Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Giulia jako samochód dla rodziny

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie Giulia jako samochód dla rodziny

    (Chwilowo wrzucam linki do zdjęć, bo forum nie chce przyjąć żadnych JPG)

    Dziś podjechał do mnie kumpel, miał akurat testową Giulię Super na weekend. Ponieważ już jeździłem podobną, postanowiłem przyjżeć się samochodowi w trochę innej perspektywie - samochód dla rodziny. Na początek włożenie wózka do bagażnika. Niestety przez tą poprzeczkę na górze za kanapą, nie bardzo się mieścił wózek ze spacerówką wzdłuż (tak żeby było z boku miejsce powiedzmy na jakieś 2 średnie torby, trzeba było wózek włożyć w poprzek, i niestety na torby to zostało tak sobie miejsca (trzebaby te 2 średnie torby porozkładać chyba na kilka mniejszych toreb/plecaczków). Wyglądało to tak:
    https://photos.app.goo.gl/ufzoPE6s8CszbpS23

    Wózka z gondolą (przynajmniej żadnych z polskich, może jakieś mniejsze zagraniczne modele) tu już by nie było szans wcisnąć (tak myślę, choć nie próbowałem), bo spacerówka nie wchodziła z boku jak podwozie było wzdłuż, a gondola jednak jest większa.

    Akurat zaczęło wiać i lać, i nie kombinowałem więcej, może po zdjęciu kół wózka dałoby się go jednak włożyć jakoś wzdłuż (bo samo podwozie wózka wchodziło wzdłuż) i zrobić jakoś miejsce na torby? jak nie to szukać innego modelu wózka, czegoś co wejdzie i zostawi więcej miejsca.

    Drugi test - fotelik na ISOFIX. Montaż to było 5 sekund - świetnie że wreszcie sa klapki i sloty, wszystko widać - nie to co w giulietcie czy 159, że męczę się, przycina mi się materiał tapicerki itp. Po dosunięciu fotela, z przodu zostało sporo miejsca:
    https://photos.app.goo.gl/onZebQVzRZHIUJyf2
    https://photos.app.goo.gl/CmWteHdl0kmmyTlX2
    Mam 187cm wzrostu i przed kolanami miałem naprawdę luźno:
    https://photos.app.goo.gl/E86gw5IMisSf5NRH3

    Potem pojechaliśmy na przejażdżkę, z ciekawości siadłem sobie z tyłu. Jeśli chodzi o wysokość nad głową, to dla mnie było tak na styk, jak się wyprostowałem to włosami zaczynałem majtać po podsufitce, ale jak siedziałem normalnie to było OK. Nie jest źle, w końcu mam 187cm, i normalnie jeżdżę z przodu, z tyłu będzie żona czy dziecko więc nie ma problemu. Jedyna sprawa na jaką zwróciłem uwagę podczas jazdy, to przeszkadzał mi ten dolny odcinek oparcia tylnej kanapy - tak jakby był zbyt wystawiony w moją stronę i wypychał mi tyłek. To była wersja super, z siedzeniami tkanina+skóra, z ciekawości muszę obczaić jak to wygląda w innych wersjach.

    Po tym teście, ciągle Giulia jest w grze na następny mój samochód, ale jako wybór mniej rodzinny a bardziej dla mnie - na jakiś weekend czy wakacje póki jest wózek w użyciu, to trzeba niestety jechać z boxem na dachu albo ładować torby na tylną kanapę . Wiadomo, Stelvio tu jest znacznie bardziej praktyczne, tyle że jak dla mnie trochę zbyt napompowane. Giulia SW byłaby ideałem...
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-11-2017 o 22:38
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Osobiście uważam że Giulia nie nadaje się jako samochód rodzinny (wózek). Foteliki i samodzielne chodzenie najmłodszych członków rodziny może dopiero rozwiązać problem.
    Mając 159 sw wychodziłem z założenia, nic na siedzeniach, roleta zasunięta i wszystko udało mi się po kilku próbach ułożyć w bagażniku Giulii - nie było łatwo. Dwie dorosłe osoby.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Rodzinny to jest Stelvio. Julkę kupuje się dla funu, właściwości jezdnych i silnika. Dlatego warto kupić Q . A jak masz dzieci to SUV lub duże kombi w dieslu, lub mniej paliwozernej benzynie. Audi robi serie niby uniwersalna S i RS. Jak dla mnie to pomyłka tzw 2w1. Jak coś jest do wielu rzeczy to zazwyczaj do Du...... Osobiście duże sportowe rodzinne samochody to pomyłka. Kosztują wicej niż jak masz sportowy i rodzinny oddzielnie i nie dają funu z jazdy (jedziesz jak emeryt) oraz nie są już tak funkcjonalne i zazwyczaj pięścisz sie z nimi. A dzieciaki potrafią zrobić kipisz w aucie. A ty masz non stop stan zawałowy. Do rozsądnego samochodu rodzinnego podchodzisz nie z sercem tylko z rozumem. Wiem ze trudno mieć nieraz trzy samochody ( rodzina, żona i sport) bo to kosztuje ale jak się nie ma kasy to można wybrać w jakim etapie życia co jest potrzebne i zmieniać samochodu . To oczywiście moja teoria .

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    nie mogę Wam nie przyznać racji że Giulia nie jest rodzinnym samochodem. Popatrzcie na jednak przez pryzmat przypadku podobnego do mojego (a pewnie i dotyczy wielu którzy rozważają zakup auta za jakiś czas). Mam tylko 15 miesięcznego synka. Jak jedziemy na krótki spacer z dzieckiem gdzieś w okolicy, to i tak jedziemy żony Giuliettą, bo tam jest na codzień wpięty fotelik, a tam do bagażnika wózek też mieści się bez problemu i też coś idzie jeszcze wrzucić. 90% jazd jakie ja robię jadę sam: praca, zakupy, delegacja itp. Czyli normalnie nie mam potrzeby na auto typowo rodzinne, i tak wożę powietrze a nie pasażerów. Te parę razy w roku skoczy się gdzieś na weekend czy w jakieś 1 dniowe odwiedziny u rodziny moim autem. Na taki wyjazd też jakoś tam się można upchnąć do Giuli w trójkę- najwyżej kupić można jakiś mniejszy/zgrabniejszy wózek żeby do bagażnika weszły jakieś jeszcze torby. Czyli już mamy pewnie załatwione ~98% jazd. Problem to możliwe że jakieś wyjazdy typu raz w roku Alpy, drugi raz w roku np wyskoczyć do Chorwacji. Na upartego box na dach i też się zrobi. Na 3 osoby Giulia zatem wystarcza, tym bardziej że na niektóre wyjazdy (choćby 2 ostatnie) i tak jechaliśmy większą grupą i wynajmowaliśmy komfortowego busa.

    Sprawy zaczynają gorzej wyglądać jak dojdzie drugie dziecko (a trzecie to juz w ogóle masakra), wtedy faktycznie Giulia nie da zbyt rady na jakieś dłuższe wyjazdy gdzie trzeba wziąźć większy bagaż. No i tu trochę mój dylemat, bo nie wiem czy kolejne dziecko będzie. Czy zatem ktoś w podobnej sytuacji ma rozważać np Stelvio, tylko dlatego że może za rok,dwa lub trzy zajdzie potrzeba na większy samochód? trochę bez sensu, tym bardziej że te 20tyś mniej więcej jest to droższa zabawa. oczywiście można powiedzieć, weź jakiś najem czy leasing na Giulię, ustaw go tak żeby w razie czego oddać po 3 latach (np gdyby się pojawiło kolejne dziecko) i najwyżej zmienisz na większe. Tylko to jest największa strata finansowa - wziąść samochód, pojeździć przez 3 lata dajmy na to 40tyś km (bo tobecnie robie ok 12tyś km/rok), i stracić jakieś ponad 50% wartości auta? na takie ekstrawagancje to już mnie nie stać - chciałbym kupić samochód na np 6 minimum a może i 8lat, bo zrobie za ten czas powiedzmy 100-120tyś km (już liczę z jakąś górką, bo obecnie to nawet tyle nie zrobię). tak więc jak już zdecyduję się wpakować w jakis samochód, ugrzęznę z nim na dłużej.

    trzeciego samochodu nie biorę pod uwagę. mam tylko 1 garaż w domu i 1 wiatę, obie zajęte - na działce dałoby się niby coś wygospodarować jeszcze na 3 samochód, ale nie chcę tego robić, bo nie chcę pozbywać się drzew/krzewów i trawy - koło domu musi być tez trochę zieleni, a nie tylko parking. poza tym 3 samochód to kolejne koszty a przy moich i żony przebiegach to juz totalnie nie ma sensu.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-11-2017 o 00:07
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy kiedys ludzie jezdzili fiatami 126p nad morze i to 2+2 i dawali rade a teraz auto segmentu D i narzekanie ze auto nie jest rodzinne.Rzeczywiscie brakuje SW ale mysle ze w 2019roku bedzie juz taka wersja natomiast auto nie nalezy do mikrusow i jak najbardziej nadaje sie dla rodziny 2+2.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Jako posiadacz dwójki dzieci (1-4 lata), były posiadacz 159 SW oraz aktualny Giulii, muszę przyznać, że borykałem się z podobnymi dylematami. Wybrałem się nawet na jazdę próbną Mazdą 6 kombi i... aby nie dolewać oliwy do ognia napiszę tylko, że Mazda jako marka już mnie nie interesuje . Padło na następcę 159, postanowiłem zaryzykować, zwłaszcza, że jak kolega wcześniej napisał, wyjazdy wielodniowe całą rodziną nie przytrafiają się mi zbyt często, 90% czasu jeżdżę sam, a reszta to rodzina + wózek, który w bagażniku mieści się bez problemu (w końcu jest większy niż w 159 SW, tylko otwór ładunkowy malutki) Fakt, że wcześniej wózek i bagaże można było "wrzucać" do samochodu, teraz muszę bardziej uważać, by nie zarysować lakieru.
    Pierwszy sprawdzian nastąpi w czerwcu, ale będzie to tylko 60km podróż na lotnisko, zakupiłem zestaw 4 walizko/toreb, które są dedykowane do bagażnika Giulii i wypełniają go w 100%

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    Nie przesadzajmy kiedys ludzie jezdzili fiatami 126p nad morze i to 2+2 i dawali rade a teraz auto segmentu D i narzekanie ze auto nie jest rodzinne.Rzeczywiscie brakuje SW ale mysle ze w 2019roku bedzie juz taka wersja natomiast auto nie nalezy do mikrusow i jak najbardziej nadaje sie dla rodziny 2+2.
    no dobra, niby da się, ale po co się gnieść - dzisiaj nikt nie chce się czuć jak sardynka w puszce, tylko każdy chce podróżować komfortowo

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Jako posiadacz dwójki dzieci (1-4 lata), były posiadacz 159 SW oraz aktualny Giulii, muszę przyznać, że borykałem się z podobnymi dylematami. Wybrałem się nawet na jazdę próbną Mazdą 6 kombi i... aby nie dolewać oliwy do ognia napiszę tylko, że Mazda jako marka już mnie nie interesuje . Padło na następcę 159, postanowiłem zaryzykować, zwłaszcza, że jak kolega wcześniej napisał, wyjazdy wielodniowe całą rodziną nie przytrafiają się mi zbyt często, 90% czasu jeżdżę sam, a reszta to rodzina + wózek, który w bagażniku mieści się bez problemu (w końcu jest większy niż w 159 SW, tylko otwór ładunkowy malutki) Fakt, że wcześniej wózek i bagaże można było "wrzucać" do samochodu, teraz muszę bardziej uważać, by nie zarysować lakieru.
    Pierwszy sprawdzian nastąpi w czerwcu, ale będzie to tylko 60km podróż na lotnisko, zakupiłem zestaw 4 walizko/toreb, które są dedykowane do bagażnika Giulii i wypełniają go w 100%
    wózek masz jakiś mniejszy pewnie, widziałeś zdjęcie z pierwszego postu gdzie mój obecny zajął 80% objętości bagażnika. w lepszym pakowaniu przeszkasza bardzo rozpórka za oparciem tylnej kanapy - ona jest masakrycznie wielka. aha, auto które testowałem miało standardowe audio, nie było dodatkowego głośnika wystającego w bagażniku (ten pomysł to inżyinerowie AR mieli trochę nienajlepszy) - jak by jeszcze wystawal ten glosnik to byloby kolejne utrudnienie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-11-2017 o 10:46
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    zakupiłem zestaw 4 walizko/toreb, które są dedykowane do bagażnika Giulii i wypełniają go w 100%
    Jaki zestaw kupiłeś, za ile i co o nim sądzisz - podaj linka, tez sie zastanawiam nad takimi torbami
    Tez przesiadłem sie do Giulii ze 159sw i największy minus to wygoda pakowania... ale sie da pomieścić (2+2), szczęśliwie moje dzieci z wózków wyrosły wiec na wakacje bez większych problemów sie mieścimy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Mój wózek to coś takiego: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	joile.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	33.8 KB
ID:	237704Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	joile.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	33.8 KB
ID:	237704

    Torby podróżne kupiłem na torbysamochodowe.pl (mają do wszystkich marek), akurat jakoś trafiłem na rabat 20%, więc się skusiłem. Na razie leżą, jeszcze nie testowałem w praktyce.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    Rodzinny to jest Stelvio. Julkę kupuje się dla funu, właściwości jezdnych i silnika. Dlatego warto kupić Q . A jak masz dzieci to SUV lub duże kombi w dieslu, lub mniej paliwozernej benzynie. Audi robi serie niby uniwersalna S i RS. Jak dla mnie to pomyłka tzw 2w1. Jak coś jest do wielu rzeczy to zazwyczaj do Du...... Osobiście duże sportowe rodzinne samochody to pomyłka. Kosztują wicej niż jak masz sportowy i rodzinny oddzielnie i nie dają funu z jazdy (jedziesz jak emeryt) oraz nie są już tak funkcjonalne i zazwyczaj pięścisz sie z nimi. A dzieciaki potrafią zrobić kipisz w aucie. A ty masz non stop stan zawałowy. Do rozsądnego samochodu rodzinnego podchodzisz nie z sercem tylko z rozumem. Wiem ze trudno mieć nieraz trzy samochody ( rodzina, żona i sport) bo to kosztuje ale jak się nie ma kasy to można wybrać w jakim etapie życia co jest potrzebne i zmieniać samochodu . To oczywiście moja teoria .
    Otóż to! uniwersalność kosztuje - utratę funkcjonalności, albo utratę przyjemności, nie ma trzecich dróg.

    Natomiasx [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - jak wóz ma powodować reglamentację wyjazdów (a bo belki i boxa trzeba nosić i mocować, a bo może jedźmy na krócej, a bo pakunki wewnątrz itd. ) to chyba coś nie tak, przeznaczenie samochodu jest wręcz odwrotne - ma zachęcać do wsiadania i podróży raczej ?
    A co do dylematów wózkowych... to jest pikuś, szybko mijają , później jest tylko gorzej - w sensie ilości rzeczy , rowerki, bmxy, rolki, skaty, kite, WS, zwierzaki, diabliwiedzącojeszcze , a trudno żeby dzieci ograniczać z ich zainteresowaniami - bo się w aucie nie pomieszczą. Nie wspominając o ograniczaniu swoich.
    Oczywiście da się jak piszecie i do 126p, da się. Ale po co kombinować i się ograniczać ?

    Ideałem jako rodzinne nadwozie jest coś pokroju Belfra Lancii Phedry - biegać można po wnętrzu - jako rodzinne, a dla siebie Giulia czy coś jeszcze mniejszego frajdowego. Aha, i samochód nie potrzebuje dachu do życia (bo mówisz o garażu i wiacie) - może stać na ulicy, nie obrazi się
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 13-11-2017 o 10:01

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Dejdis w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 13:58
  2. Ar 156 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Ludi_72 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 08:50
  3. [145] Alfa Romeo 145 jako pierwszy samochód - nada się?
    Utworzone przez mmax88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 20:22
  4. Alfa jako pierwszy samochód
    Utworzone przez tomek93 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory