Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: Ragazzon Stelvio 2.0 280KM

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    104

    Domyślnie

    Leasinguje auta od 15 lat różne, osobowe, ciężarowe, maszyny. Jeszcze nigdy nikt nie przyczepił się że coś jest w samochodzie zmienione czy dołożone. Co wy tak ten leasing przeżywacie, chyba nie sądzicie że ktoś tam tylko czeka żeby coś znaleźć. Płacisz to nic więcej ich nie interesuje... Z tą legaloscią to też jest tak że zawsze może się ktoś przyczepić ale znacie przypadki że nowe auta przeglądu okresowego nie przeszły? Jak jest kasa i chęci to robić i się cieszyć:-)

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Planuję zostawić dłużej niż 3 lata, więc potem niekoniecznie musi być już takie nowe
    To, że było fajnie do tej pory, nie oznacza, zę za 2-3 lata będzie równie łatwo. Jak sie UE wkurwi to będą takie przeglądy, że połowa aut nie będzie mogła wyjechac na drogi (a min do centrum), choć wtedy zawsze jest opcja dołożenie tłumika.
    Swoją drogą, to wprowadzenie takich zakazów to jakiś absurd, taki "rasizm samochodowy" + działanie prawa wstecz.
    Jeżeli auto jest "legalne" (ma prawo jeździć), to wprowadzenie takich zakazów wstępu jest wg mnie nielegalne i absurdalne.

  3. #23
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    Ja mam ragzzona pełen przelot cięcie za katalizatorem. Nie jest to AMG ale seria nawet się nie umywa. Teraz jest OK - tak jak powinno być. Tylko tyle i aż tyle. Ale jazda całkiem inna

    Jak cięcie za katalizatorem to nie pełen przelot

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Czyli bez tłumiku, jak z legalnością i podejsciem w leasingu?
    Jak katy zostają to rozwiązanie jest w pełni legalne bo turbo benzyna z katami ani nie przekroczy normy spalin ani normy hałasu bo właśnie sporo hałasu tłumi i turbosprężarka i katalizatory. Mam Ragazzona u siebie we franzuzie katy zostały, za katami rura przelot bez środkowego i końcowy ragazzona. Kusi wywalić katy no ale to już niestety ryzyko bo legalne to nie będzie
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 13-01-2019 o 14:16

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Serio catback na pełnym przelocie nie przekroczy norm hałasu? Pytam bo rzeczywiście te przeloty corsy na youtubie brzmią najlepiej a się kompletnie nie znam

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    Ja mam ragzzona pełen przelot cięcie za katalizatorem. Nie jest to AMG ale seria nawet się nie umywa. Teraz jest OK - tak jak powinno być. Tylko tyle i aż tyle. Ale jazda całkiem inna
    a czemu cięcie ? jak ragazon jest przykręcany

  6. #26
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Serio catback na pełnym przelocie nie przekroczy norm hałasu? Pytam bo rzeczywiście te przeloty corsy na youtubie brzmią najlepiej a się kompletnie nie znam
    Głowy uciąć sobie nie dam, ze w alfoskim 2.0T będzie się łapało na normy ale naprawdę katalizatory tłumią najwięcej. Z resztą Ragazzon ma napisane w katalogu czy wydech spełnia normy EEC czy nie i przeważnie tylko kompletne wydechy bez katów są bez certyfikatu EEC, a reszta go ma.

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    a czemu cięcie ? jak ragazon jest przykręcany
    Nie wiem jest w Giuli i Stelvio ale czasem OE wydech jest cały w jednym kawałku i trzeba kawałek odciąć i zamontować Ragazzona, który jest już na obejmy skręcany. Tak jest np u mnie.

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Głowy uciąć sobie nie dam, ze w alfoskim 2.0T będzie się łapało na normy ale naprawdę katalizatory tłumią najwięcej. Z resztą Ragazzon ma napisane w katalogu czy wydech spełnia normy EEC czy nie i przeważnie tylko kompletne wydechy bez katów są bez certyfikatu EEC, a reszta go ma.


    Nie wiem jest w Giuli i Stelvio ale czasem OE wydech jest cały w jednym kawałku i trzeba kawałek odciąć i zamontować Ragazzona, który jest już na obejmy skręcany. Tak jest np u mnie.
    Aa myślałem że masz giulie. Certyfikat do giulii jest tylko na końcowy.

    Ja środkowy zmieniam w lutym, mam nadzieję że zrobi się bardziej rasowo niż sam końcowy [emoji6]

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Niestety nie mam choć taka Veloce bym nie pogardził Tez najpierw miałem tylko końcowy Ragazon, później wywalałem środkowy i dopiero wtedy tył zaczął ładnie brzmieć.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Generalnie wszystkie te wydechy brzmią słabo, bo nawet 2,0 może brzmieć lepiej.
    Nawet 1.4 czasem brzmi lepiej
    Ten silnik ma po prostu taką charakterystykę pracy i tyle.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Też nie rozumiem zachwytów nad dzwiękiem tego 2.0 R4 nawet z tym wydechem.

    Silnik na zimnym pracuje jak diesel, na niskich obrotach w sumei też jak diesel. Co do tego dzwięku to pewnie katalizatory zbyt agresywnie wycinające dzwięk są.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory