Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 74

Temat: [Stelvio/Giulia] Ile bierze wam oleju silnik 280 KM?

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Nie tylko Stelvio nie ma bagnetu...ja juz sie z tym brakiem pierwszy raz spotkalem w moich 2011 Volvo XC70 i potem w 2013 XC60.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Trochę przreażająco to wygląda, bo otwiera się korek, a tam sporo widac ale sucho, pustka wołającoa o olej
    No ale dolac nie można, bo prawie full Wiec nawet wizualnie bez bangetu człowiek nie będzie w stanie tego ocenić, zostaje wiara w czujniki.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    W sumie jak silnik nic nie bierze na bagnecie, to nie znaczy, że nie bierze wcale - bo minimalnie to każdy silnik spali jakieś skromne ilości - a ubytki zastąpi paliwem, które się miesza podczas pracy silnika.
    I chyba tak jest, bo stał się CUD
    Jestem już z 400 km po wymianie oleju, chłopaki wlali prawie pod maxa, ale nie do końca, czyli tak z 10-15% przestrzeni miedzy MIN a MAX było puste. Dziś rzez cały dzień pokazuje mie równe 100% MAX
    Zaczynam się cieszyć, że jednak nie wlali 100% MAX, bo jak takie cuda mają sie dziać i zacznie przybywać to będę miał stresa

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Jestem po kolejnej wymianie oleju i znowu ilośc oleju po 2-3 tygodniach przyrosła do poziomu MAX (było z 85% między MIN a MAX).
    Wychodzi na to, że strach tutaj lać na maxa, bo potrafi przyrosnąć? A o dolewaniu można zapomnieć
    Też tak macie?

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    U mnie nic nie ubywa i nic nie przybywa


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Stelvio 2.0
    Postów
    8

    Domyślnie

    Pozwolę włączyć się w dyskusję dotyczącą poziomu oleju a w szczególności w kwestię przybywania oleju w silniku. Co prawda jestem dopiero użytkownikiem Stelvio od minionego czwartku i trudno mi się wypowiadać na temat tego auta, ale w tym kontekście wracają moje doświadczenia z użytkowania przed kilku laty Peugeot'a 508 z silnikiem 1,6 THP (benzyna 150 KM turbo). Przez pewien okres czasu (ponad rok), jeździłem regularnie bardzo krótkie trasy około 5km. W tym czasie nigdy poziom nie zmalał, a wręcz odwrotnie wzrastał. Jak przypuszczam było to spowodowane dostawaniem się benzyny do oleju. Jest to podobno charakterystyczne dla nowoczesnych silników benzynowych (jest sporo info na ten temat w necie). W trakcie dłuższych tras benzyna, która dostaje się do oleju w początkowej fazie pracy silnika, powinna odparować i nie powodować dalszych problemów. Benzyna w oleju to oczywiście zmiana jego parametrów. W moim przypadku skończyło się to wymianą wałków rozrządu i popychaczy zaworów (na gwarancji). Serwis wprost nie potwierdził moich przypuszczeń. Nie jestem mechanikiem i bazuję na informacjach, które można znaleźć w sieci. Proponuję obserwować stan oleju w zestawieniu ze sposobem eksploatacji auta.

    Pozdrawiam

    Artur

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Zazwyczaj robię ok 10-30 km dziennie, a 1-2 razu w tygodniu ponad 50 (50-500), więc generalnie dominują trasy bardzo krótkie (choć średnia roczna ok 15k), stąd beznyna zresztą
    Czyli jak mniemam, zanim silnik się nie rozgrzeje i nie "zadziała" rozszerzalnosc cieplna, coś tam się "przebija"?
    Dlatego się nie dziwię, ze nowoczesne silniki w 100% polegają już tylko na wymianie oleju wg wskazań kompa, który analizuje parametry oleju, bo bagnetem (którego już nawet nie ma) to można już tylko z ciekawości sobie w d...e sprawdzić głębokość

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Raczej słabo przemawia do mnie teoria kolegi artsob473. Diesle cierpią notorycznie na rozrzedzanie oleju paliwem z bardzo konkretnego powodu - nieudane wypalanie DPF. Podczas procesu wypalania filtra znacząco rośnie ilość podawanego paliwa - no i wszelkie zakłócenia tego procesu w oczywisty sposób prowadzą do powszechnie znanego przyrostu poziomu oleju. Ale benzynka, bez GPF-a? No i pamiętajmy, że silnik benzynowy osiąga podczas pracy znacznie wyższe temperatury niż diesle... Hmmm, musiałbym zobaczyć trochę mocniejsze wytłumaczenie niż "...benzyna, która dostaje się do oleju w początkowej fazie pracy silnika..." - w "necie" różne rzeczy piszą...

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Stelvio 2.0
    Postów
    8

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, nie jestem ekspertem mechanikiem. Bazuję na własnych problemach z jednym z poprzednich samochodów i materiałach, które można znaleźć w sieci. Poniżej namiary na jeden z takich materiałów:

    auto-swiat.pl/eksploatacja/zabojca-silnika/ybhr5

    Pozdrawiam

    Artur

  10. #40
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Raczej słabo przemawia do mnie teoria kolegi artsob473. Diesle cierpią notorycznie na rozrzedzanie oleju paliwem z bardzo konkretnego powodu - nieudane wypalanie DPF. Podczas procesu wypalania filtra znacząco rośnie ilość podawanego paliwa - no i wszelkie zakłócenia tego procesu w oczywisty sposób prowadzą do powszechnie znanego przyrostu poziomu oleju. Ale benzynka, bez GPF-a? No i pamiętajmy, że silnik benzynowy osiąga podczas pracy znacznie wyższe temperatury niż diesle... Hmmm, musiałbym zobaczyć trochę mocniejsze wytłumaczenie niż "...benzyna, która dostaje się do oleju w początkowej fazie pracy silnika..." - w "necie" różne rzeczy piszą...
    A co jest tutaj trudnego do wytłumaczenia? Zimny silnik jest zalewany paliwem, i na takiej samej zasadzie jak w dieslu przedostaje się do oleju. Na trasie 5km olej nie ma szans nagrzać się do sensownej temperatury (a btw temp robocza oleju przy normalnym użytkowaniu nie będzie się wiele różniła od diesla). Problem może nie jest tak dotkliwy, co w dieslu (benzyna szybciej odparuje, niż ON), ale przy niesprzyjających warunkach może wystąpić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał artsob473 Zobacz post
    auto-swiat.pl/eksploatacja/zabojca-silnika/ybhr5
    o, własnie o to chodzi. Na motoryzacyjnym onecie często można znaleźć czyste bzdury, ale jednak ten temat myślę, że został przeanalizowany drobiazgowo.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  2. Bierze duzo oleju 2.0 JTS
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 00:28
  3. Bierze litr oleju na 300 km :( 1.9 jtd.
    Utworzone przez radek-alfa147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 16:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory