Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 82

Temat: Zakup Giulii z 2016 pod koniec 2017

  1. #61
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    A mogę przy okazji mieć pytanie... Czemu jak jest leasing (nawet zewnętrzny) to jest większy rabat niż przy zakupie za gotówkę? Przecież dla dealera, Fiata i całej reszty to powinno być to samo, kasa wjeżdża na konto i są do przodu? Ktoś wie z czego się bierze taka polityka firmy?

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    też mnie to kiedyś zastanowiło bo wiadomo finansowanie od FCA to mają korzyść, ale zewnętrzne to im powinno latać czy od banku czy gotówka od firmy. Pomyślałem jednak że za gotówkę żadna profesjonalna/duża firma nie kupuje, więc pewnie firma z gotówką to małoperspektywiczny dziwak trochę w dzisiejszym świecie - nie liczą na to że w przyszłości będzie więcej aut - gość ma jakieś tam pieniądze (coś tam potrafi zarobic) a nie umie ich inwestować/pomnażać sam tylko woli wydać. z tego nie będzie flot czy wielu aut nigdy i może dlatego trochę gorzej się takiego klienta traktuje?

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Przy leasingu właścicielem samochodu jest instytucja z która inaczej się rozmawia niż z cebulakiem potrafiącym nierzadko awanturowac się o niesmaczne ciasteczka w poczekalni. W razie problemów wymieniają się pismami, ewentualnie robią to prawnicy obu stron i nikt nie jęczy,że traci miliony bo samochód stoi w serwisie

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Przy leasingu właścicielem samochodu jest instytucja z która inaczej się rozmawia niż z cebulakiem potrafiącym nierzadko awanturowac się o niesmaczne ciasteczka w poczekalni. W razie problemów wymieniają się pismami, ewentualnie robią to prawnicy obu stron i nikt nie jęczy,że traci miliony bo samochód stoi w serwisie
    No nie do końca, wydaje mi się że największy procent ludzi kupujących samochód na leasing to osoby prowadzące jednoosobowa działalność gospodarczą, a już na pewno w przypadku takiej marki jak Alfa (Inaczej może być w przypadku skody, Hyuinadia, Kii czy innych marek którymi masowo jeżdżą przedstawiciele handlowi). Taki klient nie jest organizacją a zwykłym gościem, który będzie awanturował się o "niesmaczne ciasteczka" bo ma do tego pełne prawo
    Przykład kolegi który kupił samochód w leasing i jak najbardziej ma prawo walczyć o swoje. Czytałem tez o przypadkach gdzie samochód został wydany z nieco innym wyposażeniem mimo iż był z planu i też taki klient ma pełne prawo marudzić. W końcu sa to ceny z reguły 100k+.
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ego_auta_.html
    Sam pracuję w oparciu o b2b i jestem na kupnie samochodu oczywiście na leasing.

    Kwestia tego, że taki klient prędzej wróci też nie będzie dobrym argumentem. Jedyne co przychodzi do głowy to jakieś względy finansowe, odliczenia podatków etc. Przecież zawsze chodzi o kasę i jak gadam z dealerami to oni w nosie mają czy prowadzę jednoosobową działalność czy dużą firmę zatrudniającą 10 przedstawicieli handlowych i potrzebuje cała flotę. Ważne, że są odliczenia VAT i dochodowego ale to tylko moje zdanie i oczywiście mogę się mylić

  5. #65
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał WormKuba Zobacz post
    Kwestia tego, że taki klient prędzej wróci też nie będzie dobrym argumentem. Jedyne co przychodzi do głowy to jakieś względy finansowe, odliczenia podatków etc. Przecież zawsze chodzi o kasę i jak gadam z dealerami to oni w nosie mają czy prowadzę jednoosobową działalność czy dużą firmę zatrudniającą 10 przedstawicieli handlowych i potrzebuje cała flotę. Ważne, że są odliczenia VAT i dochodowego ale to tylko moje zdanie i oczywiście mogę się mylić
    Tak, dokładnie chodzi o kwestie podatkowe. W przypadku zakupu na firmę FCA może odliczyć VAT od sprzedaży itp. Taka polityka jest u każdego dealera. Do tego dochodzą kwestie typu - zakup na leasing, flota, CFM, każda opcja ma inne rabaty - o tym decyduje Turyn - ot taka włoska polityka

  6. #66
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Tak, dokładnie chodzi o kwestie podatkowe. W przypadku zakupu na firmę FCA może odliczyć VAT od sprzedaży itp.
    Mógłbyś to rozwinąć? Przecież jak sprzeda Kowalskiemu, to też odliczy VAT, który Kowalski mu zapłacił. To dla Kowalskiego, jako nabywcy, VAT jest w całości kosztem, którego nie ma jak odliczyć. Jak nabywcą jest firma, to ta firma odliczy sobie połowę VATu, ale dla FCA nic się przecież nie zmienia (jeśli nie jest to fabryczny leasing).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    też mnie to kiedyś zastanowiło bo wiadomo finansowanie od FCA to mają korzyść, ale zewnętrzne to im powinno latać czy od banku czy gotówka od firmy. Pomyślałem jednak że za gotówkę żadna profesjonalna/duża firma nie kupuje, więc pewnie firma z gotówką to małoperspektywiczny dziwak trochę w dzisiejszym świecie - nie liczą na to że w przyszłości będzie więcej aut - gość ma jakieś tam pieniądze (coś tam potrafi zarobic) a nie umie ich inwestować/pomnażać sam tylko woli wydać. z tego nie będzie flot czy wielu aut nigdy i może dlatego trochę gorzej się takiego klienta traktuje?
    No na zakupy flotowe od niedziwaka z DG, który bierze leasing, też bym raczej nie liczył
    A to czy ten dziwak kupuje za gotówkę z firmy, którą już zarobił, czy bierze leasing, na który dopiero musi zarobić, to jest raczej kwestia ilości gotówki na koncie, ceny auta i kosztów leasingu jakie chce/może ponieść.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #67
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Przy leasingu właścicielem samochodu jest instytucja z która inaczej się rozmawia niż z cebulakiem potrafiącym nierzadko awanturowac się o niesmaczne ciasteczka w poczekalni. W razie problemów wymieniają się pismami, ewentualnie robią to prawnicy obu stron i nikt nie jęczy,że traci miliony bo samochód stoi w serwisie
    Nie mogę się zgodzić z tą argumentacją...
    Właścicielem jest bank, ale do serwisu nie jeździ bank, tylko użytkownik. I to on się awanturuje o ciasteczka, tak samo jak w przypadku, gdy kupił to prywatnie. W ogóle ASO nigdy nie ma kontaktu z właścicielem, tylko z użytkownikiem. Tak samo podczas zakupu, negocjuje ewentualny końcowy użytkownik, a nie bank osobiście (cokolwiek to znaczy).

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Tak, dokładnie chodzi o kwestie podatkowe. W przypadku zakupu na firmę FCA może odliczyć VAT od sprzedaży itp. Taka polityka jest u każdego dealera. Do tego dochodzą kwestie typu - zakup na leasing, flota, CFM, każda opcja ma inne rabaty - o tym decyduje Turyn - ot taka włoska polityka
    Powtórzę to co napisano poniżej - przecież jak kupuję prywatnie to też VAT jest odliczany przez dealera/FCA itd. Jak kupuję jako firma za gotówkę to z VATem się dzieje to samo co w przypadku zakupu w leasingu. To nic nie może zmienić. No, nie powinno...

    W oryginalnym pytaniu nie miałem na myśli klienta flotowego, że nie wiem - takie Nestle kupuje 100 Octavii dla swoich sprzedawców. Rozumiem doskonalne, że wtedy rozmowa jest inna, rabaty są inne i w ogóle. Tu jest inna sytuacja. Mówię o przypadku, kiedy ktoś idzie do dealera i albo wykłada 200k na stół, albo bierze leasing jako "Jan Kowalski Consulting", najczęściej na własną mikroskopijną działalność. Ot coś tam sobie dłubie, a czasy takie, że każdy woli być prezesem zarządu 1 osobowej firmy, niż pracować na etacie. Szanse, że za tym zakupem pójdzie 10 kolejnych są dość mizerne, bo nie ma on armii sprzedawców do wyposażenia.

    Dlatego właśnie się zastanawiam. Tak samo czemu zakup na mikro-DG (nawet za gotówkę) ma być gorzej rabatowany niż zakup prywatny za gotówkę. Ja wiem, "polityka firmy", ale ciekawe dlaczego, jaka idea za tym stoi. Nie mówię, że jest zła, próbuję zrozumieć.

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Mógłbyś to rozwinąć? Przecież jak sprzeda Kowalskiemu, to też odliczy VAT, który Kowalski mu zapłacił. To dla Kowalskiego, jako nabywcy, VAT jest w całości kosztem, którego nie ma jak odliczyć. Jak nabywcą jest firma, to ta firma odliczy sobie połowę VATu, ale dla FCA nic się przecież nie zmienia (jeśli nie jest to fabryczny leasing).

    - - - Updated - - -


    No na zakupy flotowe od niedziwaka z DG, który bierze leasing, też bym raczej nie liczył
    A to czy ten dziwak kupuje za gotówkę z firmy, którą już zarobił, czy bierze leasing, na który dopiero musi zarobić, to jest raczej kwestia ilości gotówki na koncie, ceny auta i kosztów leasingu jakie chce/może ponieść.
    Ok, trochę pokręciłem. Temat jest trochę skomplikowany - chodzi o rozróżnienie ofert dla leasingu/wynajmu a osoby fizycznej ze względu na wartość rezydualną - jeżeli rabat byłby taki sam dla osoby fizycznej, to by ceny używek poleciały w dół, bo nówki byłyby dostępne taniej - a oferta, którą załatwiam jest jak pod wynajem, nawet nie leasing tylko wynajem/cfm, dlatego dajemy radę z większym upustem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #69
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Ok, trochę pokręciłem. Temat jest trochę skomplikowany - chodzi o rozróżnienie ofert dla leasingu/wynajmu a osoby fizycznej ze względu na wartość rezydualną - jeżeli rabat byłby taki sam dla osoby fizycznej, to by ceny używek poleciały w dół, bo nówki byłyby dostępne taniej
    To tłumaczenie też jest mało wiarygodne. Dla Kowalskiego zakup takiego auta jak Giulia i Stevlio i tak jest znacznie droższy niż dla firmy, bo Kowalski nie ma z tego zakupu żadnych korzyści podatkowym. Nie będzie też bardziej rozrzutny niż prezes firmy, żeby po 3 latach sprzedawać swoje prywatne auto poniżej wartości rezydualnej i dołować rynek używek

    Jedyny argument jaki ja widzę na różnicowanie ofert dla leasingu/nieleasingu to konkurencja cenowa w ramach różnych państw UE. Chodzi o to, żeby taki Schmidt z Niemiec nie mógł dostać w Polsce lepszej oferty jako Kowalski, niż dostaje w Niemczech, choć tu i tak dużo zależy od aktualnego kursu EUR/PLN. Ale to tylko takie moje dywagacje, bo prawdziwego powodu nie znam.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #70
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4
    Postów
    13

    Talking

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Moi drodzy, już wszystko wiem i mam info o rabatach. Kto jest zainteresowany mam prośbę o wysłanie specyfikacji z konfiguratora na maila - każda specyfikacja, to indywidualny rabat, im drożej tym większy rabat. Muszę zebrać co najmniej 10 osób, żeby zrobić fajną ofertę. Dodatkowo prośba o info o finansowaniu, czy to leasing czy prywatnie itp. W przypadku leasingu przy takim zamówieniu zrobię naprawdę fajne warunki. No i niestety w przypadku indywidualnego zamówienia na osobę fizyczną te rabaty nie są osiągalne, ale jest pewien myk, więc jak ktoś będzie chciał poznać szczegóły to na maila. Panowie, którzy już wysłali mi info na priv, prośba o przesłanie jeszcze raz. I mamy wszystkie modele: Giulia zwykła, Veloce, Stelvio, i Giulia Q, oczywiście Giulietta też jakby ktoś chciał

    Przykładowa treść maila:
    Model: Stelvio Super 280KM
    Cena: 276500 PLN
    finansowanie: leasing, 36 miesięcy, wpłata 10%, wykup 10%
    i w załączniku specyfikacja z konfiguratora w PDF.
    Cześć, wielka prośba. Mógłbyś wyczyścić PM? Nie da się wysłać do Ciebie wiadomości. Dzięki!

Podobne wątki

  1. Spoty Warszawskich kanciaków 2016-2017
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 268
    Ostatni post / autor: 20-09-2020, 16:17
  2. Polary Alfaholików 2016 / 2017 - ZAPISY ZAMKNIĘTE
    Utworzone przez flatbeet w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 00:32
  3. Koniec Alfa Romeo, koniec legendy, koniec pasji....
    Utworzone przez simeone w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 22:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory