociaż nie psuje, proszę Was, wszyscy się postarajcie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Epsonix przepraszam za siebie, masz rację, sam staram się formy pilnować. A tu jednak odpowiedziałem uwypuklając, to czego analfabeta nie zauważył najwyraźniej, więc może uwypuklone zauważy takie "epitetowanie".
    Natomiast co do różnych form zaspokajania różnych potrzeb motoryzacyjnych, to akurat jestem rozumiejącym przeróżne, spokojnie. Dzielenia się doświadczeniem nie uważam za narzucanie swojej "jedynie słusznej drogi".

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja nie jestem ograniczony ale Twoja zdolność wypowiedzi w cywilizowany sposób jest i to bardzo. Nie musisz nikomu wybierać auta. Wystarczy, że nie będziesz sprowadzał dyskusji do takiego żenującego poziomu - "znam tysiąc lepszych rozwiązań" - "podaj chociaż jedno jako przykład" - "ja nikomu nie będę podawał!". Nie wiem gdzie ten Twój przykład pod awatarem, ani 156 ani 166 nie jest alternatywą dla żadnego nowego auta. "duże rodzinne kombi niezawodne (czyli nie - [notranslate]Alfa[/notranslate])" - jak Ciebie można taktować poważnie po takich wypowiedziach?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Dejdis w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 13:58
  2. Ar 156 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Ludi_72 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 08:50
  3. [145] Alfa Romeo 145 jako pierwszy samochód - nada się?
    Utworzone przez mmax88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 20:22
  4. Alfa jako pierwszy samochód
    Utworzone przez tomek93 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory